Máte zlé skúsenosti so susedmi v rodinnom dome?

iivkaa1
28. mar 2013

Ahojte maminy, chcem sa opytat,ci mate zle skusenosti so susedmi v RD. Nakolko my sme sli z jedneho podnajmu,kvoli susede,kt.vadilo ak maly prebehol po byte alebo sa hral, do noveho a sme tu mesiac a uz sme mali potycku so susedom,ze maly robi hluk a on nema klud.... Ale ved je to normalne dieta,nebeha po byte na motorke alebo odrazadle, len prebehne z izby do izby,alebo mu nieco spadne ... nemame celkom zariadeny byt este,tak sa to ozyva a boli sme ich upozornit,ze mame male dieta a oni vyzerali v pohode....ale uz im to vadi..... Maly chodi po byte smutny a so sklonenou hlavou,lebo mu vravim,aby nebehal a tak podobne....a trapi ma to... chcem aby mal stastne detstvo a mohol si aj zatancovat a tak....Nema dovolene vsetko,ale predsa ho nemozem priviazat,aby sedel na mieste... A mna to taha do domceka,kde je vacsi klud-aspon myslim. ale pri nasom stasti,sa bojim,ci nenatrafim tiez na takych,ktorym bude vsetko vadit.... Dakujem preto,ze Vase odpovede...Som v depke z toho a cakam dalsie babo,co bude robit potom????

katkas1
28. mar 2013

@iivkaa1 no tak hlucnejsie deti ako su moje asi ani nie su, do teraz sme byvali v panelaku, pred cca 5 mesiacmi sme sa prestahovali do domu a ani raz sa k nam neprisiel stazovat a keby aj prisli tak by som ich poslala kade lahsie/nehcem sa vyjadrit vulgarne/niekedy som musela tak kriz=cat aby som ich prekricala ze ma bolelo hrdlo a vecer som uz ani nevladala rozpravat takze taky hluk u nas bol kazdy den od rana dovecera a veru lietali aj na motorke aj kolobezke po byte a co ako? Ja by som sa veru nestahovala kvoli tomu

darkabarka23
28. mar 2013

@iivkaa1 no ja si myslím,že by vám naozaj bolo najlepšie v domčeku,myslím,že by tam by detičky nikomu nevadili,aj keby behali,skákali.V byte je to dosť ťažké,a hlavne ak máte za susedov starších ľudí,situácia určite lepšia nebude,ak im to už teraz vadí. ☹ .Bohužiaľ v činžiaku všetko počuť,aj keď deti len tak behajú po podlahe.Tiež som bola minule prekvapená,keď k susedom nad nami prišli vnuci,chodia veľmi málo,teda je u nás stále tichučko,a teda som najprv nevedela,čo sa deje,a oni sa naháňali dokola po celom byte,a asi skákali zo sedačky,teda po takej hodine,to akosi aj mne začalo vadiť,až som sa prekvapila,že mi to môže vadiť.Ono starí ľudia bohužiaľ sú veľmi vnímaví,a sú zvyknutí väčšinou už na ticho,asi ho aj potrebujú,takže im to bude vadiť podľa mňa stále 😒.Ak máte možnosť,treba zvážiť ten domček,určite tam budú mať detičky viac slobody,čo sa šantenia týka. 😉,a vy ich nebudete musieť upozorňovať,aby boli tichšie.

reanda
28. mar 2013

@iivkaa1 tak v rodinnom dome hluk do susedneho domu pocut nebude, pokial to nebude dvojdom, ale zas sa mozu susedia stazovat na cokolvek ine, napr. ze im pada lopta do kvetin 😀 .. si nevyberies 🙂 ..zalezi na koho natrafis, ale aj aka si povaha, na niekoho sa aj stazuju a houby si z toho robi

iivkaa1
autor
28. mar 2013

@katkas1 no tak sa ho snazim krotit a scasti aj chapem,ze chcu mat svoj klud,ale toto asi prehnal.....no lenze ja niesom taka,ze by som mu nejako vynadala alebo tak.... a mna s manzelom to taha do domceka,nesme asi panelakovy typ 🙂 aj ked sme vyrastali v panelaku....len ja som az strasna citlivka a vsetko sa ma dotkne....snazim sa zmenit to v sebe ale ide to tahsie.....ak chapes.....to si mala asi stastie na susedov a to ja nemam :(

iivkaa1
autor
28. mar 2013

@darkabarka23 aj ja si to myslim,a hlavne by mal aj vybeh po vonku :D no len vsetko je bohuzial o peniazoch a tych nemame vela,zijeme z vyplaty do vyplaty ako vacsina v dnesnej dobe....ale povedali sme si,ze domcek je asi najlepsie riesenie.....dakujem za podporu 😉

iivkaa1
autor
28. mar 2013

@reanda no ano si nevyberies,ale asi beh nebudu riesit 🙂 a ja som strasna povaha,vsetko sa ma dotkne a som dost citliva.....

