Mám byť krstná, aj keď nie som veriaca? Čo mám robiť?

kitta
29. sep 2008

Aky mate nazor nato,ze by ste sa stali krstnou a neboli by ste veriaca?ja niesom a poziadali ma aby som bola krstnou ale ja niesom ani pokrstena...neverim v Boha, ale rodicia dietatka, ktore chcu pokrstit mi velmi doveruju a spoliehaju na mna...chcem byt krstnou a chcem pre neho byt osoba ktora sa o neho postara ak by sa nieco stalo,ale mam zvlastny pocit ze sa mam dat pokrstit a mat 1 svate prijimanie aj ked niesom veriaca...ako sa na to pozerate vy?mam im povedat nie?alebo nieje nic na tom ze by som to takto urobila?

duskaf
3. okt 2008

zuzi ja poznám veľa rodín- kňažských- lebo som greckokatolíčka a naši kňazi sa môžu ženiť.Žijú skromne. Oni nevedia kam ich pošlú, takže môžu žiť trebárs dva roky v byte, potom pár rokov niekde na inom konci Slovenska v nejakom dome, podľa toho, kde ich biskup pošle.

alexandra16
16. feb 2014

ahojte poradte-kamoske sa narodil syn a mojho priatela a mna zavolali za krstnnych rodicov,ale ja niesom pokrstena len moj priatel.napriek tomu mozem krstit alebo nie?

prasiatko30
16. feb 2014

@alexandra16 za prve bude zalezat od farara - moze ta dat ako svedka krstu, a potom by si sa mala seba samej opytat ci si naozaj schopna slubit a splnit to co budu od teba pri krste ziadat - cize pomahat rodicom v katolickej/krestanskej vychove dietata - ak tomu neveris ani nemas ziadne sviatosti

tinaa64
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bonny000
17. aug 2019

Mne osobne to príde ako pokrytectvo, presne tak ako "folklór" svadby v kostole, lebo je to pekne a v kostole sa dajú robit pôsobnejsie fotky. Zmyslom toho byť krstny/a ma byt vedenie vo viere, takisto zmyslom svadby v kostole ma byt "co Boh spojil,......", nie som žiadny fanatik, ani príkladny veriaci, ale keď sa už niečo robí, tak nech to dava aspoň zmysel. Fakt mi to príde ako blud keď každý druhý človek je dakomu krstný a potom zabije, že neverí v Boha, cirkev je samy pedofil, tak nechápem načo chce byť niekomu krstný, len preto lebo sa to nosí v rodine??

marikost
12. dec 2020

Dieta moze byt pokrstene aj bez krstneho rodica. Krstny rodic sa odporuca, ale nie je povinny.
Krstny rodic berie na seba zodpovednost vychovavat dieta vo viere, a ak by sa rodicom nieco stalo, dieta si ma zobrat krstny rodic a vychovat ho.