Mám ísť sestre na svadbu?

beatrixka77
9. jan 2015

Ahojte. Mám otážku a prosím o radu. Mám mladšiu sestru o dva roky, ktorá sa bude v lete vydavať. Nekomunikujeme spolu. Mam takmer 2 ročného syna, od jeho narodenia sa o nás nezaujíma. Ja som sa ešte v tej dobe snažila komunikovať, volala som ju k nám. Potrebovala som vtedy velmi pomoct ale nevolala som ju na pomoc ale skor ako spoločnost. Odmietla ma viac krát pritom bola a stále aj je nezamestnaná. Už v tej dobe mala tohto priatela, ktorého si ide brať a klapky na oči a nič iné pre nu neexistovalo iba on. Vtedy sa ma to velmi dotklo a doteraz jej neviem odpustit že ju nezaujíma vlastný synovec. Nezavolala, nikdy sa nespýtala ako sa máme a čo je nové. Nemám záujem jej ist na svadbu ale už teraz viem že to bude velký problém s mojimi rodičmi, čo mi až tak nevadí. Zaujíma ma váš názor, ist či neist? dakujem

janinah
9. jan 2015

múdrejší ustúpi,šla by som.....to chceš naveky už so sestrou nekomunikovať? len preto,že nechodí k vám? ty k nej si niekedy zašla?prečo nie? ber to tak,že sestra časom dozreje aj na tieto rodinné vzťahy,nikdy nevieš,čo život prinesie a krv nie je voda....

liebling98
9. jan 2015

@beatrixka77 uvidíš, či Ťa na svadbu vôbec pozve ☹ Ak nedostaneš oznámenie, neunúvaj sa. Ak dostaneš aj s pozvánkou k svadobnému stolu, tak ja by som asi šla len na obrad, zagratulovala a šla domov. Vopred by som sa ospravedlnila, že na svadobnú hostinu neprídem.
Je mi ľúto, že máte so sestrou také zlé vzťahy. Veď uvidíš, do leta ešte ďaleko. Možno sa to zlepší.

mima4
9. jan 2015

@beatrixka77
moj nazor: zahodit akukolvek hrdost, odpustit jej a ist na jej svadbu, ak ta pravdaze chce tam mat. Je to tvoja sestra a vzdy nou bude, nech je akakolvek... Nemusis sa jej hadzat okolo ramien, ani mat falosne teple reci, ale mozes mat k nej minimalne uctu a taktiez uctu k vlastnym rodicom... nic za to nedas a sama nevies ako ju zivot zmeni....mozno toto bude prave ta prilezitost ako uplne neznicit vztah medzi vami...

alaguema
9. jan 2015

@beatrixka77 "Potrebovala som vtedy velmi pomoct ale nevolala som ju na pomoc ale skor ako spoločnost." Tak sa rozhodni, čo si vlastne potrebovala. Lebo ak si jej to podala tak, ako to píšeš tu, tak asi ani nevedela, že potrebuješ pomoc a spoločnosť chcela robiť niekomu inému. Čo beriem ako úplne regulérne. Tiež mám sestru a nenárokujem si na jej spoločnosť ako keby to bola jej povinnosť. Ja by som v takej situácii svojej segre na svadbu išla určite. Ale my máme super vzťah...takže asi podľa toho by si sa mala rozhodnúť a nie podľa rodičov, alebo tetky, ujka, bratranca.

kiwi82
10. jan 2015

treba sa pomeriť a ísť dalej....odpustiť a budovať vzťah 😉

jamelia
10. jan 2015

Tak moj manzel ma o rok starsiu sestru a tiez sa spolu nebavia uz asi 8 rokov. Byvame v tej istej dedine a keby som sa ja s nou nebavila, tak nase deti sa nepoznaju. Je velmi zvlastna povaha. Nenavstevujeme sa, ale deti sem tam k nam pridu a ja poslem moje k nej so svokrou. Inak, ked ju idem pozriet, necha ma stat pred brankou a vykecava, nepozvala ma ani raz k sebe. Ja som ju viackrat volala, ale odmietla ist dnu. Ona ma novy dom, my byvame v starom, kde byvala predtym aj ona, muz ju vyplatil. Byvali sme tu vyse roka spolu, obchadzali sme sa. Bolo to blbe. Moj muz neznesie svojho svagra. Je mu luto ako to dopadlo, ale nevie urobit prvy krok. Ona caka, ze sa prvy ozve on. Zacarovany kruh. Ked sme mali svadbu, prisla asi na hodinku, obaja revali, ale vojnovu sekeru nezakopali. Zavisi od toho, ake je to medzi vami narusene, ci sa obe chcete zmierit. Asi tak 🙂

