Máte skúsenosti a zážitky so svetom anjelov?

dali4
27. aug 2009

Ahojte,je tu niekto,kto má skúsenosť alebo zážitky s anjelskym svetom? 🙂

linette
27. júl 2010

Feng šuej – tipy a triky

Nenavrhujte si príliš veľa chodov do domu. Navrhnite si jedny dvere ako hlavný vchod a ďalší ako zadné dvere.
Kúpte si bambus, podporí vaše šťastie.
Nikdy nespite na dvoch oddelených matracoch v jednej manželskej posteli. Vytvára to neviditeľnú bariéru medzi manželmi.
Nenavrhujte do izby svojho dieťaťa príliš veľa jangových farieb (svetlých). Môže to viesť k hyperaktivite alebo nespavosti.
Nikdy nespite s hlavou alebo nohami smerujúcimi k dverám spálne a nazýva sa to poloha mŕtveho.
Ak jedáleň je vedie k záchodu, potom členovia rodiny budú veľmi často chorí.
Nikdy si nevystavujte vo vnútri domu alebo v pracovniach kaktusy alebo bonsaje.
Dajte si pozor na zrkadlá v spálni, ktoré odrážajú posteľ, pretože môžu poškodiť manželstvo. Táto rada však platí aj pre jednotlivcov, pretože vám dokáže pokaziť náladu na celý deň, keď sa neupravení uvidíte v zrkadle.
Bonsaje a kaktusy patria pred dom alebo do záhrady, kde ochraňujú budovu pred zlodejmi.
Uistite sa, že nad vaším pracovným stolom nevisí žiadna polička.
Vyhýbajte sa rastlinám s tŕňmi, ktoré vytvárajú vo vnútri domu alebo bytu jedovaté šípy, ktoré obsahujú veľa negatívnej energie ša.
Nikdy nespite s nohami smerujúcimi na dvere spálne.
Otvorené police predstavujú nepriateľské nože, ktoré vás zasahujú.
Ak chcete, aby vaše deti zostali doma a študovali, uistite sa, že sa ich dvere otvárajú dovnútra.

jery51
27. júl 2010

@linette
dobré rady...
my veru zrkadlo v spálni máme ☹

linette
27. júl 2010

@jery51 ahoj 😵
zrkadlo by nemalo byt priamo oproti postele.. ak je tak ho mozes zakryvat na noc napriklad nejakou plachtou/satkou .. 😉

linette
27. júl 2010

@jery51 vy kedy idete na dovolenkku? .. vacsina anjelickov uz dovolenkuju a uzivaju si 😉 a ja kysnem tu 🙄 🙄 😀

linette
27. júl 2010

Umiestnenie spálne

Umiestnenie spálne v rámci domu rozhoduje o postavení tej ktorej osoby v rámci rodiny. Spálňa hlavy rodiny by mala byť čo najďalej od vchodu a hlavnej ulice. V dome, kde sú viac ako 3 spálne, v spálni pri kuchyni by nemal spať pán alebo pani domu, mohli by sa cítiť podradení ostatným členom rodiny. Tento vzťah by mohol negatívne ovplyvniť ich sebadôveru alebo ambície. Takéto umiestnenie spálne tiež nie je vhodné z dôvodu neustálej prítomnosti rôznych pachov a blízkosti zdroja ohňa.

V niektorých domoch sú spálne umiestnené priamo nad garážou, čo vytvára rovnaký pocit ako by ste spali na streche skladiska. Stropom k Vám prichádzajú všetky vibrácie z ulice a pokiaľ nie, stále je pod Vami veľký prázdny priestor. Pokiaľ je garáž nad spálňou, môžete získať pocit, že Váš domov je dočasný a nestojí za to aby ste veci vybaľovali z krabíc. Aj keby ste tu žili niekoľko rokov, stále by ste cítili, že je to len dočasné. Je ťažké dať pevné základy životu, ktorý vediete nad prázdnou miestnosťou. V takejto spálni pomôže koberec na podlahe, ktorý bude slúžiť ako filter na vibrácie prichádzajúce zdola.

