Máme si kúpiť psa do bytu?

15. okt 2020

Ahojte zvazujeme psíka do bytu. Raz sme už psa dnu mali u našich a občas grcal alebo cikal a kakal dnu. Niekedy po tom ostali trvale stopy napríklad zduta podlaha a pod. No neviem či to všetky psiky robia preto by som chcela vedieť aké mate vy skúsenosti ?? Určite chceme neplznuceho lebo chlpy by sme nezniesli.. ale s čím rátať s akými škodami? Možno by sme šli do staršieho psa aby bol už zvyknutý na cikanie von
zničili vam psy niečo v byte ? Najmä myslím malé plemena ako york / pudlik / maltezak

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hennyinnsbruck
15. okt 2020

Mam 2 YT. Nie nenicili nič.
Mali svoje hračky a ako šteňatám som im dala všetko preč z dosahu popr učila nič nenicit.je to o výchove.
No sem tam sa grcka podarí.. Môj prvý pes grcal pred dvere, tito fagani musia grcat na koberec, gauč. 🤦‍♀️(keď som pritom idú samozrejme na zem) Ale s takými nehodami treba rátať. Oni zato nemôžu.
Alebo hnačka. To sa im za 9r možno 2x stalo. A kam? Samozrejme na koberec.😂🤢

Ale ja mam "lacny" koberec presne koli psom. 😊 Raz za čas sa vymení a hotovo. Zduta podlaha keď sa ciko hneď utre nehrozí.

nini1010
15. okt 2020

Stena ti bude vsetko obkusavat,obcikavat ale spravanie dospeleho psa je iba o tvojom pristupe a zodpovednosti.Ak sa mu nevies venovat a vychovat ho tak sa na to rovno vykasli.Vychovany DOSPELY psik sa vydrzi cely den nepokakat a nepocikat a staci ho vyvencit pred pracou a po navrate z prace.Je to len o panovi.

syslik81
15. okt 2020

uz podla polozenych otazok ti psa rozhodne nedoporucujem .... ..ja mam psa aj macku ..chlpy k nim patria obcas sa stane nehoda ale to tak raz za rok .. a to len preto,ze su vychovany a vdaka mne .. bola som trpezliva a ucila ich a tym padom nemam ani skody

sasa1310
15. okt 2020

nekupuj psa, ak už to takto berieš. Nesmie to a hento. Pes ti môže stále grcať aj urobiť potrebu vnútri. Stačí jedna hnačka a môžeš umývať. Je to živý tvor, aj on ako každý živý tvor má svoje zdravotné problémy. A môže byť aj mladý, aj dospelý, aj starý. Nehoda sa stane vždy.

nely1704
15. okt 2020

Psa Ti nedoporučujem

simca06022011
15. okt 2020

uz podla prvych viet... nie nekupuj si psa. Nie je to plysacik. Nie je to hracka. Vsetko co urobi, zalezi od jeho povahy, nalady, ako je vedeni, ako je cviceni... a samozrejme aj od mometnalneho zdravotneho stavu. Rovnako ako male dieta. Ked ti znici gauc, tak co?poputuje do utulku? ;)

moniquer
15. okt 2020

Každý psík-šteniatko, je jedno aké plemeno, samozrejme, že sa vyciká, vykaká hocikde, kde to na neho príde, kým sa naučí návykom. Ogrcká, pohryzie, vyleje, zostane viac či menej chlpov... ale s tým treba rátať, nie je to naprogramovaná plyšová hračka. Takže, keď toto všetko nedokážete prijať a brať to ako mega záťaž, neodporúčam mať psíka v byte, len by trpel a nevedel by prečo...

jumama
15. okt 2020

Mame prave stena, nase prve, mame ho mesiac a je to narocne ako babatko. Je to asi cudne prirovnanie, ale naozaj sa mu treba venovat aj s vencenim, aj s hranim, aj so vsetkym. Ono aj prespi dost vramci dna, ale aj v noci vstava este na cikanie. Aj k babatku si treba vytvorit vztah, mamina ho ochranuje, krmi, miluje, ale zaroven sa uplne zmeni rytmus v partnerskom vztahu... ine veci su prioritne. Na nic nieto poriadne casu. So steniatkom je to velmi podobne 🙂 Zda sa mi, ze mam den rozkuskovany na polhodinky a stoji ma to vela energie 🙂 steniatko je riadny loptos, okuskava rohy nabytku a hoci sme schovali vsetko smerom hore a aj kable a pod., aby nebolo v dosahu, ono si vzdy najde nejake nieco neschovane a naramne a presibane sa tomu tesi 🙂...

