Mám 18 rokov, chcem sa odsťahovať k priateľovi, ale rodičia s tým nesúhlasia

neviem77
20. jún 2020

chcem sa spýtať pondelok mám 18 chcem sa odsťahovať ku priateľovi rodičia .. ktorý s tým vôbec nesúhlasia vyhrážajú sa mi s policajtami .. môže ma policajt doviesť zas domov ? alebo proste mám 18 a riešiť to nebudú

katulienkax
20. jún 2020

Veď počkajte o 2 roky s dieťaťom založí tému o zlej svokre blbých rodičoch ktorý jej nepomáhajú s dieťaťom ktoré stále reve a nemôže v noci spat 🙂

poly2406
20. jún 2020

@neviem77 achhh... Mám 19 a skoro 18 ročnú dcéru, no toto by som tiež nedovolila! Pochopíš, keď budeš mať raz sama dcéru!!! Mojim by to ani nenapadlo! ... A to sa tiež vieme pohádať. No aj si veci vysvetliť a objať sa. V prvom rade dokončiť školu a potom uvažovať o osamostatnení sa. Nevieš si predstaviť bolesť matky. Možno sú aj také, ktorým to je jedno, no mňa by to ranilo

brendaa
21. jún 2020

@neviem77 nie, nesla.... neviem no mozno tusim, aký mas problem s rodičmi. Ty uz chces zit si tvojim priatelom, k svokrovcom, ako keby ti nieco uslo.....

hettinka
21. jún 2020

Mam 18-ročnú dcéru a keby chcela utiecť k frajerovi a tam bývať, hoci nezarába a nemá ukončenú školu, tak premýšľam, čo som urobila zle a prečo mi uteká z domu ... Je to príliš skoro na takéto rozhodnutie. Tam musia byť veľké problémy v tej rodine a chcelo by to rodinnú terapiu. A nádejní "svokrovci", ak sú normálni a pri zmysloch, tiež by na takéto niečo nepristúpili. Asi sa tešia, že príde mladá a bude im v chalupe robiť ...

daganov
21. jún 2020

@poly2406 zaujíma ma, čo by si robila, že by si to nedovolila, keby sa tvoja dcéra rozhodla ísť bývať k priateľovi? Vôbec to neschvaľujem, aby bolo jasno, mladá by mala zaťať zuby, doštudovať, mať svoj príjem a potom riešiť prípadné sťahovanie. Môžu s priateľom byť spolu šťastní do smrti a môžu sa po dvoch rokoch rozísť a ona pôjde kam?

daganov
21. jún 2020

@neviem77 policajti to riešiť nebudú, ale na tvojom mieste by som si to veľmi dobre premyslela. A najmä si dala sakramentský pozor na to, aby som neotehotnela. Mohla si už rok vydržať a doštudovať, zamestnať sa a potom sťahovať. Nebude ti trápne u nich žiť a neprispievať im na energie, stravu a pod.? A keď sa náhodou rozídete? Máš aj plán B? V žiadnom prípade ti to neželám, ale rozvádza sa 50% manželstiev a v partnerstvách to bude podobné, tak treba jednoducho rátať aj s tým. A len veľmi málo vzťahov, ktoré sú okolo veku 18 rokov vydrží dlhodobo. Všetko si veľmi dobre premysli, kým tento krok urobíš.

kittykat22
21. jún 2020

@neviem77 hlavne nezostan tehotna do par mesiacov/rokov 🙈 to by si prisaham z toho zivota nic nemala, len same starosti

mariska1989
21. jún 2020

Ako mňa osobné ako matku by nahnevalo keby mi dieťa chcelo vypadnúť z chalupy .ale nezmôže nič polícia ju pošle do ..... Takže sa nemáš čoho báť akurát ukážeš rodičom že vieš žiť slušne aj bez nich ..len pozor nato ak sa ti s frajerom zhorší vzťah že domov sa bude vracať ťažko ..

handika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajka0207
21. jún 2020

@poly2406 vies, ty pises, ze nedovolila, ale v skutočnosti ta deti rešpektuju za tvoju dobru vychovu, keby sa rozhodnú odist, nemozes nic. Ja som byvala s frajerom od 19, a proste nasi boli proti, ale realne ako by mi zabranili? Na dospele dieta nemas paky.

simoncik
21. jún 2020

@neviem77 nemozu. Mas 18.

