Medzi nebom a zemou

25. feb 2023

Možno sa budete smiať, ale poprosím o reakciu len tých, čo tomu veria. Od mala cítim a viem, že niekto z rodiny alebo známych umrie. Začalo to prvýkrát, keď som mala desať a zomrel môj dedko. Pokračovalo to babkou, rodinnou známou, ockom, starkou, kamarátkou... No jednoducho je to v ten deň taký pocit, ktorý neviem identifikovať. A pritom tí ľudia nie sú chorí, neležia v nemocnici, dokonca sa ani nesťažujú, že by im niečo bolo a pod. Zažila som to len zopárkrát, ale bojím sa kedy to zase príde....a ja budem bezmocná, lebo viem, že sa niečo stane, ale neviem komu...

bloger
25. feb 2023

Sú ľudia čo takéto veci cítia. Verím ti.

zuzinka888
25. feb 2023

Ked mas ten pocit tak vies aj kto konkretne zomrie? Alebo je pocit a potom niekto zomrie? Ale wow. A tiez ti verim.

autor
25. feb 2023

@bloger moja mama mi hovorila, že jej starká, teda moja prastarká mal tento dar...chcela som len vedieť, či je tu tiež niekto s niečím takýmto netypickým

autor
25. feb 2023

@zuzinka888 neviem kto, len v ten deň mám taký zvláštny pocit, som ako keby vnútorné nervózna a pritom nemám byť z čoho a do 24 hodín sa to udeje

mimi2018
25. feb 2023

Autor, Vau tak potom daj vedieť ci sa to stalo

marsmykkok
25. feb 2023

Autorka Ja napríklad viem, že niekoho vidím poslednýkrát, proste ak odchádzam a už som skoro za dverami, cítim, že ho vidím naposledy a tak to aj je. Rovnako ak sa majú stať nasledujúci deň nejaké zlé veci, o ktorých ani netuším, noc predtým sa zobudím s nervozitou a zle spím a neviem prečo. Proste ja si myslím, že vieme čo sa stane a citlivejší ľudia vnímame, že niečo príde.

77daniela77
25. feb 2023

To musi byt hrozne ta bezmocnost ked ten pocit pride......🤔

kassandra25
25. feb 2023

To nie je bohvieaky dar, ked si vnutorne bezmocna. To si mohla byt tolkokrat aj ked sa nic neudialo. A nevies, komu. Tak to je dar???? Dar by bolo, keby si aj vedela komu co atd. Kopa ludi moze byt nervozna a vtedy sa nieco stat moze. Aj domyslavosti existuju.

zuzinka888
25. feb 2023

Fuuu. Mas nejaky dar. Ale musi to byt hrozne ked " to pride" a ty rozmyslas kto to bude tento krat. Az ma striaslo.

alandra
25. feb 2023

Och občas sa mi to stáva že viem že sa niečo zlé stane,ale neviem čo a komu,ale stane sa niečo.Raz (uz je to cca 10rokov) som mala taký šialený nepokoj v sebe a na druhý deň som stála s mužom na dvore - mal íst prec,tak mu vravím nechoď ja cítim vo vzduchu smrť ale neviem pre koho - doteraz si to pamatám, a proste jedno mladé dievča sa stratilo( deň pred tým- ako som cítila ten nepokoj,ale to sme nevedeli) . Našli ju o pár hodín neskôr ako som bola vonku s mužom vravela som mu čo citim.Už to nikdy nechcem zažiť. A ked niečo pocítim potláčam to,snažím sa zamestnať myseľ niečím iným lebo to je frustrujuce ked cítite a zároveň neviete.

autor
25. feb 2023

@kassandra25 tak ono sa to tak hovorí, že "dar". Samozrejme ako dar to neberiem, lebo je to naozaj nepríjemné. Keby sa to stalo raz-dvakrát, nepoviem, ale keď to príde a naozaj sa stane, tak si vtedy človek povie, či je naozaj niečo medzi nebom a zemou a prečo mi to takto dáva vedieť... napríklad mojej svokre vždy keď sa sníva o rybách, tak máme v rodine svadbu alebo prírastok a to nie že povie potom, to každého sa pýta, či náhodou 🙂

autor
25. feb 2023

@marsmykkok asi sme nejako viac citlivejšie, neviem...

autor
25. feb 2023

@zuzinka888 môjmu mužovi keď som sa priznala, tiež najprv neveril, ale v deň keď umrel môj ocko, bol so mnou doma a od rána som mu hovorila, že mám ten pocit s večer tu už ocko nebol 😔

autor
25. feb 2023

@alandra aj ja sa tak snažím, nemyslieť na ten pocit, ale to keď príde, nedá sa toho zbaviť...

xsuzannex
25. feb 2023

Mojej sestre ked sa sniva s nasou nebohou starkou, ze je chora alebo smutna tak ide nejake zle obdobie, vacsinou zdravotny stav niekoho v rodine sa dost zhorsi.. po case sa jej sniva s nou zas, uz je veselsia a hovori ze uz bude dobre. A naozaj.

