Máte skúsenosti s plastickou operáciou?
Ahojte kočky, zaujíma ma, ktorá z vás má nejakú plastickú operáciu alebo plánuje operáciu, alebo len tak nad tým uvažovala, čo by potrebovala vylepšiť a nie je ochotná si ju dať spraviť.
Skrátka názory k tejto téme ako takej a nejaké osobné skúsenosti.
Stručné zhrnutie
- Popôrodné zmeny pŕs sa v diskusii riešili tromi hlavnými spôsobmi: zväčšením implantátmi, zmenšením (redukciou) a modeláciou vrátane presunu vlastného tuku do pŕs.
- Ceny spomínané v diskusii boli veľmi rôzne: operácia prs len ako zákrok uvedená ako ~24 000, implantát ~50 000, priateľkiná cena ~80 000, celkové riešenia do ~100 000 a v jednom príspevku sa spomínal autotransfer okolo 300 000 SK; liposukcia bola spomínaná okolo 40 000.
- Pooperačná rekonvalescencia podľa diskusie zahŕňa hospitalizáciu (napr. zmenšenie prs vo FR 4 dni), nosenie športovej/pooperačnej podprsenky 6–8 týždňov, 2 mesiace bez športu a obmedzenia zdvíhania ťažkých predmetov; pri zväčšení pŕs sa spomínalo liečenie 12 dní a prvé 3 dni ako najnáročnejšie.
Q: Koľko stojí zväčšenie pŕs a čo zahŕňa cena?
A: V diskusii sa uvádzali rôzne sumy: operácia samotná ~24 000, implantát do ~50 000, známe prípady uviedli celkové riešenia ~80 000–100 000 a jedno porovnanie historicky spomínalo augmentáciu za 80 000 SK; tiež sa spomína, že ceny závisia od kliniky a typu implantátu.
Q: Môžem dojčiť po zväčšení pŕs implantátmi?
A: Viaceré príspevky tvrdili, že ak je implantát vložený pod sval, mliečne žľazy nie sú poškodené a dojčenie je možné; diskusia tiež uvádza, že pri redukcii prs môže dôjsť k porušeniu mliekovodov, čo môže znemožniť ďalšie dojčenie.
Q: Aká je typická rekonvalescencia po redukcii prsníkov?
A: Jeden účastník uviedol hospitalizáciu 4 dni (vo FR), vyberanie stehov po 2 týždňoch, nosenie športovej podprsenky 6–8 týždňov, 2 mesiace bez športu a 1 mesiac bez zdvíhania ťažkých predmetov.
Q: Aké sú nevýhody presunu vlastného tuku do pŕs (autotransfer)?
A: V diskusii sa uvádzalo, že časopis podľa vyjadrenia lekárky písal, že časť vlastného tuku sa vstrebe a tvar sa môže časom zmeniť; jeden používateľ spomínal aj vysokú cenu okolo 300 000 SK.
Q: Aké sú bežné komplikácie po augmentácii implantátmi?
A: Diskutujúce ženy uviedli možné komplikácie: infekcia implantátu liečená antibiotikami, posun alebo asymetria prsníkov, viditeľné jazvy a nutnosť výmeny implantátov po približne 10 rokoch.
Q: Kde hľadať referencie a fotogalérie pred/po operácii?
A: V diskusii boli odporúčané stránky a zdroje: yesvisage.sk (modelácia prs), hopitalsaintlouis.org (príklady pri redukcii prs), omlazeni.cz (diskusiové galérie) a konzultácie v Ružinovskej nemocnici.
Závery z diskusie
Zhoda
- Výber kvalitnej kliniky a dobrého chirurga je v diskusii považovaný za kľúčový pre dobrý výsledok a minimalizáciu komplikácií.
- Pooperačná starostlivosť zahŕňa dlhšie nosenie podpory (športová/pooperačná podprsenka) a obmedzenia (bez športu, bez zdvíhania) minimálne niekoľko týždňov.
Sporné názory
- Presun vlastného tuku do pŕs: niektorí účastníci tvrdia, že veľká časť tuku sa vstrebe a výsledok nie je stabilný; iní ho považujú za vhodnú alternatívu k silikónom.
