Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

pidikoval
8. jan 2013

@damnam tak bola by som rada keby sme sa pohli o krok vpred ,synček rozumie aj ked niekedy sa stane že mu poviem dvakrat ale to je skor s roztopašnosti niekedy poviem umyjeme si zuby a ideme spať a on hned aj osprchovať ale niekedy poviem dnes sprcha nebude iba si umyjeme zuby no to že sprcha nebude nepočuje lebo nechce ked to zopakujem znova tak až potom pochopi .

mojoli
8. jan 2013

@anuska74 chodí do BA Dúbravka na Dolinského.prví rok ked začal chodiť,tak som mala obavy,každé ráno plakal,už som to chcela vzdať,ale potom sme došli na to že čo mu vadí a vyriešili sme to.Som rada že som to nevzdala,a ostali sme verní

misicka2207
8. jan 2013

Babulky moja prosim vas kde by som zohnala tuto hru je pre autistov a dobra na precvicenie motoriky nikde ju nemozem zohnat dakujeeem

bluerose
8. jan 2013

@misicka2207 ahoj, presne take neviem, ale podobneee 🙂 http://www.prva.sk/detail/woody-zakladne-tvary-...

misicka2207
8. jan 2013

@bluerose dakujem je to dost podobne ja som zohnala aj toto ale z ciech ma posts vyjde 14 e

anka912
8. jan 2013
2671974
9. jan 2013

@timkaa ahoj tak ja ti mozem povedaz ze ked sme mali tri roky a to sme este nevedeli diagnozu tak sme mali hrozne obdobie vzdoru,zlosti ,plakal,krical ,hryzol sa nikde som nemohla s nim chodit bolo to dost zle a pre mna ani nevravim,ale preslo to mame 4roky a je z neho zlaty chlapcek,

mataa80
9. jan 2013

@2671974 dik

timkaa
9. jan 2013

@2671974 tak to si ma potesila, u nas to zacalo asi tym uzivanim nootropilu a este rok hadam vydrzim, ale fakt si neviem predstavit ze by sa takto spraval aj ako starsi, uz teraz na neho obcas fyzicky nestacim, kedze ma vo svojich 2 rokoch 14 kil a 95 cm, obcas zavidim mamickam co maju drobne deticky 🙂

albertka
10. jan 2013

@kubasa2005
Juj, ja som mala 6 cm v 2 triede, ako 8 ročná! a tu som, nič mi nechýba, pokiaľ je problém len vo výške a iné je v pohode, nedávala by som.... hlavne keď v rodine ste nižšieho vzrastu!

albertka
10. jan 2013

@kubasa2005 ja som užívala Nutridrinky, keď mi diagnostikovali pred 3 rokmi celiakiu, mala som vtedy 42 kg, ale pribrať mi nepomohli, vtedy mi najviac pomohlo maso, masové vývary, hovadzie... tie Nutridrinky sú sladké a ja teda zjem aj klince, ale pri týchto "mliečkach" ma riadne napínalo... ešte kakaový sa dal, ale jahodové, vanilka.... ☹ neviem, či by to naše deti dali do úst.

albertka
10. jan 2013

@albertka Chcela som napísať 116 cm!

albertka
10. jan 2013

@nensyke Supééér, a aj mi sme cez deň bez plienok, kakanie ešte nevieme dobre načasovať do záchoda, ale cikať chodí sám na záchod. V noci má plienku, lebo často pije, ale začína sa nám aj nočné pitie obmedzovať a posúvať na rannú hodinu okolo 6-tej. Veľmi sa teším, že je Davidko taký šikulko 🙂

albertka
10. jan 2013

@bluerose Alebo skús instantné kukuričné kaše, nájdeš ich v každej zdr. výžive, napr. Mišutka, len do nej zamiešaš sojové alebo ryžové teplé mlieko. Kašička je hladká, dobrá, dá s ochutiť medom, škoricou.....

kubasa2005
10. jan 2013

Najnovsie Kubino pozera rozpravku po vietnamsky a uz sa to naucil aj spievat 🙂 🙂 🙂 uz zacinam verit ze tej reci rozumie,lebo raz sa /jeho recou/rozpraval aj s cinankami na trhu 😀 😀 😀 potom ich vystiskal a odisiel 😀

kubasa2005
10. jan 2013

@albertka malemu to chutilo.teraz uz sa toho prepil 😀

bluerose
10. jan 2013

@albertka Dakujem za tip 🙂 Krpal ma 15 mes, tak s medom, aj sojou chcem este pockat, jedna mamina mi tu poradila agavovy sirup alebo javorovy 🙂

nensyke
14. jan 2013
damnam
14. jan 2013

@nensyke Na poslednej fotke sa mu nejake nechcelo pracovat.

anuska74
14. jan 2013

Fielderova volba dnes o 21.00 na Filmbox, je to film o 8 ročnom autistovi, som zvedavá.

anka912
14. jan 2013

@anuska74 díky za tip. pozriem

viktoriac
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nensyke
14. jan 2013

@damnam nechcelo sa mu... lebo bola pridaná nová uloha..

karkulka1
14. jan 2013

http://www.sme.sk/c/6664075/opatrim-choreho-zna...
Hnusny hyenizmus s chapadlami chobotnice. 😢 😢 😢
Desim sa predstavy, ako to bude s nami a s nasim M., ked budeme raz stari 🙄

karkulka1
14. jan 2013

@viktoriac
Anonymnu organizaciu, ktorej clenovia sa nedokazu na sv. vlastnej stranke prezentovat konkretnymi udajmi, nepokladam za serioznu.
Takze ja by som taketo nieco nikomu neodporucala. Aspon si tam dajte referencie od konkretnych ludi, nech si vas mozu pripadni zaujemcovia preverit.

nensyke
14. jan 2013

@karkulka1 😔 😔 😔

anka912
14. jan 2013

@anuska74 pozerám a je to o jednom skoro bežnom chlapčekovi- ani som tam slovo autizmus nepočula.....

damnam
14. jan 2013

@nensyke Aj nas teraz preplakal hodinu co bol s ucitelkov, co sa hneval.A to zaciname chodit 2krat do tyzdna na 1,5hod.To sa teda najeduje.