Máte niektorá z vás tetovanie?

monkula
24. feb 2008

Ahoj mamuľky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Máte niektorá z vás tetovanie? Ak áno, čo máte vytetované a prečo ste sa rozhodli práve pre ten daný motív?
A ešte otázka, je tetovanie možné v čase dojčenia? Ďakujem za vaše názory a postrehy, tešám sa na vaše príspevky...

monkula
autor
24. feb 2008

alenik:: aha, už chápem...
A musím sa zastať Bihan, nemyslela to ironicky, len ako postreh.. Poznám ju, ona nie je taký ironik...ako ja... že, Etuš? 😀 😀 😀

mem, Horovo oko sa páči aj mne, celkovo, nejaké tie egyptské motívy, ale aj Egypťania majú Fénixa, videla som pekný motív Fénix a okolo egyptské znaky, neviem ale, čo t oznamená, tak si to nebudem dávať, čo ak je tam napísaná nejaká kliatba? 😀 😀 😀 😀 😅 😅

monkula
autor
24. feb 2008

aj MM rozmýšľa, že si dá na predlaktie vytetovať mená našich potomkov... 😉 😉 😉

dida_tn
24. feb 2008

Ahoj Moni aj ostatné holky. Tiež sa mi veľmi páčia tetovania, ale zostala som len pri jednej kerke, mám ju už 8 rokov, je na nohe na priehlavku a sú to také tŕne cez celý priehlavok. Neznamená to nič, skrátka sa mi to páčilo a je to ako netradičná ozdoba. Super je, že na ňu stále vidím a hocikedy sa môžem vytešovať. Už si bez nej svoju pravú nohu neviem ani predstaviť 😎 Brala som do úvahy aj starnutie a priehlavok sa mi zdá vzhľadom na minimum zmien i u starších ľudí úplne ideálny. A ako tu písala nejaká holka, že chce pôsobiť v práci seriózne, tak problém to vôbec nerobí, som manažérka a keďže v práci vždy k sukni nosíme silonky, vyzerá to ako vzor na pančuške 😉

monkula
autor
24. feb 2008

ja som to spomínala... 😀 😀 😀
Je ale rozdiel ornamenty a nejaký motív...

alenik
24. feb 2008

kludne si daj nieco decentne,je to pekne a vraj chlapom to pride hrozne sexy 😀

monkula
autor
24. feb 2008

ám si dám, hrozne sa mi to páči... 😵 😵 😵

etuska
24. feb 2008

presne tak Moni,ak sa ti to paci,dak si to tatoo daj 🙂 a mena deticiek sa mi tiez pacia.
Baby pre dnesok paaaa 😀

rova
24. feb 2008

Kérku mám na podbřišku a kupodivu přežilo těhotenství a měnící se pupík absolutně bez úhony. Co tam mám si nechám pro sebe. 😉 Místo jsem vybrala takové, které se mi líbí a taky, že lze krásně schovat. Ještě bych chtěla jedno, také by mělo souviset, jak už jste tu psali s malou..něco jako spojení jejího jména se slunečním znamením.

Známou ale v době kojení odmítli tetovat..já jsem byla v době kojení na piercingu, ale tetování bych si netroufla. 😉

janka2121
24. feb 2008

monkula ja mám na ramene vykérovaného draka. aprečo no proste sa mi nehorázne páčil tak som si ho vykérovať proste dala. aj drahý má kerky na oboch ramenách.

a radím ti v čase dojčenia nad kerkou ani neuvažuj.

angienka
25. feb 2008

Ahojte, ja mam tetovanie na brusku-teda na boku bruska a je to motyl, ktory rastie spolu s nami ako sa tak pozeram. tvrdili mi ale ze po porode by sa mal opat stiahnut-tak som zvedava.Mam ho uz 2roky a som spokojna,ved ako 50rocna nebudem nosit bedrove nohavice a kratke tielko...no ked budem mat aj v 50tke peknu,pevnu postavu-tak preco nie. A hoci nieje najmensi,skryt sa vzdy da...

olianko
25. feb 2008

baby a poznate dobre tetovacie studio v BA?

bihan
26. feb 2008

Alenik, Monkula ma pochopila 😀 napísala som to kôli tomu, že Monkula je zodpovedná osoba a nepochybujem, že pôjde jedine do štúdia 😉 Mňa tetovanie nebolelo (teda keď ma tetovali, tak trošku, ale potom vôbec).

Čo sa týka toho dojčenia - myslím, že je iné uvažovať nad tetovaním dva mesiace po pôrode (pri plnom dojčení) a tak ako Monkula, ktorá už má vyše ročnú dcérku, ale myslím, že jediná zodpovedná osoba, ktorá toto môže posúdiť, je tatér. Z môjho pohľadu nie je tetovanie nebezpečnejšie než bežná rezná rana, ale ja nie som odborník.

Monkula, myslím, že práve fénix vychádza z egyptskej mytológie a potom ho prebrali Gréci a od nich Rimania. Dokonca je možné, že pochádza ešte z mezopotámskej kultúry, aj keď som sa s tým zatiaľ nestretla, ale zase som nehľadala až také precízne. Vidina znovuzrodenia je stará asi ako ľudstvo samo.) Dokonca v začiatkoch kresťanstva bol Ježiš prirovnávaný k fénixovi (okrem iného).