- Dĺžka hospitalizácie pri prsnej operácii: jeden príspevok uvádza 4 dni (vo FR), iné zdroje v diskusii uvádzali 1–2 dni podľa kliniky.
Otvorené otázky
- Ako dlho v praxi vydržia rôzne typy implantátov pri reálnom používaní na Slovensku a aké sú rozdiely medzi značkami?
- Aké sú dlhodobé estetické výsledky a miery resorpcie pri autotransfere tuku do pŕs?
Spomenuté značky a firmy
hopitalsaintlouis.org, omlazeni.cz, yesvisage.sk, Ružinovská nemocnica, JOJ
Spomenuté produkty a metódy
fotorejuvenizácia, botox, vyhladzovanie vrások, odstránenie znamienok, zväčšenie pŕs implantátmi, zväčšenie pridaním vlastného tuku, zmenšenie prsníkov (redukcia), modelácia pŕs, liposukcia, lipolýza, chemický píling, abdominoplastika, rhinoplastika, okrúhle 375 ml implantáty, športová/pooperačná podprsenka, antibiotiká (liečba infekcie), výmena implantátov po 10 rokoch
Miesta a osoby
Bratislava, Košice, Piešťany, Prešov, Banská Bystrica, Ružinovská nemocnica, primár Kostal, hopitalsaintlouis.org, yesvisage.sk, omlazeni.cz, JOJ
tak to tie tri dni by som zvladla len musim nahovorit toho mojeho nech mi na to prispeje.
no to ano ten moj ani netusi,ze si to chcem dat urobit a uz vidim jeho reakciu:si normalna?tolko penazi na taku debilinu?musim mu to povedat pri nejakej vhodnej prilezitosti ked bude mat naladu
no to som ja uz naznacila. ze naco mi to bude ze je to sprostost a bla..bla.. a neskor sa pousmial ze mi asi uz nacisto preskocilo
vanila pozerala som si na nete stranky a fotky ako krasne tym babam urobili prsia asi sa na to dam
ja by som sa dala na to aj hned keby to bolo mozne. To som sa chcela opýtat ci mi nevies povedat keby som mala implantati a by som otehotnela ci to ma na to nejaky v plyv kojenie?
cafte! aj ja ked na to pozeram /teda na nich 🙂))/ tak po druhom odkojeni to bude chciet nejaky zasah ☹(((
inak s kojenim nieje problem ani so silikonmi, neviem teraz, ktore celebrity kojili po plastike, ale viem , ze hej...
moj manzel uz videl pomerne dost operovanych poprsi a cueml, ako to dobre vyzeralo...takze problem so "schvalovanim" nemam, len kto to zaplati 🙂))
po zväčšení pŕs nie je problém s dojčením, pretože implantát sa vkladá pod sval, čiže mliečne zľazy nie sú nijako poškodené. Možno ho ale nebudú odporúčať kôli možnej deformácii a strate estetického efektu 😉
vanila moja kamoska co ma implanaty teraz koji syna uz 8 mesiac a ziadne problemy nema a ma ich stale take rovnake
no ja tiez uvazujem po druhom dietati(ak sa podari) nejake tie "kozy! 😀 pred porodom tam nieco bolo ,no a teraz... nic moc teda,a to si nechcem predstavit po dalsom 😝
no a co sa tyka zadku,je teraz super vec Lipolyza-ale je to dobre nie na moc velke slaniny-co ja teda nemam moc ale zato po tych 17kg co som pribrala ked som bola v tom a potom to schudla,celula jak diva svina.tak na to je to vraj super,tak po druhom idem na to urcite 🙂
tak ja doto asi na sto percent ide lebo sa bojim uz pozriet na tie moje poboznice do zrkadla 😝 😀 nech to stoji co to stoji. aj ja mam taky asi druhy stupen celulky no to ma az tak nedesi ako tie prsia ved to uz nema ani tvar vizera to ako lievanej fuj... be... 😝 😀 ked mam pravdu povedat aj sa hanbim pred tym mojim vyzliect radsej sa zasijem ked sa prezliekam. ☹
vanila ak chces daj mi mail poslem ti nieco o tej plastickej operacii napisal mi o tom plasticky chirurg z jednej kliniky dam ti aj www stranku na nich maju fotky na stranke ako to robili zenam
inak dnes som to mojemu zase naznacila ze potrebujem nafukat erbegy 😀 tak aj stym suhlasil len dovtedy pokial som mu nepovedala cenu. tak som mu povedala ze uz si nemusi kukat na internete ale ked mi to dovoli spravit tak si moze aj sahnut a to bude mat vyhodnejsie tak isiel do roboty s chrobakom v hlave uvidime co vyhuta. 😉
no ja som rozhodnuta,ze si to dam na jesen asi urobit ako som to na nete videla a citala som o tom,tak som sa rozhodla lebo tieto moje lajdacky co mi zostali po kojeni urcite nechcem ale este moj stary mi to musi odobrit sak ho nejako spracujem,,,,,
no tomu ver moja ja tie peniaze budem musiet od stareho vydrankat a keby som mala na konte peknu kopku prachov tak som ako pamela anderson vanila poslala som ti na mail tie veci dostala si to?
