Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

bobricek1979
14. máj 2019

@lubik87 no moje zlatinko.. No nestras ja som tiež brala lieky na trojklanny nerv plus som pila a fajcila mali tiež oslavy no teda sa teraz budem báť nie zatiaľ nie len jz sledujem ako sa vyvija ci mapreduje hracjy zatiaľ ju nezaujímajú tak uvidíme mam strach vlastne zo vsetkeho bolo to nečakane ale vymodlene tehu.

lubik87
14. máj 2019

@bobricek1979 nie to vôbec neber doslovne si zober koľko maminiek má.celkom.na háku fajčia pijú celé tehotenstvo a bábätko zdravé...a zasa naopak ..nechcela som ťa vystrašiť a.vobec ani nepozeraj týmto smerom ..teším sa z bábätka užívaj si materstvo ..pri takom drobceku ešte nemáš ani ako skúmať či je ok a verím že aj bude 🙂

bobricek1979
14. máj 2019

@lubik87 ďakujem si zlatá držte sa aj vy daj vedieť ako naoredujem budem na vás myslieť verím že im to všetkým nandá👍♥️

kavicka12
15. máj 2019

Ahojte, tie ktoré ste na Nemechek protokole akí olej dávate? RIBY? Môže bit hociktorý napr. Ja chcem dávať omega 3 HP NATURAL od nutraceutica je bez príchute, v

jenny333
22. máj 2019

Pekný deň. Chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o pomoc pre moju dcérku alebo aspon zdieľanie. Ďakujem Vám https://www.dakujeme.sk/vyzva/3321/pomoc-pre-vi...

karkulka1
22. máj 2019

@jenny333 požiadajte si na UPSVARe o príspevok na kúpu motorového vozidla a na benzín. Ďalej pokiaľ by ste chodili vlakom - tak dieťa pokiaľ má ZŤP so sprievodcom, tak sa prepravuje zdarma a aj sprievodca. Aj niektoré autobusové linky poskytujú zľavy, ale tie už sú zvyčajne len také symbolické. V každom prípade dieťa do 6 rokov cestuje len za symbolickú sumu.

ivi85
22. máj 2019

Ahojte,prosím len otazocka,niesme na NP ,davam len rybí olej zatial,maly ma 15 m ,chcem sa spytat ci mozem davat vacsie davky oleja ako je napisane alebo z toho mozu byt nejake problemy.dakujem vam

silesias
22. máj 2019

@ivi85 neviem aký máš olej ale dávka EPA +DHA by nemala presiahnuť 600mg od 2rokov potom treba zvýšiť na maximálne 900mg

ivi85
22. máj 2019

@silesias aha,dakujem,a mozem mu nejako ublizit vacsimi davkami?

silesias
22. máj 2019

@ivi85 to neviem viem že auto detičky majú dostávať vyššie dávky ale neviem či sa dá predávkovať.

ivi85
22. máj 2019

@silesias a tych 600mg ma byt spolu EPA aj DHA?

silesias
22. máj 2019

@ivi85 áno. Môj mal dva roky keď som začala dávať a dávala som kúsok cez 900mg a davam tak stále.

samko1
22. máj 2019

@silesias prosím ktorý olej používaš? Ďakujem

silesias
22. máj 2019

@samko1 tento:http://www.vitalfit.sk/OMEGA-3-HP-LipoMax-Q10-orange-d...
Majú aj ochutený ten tiež. Pozor na oleje ktoré majú v sebe ešte iné vitamíny napr Dčko alebo Ečko alebo Q10 hodnota EPA a DHA je potom podstatne nižšia

kzuzik
3. jún 2019

Baby ktoré máte ZŤP preukaz vybavený, poviete mi prosím, na čo všetko mame nárok? Čo si mám pýtať na sociálke? Dnes sme boli u psychiatricky a dala nám diagnózu a povedala nech si vybavíme ZŤP... ďakujem

harriet13
19. jún 2019

@kavicka12 ten je v pohode, mame ten isty

lubik87
19. jún 2019

@kzuzik všetko ti má napísať dr na čo má nárok ak máš.len písané ztp tak potom len preukaz

