Milovníci čajíčkov. Aké čaje pijete?

feriva
20. feb 2010

Ahojte, som milovníčka dobrých a hlavne chutných čajíčkov, taktiež milujem bylinky.Milujem zelený čaj a taktiež rooibos. Podeľte sa aké máte radi čajíčky, dajte nám tipy na dobré, kvalitné a hlavne zdraviu prospešné čajíčky. Aké čajíčky popíjate?

monkula
20. feb 2010

Ahoj feriva...
Mne veľmi chutí zelený čaj, pijem aj biely, a byliniek mám plné igelitky, svokruška nazbiera, nasuší a Monika poberie 😀
Milujem medovku a mätu, tá rastie mojej mame v záhradke, tak si vždy natrhám a rovno zalejem, so sáčkovými sa nedá porovnať....

monkula
20. feb 2010

Mne veľmi chutí tento čajík....
Každý lístoček je stočený zvlášť a keď ich zaleješ vodou, tak s rozvinú a čajík je neskutočne jemný....
http://www.pricemania.sk/katalog/caje-zelene/ju...

marcca
20. feb 2010

ja len zelený, ten môžem na litre 😝 ...najlepšie sypaný alebo tie nové pyramídové od Liptonu
bylinky nemusím, tie len deťom s medom...mätu s medovkou dokopy 😉 ...babky natrhajú ale suším si to najradšej sama 😅
a rooibos ma uspáva...ten len málokedy 🙂

feriva
autor
20. feb 2010

Ahoj monkula, aj ja milujem bylinky, momentálne popíjam na prečistenie organizmu žihľavu.Aký piješ biely čaj?

monkula
20. feb 2010

feriva, ja som si ho kupovala už zabalený, ale je tu napísané, že biely čaj produkovaný v juhozápadnej provincii Fuijan.
No a ešte som tu našla: China Pai mu tan white tea...
Ale milujem čajovne, ja na kvalitné čaje nedám dopustiť, čaj Villcacora mi pohol s myomom, a otehotnela som.. teraz ho nepijem ,ale asi zase začnem...

babula90
20. feb 2010

tak toto je téma šitá pre mňa 🙂 , som čajový maniak 😀 pijem ich 365 dní v roku.
milujem zázvor- citrón, zelené čaje, bylinkové...
Z porciovaných zbožňujem DILMAH, je to kvalitka.
http://www.mabo.sk/caj-dilmah/

monkula
20. feb 2010

baula, aj ja milujem sitrónovo zázvorový čaj...
A keď moej deti chytá nejaká piaga tak varím takýto: Na liter vody 2 lyžičky mletého zázvoru, dve škorice to povarím, potonm pridám med a štavu z citróna, je to silné, ale neskutočne dobré, až som dostala nať chuť...

monkula
20. feb 2010

bože, píšem ako Tatár.. prepáčte, ale som chorá už dva týždne, tak mi to asi vliezlo na mozog...

babula90
20. feb 2010

mon, čakám na mail 😉 už zaspávam 😀
dúfam, že milovníčky čajov budú pokračovať v diskusii aj zajtra, teším sa 🙂
good night.

romaroma
21. feb 2010

jéj, ja som tiež riadny čajíčkár! okrem čiernych čajov (výnimočne si dám) obľubujem hádam všetky druhy, poslednou dobou pijem nefermentovaný (zelený) rooibos, zelenú japonskú banchu a potom kadejaké ovoňané čaje (MM ich má radšej s prímesami). kadejaké choroby viem liečiť práve bylinkami, avšak nezbieram a nesuším, len užívam. na celé čajové obrady si už čas nenachádzam, ale viacnálevové čaje sú skvelá vec.

bihan
21. feb 2010

Pridávam sa do klubu 🙂 Ja milujem asi úplne najviac zelený s mätou, z čiernych len Earl Grey s mliekom a potom Yogi s mliekom.. to vlastne ani nie je čaj, ale zmes korenín, robí sa pol na pol s mliekom a vodou, príp. pridať lyžičku nejakého čierneho čaju.. milujem to 😵

Bylinky skôr používam na ličenie, resp. nejaké relaxačné zmesi na večer a ešte mi hrozne chutí Maté s medom, zázvoráčiky som si robila hlavne proti tehu nevoľnostiam...