sisaha
28. mar 2013

@iivkaa1 podla mna si z toho robis zbytocne vrasky... kazdy raz bol dietatom a pokial maly nebucha po 22 hod vecer, nevozi sa na parketach na odrazadle, tak by som to vobec, ale vobec neriesila...a uz vobec by som neokrikovala dieta...Susedom kup stuple do usi.

darkabarka23
28. mar 2013

@iivkaa1 tak držím palčeky,aby sa ten domček časom vydaril,tiež sme po ňom túžili,ale finančne sa to ani u nás nedá.Ale my bývame na prízemí,takže keď deti rástli,nikomu to nevadilo,keď behali a skákali po byte 😀 .Inak sa tiež vyhýbam sporom,a hlavne so susedmi.No so staršími ľuďmi je to naozaj ťažké,hlavne,keď už vám dali najavo,čo sa im nepáči,to už potom naozaj človek nevie bývať kľudne,keď má každú chvíľu myslieť na to,či náhodou jeho dieťa niekoho nevyrušuje tým,že sa hrá v izbe na zemi s autíčkom. ☹

tunzal
29. mar 2013

@iivkaa1 v dome to je určite lepšie, to že ti dieťa behá hore dole, skáks....v dome riešiť nebude si myslím ani jeden sused, ale môžeš natrafiť na takých ktorí budú vadiť tebe... napr. naši "milovaní" susedia - majú hodne cez 70!!!!+ u nich býva ich 50 ročná dcéra alkoholička.... nás udali kvôli tomu že sme si dali urobiť betonový plot ..... a teraz nemajú čo kukať...... okrem toho je u nich bežne krik a bitka ...... to je na porazenie ....

iivkaa1
autor
29. mar 2013

@sisaha asi ano,ale ja nechcem mat nezhody so susedmi....ako ja viem,ze je to pocut ak dupe patami...ale nemoze chodit po spickach....

iivkaa1
autor
29. mar 2013

@darkabarka23 hmm,tak to by bolo asi aj pre nas idealne byt na prvom a tam by si mohol skakat a nik by sa nestazoval...no ved toto a ja chcem ,aby mal maly stastne detstvo aj sa posalil a tak...ako ja som v takom stave ze na zaciatok by mi stacila nejaka chatka,len nech mam pokoj...aj teraz myslim,len an to,kedy opat zazvoni :(

iivkaa1
autor
29. mar 2013

@tunzal no a toho sa presne bojim....ze aj tam by sme natrafili na takych....mate vacsi klud teraz ked mate murovany plot???

tunzal
29. mar 2013

@iivkaa1 čo ti nato poviem relatívne hej, lebo k nám nekukajú furt....ale bolo aj také že som na nich zavolala políciu, do krvi zbili ich dcéru a ona kričala o pomoc, tak odvtedy je klud, stará ženská dostala podmienečne že si ju zoberu do ústavu ak neprestane , tak sem tam kričia ale nič hrozné...

iivkaa1
autor
29. mar 2013

@tunzal no tak to som rada,ze mate vacsi klud...

sisaha
29. mar 2013

@iivkaa1 ked mu das papucky..nie to trosku tlmene?

sisaha
29. mar 2013

@iivkaa1 nezhody so susedmi mozes mat aj ked budes v RD. Hlucné oslavy, nazeranie, sledovanie, ohovaranie, fotenie, prehadzovanie špiny za tvoj plot, palenie buriny, smrad zo zvierat, ale aj chov hlucnych zvierat... Vsade nieco moze byt.. Susedov by som naozaj neriesila..Narazis na nich uplne vsade..

kmkke
29. mar 2013

@iivkaa1 Susedov si nevyberieš, najlepšie je si ich "nevšímať" a neriešiť s nimi nič. Ja mám síce super susedov oproti, ale nad nami je to katastrofa. Majú psa, ktorý hrozne a neskutočne zavýja. Pokiaľ sú doma, alebo cez víkend je ticho. Ale cez pracovný deň vypadnú o pol 7 do roboty a ešte pomaly nevytiahnu päty od vchodu a to psisko breše a zavýja, ale skoro 3 hodiny v kuse. Mám podozrenie, že s ním nechodia ráno von, lebo zopár krát som susedu videla ako vybehla z domu a pes zavýjal, a zopárkrát s ním bola ráno von a bol ticho. Najhoršie je, že v celej našej bráne je 24 bytov a 16 (!!!) psov. Akonáhle začne jeden brechať, zbytok sa veselo pridá. Už sa na prášky dakedy. Takže nech skúsi niekto prísť, že moje dieťa kričí, alebo keď bude väčší, a bude lietať po byte. Tak ich pošlem všetkých dakde, že až... (a naschvál mu kúpim dve odrážadlo - jedno na von a druhé do bytu a bude ho používať zásadne po 20 - nech si aj oni "užiju" 😠 😀 😀 )

iivkaa1
autor
29. mar 2013

@kmkke no to je pravda,ze si nevyberiem,ale nechcem mat ani konflikty..... a ja som taka strasna povaha ze ma to trapi...