jumama
15. okt 2020

A teda nase sa este len raz ked prsalo vykakalo v chodbicke pri vytahu, vyslovene sa mu uz nechcelo na dazd treti raz v ten den... inak od zaciatku ide k dveram, ked treba. Ale cikanie takto neodchytime vzdy, tak dve tri mlacky denne su. Povedali nam, ze aj do pol roka to tak moze byt, ze maju stenata este maly mechurik a nevydrzia bez curania dlhsie. Mame doma aj tie plienkove podlozky, ale je to psik a nechodi vzdy iba na ne. Iba priblizne na to miesto, kde je plienka, ale kludne sa vycura vedla. Fenky su vraj v tomto poriadnejsie, neviem. My ale tiez doma nemame nejake fajne kusky, aby mi na tom zalezalo a nedali sa vymenit, ked z toho kuskania a cikania vyrastie. Ked sa psom menia zuby, tak kuskaju vkuse a hracky - to je ako s detmi, treba ich naucit sa s nimi hrat, ked len tak lezia na zemi, po tyzdni prestanu byt zaujimave 🙂 A co som nevedela predtym, velke psy sa so stenatami nehraju, iba sa onuchaju a ono je take zalostne, ze nema partaka...

marca12
15. okt 2020

Kazdy pes plzne a smrdi. Zvaz hlavne,ci sa ti bude chciet vencit skoro rano a v noci. Ja uz len kvoli tomu by som nezvladla mat psa vnutri

cookie29
15. okt 2020

Pri zvieratách je to ako pri ľuďoch. Nevieš aký majú charakter a treba ich naučiť. Všetkému. Cikaniu, venčeniu, pravidlám.. aj tomu že veci sa nehryzu. Treba sa mu venovať, dať hračky, vymyslieť nejakú aktivitu. Treba s ním chodiť na prechádzku či sa Ti chce alebo nie, či prší alebo padajú traktory. A tvoja logika, že staršieho psíka.. nuž nevieš ako bol vychovaný, na čo je zvyknutý a pod. Nehovoriac o tom, že ak hovoríš skutočne o staršom psíkovi, tak ti môžu mat už nejaké zdravotné problémy a aj inkontinenciu. Pes je členom rodiny, nie živý plysak. A je to záväzok. Treba si to dobre premyslieť

estrella5
15. okt 2020

ak by som to brala takto, tak by som si psa do bytu určite nekupovala.. po každom psovi zostávajú chlpy, síce po niektorých plemenách menej (tých, kt. majú v podstate vlasy) a po niektorých viac, ale jednoducho po každom (okrem tých úplne "nahatých" 🙂 ) budú po byte.. rovnako každý pes sa občas doma vygrcá. niečo mu nesadne v strave alebo tak.. tak isto sa každý pes občas doma vykaká (aj ten dospelý vycvičený) - znova, ak niečo nesadne v strave alebo má jednoducho hnačku, stane sa... cikanie? no.. šteňa určite kým sa naučí.. dospelý pes ak je zdravý by sa nemal len tak doma vycikať ak je venčený s vhodnou frekvenciou.. ale tak ako treba s tým rátať u šteňaťa, tak s tým treba rátať napr. aj u staršieho psa.. napr. naša posledný rok svojho života už moč neudržala... a napr. spomenutý york máva často problém naučiť sa vykonávať potrebu vonku, niekedy sa to ani nikdy nenaučí a nehody sa mu stávajú celý život.
a či pes zničí niečo v byte? drvivá väčšina psov áno.. sú síce výnimky, ale treba rátať s tým, že zničí... dá sa tomu do istej miery zabrániť - výchova, využívanie klietky/ohrádky v čase neprítomnosti (dostatočne veľkej! a dostatočne treba na to psa privyknúť - aby to bral ako svoje útočisko, kde je rád a cíti sa tam dobre a v bezpečí), ale či už šteňa alebo aj dospelý pes napr. z nudy niečo zničí.. príp. aj nedopatrením môže niečo poškodiť, zhodiť, rozbiť...

neodporúčam ti kupovať psa s takýmto prístupom. a to píšem s tým najlepším úmyslom. jednoducho a jasne - nie je to hračka. je to živý tvor...