V prípade, že je spálňa umiestnená v podkroví a nie je možné ju premiestniť, je veľmi dôležité správne umiestnenie nábytku. Najdôležitejšie je umiestnenie postele. Posteľ by nemala byť umiestnená pod šikminou, pretože to pri spánku vytvára nerovnováhu. Taktiež strop do tvaru A vyvoláva skľúčený pocit. Podkrovné miestnosti je dôležité udržiavať dostatočne osvetlené. Zosvetlenie priestoru je jedným z najlepších spôsobov ako dvíhať energiu v miestnosti. Je to vynikajúci spôsob ako eliminovať negatívne pôsobenie šikmého stropu. Môžete to docieliť napríklad použitím svetlých farieb na steny.

Najlepším miestom pre spálňu je juhozápadná časť Vášho obydlia. Tento smer ovplyvňuje manželstvo, partnerstvo a vzťahy. Detská alebo študentská spálňa orientovaná na severovýchod prispeje k úspechu v škole, pretože táto svetová strana ovplyvňuje vedomosti a akademické úspechy.

Dôležité detaily v spálni okrem jej umiestnenia v rámci domu sú aj tvar spálne, farby stien, výška stropu, farba posteľného prádla. Najlepšie je mať spálňu pravidelného pravouhlého tvaru. Pozorne sa zamerajte aj na umiestnenie a smer postele a tiež na materiál, z akého je posteľ vyrobená. V prípade, že matrace už nie sú v dobrom stave, kúpte si nové, rovnako aj obliečky na periny, ktoré sú vyprané, zodraté alebo inak znehodnotené vyhoďte. Všimnite si aj ostatný nábytok v miestnosti, zrkadlá, skrine, rámy dverí a okien, osvetlenie. Odstráňte alebo opravte všetko, čo je popraskané alebo nefunkčné. Čo najčastejšie utierajte prach v miestnosti, v čistote udržujte aj podlahu.

linette
27. júl 2010

Farby v spálni

Farby značným spôsobom ovplyvňujú Vašu náladu a môžu ovplyvniť aj činnosti, ktoré sa v miestnosti odohrávajú. V zásade je možné povedať, že dekorácia Vašej spálne by mala byť v súlade s odpočinkom a relaxom. Krikľavé farby, žiarivé vzory a tkaniny stimulujú Chi. Pokiaľ netúžite po takom prostredí, ktoré by vylepšilo Váš sexuálny život, Vaša spálňa by mala byť naplnená tlmenými, jemnými odtieňmi farieb a tichom.

Pre spálne, ktoré sú lokalizované na JZ alebo SV sa veľmi hodia farby, ktoré predstavujú živel zem. Zemité odtiene ako sú napr. odtiene béžovej, hnedej alebo oranžovej farby je vhodné použiť na stenách ale aj tkaninách a doplnkoch. Takéto farebné odtiene sa hodia aj do spální umiestnených na Z a SZ.

Spálňa, v ktorej prevláda modrá farba je vhodná do S, JV a V. Modrá farba predstavuje energiu vody. Steny, ktoré majú farbu oblohy eliminujú nebezpečenstvo „prevahy vody“. Steny a strop spálne nikdy nemaľujte tmavo modrou alebo čiernou farbou. Prevaha živlu vody obvykle „ohlasuje“ nebezpečenstvo, hlavne ak je strop modrý. Svetlé odtiene modrej sú príbuznejšie oblohe ako vode.

Spálne s prvkami živlu oheň, čo sú napríklad červené doplnky prípadne červené steny sú vhodné vo svetovom smere J, JZ a SV. Spálne ladené do červena sú vhodné pre mladé páry, ktoré majú prospech z energie yang, nie sú vhodné pre starších ľudí. Červená trochu zrýchľuje tok krvi a tak môže zlepšiť milostný život, čo je vhodné pre tých, ktorí hľadajú vášeň. Tí, ktorí potrebujú a chcú pokojný nočný spánok by sa mali použitiu prevahy červenej farby vyhnúť.

