Mám si dať ostrihať dlhé vlasy?

janulik2008
20. feb 2014

tak mi len teraz napadlo, dali by ste si "natvrdo" ostrihať vlasy ktoré máte už skoro po zadok? :D
od malička som chcela mať dlhočízne vlasy no stará mama ma vždy ostrihala a teraz ich mám skoro po zadok no neviem či sa neostrihám. niečo vo mne hovorí že ostrihať a to druhé "ja" hovorí čo si sa s koňom zrazila? také vlasy ako máš ty má málokto (nemám na nich farbu, melír, NIČ) ... len mi nehovorte že som nenormálna no len ma to zaujíma 🙂

luba28
20. feb 2014

daj a predaj ich,aspon sa ti tvoja snaha oplati,...oni dorastu zas,... 🙂 🙂 🙂

83lenka83
20. feb 2014

Ja som mala vlasy cca 15 cm pod pupkom a uz som vyzerala ako bratranec it, mam male dieta a stale som ich musela mať zopnute, nenávidím cesanie, urobila som kompromis, dala som sa ostrihať na dlhú postupku a vlasy mam oveľa ľahšie, prestrihane a pritom stale dlhé.

anatalia77
20. feb 2014

Ja by som sa dala strihavat postupne,az na taku dlzku po ramena,a kazdu fazu dlzky vlasov by som si uzila.

zita19
20. feb 2014

Ja mam dlhe vlasy po treti krat v zivote. Prvy krat som ostrihala vlasy co mi rastli od detstva v 17tich. Potom som ich zapestovala, ked som bola s dcerou na materskej, lebo pri dvoch detoch to bolo najjednoduchsie na udrzbu a vzdy som bola "ucesana" co pri kratkych take jednoduche nie je. A zeraz mam zas. V 55tich. Z toho isteho dovodu. Jednoducha udrzba a "ucesany" vyzor. Len farby treba sraaasne vela na sediny 😝 😝
A ci sa mas ostrihat ty, neviem poradit.

seraa
20. feb 2014

mne sa to nepaci, take dlhe vlasy ako divozienka posobia nesteticky .. neviem.. dlhej hej ale ze pod zadok a nestrihane
nie ..
a neviem ci je to nahoda ale vzdy to maju take zlastne baby ..

cinkatko
20. feb 2014

mne prijde neznske mit kratke vlasy... ja mam dlouhe vlasy skoro az po zadek a nemenila bych 😉 S dlouhymi vlasy se daji udelat vselijake ucesy - s kratkymi musis neustale pouzivat nejaky lak, gel nebo neco, aby jsi mela alespon trochu uhlazeny uces. V zivote jsem se uz strihala mnohokrat, at uz jako dite ci v puberte, kdy jsem chtela byt IN.
Pak jsem vsak plakala - ty vole takovy vlasy mi vyrostou tak za 5 let!!! 😔
A nerikejte - ono zenska, ktera si rozpusti dlouhou hustou hrivu zdravych a krasnych vlasu da do kapsy vsechny kratkovlase 😉
Nepoznam chlapa, ktery by nemiloval dlouhe vlasy 🙂
A navic kazda kratkovlasa baba by v koutku duse chtela mit dlouhe vlasy 😉 K zene to totiz neodmyslitelne patri.

alex31
21. feb 2014

... pred par rokmi som sa tak dala ... z dlhych vlasov asi nieco nizsie pod pas uplne na kratko .. az na kratky letny chlapcensky strih 🙂 🙂 🙂 ... reakcie boli vselijake .. aj pozitivne aj negativne ... mne sa to pacilo ale teraz uz neviem ci by som to urobila znova ... mne osobne sa zda ze ked mam dlhsie vlasy je to pre mna praktickejsie ... aj ked sa to nezda o kratsie vlasy som sa musela starat viac ako teraz ked ich dam rano do copu .. ak uz nic ine nestiham 🙂 ... pri kratkych som rano musela aj trosku gelovat aj trochu viac upravovat aby nevyzerali ako vtacie hniezdo ... hlavne ked zacali dorastat 🙂 ... ale urcite to bola riadna zmena ...