no otrivinkajanka tak to boli dobre vysledky . skusim spravit na toho mojeho trochu vedsi natlak oproti tomu co som tlacila doposial. inak ked som bola ja u plastaka bola tam jedna pani a tej robil prsia ale poviem ti klobuk dole bola po troch detoch ale tie prsia vyzerali ako prave a nie umele
ved na tej stranke su vyfotene zeny co aj kojili a ako krasne im tie kozy urobili
no hej to bolo super. idem pohladat toho co hladaju za ten prepad banky neviem ako sa vola mozno sa ta stovecka u neho este najde 😀 😀
cervenka?ved ten chudak ani tu banku nevykradol si nepozerala palbu?on v tom case bol v krcme opity s kamosmi
keby aspom ukradol 10 milionov a nie pokakanych 120 tisic mat tak teraz aspom pol miliona vedela by som co s nimi,,,,
keby robili konkurz pre nejaku kozmeticku spolocnost a ze zomna urobia amazonku tak som v rade medzi prvymi 🙂 😉
Babulky, kedze tu viacere zvazujete zvacsenie prs, rozhodla som sa zareagovat. Dala som si moje mini mini zvacsit v novembri 2005 a z mojich mini sa nahle stali take slusne trojecky. Bola som maximalne spokojna, ziadna podprsenka s vypchavkami a schovavacky, ved to poznate. Co sa vsak nestalo ? Boli krasne asi rok a postupne sa zacali ZMENSOVAT a zmensovat - musim poznamenat, ze vaha sa mi nemenila. Po roku pol uz z nich boli len take slabulilinke dvojecky, nehovoriac o tom, ze mam lavy prsnik posunuty, je nizsie ako druhy a vidiet obrysy silikonu. Sice som medzicasom porodila (6 mesacny drobcek), prekonala zapal prsnikov a kojila 2 mesiace (to by vsak na silikony nemalo mat vplyv), ale to, co mam teraz na hrudi, je velmi lahko porovnatelne s tym, co tam bolo pred operaciou - takmer nic. Baby, ja FAKT netusim, ako je mozne, ze sa zmensili, doktor mi totiz tvrdil, ze sa este zvacsia, ked sa okolo nich vytvori biologicke puzdro a ejhla !!!!! ..... tak len tolko .... isla by som este raz - co zrejme budem musiet kvoli tomu posunu (ked na to naskrabem - chichi), ale asi si dam urobit desiny, aby sa mi zmensili len na take trojky... takze tak .... 😉

no kamoska ich mala 6 tyzdnov a potom mala taku specialnu podprsenku ktoru nosila tusim mesiac ale ma ich krasne vyzeraju ako ´jej a bola tam len do vecera rano jej to urobili a potom vecer isla domov ale musel sa o nu starat jej priatel lebo hovorila,ze nemohla ani na zachod ist ani hybat rukami vsade ju nosil a umyval prve tri dni su najhorsie ale aj tak nad tym intenzivne premyslam,ze si to dam urobit ved americanky si to davaju robit ako keby to nic nebolo ale dost to stoji to je pravda