Steny obložené drevom sú vhodné do „drevených“ sektorov ako sú JV a V. Pozor však na to, že príliš veľa dreva môže spôsobiť nespavosť. Chi energia dreva je vždy v harmónii s energiou spální lokalizovaných v „drevených“ sektoroch ako sú JV a V. Taktiež sa však hodí do spální orientovaných na J. V prípade, že steny sú obložené drevom, vhodné je dať na podlahu koberec, ktorý zjemní priestor a podporí rovnováhu v miestnosti. Takéto spálne je vhodné zjemniť aj použitím textílií svetlých farieb alebo použitím svetlých farieb na stenách. Ďalšie zlepšenie do takejto miestnosti môže priniesť použitie zemitých a červených odtieňov použitých na doplnkoch alebo na stenách.

linette
27. júl 2010

Zrkadlá v spálni

Zrkadlá v spálni nie je vhodné umiestniť tak, že odrážajú posteľ. Takto umiestnené zrkadlá môžu spôsobiť problémy vo vzťahoch, spôsobujú napr. neveru, môžu „priniesť“ tretiu osobu do vzťahu. Zrkadlový odraz postele spôsobuje problémy aj vo veľmi pevných vzťahoch, preto umiestnenie zrkadla tak, že odráža posteľ je podľa princípov Feng Šuej tabu. Rovnako v detských izbách nie je vhodné umiestniť zrkadlo odrážajúce posteľ. Hovorí sa, že takto umiestnené zrkadlo pozýva duchov a zlé energie do priestoru pokiaľ spíme. Pamätajte si, že človek je počas spánku najviac zraniteľný a preto nie je vhodné aby boli okolo neho zlé energetické vibrácie.

linette
27. júl 2010

Materiály a osvetlenie v spálni

Použité materiály a osvetlenie v priestore môže tiež ovplyvniť povahu miestnosti, ktorú chcete dosiahnuť.
Yin komponent má v spálni dôležitú úlohu, pretože spálňa je miestom oddychu, zotavenia sa a uvoľnenia. Nevytvorte si príliš yangovú spálňu. Energia v spálni by mala vytvárať pokoj a ticho. Svetlo by malo byť tlmené a v spálni by nemal byť televízor. Napriek všetkému však nie je dobré aby bola spálňa príliš yinová. Ak napríklad trpíte nedostatkom energie, z červenej z červenej farby v spálni môžete čerpať. Vyhnite sa prehnanému osvetleniu alebo príliš kontrastným farbám a kusom nábytku, mohlo by to vytvoriť príliš veľa energie YANG v priestore. Napríklad biele steny v kombinácii s rôznofarebnou prikrývkou na posteľ by mohli spôsobiť nestálu, „neusadenú“ energiu v spálni.
Spojenie úzkeho stropného svietidla s bodovým osvetlením a lustrami sú ďalším tabu pri Feng Šuej spálni. Príliš veľa rôznych svietidiel vytvára nadbytočnú energiu pre každého kto tam spí. Podobne, použitie materiálov absorbujúcich svetlo a neprimerané osvetlenie môže viesť k nadmernej YIN energii v spálni. Halogénové žiarovky majú tendenciu vytvoriť samostatné osvetlené plochy v priestore, pričom niektoré kľúčové oblasti môžu ostať príliš tmavé a iné príliš osvetlené. Nástenné a nočné lampy môžu podstatne zdvihnúť energiu v miestnosti a to už len zvoleným farebným odtieňom.

linette
27. júl 2010

Doplnky v spálni

Pri plánovaní Feng Šuej v spálni použite svoj vlastný úsudok, neprežeňte to však s výzdobou. Spálni môžete dodať energiu, ktorá podporí manželstvo, romantiku, lásku a vzťahy. Umiestnenie páru mandarínskych kačíc, ružového kryštálu v tvare srdca a iných symbolov lásky môže vo Vašej spálni aktivovať šťastie v tejto oblasti. Spálňa by však nemala byť miestom využitým na programovanie bohatstva a šťastia. Programovať šťastie a bohatstvo je lepšie v spoločných častiach domova ako je obývačka alebo jedáleň.