autor
15. okt 2020

@syslik81 ja som písala že chcem psa čo neplzne - ma vlasy... a ďalšia vec keď píšeš že sa nehoda stane 1x za rok tak prečo mi nedoporucujes psa ?? Nechápem ... ja som nenapisala že ho nechcem vychovávať alebo sa mu venovať

estrella5
15. okt 2020

netreba si myslieť, že po psovi, kt. má vlasy nebude nič po byte. rozhodne menej ako po psovi, kt. má chlpy, ale tak ako nám padajú vlasy, tak padajú aj tomu psovi.. sama takého psa nemám, ale zvykneme yorka strážiť a samú ma prekvapilo koľko tých vlasov po ňom zostalo na deke 😁 kedže tiež som bola v tom, že veď takí psíkovia nepĺznu... síce ako vravím, oproti naozaj chlpáčovi je to nič. ale ak niekomu vyslovene vadia psie chlpy po byte a očakáva, že tí "vlasatí" nebudú nič zanechávať, tak to tak nie je...

autor
15. okt 2020

@estrella5 no ale ako pisem my sme mali u našich yorka a teda neboli po ňom žiadne.. samozrejme že niečo spadne ved aj nám padajú vlasy ale to sa nedá vôbec ani len porovnávať s chlpami od ozaj chlpatých psov

mandarinka555
15. okt 2020

Polož si radšej otázku, prečo chceš psa....a nie otázky typu, že aké škody narobí...Ak ho chceš len ako záplatu na niečo, tak v žiadnom prípade...ak máš dieťa, tak nie je to hračka pre deti, ktoré s radosťou po psovi šlapú a pchajú mu prsty do očí....ak ešte dieťa nemáš, tak v 80% prípadoch sa stane, že po narodení dieťaťa, tieto matky psa vyšmaria, alebo ho priviažu o útulok :(

katkaba1
15. okt 2020

Aj pes bude raz starý a môže sa stať, že sa bude pocikávať.. Na základe Tvojich požiadaviek na psa Ti v dobrom radím - kúp si plyšového.

megyi1711
15. okt 2020

Mala som v byte yorka a museli sme ho dat prec...chodili sme do prace ,rano predtym dlhaaa prechadza...kym som prisla z roboty bola cela chodba a kuchyna vzdy mlaaaky ocurane..nevydrzal..a v noci tiez nie,darmo som snim bola este o 22hej..do rana do 6tej vsetko ocurane..takze pred aj po robote som len štanky umyvala..a nevravim o tom zavyjaní co bolo ked sme odisli do prace susedia sa stazovali..bol to milacik hravy ale museli sme ho dat prec bolo to len trapenie aj prenho aj pre nas...ak je niekto stale doma ze psik nieje sam tak ok ale nie takto

choco6
15. okt 2020

Nekupovat psa. Pes je zodpovednosť. My mame 16 rocneho a nosi plienku, kazdy den sa pos..re, grcia, ma spinave laby atd. Kazdy pes zostarne a treba aj s tym pocitat a postarat sa o neho dokonca. Nie ako polovica ludi ktori sa pozbavuju psov lebo uz im psik nevyhovuje.

fiafia
15. okt 2020

Nech ma sudi kto chce ale psa do bytu nikdy. Je to záväzok, chlpy, smrad nech sa akokoľvek riadi zviera doma cítiť, či pes či mačka a to by mne vadilo.

lujza123
15. okt 2020

Pudel a maltezak sú teda dosť hunate psy, o srsť sa treba pravidelne starať a áno, púšťajú chlpy.
Keď nechceš mat vsetko ocurane, okakane a chceš aby sa naučil hygienické návyky rýchlo tak urcite nekupuj yorka, zrovna toto plemeno sa hygiene neučí ľahko.

jeemima
15. okt 2020

Ja som psíka mala 12 rokov. Pre mna to sú nezabudnuteľne roky. Ja som určite za. Psíka treba vychovať a zo začiatku rátať s nejakou nehodou.my sme mali našu od steniatka a okrem zopár nočných cik výletov nič náročné to nebolo. Grcky určite budú, ale to je súčasť toho psieho života a ich častej pazravosti ( somariny na prechádzke). A aj nehody v prípade choroby. Jasne psik vyžaduje si čas prechádzky, hranie, hygiena - a neodmysliteľne finančne náklady. Ak kupovať psíka určite s papiermi a od overeného chovateľa. Ani náhodou bazos. Ale najlepšie z utulku. Psik bude vďačný a zároveň už čosi budete vedieť o jeho povahe a (ne)dokonalostiach. Trvalo ni dlho kým som sa pozbierala po strate psíka, ale stále som za 🙂

jeemima
15. okt 2020

@jeemima ešte som zabudla ak niekto napíše že psik to sú len chlpy smrad a spína tak je jasne že človek nie je oˇpsickar. Jasne že je to neho neprípustna myšlienka. Ale to je v poriadku. Každý sme iný.