dzeremi2901
19. jún 2019
roxy2015
21. jún 2019

ahojte dievčatá. Mám 3 a pol ročnú dcéru a niektore jej prejavy sa mi nezdaju ok. Chcem isť k detskej psychologičke. viete mi odporuciť naozaj odborníčku? východné Slovensko
dakujem

ciernysokol
25. jún 2019

@llulla
@anka912
Ahoj,mozem sa vas prosim opytat na detoxikaciu?maly ma strasne vela olova,kadmia a arzenu.ja tiez.dmsa prenho pouzivat nechcem,citala som o tinkture z koriandra,ktora kovy vytaha a nasledne chlorela naviaze a vyluci.skusali ste?o acetylcysteine viem len to,ze je odhlienovac.pripadne zacat so sirou?ohladom seba sa nebojim experimentovat,ale maly ma tri a pol roka,celiakiu a nabeh na reumatoidnu artritidu,predpokladam,ze su za tym tazke kovy.co by ste navrhli pre tak male dieta?dakujem pekne

harriet13
26. jún 2019

@ciernysokol Dobrý deň, prosím ako ste zistili, že Vás synček má prebytok týchto prvkov ? Boli ste na nejakých testoch ? dakujem

kzuzik
26. jún 2019

@ciernysokol a prečo sa ideš radiť o ťažkých kovoch tu na MK a nepýtaš sa lekára?🤦‍♀️

ciernysokol
26. jún 2019

@harriet13
Ma problem s rastom,je na celiatickej diete,ale nerastie aj tak.endokrinologicka uz nevie,co s nim,ze len cakat.tak mi nejak doslo,ze ho otestovat,lebo symptomy mal.o sebe to viem uz davnejsie,ale neriesila som to.isiel na testy a potvrdilo sa olovo,kadmium,arzen.zijeme v starej bytovke,so starymi vodovodnymi rurami.dala som vodu na rozbor uz,cakam na vysledky.

ciernysokol
26. jún 2019

@kzuzik pretoze lekari sq touto temou velmi nezaoberaju a nie je na to vhodny liek.jedine dmsa,co sa pouziva pri akutnej otrave olovom a je to liek chemicky,tazko sa znasa,troj rocnemu dietatu ho davat nebudem.okrem toho,modry konik je plny inteligentnych informovanych ludi,napr.manzel jednej pani tu ma o tazkych kovoch vela nastudovane,pracuje s tym,podstupili detoxikaciu.povazujem za spravne informovat sa kdekolvek najdem relevantne informacie a uspokojujuce riesenia ;)

kzuzik
26. jún 2019

@ciernysokol ja len že to môže byť dvojsečná zbraň 🤔

katarinche
26. jún 2019

Ahojte, je tu nejaka skupina/diskusia o aspergerovom syndrome. Tuto diagnozu dcera zatial potvrdenu nema, je to len moj pocit. Uvidime, co z toho nakoniec bude. Ale je proste svojska. Nadpriemerne sikovna, ma svoje ritualy a repetetivne cinnosti. Rozprava o sebe v 2. osobe. V socialnej oblasti nula bodov, dokaze funkcne komunikovat iba so mnou. Hladam, ako by som ju mohla motivovat k lepsej (resp aspon nejakej) socialnej interakcii. S lekarkou riesit nechcem.

lubik87
27. jún 2019

@katarinche skupinka autizmus sú tam aj maminky s AS

kaleesy
27. jún 2019

@katarinche je sukromna skupinka Asperger syndrom

lubbie
27. jún 2019

@ciernysokol Chlorela a Spirulina, viažu ťažké kovy a môžu ich aj malé deti. Nižšie dávkovanie zo začiatku podľa toho aké máš balenie, my máme také malé tablety, začínala som dávať 1, teraz berie 4, žiadne problémy, pravidelnejšia stolica. Držím palce!

ciernysokol
27. jún 2019

@lubbie dakujem.vyskusam urcite.len som citala,ze chlorela naviaze,ale nevytiahne,ze napr.tinktura z koriandra vytiahne z tkaniv a kosti a potom chlorela na seba naviaze a vyluci.ale pri malych detoch je tazko experimentovat,skusim najprv len chlorelu.mozu ju trojrocne deti?este vraj treba davat pozor,aby nebola z ciny,tam vraj hrozi toxikalna zataz,kvoli podmienkam pestovania a spracovania.