Manžel nerešpektuje moje názory

glumik123
24. feb 2013

Dobry večer dievčence!
Mam na Vás otázku. S mužom máme skvelý vzťah, až na tento problém. Vždy sa spolu rozprávame ako prísť na najlepsie riešenie, kompromis a podobne. Uvediem priklad: Hadali sme sa kvôli švagrovi, ktorému mal určiť nejaké hranice, ktoré mal dodržiavať, lebo mal u nás dlhodobejšie prespávať. Povedala som, že si želám aby uvedol veci na pravú mieru, aby švagor nebol prekvapeny (keďže sme nemali dohodnutý žiadny dátum ukončenia jeho pobytu u nás), keď ho od nás "vyhodíme" lebo malá bude potrebovať izbičku (švagor je taký typ, že keby mohol tak s nami býva až do smrti-práve preto som chcela aby sme boli na niečom dohodnutí). Moj muž je typ človeka, ktorý chce byť vždy s každým za dobre, tak to chcel nechať otvorené a neriešiť, ja som trvala na svojom, že budem pokojnejšia. Samozrejme, že ho s mojimi požiadavkami neoboznámil, tak som sa so švagrom pochytila ja, a ked zistil že by mal dodržiavat u nás pravidlá tak radšej sa k nám ani nenasťahoval. Teraz som ja za hlúpu, že švagra nemám rada, že som sa ním pohádala a podobne. A takýchto príkladov je mnoho, najmä čo sa rodiny týka, vačinou on vždy všetko rieši so svokrovcami, a niekedy mám aj pocit, že mi klame že im povedal to čo som chcela. Tak čo teraz ? :( Mám sa začať aj ja osobne ozývať alebo neriešiť tak ako môj muž ? ďakujem za komentáre

sisaha
24. feb 2013

@glumik123 neriesit...v podstate si vyhrala a bud rada...ak je taky, ze pride a nevie kedy odist, tak radsej nech nechodi..

mandragora22
24. feb 2013

@glumik123 aj moj chce byt s kazdym zadobre, hlavne teda co sa jeho rodiny tyka. vzdy sa preto hadame. nikdy nerobi dobru krv, ked chlap nema gule a nedokaze tym "svojim" narovinu povedat, co ano a co nie ☹ ☹ sice si vyhrala, ako pise
@sisaha ale predpokladam, ze vzdy, ked bude nejaky problem, tykajuci sa hlavne jeho rodiny, sa vy dvaja pochytite. teda aspon u nas to tak "funguje", kedze ja som ta, co si svoju rodinu viem skrotit raz-dva a on toho nie je schopny dodnes (sme spolu vyse 6 rokov...) 😅 😅

eeffka
24. feb 2013

@glumik123 ked vies ze je muz posera,co sa tyka rodiny,ries si veci s nimi sama napriamo.

sirinka
24. feb 2013

@glumik123 na jednej strane pises, ze vzdy hladate najlepsie riesenie, kompromis a na konci ze mas niekedy pocit, ze ti klame, ze povedal to, co si chcela ty... Tak to vyzera, ze on nie vzdy suhlasi s vasim "kompromisom" a boji sa tebe odporovat a svojej rodine podat tvoj nazor... Asi by som sa mozno na tvojom mieste zamyslela, nad tymto... Ci skutocne veci riesite spolu a tak, aby ste obaja boli aspon ciastocne spokojny, lebo je jasne, ze nie vzdy sa da vyhoviet obom stranam....

glumik123
autor
24. feb 2013

@mandragora22 :D preeeeeesne ako pises !!! ja som taka temperamentna, všetci u nich doma sa ma "boja" že co zase poviem, lebo všetci ma rešpektuju, ja viem povedat všetko narovinu..ten moj povie iba to čo musí a ešte tak aby nikoho ani zdaleka neurazil :/ už neviem, že ako ďalej,vela krát som mu hovorila, že nemá gule, ale on sa stále vyhovára, že sa nechce pohádať s bratom a podobne..myslím že sú dospelí ludia tak snad sa nepohádajú kvoli takejto "hluposti"..už mi to ide hore krkom :(

glumik123
autor
24. feb 2013

@sirinka máš pravdu... ale toto sa týka rodiny, ostatné veci sú všetko v poriadku. Iba vždy keď riešime niečo čo sa týka jeho rodiny, svokrovcov a podobne, čo by som chcela, tak vtedy vždy sa chová ako malé dieťa... Akoby mal stále voči rodičom rešpekt ako pubertak a nevedel povedať vlastný názor, lebo by s ním nesúhlasili

sirinka
24. feb 2013

@glumik123 tak v tom pripade asi najlepsie by bolo, keby ste sa pokusili byt vzdy pritomny obidvaja, ked bude treba nieco s nimi riesit...