kmkke
29. mar 2013

@iivkaa1 Tak to potom počítaj s tým, že ich tam budeš mať denne. Moja mama sa tak nechcela vadiť a všetko ju trápilo, suseda sa na nás chodila sťažovať skoro denne (nepozdravili sme ju, šliapli sme na trávu, nehodili sme loptu jej deťom, nepožičali sme bicykel, dupotali sme po schodoch a podobne), až raz prišla, začala ako obyčajne a z obývačky vyšiel môj otec a pekne od pľúc jej povedal čo si o nej myslí. Odvtedy u nás nebola 😀 ( a bingo bolo keď na mňa ako 21ročnú prišla nažalovať že ma videla fajčiť 🙂)) )
Jednoduch ak vycítia že ťa môžu deptať, budú to robiť.

lilitela
29. mar 2013

@iivkaa1 V dome je to na neporovnanie lepsie. Nemusim riesit dupanie a pod. vobec sa nad tym nezamyslam. Ano obcas sa najde niekto kto pali travu, alebo opravuju dom cez sviatky, aj dnes napriklad, ale ked mas okolo seba cca 20 susedov, tak nie je velka pravdepodobnost, ze ta bude niekto pravidelne terorizovat, kdezto byvat v panelaku... 🙄 Byvala som tak, ze okna do dvora, a bolo tam asi 400 bytov. Vies si predstavit, stale niekto buchal, vrtal, startoval, krical, oslavoval, v noci pral a pod. Katastrofa. Hlavne vsetci su tam anonymni, ani nevies, ku komu sa mas ist stazovat. Tu sa so susedmi pozname.

maruska24
30. mar 2013

@iivkaa1 nie je dom ako dom. ak je ten dom samostatne stojaci tak ok, ale ak je to štýl stavby dom nalepený na ďalšom dome, to máš rovnako ako byt v paneláku. Ďalšia vec je, dvor a plot. Ak je dieťa hlučné a susedia zrovna podobné potomstvo nemajú, tak tiež riskuješ nezhody. Napr. my máme susedov rumunov, deti sú úplne v pohode, aj keď sú živé, zato ich rodičia svoj temperament neskrývajú a robia nenormálny hluk a to je veľmi rušivé. Takže skôr ako dom kúpite, si over aj tieto stránky, lebo kľud a slobodu mať nebudeš.

adri266
30. mar 2013

@iivkaa1 nedavno sme boli na navsteve u znamych v rodinnom dome a stazovali sa, ze vedla maju takych starsich susedov, ktori cez okno vyhadzuju pomyje, t.j. zvysky jedal na dvor a ze kvoli tomu maju kopu potkanov. No a samozrejme , aj do domu znamych sa uz dostali a napr. im pohryzli kable na aute. A oproti ze maju nejakeho alkoholika, vedla z druhej strany tiez nie velmi priatelsku osobu. Ja sama som vyrastala v dome, susedia mali psa, ktory brechal v kuse 😖 Cez vikend rano o 6. uz turovali traktor. Bezne palili plastove flase a vsetok ten smrad siel na nas dvor...

podla mna je vsetko o stasti na susedov. Mozes si kupit nadherny domcek, ale ked mas nejakych xxx susedov, nebudes tam stastna. To iste plati o byte. Byvame v byte a mam 6. rocnu dcerku, ktora je ziva. Samozrejme, vzdy ju krotim, nech nerobi hluk, mame v byte koberce, takze to trocha tlmi. Zatial nam susedia neboli buchat ani raz 😀 . Ale napr kamoska mi minule vravela, ze bola na navsteve a deti sa len bezne hrali, buchali im zdola na radiator...

linda20111
30. mar 2013

jednoznacne som za rodinny dom. ked sme byvali v byte mali sme problemy so susedmi, vzdy buchali s dverami a robili cirkus, suseda spehovala a fajcila na balkone a ten smrad isiel ku mne do bytu, domovnik nerobil nic a vo vsetkom sa trebalo prisposobovat ostatnym, ale odkedy sme v dome je tu super pohoda, klud, ticho a susedov mame normalnych z jednej strany dokonca krmia nasich psov lebo oni maju len take minipsy a nasi su hladosi 🙂 z druhej strany byvaju cigani ale tiez su slusni - starsi manzelsky par. problem bol iba s jednym alkoholikom co chodi okolo a hadzal kamene do nasho psa, no odkedy sme zavolali na nho policajtov tak s tym prestal. tento rok robime betonovy plot aby necumeli ludia do dvora a to uz bude absolutne sukromie 🙂

linda20111
30. mar 2013

a mozem poradit, pri vybere domu si vsimni kto byva v susedstve, oproti mojim rodicom byvaju gadzovia, skoro kazdy den chodia s traktorom a vozia hnoj, ktory im pada vsade po ceste, maju otravneho psa, priviazaneho na retazi a ten ked zacne zavijat tak zavija cela ulica.. chovaju kravy a svine co je citit hlavne v lete. hulakaju po sebe od skoreho rana do noci a ked kupili este aj kombajn tak to uz bol vrchol stym hucali cely den ked som potrebovala spat po nocnej :(

damoska
27. máj 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

so susedmi je to všade rovnaké. Pokial nebýváš na samote v lese, vždycky budeš mat susedov. Alebo si niečo také nechaj postavit a máš pokoj.