sunshineka
21. feb 2014

tiez mam dlhe vlasy a ked ich mam dlhe strasne tuzim po kratsom strihu a ked mam kratsie revem za dlhymi vlasmi.raz som isla do extremu,kedy ma kadernicka v slabej chvili prehovorila recami,ze naco su mi dlhe vlasy a bla bla bla a ostrihala ma na kratko.jezisi ako som ja vtedy plakala 😀 a nikdy viac.ked sa dam podstrihnut,tak maximalne pod lopatky dlzka vlasov. uz neplanujem experimentovat.najspokojnejsia som s dlhymi.aby si uspokojila svoje srdce,skus kratsi strih a uvidis,co ti viacej vyhovuje.vsak vlasy dorastu

ichbinich
21. feb 2014

Ja osobne by som si ich nedala ostrihat.
Dlhe roky som mala bob, teda niekde po bradu. Potom som si nechala narast dhlsie, ale niekde v 15 zase bob. Potom zase dorast, ale dlzka bola dlho niekde zhruba po plecia az zapinanie na podprsenke a postupne. Potom som si ich nechala dorastat, vzdy som si dala upravit iba konceky. A odkedy si robim s dlhymi vlasmi rozne ucesy, mi to postupne zostrihanie strasne vadi. Tak dufam, ze sa mi ho pomaly postupne podari zbavit...
Ja mam vlasy teraz asi po kostrc. Mam ich ciste, upravene konceky, ziadna "diva Bara". Dam ich ich farbit. Najblizsie si dam asi zase aj skratit asi po pas - to aj kvoli tomu postupnemu strihu, ktory mi postupne vyrasta.
A dlhe vlasy su ovela, ovela jednoduchsie na udrzbu ako kratke 😉 Prinajhosrom vrkoc, cop, sponka, a som upravena. Bob vyzeral pocas bed hair days ako ocurana slama :-/
Takze ja uz iba dlhe 🙂 Alebo prinajmensom podmienka, za sa daju dat do gumicky (keby mi preskocilo a dala by som si ich skratit) 😉 😀

klincek
21. feb 2014

ty mas este na dlhokanske vlasy aj vek, aj cas🙂, tak si ich uzivaj. a ak ich mas take "snehulienkovo" cierne, ako vyzeraju na fotke, tak so nich veru ani nebabri 😅, krasne su.
po 25ke mi uz takto dlhe vlasy pripadaju na zene "neupravene", asi preto, ze v tom veku uz kvalita vlasov klesa a je to vidiet (az na vynimky, mam 60 rocnu sefku a jej vlasy by ste chceli v tom veku vsetky🙂). potom su uz velmi prakticke polodlhe strihy strihane na postupku, aspon mne sa to tak osvedcilo najviac. pacia sa mi aj kratke vlasy, ale to malokomu pristane.

ivett1
21. feb 2014

kamoška si dala ostrihať dlhé vlasy, teraz má krátky účes a stále frfle, že aké je to strašné, že v živote nemala s vlasmi toľko starostí ako teraz 😅 ... ale, celkom jej ten krátky účes pristane😉 ... zmena vlasov bola bodka za jej bývalým a asi mesiac po tej zmene si našla nového partnera ... 😀 😀
PS: ja mám tiež dlhé vlasy a keď chcem krátke, tak si urobím cop🙂 ...

maria1989
21. feb 2014

nedávaj 😀 ja u svojich len čakám, kedy budú konečne po pás ... ešte im kúsok chýba... 😀

tarra6
21. feb 2014

Keď som chodila na základnú, mala som vlasy po pás. V šiestej triede som sa dala ostrihať úplne na krátko. Mamu skoro trafilo. Potom som sa už nechala strihať na kratšie (vtedy ešte frčali trvalé na vlasoch). Keď som už robila, nechala som si ich narásť tak po lopatky ak viac podrástli, dala som ich skrátiť a tak to bolo niekoľko rokov. Potom som si ich už nedávala skracovať. Keď som bola na materskej, mala som ich znovu po pás. Keď som si dala kaderníčke zastrihnúť konce, tak len ochkala a vzdychala, kedy jej také narastú. Dávala som si ich do copa, a malá mala ohromnú radosť keď ma za cop mohla ťahať. Robota s nimi nebola žiadna. Umyla som ich, nechala navoľno uschnúť a to bolo všetko. Ja som vtedy skoro vôbec nepoužívala hrebeň. Vôbec sa mi nechlpili. Ráno keď som vstala, stačilo mi ich pretriasť rukami, a boli učesané. No keď mala malá rok a pol, dala som sa ostrihať na krátko. Doteraz sa smejem na tom, ako na mňa hádzala dve hodiny veľké oči. Teraz mám vlasy tak po plecia, a veru nestačí ich len umyť.