laguna28
21. jún 2020

@neviem77 no moja dcéra keď mala 18 tak tiež začala vyskakovať. Mala frajera, ktorý dobre zarábal v zahraničí a že teda chcú spolu žiť u jeho matky, pritom ešte študovala. Veľká láska, čo ti poviem. Prvá otázka: keď dobre zarába a chce s ňou žiť, prečo nemá vlastný byt. Po druhé, kto ťa bude živiť. Nebudem sa tu veľmi rozpisovať. My ako rodičia sme to videli inak, proste veľký chlapec v mama hoteli a ešte si tam dodesie ďalšie veľké nezodpovedné, studujuce decko. Ale oni to vnímali ináč. Nakoniec odišla s ním do podnájmu. Keď bol chlapec v zahraničí a zarábal, tak jej vypisoval že či si užíva s nájomcom...🤦. Celé zle. Prestal jej platiť nájom. Minula všetky svoje úspory a sa zadlzila. Nakoniec sme s mm všetko vyrovnali, presťahovali sme ju na internát a dlh nám musela splatiť z brigád. A vtedy si uvedomila, čo urobila. Nikdy nevieš ako vzťah dopadne a rozhadat sa s rodičmi je to najhoršie čo môžeš urobiť. Možno ťa neprijmú späť a môžeš skončiť na ulici.

nikyball
21. jún 2020

@katulienkax presne. A predpokladám ,že našetrené a prerobené má priateľ, nie ona, takže reálne nemá nič, akurát si pohneva rodičov a potom môže vyplakavat, že nemá kam ísť. Klasický príbeh z MK 🙂

hopsadobrandejsa
21. jún 2020

Velmi nebezpecna hra ktoru tu hras....

Zivot pise smutne aj vesele pribehy. Mas len 18 a zrejme nevidis realitu scenaru "co ak..."

Teraz si u priatela vitana, ale co ak sa rozidete? Kam pojdes potom? Rodicov si pohnevas a nebudes sa mat kam vratit.

Pri tvojej doterajsesj vychove niesli zodpovednost za teba tvoji rodicia. Teraz budes mat cerstvo 18 a vstupujes do sveta dospelych. Zivot nie je len o tom co ty chces, pri takichto rozhodnutiach treba byt pripraveny aj niest zodpovednost ak sa veci nahodou pokaslu....

Presviedcat ta o opaku nebudem. Vravi sa, ze padnut na hubu je najlepsia skola. Hoci si to teraz nemyslis pretoze vsetko je v pohode, mozno raz pride cas ked olutujes, ze si od rodicov odisla a ze si si ich pohnevala.

Vztahy ( ci uz s rodicmi, kamaratmi alebo partnerom ) su o kompromisoch a ak teraz nevies najst kompromis s rodicmi, je predpoklad, ze raz dojde na temu kde nebudes hladat kompromis s priatelom a budes sa snazit veci urobit po svojom tak ako to robis teraz.

Neuvazene rozhodnutia dokazu mat velmi nepekne nasledky, ale je to tvoj zivot.

0silvia0
21. jún 2020

@handika niečo si mi písala, ale zmazala si. Písala si, že si v 18-tich odišla k priateľovi. Ja som sa len normálne opýtala či k priateľovi, alebo k priateľovým rodičom. Normálna otázka, tak netuším, čo si mi odpovedala....

handika
21. jún 2020

@0silvia0 vsak som odpisala ze priatelovi co byva s ocinom nemam preco sa urazit je to bezna otazka

handika
21. jún 2020

@0silvia0 len mne svedomie nedalo aby sa o mna staral priatel tak ja som popri skole pracovala mam dostudovane

0silvia0
21. jún 2020

@handika no ale ja som si to nestihla prečítať, lebo to bolo už zmazané... díky za odpoveď.

handika
21. jún 2020

@0silvia0 tak to mi prepac neviem oreco sa to zmazalo .. a zamalicko

jaskolka
21. jún 2020

Pouvažovala by som, nepalila mosty. Ok, teraz si vítaná u priateľa, nevieš, čo bude o pol roka, rok. Ci budete vôbec spolu. Rodičia ta nemôžu nasilu držať doma, ani priviesť nazad políciou, ale úprimne, vzťahy v 18 málokedy vydržia celý život. Aby nebolo o dáky, čas, že bývam u priateľa, neklape to, som tehotná, nemám prácu, svokrovci sú hrozni a rodičia ma neprijmu spať, nemám kam ísť.to už je samozrejme ten z horších scenárov, ale mysli na zadné vrátka, ak sa rozvadis s rodinou, v prípade potreby kto ti pomôže? Skôr by som sa zamerala, či vaše vzťahy sa nemôžu zlepšiť, nie ich úplne "utat"

lubkavargova1
21. jún 2020

Tak oni s atesi ked je u priatelovych rodicov, ale ine je ked tam niekto aj byva. Budes aj schopna prispievat na najom a vsetko okolo toho? Lebo +1 osoba su dalsie vydavky. Ale to uz asi nie, ze? Z deckej do deckej ides ...cele zle

sunny8
21. jún 2020

@neviem77 na mna rodičia podali trestné oznámenie ale aj tak ma polícia nedoviedla domov ževraj som dospela a môžem si robiť čo chcem