katulienkax
25. feb 2023

Verim ti niektori ludia maju tieto schopnosti aj moja babka sem tam nieco predpovedala alebo rozpravala zahadne veci a javy co zazila v detstve. Precitala som par knih o parapsychologii , to je veda co sa tym zaobera

oslo1
25. feb 2023

Ahoj, verim ti, aj ja viem, ked niekto zomrie. Ale musim byy pred tym v jeho pritomnosti.

autor
25. feb 2023

@oslo1 že keď na neho pozrieš tak to cítiš?

simiis
25. feb 2023

presne viem o čom vravíš... pár dní predtým ako mi vždy niekto zomrel som mala veľmi zlý pocit a do toho sa mi vždy snívalo o tom ako mi v sne vypadali všetky zuby... ak sa mi sníva o zuboch už viem, že bije z posledného, len najhoršie na tom je, že neviem o koho blízkeho prídem...po väčšine to bolo vždy všetko veľmi rýchle, že som sa s dotyčným ani len nestihla rozlúčiť... nepoznám skoro nikoho kto by bol v podobnej situácií ako ja alebo by zažíval také ako ja ... snívalo sa mi 5krát o vypadaní zubov a zakaždým som prišla o niekoho z rodiny, naposledy to bola moja mamina.. niekedy idem spať s nechuťou pretože sa bojím aby sa mi znovu nesnívalo o zuboch...

loliki
25. feb 2023

Moja mama možno je podobná, sny, tušáky..., ona tiež dumala, čo s tým. Keďže nevieš, čo konkrétne sa stane, zmeniť nedokážeš, tak prišla na to, že môže sa len modliť. Aby bolo dobre. Keď som mala MA, bola som neskutočne nervózna, potom som rozmýšľala, či som náhodou nepotratila kvôli tomu. Že čo vlastne bolo skôr, alebo čo bolo kvôli čomu. Potrat kvôli nervozite, alebo nervozita kvôli potratu. Zaujímavé bolo, že zvláštny sen mal manžel, ktorý sa naplnil vlastne pri kontrole u lekára. Proste nevieš, čo máš robiť, môžeš sa modliť, lebo to nie je v našej moci ináč ovplyvniť.

podmostom
26. feb 2023

Ja som mala také tusaky pri bývalom. 3 dni nervozita a odľahlo mi až keď mi zavolal, že neboj sa, mal som haváriu, som v nemocnici, ale som ok, živý. Toto dvakrát. Pri iných ľuďoch nie. A to v mojom okolí mi niekoľko blízkych mladých ľudí zomrelo. V posledných rokoch viem najčastejšie vytusit skôr také banality, napríklad že niekam idem zbytočne, že nič nevybavim. Napríklad sme šli 2 rodiny do restiky, ktorá mala vonkajšie ihrisko pre deti a vravím mužovi, že tam ideme zbytočne. Prišli sme tam a ihrisko ohradene, spadol na neho strom. Snažím sa tu svoju intuíciu už aj zapojiť do života, vie mi to trochu zjednodušiť život. Niekedy zo zvedavosti sama seba nepočúvam. Napr s rodinou radi chodíme do 1 cukrárne,kde je vždy pekne, čisto, kľud. Raz som mala ale taky blbý pocit ze tam ideme. Prišli sme tam, partia chlapov pripita, ale ostali sme. Boli hlucnejsi, ale dalo sa vydržať. Potom taký mladý dezorientovany vošiel. Čosi blabotal, čašníčka sa ho snažila vyhodiť. Nakoniec vyzeral ze je na odchode, po ceste si to namieril na WC, tam sa vygrcal. Čašníčka to šla po ňom upratovať, nadávala na neho. No cele to tam bolo vtedy také nepríjemné. A takýchto tusakov mam veľa, len väčšinou naozaj nič podstatné. Že samé mi to príde, neviem to nijako nasmerovať. Moja mamina mávala také tie zážitky, že niektorí mŕtvi sa s ňou prišli akoby rozlúčiť. Či už v sne, alebo sa jej v čase smrti stalo niečo divné.

basska_b
26. feb 2023

@loliki Ja ked som mala MA, ja som od zaciatku tusila, ze daco neni v poriadku s tym tehotenstvom. Vsetko bolo dake ine ako pri prvych dvoch detoch. Nevedela som sa tesit z toho, ze som tehotna, pritom sme ho chceli a pol roka sa snazili. Snazila som sa nahovorit si, ze to bude dobre, ale nebolo. Vyvrcholilo to snom, ze mi doktor hovori, ze nebije srdiecko. A na najblizsej kontrole mi to fakt povedal 🤦‍♀️

loliki
26. feb 2023

@basska_b Mne to pripadá ako znamenie-upozornenie, že sa niektoré veci majú stať. Teda, malo sa to stať a treba to prijať.