Materiály a nábytok hrajú dôležitú úlohu v nastavení povahy miestnosti. Použitie extrémnych YIN a YANG farieb, ako napríklad tmavá sedacia súprava v miestnosti s bielou dlažbou môže vytvoriť konflikt. Yangové prostredie inklinuje k vytvoreniu extrémnej tvrdosti v miestnosti a vyžaduje vyváženie mäkkými tónmi napr. prostredníctvom bytového textilu (koberce) alebo farieb na stenách. Voľba tmavých posteľných obliečok a kobercov silno absorbuje akúkoľvek životnú energiu, ktorú prinesú ľudia do miestnosti. Dokonca použité doplnky, ktoré majú podporiť šťastie v láske môžu byť úplne negované nedostatkom yang energie. Následkom toho sa miestnosť stáva viac yin-ovou.

Ak hľadáte lásku a romantiku, vytvorte si takú spálňu aby Vám v tomto pomohla. JZ je svetový smer, ktorý predstavuje lásku a romantiku. Ak ste blízko novému vzťahu, ktorý chcete rozvinúť, spite v JZ rohu Vašej spálne. Taktiež je potrebné podporiť JZ roh spálne doplnkami podporujúcimi lásku. Použitie úzkeho stropného svietidla zvýši yang energiu v miestnosti a vytvorí vhodné prostredie pre lásku. Taktiež rozšírte použitie dekoračných tienidiel, uprednostnite červené odtiene, ktoré zalejú červenou celý priestor. Vytvorenie „červeného“ prostredia v spálni udáva tón pre zlepšenie milostného života. Je to preto, že zemská energia JZ je podporená energiou ohňa. Keďže oheň tvorí zem, prvok zeme sa takto silne podporí.

Symboly lásky ako sú napr. dvojité šťastie K podporeniu romantiky vo Vašom živote tiež pomôžu symboly lásky, obrazy alebo sošky. Pre tých, ktorí chcú podporiť aj šťastné manželstvo je veľmi dobré použiť vyobrazenie dvojice draka a fénixa v tomto sektore.

Bez ohľadu na to aká veľká je miestnosť, v ktorej spíte, musí zaberať svoj vlastný priestor, odlíšený od ostatného priestoru farbou, použitým materiálom a osvetlením stropov, stien a podlahy. Zaistite, aby medzi priestorom kde spíte a zvyškom miestnosti bola nejaká optická hradba. Tú môžete vytvoriť pomocou zásten, kvetov, kobercov, závesov, pestrými vankúšmi. Pre Váš odpočinok a snívanie je dôležité aby Vaša posteľ mala dostatočné súkromie a bola oddelená od ostatných súčastí Vášho života. Spravte všetko čo je vo Vašich silách aby ste to dosiahli. Buďte kreatívni.

dali4
autor
27. júl 2010

Ahojte 😵 je tu niekto?

dali4
autor
27. júl 2010

Asi nie... hlásim sa z dovolenky 🙂 ,signál tu máme ale net ide strašne pomali. Je tu perfektne , krásna príroda 😵 . Dneska som už unavená tak odchádzam do postele... zajtra vám sem hodím jednu dve fotečky. Majte sa krásne... dobrú noc, pa pa. 🙂 🙂 🙂

linette
28. júl 2010

anjlecikovia dobre ranko 😵

daliii ahooooooooooooojjj 😵 😵 som taka rada, ze si sa ozvala 🙂 😵 😵
uzivaj si pekne tu chatku a s tequilou to neprehanaj dalinka 😅 a pofoooot vela fotiek, lebo ja som uz velmi zvedava 🙂 😅

linette
28. júl 2010

Dobré ráno. Hovoří vesmír.
Dnes se postarám
o všechny tvé problémy.
Tvou pomoc k tomu nepotřebuji.
Vychutnej si tedy dnešní den!
😵 😵 😵