pepca28
10. jan 2015

@beatrixka77 boze...vidim sa v tvojom prispevku...az ma zamrazilo...len z rozdielom ze nemam dieta...mam tu istu dilemu,len s tym rozdielom,ze priatel mojej sestry je tot.blbec,alkoholik a debil..😀...ona,spolocne s nim,vlastne s jeho iniciativou ,ma odstranili s rodinneho podniku,je tomu uz 10mesiacov...ale v podstate sa mi stalo dobre...na vianoce sa zasnubili,samozrejme nam nik nic nepovedal,nebyt mamy ani o tom neviem...a co sa tyka svadby,nechcem pre jej dobro aby si takeho chlapa vobec zobrala,a ak nas s manzelom aj na svadbu nahodou pozvu,urcite nepojdem...nie som typ co sa pretvaruje,a viem ze by to dopadlo katastrofalne...nebudem ti radit ci mas alebo nemas ist...toto je moj pripad a ja hovorim NIE...😀

horana
10. jan 2015

@beatrixka77 Ono dovody mozu byt individualne, my sme mali s 1. dietatom take problemy prve roky, neustale uplakany uzlicek, aj z najblizsieho okolia do tychto nasich problemov malokto videl a v tej dobe sme obmedzili vsetky vztahy navonok, viem ze mnohi nas nepochopili a tiez nas brali ako niekoho nevdacneho s klapkami na ociach, az neskor sa postupne vsetko vratilo do normalu, a napriek tomu ze po rokoch su uz vztahy OK, doteraz nikto nepochopil cim sme vtedy prechadzali a ake tazke casy to pre nas boli. btw bola som v tej dobe tiez nezamestnana. Ono nevidim do vztahov vo vasej rodine, dovody mozu byt ine, len na svojom priklade vidim, ze niekedy ani najblizsi nemusi apochopit iste krizy a ich dovody a ze na ne mozu byt sakra realne tie dovody. Urazena hrdost este nikomu nepomohla, najlepsie clovek ukaze ze je nad vecou ked sa takymto veciam vobec nevenuje a dava ludom okolo seba nove sance prakticky neustale. Btw mali sme priatelov ktori sa tiez chovali pri najdeni si zivotneho partnera ze prve roky pre nich existoval len on, na to maju tiez pravo, netreba si vsetko tak strasne vztahovat. Dava to zivotu lahkost.

pepca28
10. jan 2015

@beatrixka77 a este aby som nezabudla,to ze sa nezaujima o synovca,to je fakt blbe od nej...KRV nie je voda?...neviem ,niekedy mam pocit ze dobry sused,lepsi jak rodina,a je to pravda...prepacte,ale pred dvoma mesiacmi som potratila a skoncila som v nemocke na 4dni...jediny kto bol za mnou ,bol manzel ,mama, a suseda,ktora doma nechala mame strazit MESACNE dieta,len aby ma mohla kuk...!!!?...a vlastna sestra? ani len posrata sms:krava si v poriadku?.-..to by stacilo,a nie blbe reci,ze zbytocne skoro sme hovorili ze bude babo...to mi nepomohlo teda...jasne ze sme vedeli,sak to bolo po umelom,presne som vedela kedy a ako,tak co budem tajit?...aaaaaa....cele zle toto s rodinou...😀

mirkava
10. jan 2015

@beatrixka77 nezachovaj sa tak ako sa zachovala sestra, ak ta tam chce tak chod. Jej to raz dojde a ty nebudes mat vycitky 😉

michaelkanr
10. jan 2015

Isla by som, samozrejme uz z principu, ale aj kvoli tomu, ze keby si nesla, tak to uz postavi medzi vas mur, ktory sa nebude dat zburat. Bude to manifestacia aj navonok, ze ste spolu "skoncili." Zahod pychu, urob ustupok a chod. Ak sa nic nezmeni, aspon budes mat ciste svedomie, ze ty si urobila vsetko🙂

mirka49
10. jan 2015

nie....zjavne nema zaujem tak s anevnucuj...ja mam to iste s bratom....nebavime sa uz viac ako 8r...co sme sa nevideli a to byvame 2h od seba

ladkyna
10. jan 2015

ak ta pozvala, tak by som sla.. ak si sa len tak nahodne od rodicov dozvedela, ze sa ti sestra vydava, ale teba nepozvala, tak by som sa na nu asi vykaslala

pencil
10. jan 2015

jooooj, toto je take jesitne, samozrejme, ze jej mas ist na svadbu. Ved sa povznes, ber to ako prilezitost na chvilu vypadnut od povinnosti, zabavit sa, uzi si to. No joooj, dievca lieta v oblakoch, ved raz zosadne...