bundle
15. okt 2020

Zo psíkom je to také isté ako s dieťaťom. Ked si naň pripravená , tak si ochotná znášať aj možné problémy. O psíka sa treba starať a venovať sa mu. Ľudia majú častú predstavu o tom aké to bude úžasné mať psíka ale bude to úžasné aj pre psíka? Máš čas na venčenie? Máš čas sa mu venovať ? Psík žijúci v byte potrebuje dobrý výcvik.
Najhoršie je ak je doma stále sám. Potom môže ničiť veci, zavýjať a aj neposlúchať.
Jednoducho ma depresiu a je smutný a rebeluje.
Máš čas na odstraňovanie vlasov ? Nemysli si, že psík s vlasmi nepúšťa vlas. Ja mám Papillona s vlasmi, a musím ti hneď teraz povedať, že to neznamená, že nebudeš riešiť problém s vlasmi po celom byte či na oblečení. Vlasy sú vhodné pre alergikov a majú výhodu že sa nezapichajú do látky a ľahšie sa odstraňujú, ale aj vlas na nesprávnom mieste vie človeka znechutiť. Ako veľmi si nadchnutá pre chov ? Ak máš veľa otázok ohľadom negatívnych skúseností, tak asi sama cítiš, že nie si úplne pripravená na chov a potrebuješ si viac premyslieť či je chov psíka vhodná pre teba.
Každý psík má vlastnú povahu a nikdy dopredu nevieš, aký bude ten tvoj.
Niektorí niečo zničia, niektorí nie. A, áno, plávajúca podlaha sa môže vyduť, topánky a drevené časti nábytku môžu byť okusané a znehodnotené. Stále štekanie, ktoré ruší susedov a dlážky ...s výkalmi to všetko je možné..Všeobecne chov psíka v byte je dosť prácna ak chceš dodržať hygienu a čistotu bytu. Veľa ľudí táto stránka chovu v byte jednoducho oddradí. A ja sa im vôbec nedivím a neodsudzujem ich. Ja mám 3 zvieratká v byte 2 adoptované, a keby som celé dni nemohla byť s nimi doma, tak by som sa rozhodla radšej zvieratko nechovať.

lenuska9999
15. okt 2020

Myslite aj na to, že starého psa uz ťažko prevychovate. Ak si naopak vezmete šteniatko , tak ho vychovate presne ako chcete. Pocikat sa môže aj starší pes v novom prostredí a pri inom režime a strave. My sme si brali psíka keď mal 3 mesiace , predtým bol vonku a my sme ho vzali do bytu. Samozrejme trochu trvalo kým sa naučil, že cikat sa chodí von. Ale dlho to nebolo. Stále keď sa pocikal v byte , tak sme do toho namocili noviny a dostal s tým po cumaku. Naopak keď sa vycikal von tak sme ho pochválili a dostal maškrtu hneď. (Za zle trestz za dobré pochvala ). Pochopil to celkom rýchlo a uz si nedovolí sa pocikat doma. Doma nikdy nič nezničil a neroztrhal. Hral sa s tými hračkami čo sme mu dali... No treba počítať s tým , že psíkovi treba venovať čas, chodiť s ním von či prší, či sneží, či mrzne. Na výlety ho brať so sebou alebo zabezpečiť to, aby s ním mal kto byť a ísť von... Je to prostre záväzok na veľa rokov.. Ale tak naopak vám za to dá svoju lásku a prístupnosť..

julianakviet
3. apr 2021

Ahojte ja by som sa chcela spýtať ako je to s porciami pre 3 mesačné šteňa ja mu dávam 3 krát za deň s toho že dám jednu mištičku granúl a potom mu dám také málinko hrubé koliesko psej salámy ako to robíte vy?

bus
15. júl 2021

My máme maltezačku. Čo k tomu dodať je to zlatíčko. V byte kaká alebo má hnačku alebo sa pociká ( to skôr nie ) iba keď má zdravotné problémy. Cikala a kakala doma iba ako šteniatko potom sa to naučila a pýta sa von. Je to naozaj veľký maznák. Veľmi má rada jabĺčka a melónik. Iba keď ju češeme tak občas sa môžu na zemi alebo na koberci objaviť chlpy ale to sa povysáva. Je to naozaj právoplatný člen rodiny rozhodne odporúčam je to veľmi vďačné plemeno ( samozrejme psy mávajú vlastnú povahu aj naša má občas nezastaviteľnú vrtuľu ale naozaj je to zlatíčko). 😊❤️