No a moja kerka teda tehotenstvom dosť utrpela - urobili sa mi strie aj cez tetovanie a ak si dám urobiť nové tetovanie, asi si dám toto dotetovať 😒

monkula
autor
26. feb 2008

bihan, Gréci mali Fénixa aj ako svoj štátny znak, keď odolali nájazdom Osmanov... 😉 😉 😉

dominica
26. feb 2008

baby vy ste jaké múdre čo sa týka Fénixa, ja len zíram, alebo to len ja som taký blbec. Ale asi vás to zaujíma, že? Na pár sekúnd som bola múdrejšia, ale po prečítaní si to aj tak nepamatám 😀 ☹

monkula
autor
26. feb 2008

domi, ja to beriem tak, že ak si chcem niečo vytetovať, tak to má mať aj zmysel..
Ak si napríklad niekto dá vytetovať čínske znaky, vždy ma napadne tá reklama na sprite... 😀 😀 😀

bihan
26. feb 2008

Monkula, aj teba? 😀 😀 😀

kili
26. feb 2008

tá tá reklama mnohým zničila život 😀
v salónoch, kde odstáňujú tetovania vznikali asi šóri 😀

ja mám tiež jedno, manžel je proti, chcela som ho už dávno, ale povedal, že to musí byť rozhodnutie čo naozaj chcem tak mám počkať pár rokov a ak to budem chcieť stále, tak si ho mám dať. Tak po 6 rokoch som išla na to 😀
Mám vytetovanú asi 1,5cm ružu na kotníku 😵

dominica
26. feb 2008

s tým sprite, som sa zasmiala 😀 , mne tie čínske znaky nič nehovoria, veď ktovie, čo za hovadinu to majú aj vytetovanú, ani nevedia, čo to znamená
A jasné, že chápem, že sa o to zaujímaš, ak chceš, aby to zdobilo tvoje telo, ja som sa o Fénixa nikdy nejak zvlášť nezaujímala, ale veru, je to zaujímyvý symbol

monkula
autor
26. feb 2008

domo, asi tak..
Drsňáci, kerka na ramene, v preklade, kung-pao...

Bihan, sme na jednej vlnovej dĺžke... 😉 😉 😉

janka2121
26. feb 2008

http://www.berserker.sk/ mrkni rôzne kerky. inšpiruj sa. ja som sa tu dala tetovať 😉

zuzitka
26. feb 2008

ja mam kerku tusim od roku 2004, mam motyla na pravom pleci ale zozadu na chrbte - neviem ci si to viete predstavit....
ak by som mala prasule navyse, dam si vytetovat este nieco k tomu motylovi.
a vobec mi neprekaza ked idem niekde na svadbu alebo tak, ze mi je vidiet, praveze som na to hrda 😉

zuzitka
26. feb 2008

dala som mojho motyla do albumu 😉
dala som si ho urobit v Blave - akmal.sk

digysa
27. feb 2008

Hmmm, teraz ma tu asi ukamenujete....ale aj tak si vyslovim nazor....tetovanie sa mi vobec nepaci, ci je decentne, extravagantne, male, velke, viditelne, neviditelne........nevidim v tom absolutne ziadny zmysel.

Ale ako sa hovori: proti gustu ziaden disputat.....(zato som velmi nepochopila zuzitkin nazor- ze je na jej tetovanie hrda.... 😒 ) Je vela veci. na ktore moze byt clovek v zivote hrdy....ale tetovanie by som tam rozhodne neradila... 😎

monkula
autor
27. feb 2008

digysa, samozrejmeTa nikto neukameňuje... 100 ľudí, 100 chutí.. 😉 😉 😉 Nie sme v stredoveku...
😀 😀
Už sa Ti to kráti... 😉 😉

zuzitka
27. feb 2008

digysa, hrda - to som myslela tak ze sa zanho nehanbim ani ked by som mala oblecene nejake spolocenske saty ... na svadbe .... alebo na plese ..... ani mi nepripada divne ze mi kerka z tych siat vytrca ..... 😉
ja to beriem ako sperk na tele 😀

julova
27. feb 2008

zuzit - velmo pekny motyl 😉

monkula
autor
27. feb 2008

zuzitka, aj som zabudla pozrieť, idem mrk... 😅 😅 😅

veronika696
27. feb 2008

ahoj Moni.Aj ja mám tetovanie.Mám ho na chrbte nad kostrčou a nijako mi nevadí.Malej sa páči,keď si čupnem tak príde ku mne a chytá mi ho a vraví če-če.Mám tam taký malý ornament a páči sa aj môjmu manželovi.Najlepšie je dať sa tetovať na jeseň,lebo ho nesmieš prvé týždne vystavovať slnku,nesmieš do vody a pod.Keď je nenápadné je to fajn aj môjmu manželovi sa páči.Ja ho mám 3 roky a nad tým čo bude keď budem mať 50 neuvažujem-kto už len bude zvedaví na starú babu.A naviac mám ho tak že až budem nosiť tie super veľké nohavičky tak určite nebude vidieť.Tak ti prajem hodne sili.lebo mňa to dosť bolelo.Ale stálo mi to za to. 😅

rova
27. feb 2008

Angienka: Mně tetování taky rostlo spolu s bříškem, takže hlava byla pak 2x větší, ale po porodu se to opravdu vrátilo do původního stavu.. 😉 Tak snad se ti to taky podaří, přinejhorším půjdeš na opravu..Držím palce 😉

zuzitka
27. feb 2008

julova - dikes 🙂