adri266
10. jan 2015

@beatrixka77 Ak Ta pozve, sla by som. Ak odmietnes pozvanie, bude to z Tvojej strany jesitnost a len dalsi krocik k tomu, ze k sebe uz nikdy nenajdete cestu.
Neviem,a ka stara bola Tvoja sestra, ked si ju k sebe volala /ne/pomoct, ale nie kazde slobodne dievca s nadsenim leti k novorodenemu dietatu, ktore reve kazdu chvilu, ked sa moze hrat na PC, chodit na diskoteky, a pod.
Kazdy z nas robime chyby. Ak bude mat snahu, odpust jej, hoci ona to mozno vobec nevnima ako nieco, co Teba na smrt nahnevalo.
Takze ak Ta pozve, chod, zabav sa, a kasli na urazenu pychu. Nie kazdy z nas je taky, ze citi potrebu volat kazdu chvilu rodicom ci sestre. Ale to neznamena, ze TA nema rada.

sunshineka
10. jan 2015

@beatrixka77 ja by som isla.ktovie mozno prave tam sa vase vztahy urovnaju.mam nieco podobne so sestrou ako opisujes,ale nikdy som ju nezavrhla a nevedela by som ju okaslat,aj ked ona to spravila viackrat a tiez zato moze jej "uzasny" muz

0silvia0
10. jan 2015

@beatrixka77 jasné, že máš ísť na svadbu. Sestra má vo vzťahu k tebe niečo sama v sebe nespracované a rieši to takto detinsky, no čo už, každý dozrievame niekedy inokedy. Keď dostaneš pozvanie, choď, nemusíš sa správať aj ty ako urazené decko. A to, že jej nevieš odpustiť, že sa nezaujíma o synovca - len jej pekne odpusti, to nie je jej povinnosť zaujímať sa o synovca, možno nemá vzťah k deťom, možno nevie ako napraviť váž narušený vzťah, možno ti závidí, že máš dieťa atď. Nevieme... takže na svadbu choď, správaj sa normálne, len sa netvár ako urazená zdutá osoba a raduj sa so sestrou z jej svadby.

ivet78
10. jan 2015

Mala by si pockat na pozvanku... ak ti ju da ... tak asi by sa patrilo prist a ak ti ju neda... tak nemas co riesit... nieje pozvanie a tak neprides.. ( taketo vztahy v rodine sa tazko napravaju a preto obcas treba ustupit a tvarit sa.. ze je vsetko v poriadku... lebo ked neustupi jedna aj druha strana... tak sa vztahy tazko davaju do poriadku....)

loknicka
10. jan 2015

@beatrixka77 ja by som sa s nou pred svadbou stretla a vyrozpravala vsetko co je medzi vami. podla toho uvidis.

laila22
10. jan 2015

ja by som si pockala na pozvanie. ak by ma pozvala, tak by som isla.

mala_hobitka
10. jan 2015

@beatrixka77 Nemusis. Pokial tam nechces ist tak nechod. Keby rodicia mali problem tak mozes povedat ze za dva roky sa ti tvoja sestra ani nezavolala a ty mas teraz ist na svadbu, kupovat saty a darcek a tvarit sa aku mas radost ze si berie niekoho o kom mas svoj nazor.
Ja by som nesla. Lebo by som nemala jediny dovod ist ale vela preco neist. Ste sestry takze se na to dve, pokial si sa ty snazila s nou komunikovat a ona nie tak si nemas co vycitat. Pokial ona sa nesnazi preco by si sa mala stale snazit ty?

monyka92
10. jan 2015

Csss ja by som nešla .... Naco hrat sa na rodinu?? Ked do teraz vam nevedela prist na mneno? nechala by dom ju pocitit ake to je ked niekoho potrebujes mat vzacne dni pri sebe z nieje tam..neodpustila by som jej ani to,ze cele roky si nespomenula na maleho.ona sa teraz vyda bude mat deti a bude chciet aby si bola pri nej no ja by som jej srala na hlavu .

elise
10. jan 2015

@beatrixka77 dostala si pozvanku k svadobnemu stolu? Ak nie nesla by som ak ano tak by som sla

nice202
10. jan 2015

jasne, ze by som sla. Je to jedina sestra.,Aj ked je aka je. tak stale je to tvoja krv a tvoja rodina...Nerozdychavaj vasne a chod na svadbu. Mozno sa to vsetko urovna tam a vy dve budete stastne a spokojne do buducnosti. Ak nepojdes, bude to stale horsie az raz, jedneho dna sa iba dozvies, ze tvoja sestra umrela. Ja si myslim, ze je to skvela prilezitost, byt spolu s rodinou pokope, aj ked je aka je....