linette
28. júl 2010

Kus ledu, který se horkem rozpustí a přemění
v páru, neni vidítelny,
ale přesto je tu. Když se člověku podaří
podstatně zvýšit své vibrace,
tak se logicky dostaví okamžik,
kdy se stane neviditelným.
[nk. můžeš zvýšit své vibrace?
Úplně jednoduše:
naplň své myšlenky láskou místo strachem.
Účinek na tělo může být velmi různý'
protože se změní jeho vibrace.
Když svět považuješ za slzavé údolí,
tak si je snižuješ.
Mysli si, že je tento svět svátkem radosti,
pak se zvýší i tvé vibrace a budeš mít stále víc
důvodů k radosti, protože se podle zákona
rezonance budeš setkávat se stejnými lidmi
a situacemi.
Známe-li tuto skutečnost,
musíme se zeptat sami sebe:
Kdo je tak hloupy.
že svými myšlenkami vytváří špatný svéiť

motylka
28. júl 2010

Ahojte 🙂 čerstvo som sa tu zaregistrovala, lebo som si vygúglila túto diskusiu a celkom ma zaujali vaše debaty... prečítala som zatiaľ len zopár stránok, dočítam, čo bude ešte v mojich silách, lebo je toho veľa a ak vám to nebude vadiť, tak sa pridám 😉

jery51
28. júl 2010

@linette
ahoj moja ideme teraz v sobotu, už sa neviem dočkať 😉

jery51
28. júl 2010

Babule dnes má moje slniečko rok!!! 😀

motylka
28. júl 2010

Gratulujem drobcovi :D prajem hlavne veľa zdravíčka a nádherných spoločných dní 😵

denisocka
28. júl 2010

ahojte banda,tak ako ???? my sme ešte stale 2v1 a nezaberaju žiadne babske vyvolavačky porodu 😀 ,a to som si odležala do 32tt poctivo s nohami hore 😀

niečo som vam našla, pekné že? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8970748&tab=9

miruska15
28. júl 2010

@jery51 ahoj a velka gratulacia Jakubkovi k prvemu rocku,aby ste boli zdravucky a rastli ..My sme dnes povedali prvy krat MAMA aka som rada lebo doteraz len TATA.
@denisocka drzim palce aby si to vydrzala a aby to dopadlo dobre

motylka
28. júl 2010

Denisočka, ja som tiež takto musela ležať s vyloženými nohami, dokonca ma z nemocnice púšťali 3 týždne pred termínom so slovami, že môžem každú chvíľu rodiť, tak sme narýchlo bežali kupovať kočiar a čakala som potom doma až do termínu :D Držím palce, nech to bude v pohode a aby ste boli zdraví :D

linette
28. júl 2010

pekny vecer ludia 😵
ja som sa pred par minutami vratila z komarna .. som si pozrela namestia ... 😅 ze ake je to tam krasne ten kusok .. som sa citila ako v nejakej destinacii 😅 🙂 😵

linette
28. júl 2010

@jery51 kubkovi prajem vsetko najlepsie, vela zdravicka, stasticka, lasocky a vsetkeho dobreho a aby sa mu darilo stale viac a viac 😵 😵 😵 posielam mu dve pusinky na licka 😵
takze v nedelu sa uz čvachtáte vo vode 😵

linette
28. júl 2010

@denisocka ahoooooojjjjjj 😵 😵 😵 sa ti to blizi neboj .. 😉 si uz pripravena rodit? tobiasko vie kedy sa ma dostavit na tento svet .. a v tvojom brusku sa mu paci 😉 🙂
a ten naramocek je krasssssny 😵 😵 😵

linette
28. júl 2010

@motylka vitaj medzi nami 😵 a co ta k nam privadza? .. ta zaujima tato tema a mas aj nejake vlastne skusenosti s anjelskym svetom? 🙂 😉

linette
28. júl 2010

@miruska15 doteraz bolo len tata? 😅 maly mohol byt zlaty .. 😉 🙂 😵
ivke sa paci v tabore?