Na začiatok by aj stačilo 😀

romaroma
21. feb 2010

yogiho aj ja, najradšej takého ayurvédskeho, kde sa teda tie čierny čaj nepoužije, namiesto neho ešte ďalšie byliny, takisto mi chutí aj klasická masala, ale málokedy dopijem konvičku, dajaké mi je to sýte.
avšak na zimný večer je to mňam 😎

lesnamacicka
21. feb 2010

Aj ja sa pridávam k milovníkom čaju 😀 Moje naj sú zelené čaje, mám najradšej yunnan, ale zelené čaje mám rada skoro všetky 😀 Tiež mám rada pu-erh čaje, teraz mám jeden doma a pochutnávam si 🙂

Aj bylinkové čaje zbožňujem, ani nemusia mať liečivé účinky, mne chutia sami o sebe. Občas si dám aj ovocný čaj, ale nie taký ten vrecúškový prach, ale normálne celé sušené kúsky, mňam.

bihan, yogi zbožňujem aj ja, mňam, ale už dlho som nemala ☹ Pijávala som ho v čajovni, ale tú zrušili. V tej čajovni som raz pila aj pre mňa najhnusnejší čaj, tuším nejaký himalájsky či čo, nepamätám názov, ale chutil (aj voňal) presne ako omietka 😀

bihan
21. feb 2010

Masala je, myslím, práve Yogi s čirnym čajom, ale ruku do ohňa za to nedám 😀 zrejme sú to veľmi podobné zmesi, len Masalu neviem zohnať a Yogiho bez proglémov.

Do čajovne sme kedysi chodievali veľmi často, ale naposledy som tam bola asi pred 4r 😀 Niektoré (teda hlavne pre mňa čierne) čaje sú fakt nepitné 😅 Už neviem presne, čo to bolo, nejaký viac nálevový veľmi silný čaj.. myslím, že čierny alebo červený a tiež voňal ako špinavé ponožky, to sa potom nedá 😅
Oveľa radšej mám jemnejšie chute zeleného a bieleho čaju, alebo taká Gemaicha s praženou ryžou je fakt lahôdka 😵

romaroma
21. feb 2010

veď to, keď som pracovala v čajovni, mali sme tam len yogiho, pretože tiež sme nevedeli zohnať masalu, tak sme ju tam pootm zarábali, je to silnejšia zmes, avšak ozaj podobná.

to si asi pila ten čierny údený čaj, lapsang souchong. to je ozaj fujko 🤐

aveline
21. feb 2010

yogi s mliekom 😵 mnam, ale dlho som ho nemala, vzdy sa mi po nom spravia vyrazky na tvari 😠
inak tiez sme stale zasobeni cajmi 🙂 hlavne zelenymi, ale aj ciernymi, bielymi, bylinkovymi. Prave pijem japonsku senchu a potom idem spravit oolong, ten je vyborny. A este mame radi tie kvitnuce caje 😵
roibos velmi nemusim, ani mate
a pu-erh nepijem vobec, ale manzel ho nekonecne miluje

bihan
21. feb 2010

Aveline, vyrážky? 😀 nie si na niektorú zložku alergická?

Inak Pu-erh tiež veľmi nemusím ale zbožňujem tú kozobobkovitú formu, v akej sa predáva 😀

aveline
21. feb 2010

urcite som na nieco z toho alergicka, ale celkovo mi koreniny robia sarapatu na ksichte
mne pu-erh strasne smrdi, a aj ked viem, ze velmi zdravy, tak ho do mna nikto nedostane 🤐
caj s prazenou ryzou som pila len raz a nechutil mi
asi som dost vyberava 😅
a este si spominam na caj z horkych vietnamskych tekviciek, ten mi teda tiez nesadol

romaroma
21. feb 2010

horké vietnamské tekvičky? čo to je? 😨

monkula
21. feb 2010

ale tak vy ste iné milovníčky čajov.. ja zase taká nie som, ja som lenivá si uvariť čaj, no chápepte to?
Ja ovocné čaje nemám rada...

aveline
21. feb 2010

roma, skus dat do googlu
ja som nasla toto: Čaj gohyah z horkých tekvičiek Ampalaya pochádza z Vietnamu a výrazne upravuje hladinu cukru v krvi.