timea7
10. jan 2015

@beatrixka77 ja by som nešla, už sa mi v živte viac krát zopakovalo to, že keď v takýchto prípadoch sa snažíš dať všetko do správnych koľají, aj tak sa to do nich nedá, dotyčný len využije to, že vyjdeš v ústrety a ešte sa ti možno aj za chrbátom smeje. V rodine sa mi to našťastie nestalo, ale neurobila by som to ani v rámci rodiny. ešte by som mala pocit, že sa niekam tlačím, alebo že ma pozvala len, aby ju rodina neohovárala a necítila by som sa na tej svadbe príjemne. Rodičom povedz to, čo cítiš a prečo to robíš a že si myslíš, že svadba nie je miestom, kde by sa to dalo medzi vami utriasť, Ako nevesta veľa času a priestoru na rozhovor s tebou asi mať nebude.

blahowoman
10. jan 2015

Presne,aj ja by som cakala na pozvanku. Ak by ta pozvala k svadobnemu stolu sla by som a stare problemy zahodila za hlavu,ak ta nepozve,nesla by som!!! Zjavne to viac stve teba ako j

sense
10. jan 2015

nuz ak dostanem pozvanku asi ano , uz len zo slusnosti...ale ak nie tak naco sa vnucovat...

25daniela
10. jan 2015

Aj tak musi byt na stole pozvanka, to bude pre teba signal, ze sestra chce aspon navonok alebo aj naozaj vratit do normalu vase vztahy... a ked bude pozvanka, urcite by som isla a cakala co bude, presne ako niekto pisal vyzsie, ziadne teple slova a pretvarovanie ale by som bola skor rezervovana... az ona dozreje do stavu, ze bude mat vlastnu rodinu, problemy atd, pochopi aj teba a bude vediet co zorala..

peveve
10. jan 2015

@beatrixka77 Ak dostaneš pozvánku k svadobnému stolu tak choď. Vlastne už len tým, že ti ju pošle, tak to bude možno taký prvý, malá krôčik k prelomeniu ľadov 🙂 Skús sa potom s ňou porozprávať, prečo to vlastne takto medzi vami je a či by sa to nemohlo zmeniť. Úprimnosť je základom každého vzťahu, či už rodinného, priateľského alebo partnerského. Napokon, veď ste spolu vyrastali. Ale ak aj napriek tomu bude tvrdohlavá, nemá cenu to ďalej riešiť, kým ona nezmúdrie 🙂 Každopádne držím palce 😉

beatrixka77
autor
10. jan 2015

@pepca28 uplne sa vidim v tvojom príspevku, presne tak ako ty píšeš, mne nejde o to tvarit sa urazene ale ja som sa snažila komunikovat a odkedy som ja prestala tak nič, keby ona mala dieta otravovala by som ju otazkami ako sa maju, čo potrebuju, ved presne je to krv, ale ja jednoducho neviem pochopit ako ju nemože zaujimat jej synovec, ked už nie ja. A presne mame ten istý problém, že jej snubenec je podla mna idiot a cholerik, už ked spolu chodili dovoloval si na nu, a presne viem ako to dopadne, mam taku kamošku čo si zobrala takuto povahu chlapa a už je sama s dvomi detmi. Ked raz išli okolo a stretli sme ich tak ma za celý čas asi 5x douražala to bolo 1 stretnutia, ale neriešila som to.
A samozrejme ja si nenarokujem na nikoho ale ona bola a je nezamestnana a celá napln jej dna je že chodí frajerovi venčit psa a varí mu. Jej ignoracia nie je o tom, že by nemala čas ale že nechce a to je pre mna velmi smutné a nie je to o tom, že by som jej to nepovedala, praveže som jej to povedala predtým než sme prestali komunikovat, že chcem aby prišla, aby s nami viac komunikovala. Povedala že ona na také veci nema čas. Ja samozrejme nechcem hrat urazenu, nie som urazena, ja len už nemam silu na takýto vztah - nevztah so sestrou. A ked niekto píše, že si nemožem narokovat na nu, myslím, že to platí aj opačne, ak sa rozhodnem neist tak si myslím, že ani ona si nemože narokovat na mna. Bola by som rada keby ma radšej ani nepozvala, nech si pozve ludi o ktorých stoji lebo ak ma pozve bude pre mna tažké sa rozhodovat.