miruska15
28. júl 2010

@linette jasne paci len skoda ze to pocasie nevyslo no uvidim ako bude do pondelka.Zajtra maju ist do aquaparku.Ale zlata je lepsie to znasa ako ja ani neplace,co tam ma kamaratku ta fnuka stale.Tie moje deti ma normalne prekvapuju.Aj s Matom si teraz celkom dobre rozumiem asi sa musim aj ja trochu krotit.Zajtra ideme konecne domov tak sa tesim tu mame sanitarne dni tak upratujeme,pre mna celkom ok zmena,ale som trochu nevyspana.Lin pekna foto si nam ukazala svojho mojka,no zlaty ste tam.Ozaj dnes mi maly spadol s postele tak mame prvu hrcu.Tak mi ho bolo luto na moment som sa otocila a sup uz bol na zemi.Chudatko moje som nepozorna matka ale takych hrc este bude.ok pa pa a dobru noc
@denisocka naramok je krasny taky by som brala

motylka
29. júl 2010

Nejako dozrel u mňa asi práve na to čas. V podstate mi cestu k anjelskej téme ukázala švagriná, ktorá sa tým zaoberá už dlhšie, ja som si zatiaľ nakúpila knižky od doreen, čítam, veľmi ma to zaujalo, verím tomu. Už som ale mala zopár zvláštnych zážitkov, keď ma niekto úplne cudzí varoval pred nejakou situáciou a ja som mala v tom okamihu z toho taký zvláštny pocit, dvakrát som v hlave vyslovene počula odpoveď na moju otázku, ktorou som sa trápila, až som sa toho aj trochu vtedy preľakla. Už som prečítala aj knihu o hoponopono. Chcela by som sa vám ospravedlniť, že tu nedávam svoju fotku, možno ale dám, musím si to ešte nechať prejsť hlavou, pretože som túto tému spomenula pred známymi a pozerali na mňa ako na blázna, tak to ešte zvážim. Možno dozriem aj na to, že mi to nebude vadiť. Aby ste si ale nemysleli, že chcem pred vami ostať v anonymite, tak vám môžem v pohode poslať v nejakej súkromnej správe moje meno na facebooku, mám tam kopec fotiek 🙂 Ináč som vydatá, mám osemročnú dcérku.

linette
29. júl 2010

dobre ranko 😵

@miruska15 u nas sa uz vyjasnuje 😉 to je dobra sprava.. do aquaparku by som isla aj ja sa vyblaznit 😅
miruska veci, energie, sily sa davaju do pohybu tak, aby to bolo dobre tebe a aj tej druhej strane 😉 to zle ste zvladli, prekonali, presli ste skuskou a teraz je dobre 😵 a aj bude 😉 vychutnavajte si pekne obdobie a teste sa vsetcia.. od pritomnosti zavisi buducnost
dakujem, samec sa opiera o moju hrud na fofo 😅 ale dlho tak nevydrzi kedze je velky a ja som mensia.. tak to vyuzivam castejsie ja ako on 😅
a nenadavaj si .. si dobra mamicka 😉 to padanie patri k detom .. oni su silne aj ked si myslime, ze su lahko zranitelne, dokonca casto este silnejsie ako my .. 😉

linette
29. júl 2010

@motylka ahoj 😵
sa tesim, ze ta tato tematika oslovila 😉 🙂 😵 a verim, ze takych bude stale pribudat 😉
tie hlasy co si pocula, boli anjelickovia co k tebe prehovorili 😵
a co hovoris na ho oponopono? aj si tu techniku skusala, skusas?
z toho si nic nerob co si myslia znami ... zo mna si dokonca aj moja rodina obcas urobi sradnu, lebo na to neveria.. ale uz som sa s tym zmierila a priala tak ako je.. ved ked ich to sem tam zaujme tak sa spytaju a ked nie tak este nieje spravny cas.. zo zaciatkoch som im o tom rozpravala ale teraz som uz prestala.. takze nieco vediet vedia a dalej je to na nich ..
a odkadial si? .. my baby odtadeto chystame stretko v blave na ezoterickom veltrhu .. tak ci by si vedela dojst aj ty 😉