susanne21
21. feb 2010

ahojte, tak ja som tiež obrovský čajičkár. Cez deň si niekedy vychutnávam aj 4 rôzne druhy čaju. Milujem hlavne bylinkové, hlavne materinu dúšku a medovku, ale aj iné. Ovocné vôbec nemusím. Už sa teším na obdobie, keď sa začnú zbierať bylinky. 🙂

marianka79
21. feb 2010

medovka a mata sú najlepšie mnam ukludnujúce a prečistujúce 😉

kathynka
21. feb 2010

ked som bola mala, mama ma volala cajova kralovna...rano bez caju nemoze byt...ale ja zelene nelubim...ja som zavisla na klasickom ciernom caji s cukrom a citronom...a este mi velmi chuti lipovy caj s medom a citronom a kedysi som si dost ficala na Pu-erh, bud cisty alebo s jazminom...

saza007
21. feb 2010

aaach, caj! nic lepsie na relax nepoznam. Vacsinou pijem tieto:
Earl Grey s mliekom
English Breakfast s mliekom
Rooibos
verbena s matou
materina duska
medovka

v tehu som casto pija zazvorovy, teraz si ho davam pri nachladnuti.

bora8
21. feb 2010

ja zaspávam po káve a hlavne z nej dostávam migrénu 😠

ja milujem čaje -ak nezačnem ráno s čiernym čajom s 2 kockami cukru a citrónom tak to nie je ráno 😀
cez deň - teda hneď ako prídem do práve je to zelený čaj, zelený čaj a zelený čaj..... pravdaže s citrónom, ja veľmi neobľubujem bylinky, ale zelený mám rada aj s príchuťou jasmínu, a z tých bilinkových jedine šípku, mätu - ale tú najradšej čerstvú
večer si dávam biely čaj s citrónom
inak pre tých čo nemajú radi zelené čaje - mne sa po nich neuveriteľne zlepšil zdravotný stav - čo som mala ženské problémy a dobre udržujú hmotnosť 😉 teda u mňa

marcca
21. feb 2010

ja si takisto neviem bez čaju predstaviť ráno 😉 ..káva nastupuje až po ňom 😀

bora, s tým zeleným čajom máš pravdu 😉 má kopec pozitívnych účinkov a pre mňa je to hlavný povzbudzovák a životabudič...preto ho pijem na litre a najviac môžem práve ten s jazmínom 🙂 ...ten je mňaaaam 😉

leishmania
21. feb 2010

ja somzavislacka na cajoch, cierny, zeleny, rooibosu som sa uz prepila...ovocne moc nemusim...uz teraz neviem jak vydrzim bez cierneho tehotenstvo...ja dokazem vypit aj 2-3l cierneho denne, salku dopijem a varim druhu 😅 mam rada earl grey, lady grey...to je klasika a potom rozne na obmenu

ivka144
21. feb 2010

Jej, aka tema, ja som vola tiez velka cajova maniacka, dnes som rada, ak mi napadne zaliat si nejaky bylinkovy sacok z obchodu.
Pu-erh - no pila som rozne, ale tie "najpuerovitejsie" boli uz aj pre mna total nepitne.

Moj uplne naj-naj-naj, uz asi 10 rokov je Tie Guan Yin (pise sa rozne, Tie Kuan Yin, Ti Guan yin...)
Je to polofermentovany cinsky, vseobecne mam asi najradsej taketo. Je tiez viacnalevovy a ked kupite kvalitny a urobite dobre, tak to je uplne super lahodka.

Tiez sa pripajam k bielemu Pai mu tanu (resp. Bai Mu Dan-u)

Inak zaujimave tie bylinky, ze vsetci pisete mata a medovka, samozrejme aj tu sa pridavam🙂
Kedysi som na litre pila zihlavovy, cele roky, ale niekto mi povedal, ze to nie je dobre, bapriam skodlive. Teraz nepijem vela cajov, ale kedysi take mnozstva, ze podla mna to uz davno nemohlo mat ziadne liecebne ucinky na mna.
A este mam rada kupenske zaludocne a pecenove a podobne horke caje, vtedy mam pocit, ze to daco zdrave so mnou robi;)

Vseobecne ma rada vsetky caje a vyluhy z bylin, ktore nie su navonane a ochucovane a nemaju ziadne ovocne a ine kysle prisady. A davate si k caju nieco? Ja tak tradicne CLUBky (take tie zlte starodavne maslove susienky).

helenkasabinka
21. feb 2010

ahojte ja ovocne caje moc nemusim ale zato mam strasne rada zihlavovy,matovy,medovkovy,citronovy,kvalitny cierny a zeleny 😉