0silvia0
21. jún 2020

@sunny8 a ty si preco prchla z domu?

petulisko
21. jún 2020

Nemožnu ťa dotiahnuť domov. Ale keď ta tam nechcú jeho rodičia netlač sa k ním... Máš nejakú hrdosť, nie? Je ľahké odísť s domu a potom sa vrátiť Veď tam ti dvere nezavrú. Ale ide o to keby to chcel aj ten chlapec tak sa s rodičmi porozpráva. Sadnete si k tomu a nájdete spoločný plán. A môžu na teba dať trestné oznámenie za nedovolené vniknutie na súkromí pozemok. A to si môžeš dostať zavariť. Rozhodni sa správne.

caroline_
21. jún 2020

ja som sa v 18 tiez prestahovala k priatelovi a jeho rodicom, mali sme celkom fajn vztahy no vydrzali sme tam byvat polroka, katastrofa, dve zeny v jednom byte cele zle, my sme sa ale celkovo pohadali, potom o dva roky sme sa brali a ani sme ich nezavolali na svadbu...ale tvoji rodicia sa ti mozu vyhrazat kolko chcu, si dospela , mozes si v podstate robit co chces 🙂

zuzi252
21. jún 2020

Na tvojom mieste by som určite počkala. Možno zo je teraz medzi vami ruzovučké a mate sa radi ste zamilovaní.. Ale nie je to len o tom. Si este priveľmi mlada na to, aby si byvala s priateľom keďže nemáš este školu ukončenú. Počkaj este. Určite poslúchaj rodičov vedia o živote viac nez ty.. Randite spolu, urobte si krásne zážitky, ale bývanie nie je len tak.. Držím palce.

sunny8
21. jún 2020

@0silvia0 kvôli "láske" .. najväčšia blbosť v mojom živote .. dostala som od života riadnu facku

ckatka
21. jún 2020

V 18 ti nikto nič nemôže....
S mojim frajerom sme to v 18 vyriešili tak, že sme obaja odišli na vysokú školu a boli sme ďaleko od rodicov obaja. Brigadovali, študovali....A rodičov navštevovali každý druhý víkend. A po skole sme sa zamestnali a si kúpili na hypotéku garsónku a odvtedy si gazdujeme sami už vyše 10 rokov.
Keby nám rodičia akýmkoľvek spôsobom v čomkoľvek bránili....aj tak by sme si spravili po svojom. Úprimne...ja v 18tich som mala viac nacestovane a zažite ako moji rodičia a svokrovci...co v živote paty nevytiahli z dediny...o antikoncepcii vedeli prd...o nastrahach pre pubertakov takisto nič...vedeli akurát tak ako sa starať o dom, dvor a záhradu.
Čiže nemyslite si, že 18rocny človek je blbý. Mladá sa sem prišla poradiť, lebo očividne sa ešte nerozhodla, ale potrebuje niečo so svojím životom urobiť.
Ja to, dievča, veľmi fandím. Ale!!! Maj plán B aj C a veľmi dobre si všetko prejdite s frajerom aj s jeho rodičmi. Byt vami, regulerne sa zosobasim, nech to mate jednoduchšie...v zmysle, že vás budú brať ako rodinu. Mňa začala svokra brat vážne až po svadbe. A to som s jej synom chodila 10rokov 😂😂😂
Je korona...ťažké časy sú...niektoré rodiny sú bez príjmu...čo budete robiť? Z čoho budete žiť? Z lásky dlho nevyzijete. Vieš niečo normálne robiť? Jazyky?? Programovať? Remeslo?
Máš skvelú príležitosť rodičom "ukázať" čo v tebe je. Neposer si to tým že tam o tri mesiace prídeš s prosikom nech ťa pustia nazad....

0silvia0
21. jún 2020

@ckatka a tiez mas pocit, ze rodicia urobili vo vychove niekde chybu, ked si tak skoro odisla z domu? Lebo aj taky nazor tu padol....

lubkavargova1
21. jún 2020

nebojte onedlho tu mame, ako sa tesili na babo a bolo "planovane" a rodicia sa dalej staraju o to dospele dieta. Skola nedokoncena, praca ziadna a tak....no asi tak