silviatko
24. feb 2013

@glumik123 my sa koli takemu niecomu tiez obcas pochytime ..napr.neviem naco riesi robotu a bla bla bla so svojimi rodicmi sa vykecava o takych veciach co nieje ich starost..potom to len rozoberaju,lebo na dochodku nemaju co robit.povedala som mu aby im ohladom nas nic nerozpraval,ze oni nam na chleba nedaju..a tento tyzden zase im nieco kvakal..som bola taka vytocena ze az..ti nasi chcu byt dobry ale pointa im uteka co vlastne vyzadujeme my 😀

glumik123
autor
24. feb 2013

@sirinka to je dobrý nápad, ale ja mám pocit, že môj názor by ich urazil ešte viac ako keby im povedal veci narovinu môj manžel...

mandragora22
24. feb 2013

@glumik123
@silviatko asi si dame stretko 😀 😀 😀

glumik123
autor
24. feb 2013

@silviatko :D aj toto trošku poznám..neznášam keď vyzvedajú aj súrodenci, minule sa pýtali dokonca že kolko zarába ?!?! Ale v tomto si my zase držíme súkromie...vyzvedajú vyzvedajú ale nič nepovieme 🙂

glumik123
autor
24. feb 2013

@mandragora22 :D haha ! aj tak ich lúúbime! len by som to velmi rada nejak poriešila :( len netuším ako ho donútiť aby nabral odvahu !

mandragora22
24. feb 2013

@glumik123 a u nas to je tak, ze jeho ovplyvnuje matka. problem je, ze ona vie, ze ja som silna osobnost a tvrda povaha, predo mnou nikdy nic nevypusti z huby, ale ked vola s nim, tak ho potichucky, nenapadne a nenasilne manipuluje a vtlaca do hlavy svoje nazory. naposledy na nasralo a poriadne to, ze mu oznamila, ze nam kupila klobasy, aby sme mali na velku noc. no ty kokos, akoby ja som nebola schopna kupit klobasu!! pritom sme spolocne s nim, teda my dvaja a dieta ako rodinka, posledne 3 velke noci "slavili" sami, navarila som vsetko ako bolo treba, nic nam nechybalo.... zrazu nam kupila klobasy a on namiesto toho, aby jej jasne povedal, ze to nemusela, ze mame uz svoje osvedcene v nasom obchodiku, tak jej este dakuje, div sa nejde pokakat, mna to proste urazilo, hlavne to spojenie: "aby ste mali na velku noc". ironia je, ze v zivote by nezavolala mne, ba ani ma nikdy nechce k telefonu, aby "babske" veci, ako napr. varenie, prebrala so mnou. no a on? nechape, ze mnoho takychto veci ma nesmierne uraza.. a hlavne ma uraza jeho spravanie v takychto situaciach...

silviatko
24. feb 2013

@mandragora22 kluuuuudne 😀 😀 no nechapem fakt tych chlapov logiku,ak raz povies ze si to neprajes,alebp chcem to tak alebo tak...no neviem asi im to vyprcha po case z hlavy a treba im to sem tam pripominat..neviem naco vesa cudzim na nos nase veci 🙂 on je taka blabola a povie aj co nema a jeho rodicia..plus sestra riesia a riesia..radsej ticho som lebo zase budem nazlostena 😀

mandragora22
24. feb 2013

@glumik123 no s tym lubenim....nie som si az taka ista 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

silviatko
24. feb 2013

@mandragora22 ja som povedala ze na velku noc ostavame doma a nikam nejdeme aby som nebola napaprcena z hlupych reci..a doma mam pohodku a klidek 😀 😀 aj ked budu mat reci..mam super vyhovorku..400km 😀

mandragora22
24. feb 2013

@silviatko hej, zmenme radsej temu, lebo sa vytocis a ja tiez 😀 😀 len ma este napadla jedna vec uz velmi davno a som o nej uz presvedcena, ze ja a moja dcera asi nie sme prenho prvorade, ked si nedokaze zapamatat podstatu, ktoru od neho vyzadujem. neriesit nic z "nas" s jeho rodinou.... akceptujem, ze ma rodicov, ved pohoda, ale (to sa uz trosku nastastie zlepsilo pod hrozbou mojho odstahovania sa od neho, ze) hlasal matke vopred, ked sme sa niekam chystali napr. na vikend, ze kam ideme, a do kedy a dokonca, co tam planujeme robit.... potom v pondelok zas hlasenie, ze ako bolo, co sme robili, co sme nestihli.... no ti poviem, na nervy. tak s tymto prestal. teda aspon dufam...

glumik123
autor
24. feb 2013

@mandragora22 My ešte v takýchto extrémoch nie sme... Ale viem ako sa cítíš... Mňa občas nahnevá keď je u nich na návšteve sám a príde nabalený s jedlom pomaly na týžden, jemu to je lúto vyhodit, mne sa to "hnusí" jesť, premastené rezne z friťáku a podobne, a tiez to ten moj nechápe ! že Veď ona nám chce dobre, aby si nemusela variť ! 🙂 na jednej strane chápem, na druhé nikoho o to nežiadam, variť viem tak nech si nerobí starosti...vtedy sa cítim ako neschopná, že si svokra myslí že nevarím, neviem variť a že moj muž hladuje...je to nepríjemne...

mandragora22
24. feb 2013

@silviatko tak to ti zavidim. ja som od svojej rodiny, ktora sa do mna nestara, cca 160 km a on od svojej matky a spol. 30 km 😝 😝 😝

glumik123
autor
24. feb 2013

@silviatko :D aj ty si tak daleko od svokrovcov? :DDD chvala bohu ! aj ja !!

silviatko
24. feb 2013

@glumik123 ten moj povie aj co nema niekedy 🙂 a potom ze sa rozculujem 😀 😀 cez mobil som myslela minule ze ma porazi 😀 mama mi volala ze ci moj ide s.r.o. zakladat..a ja co??? no ako radsej ticho som 😀 len tak premyslal u svojich rodicov no a prekrutia vsetko ze ich syn uz podnikatel 😀

mandragora22
24. feb 2013

@glumik123 no snad (hoci neverim) sa ten tvoj spamata 😅

silviatko
24. feb 2013

@glumik123 joooo 😀 najprv som myslela ze to bude tazke..a sama si vystacim 😀 aspon sa nenervoooznim 😀

glumik123
autor
24. feb 2013

@mandragora22 @silviatko ale ako sa môže spamätať ????? 🙂 nemyslím že u nás to je také zlé :( mandragora mas extremneho muža doma, to je fakt, ja by som strašný cirkus narobila 🙂

silviatko
24. feb 2013

@glumik123 no chlap sa neviem kedy spamata..po sexe?,😀 vtedy vsetko slubia nie ? 😀 😀 😀 😀 😀

glumik123
autor
24. feb 2013

@silviatko hahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa tak toto je goool! uplna pravda!

silviatko
24. feb 2013

@glumik123 😀 😀 😀 😀 no vidis,vtedy aj tvoj? 😀 😀 😀 😀 lebo moj aj modre z neba 😀 😀 😀

glumik123
autor
24. feb 2013

@silviatko :D môj je vtedy najlepší muž pod slnkom ! :D len potom ked príde na lámanie chleba tak stiahne chvostik pod riťku a odrazu su jeho sluby fuč :D poznáme! :D

silviatko
24. feb 2013

@glumik123 joooj ale povedz si tak mala by si mat doma pijana ozrana co ta facka..radsej takeho nie ? 😀 😀 😀

glumik123
autor
24. feb 2013

@silviatko vravím, že ich aj tak ľúúbime 🙂 len aspoň raz za čas by mohli ten sľub dodržať ! 🙂