Milovníci čajíčkov. Aké čaje pijete?

feriva
20. feb 2010

Ahojte, som milovníčka dobrých a hlavne chutných čajíčkov, taktiež milujem bylinky.Milujem zelený čaj a taktiež rooibos. Podeľte sa aké máte radi čajíčky, dajte nám tipy na dobré, kvalitné a hlavne zdraviu prospešné čajíčky. Aké čajíčky popíjate?

babula90
21. feb 2010

ahojte, tak aké čajíky ste dnes popíjali 😉
jaj čierne čaje nepijem...
zelený mám na ráno namiesto kávy a ešte mi veľmi chutia čaje, kdeje pridaná aj citrónová tráva.

asitka
21. feb 2010

mne chutí fantastic tea...je síce drahý....jak fras...ale vynikajúci,,,,´má rôzne príchute....aj blahodárne účinky...

lesnamacicka
21. feb 2010

babula, ja akurát pijem čistiaci bylinkový čaj - je tam rumanček, žihľava, praslička, tentokrát pijem aj kvôli liečivým účinkom 😀

čo sa týka ochucovania čajov, najradšej ich pijem neochutené, čisto len nálev, občas si prisladím, najmä ovocné čaje, tie sú dosť kyslé. A citrón si do čaju nedávam vôbec, brrr, mám voči tomu averziu, odkedy mama doma robila vždy šípkový čaj s kopou cukru a citrónu, a odvtedy tiež neznášam šípkový čaj 😝

babula90
21. feb 2010

ani ja čaje nesladím a necitrónujem, bol by to hriech 😔 iba pri chorobe max. medík.
lesnamacicka, mas suepr nick 😉
chystam sa kupit jeden himalajsky ajurvedsky caj na zdrav.problem... tak uvidime.

asitka, daj link na ten Tvoj super čaj 😉

monkula
21. feb 2010

Ja pijem s cukrom a citrónom len Pigi čaj ,zelené pijem neochutené, keď vidím, ako si moja sestra vždy nasype do zeleného čaju plno cukru a vyžmýka tam pol citróna, pomoc... 😅 vždy je jhovorím ,že prečo ten čaj znásilňuje 😀
Ja nám idem akurát uvariť zelený Gun powder, mňam... 🙂

babula90
21. feb 2010

jáj, Mon, keby som si TERAZ dala green tea, do rána by som oka nezažmúrila 😀 😀 😀

monkula
21. feb 2010

babul, mne to nič nerobí, ja aj keby so mteraz vypila galón kávy, tak ľahnem a spím... 😀 😀

babula90
21. feb 2010

jasné, pochopila som, si zvyknutá 😀 ja po 15h no coffee, no green tea 😀 😀
a kedze som doteraz kojila a predtým tehu, som kávu ani nepila, takže som si odvykla.

marcca
21. feb 2010

no veru ja by som tiež ešte o 2 čumela do plafónu 😀 ...takto navečer ak teda čaj tak jedine roiboos 😔

monkula
21. feb 2010

keď si raz moja kolegyňa odpila z mojej káva, lietala po kanceláriách ako naspeedovaná myš.... 😀 😀

babula90
21. feb 2010

no aspon nie som divná, marcca. Ja mám zelený čajíček ráno ako životabudič, malá skoro vstáva 😔

marcca
21. feb 2010

babula, ja podobne 😉 ....k raňajkám 1/2 litra 😀

babula90
21. feb 2010

😀
no akosi sa mi nechce, tuším na mňa zaúčinkoval Monkulin zelený 😀

monkula
21. feb 2010

Akurát ho pijem... už sa mi míňa, a lekáreň, kde som ho kupovala zrušili, tak môže mzačať rozbiehať akciu: Gun powder 😀 😀

leishmania
21. feb 2010

ja milujem zo zelenych Deep Forest, kym som tento neochutnala tak som zelene nejak nemusela

shaden
22. feb 2010

ja som poslednu dobu zavisla na zelenom caji s kardamonom a badyanom, vonia a chuti vyborne

feriva
autor
22. feb 2010

Je dobré kombinovať rôzne druhy čajov? Ráno som pila zelený, potom rooibos, puerhi, a teraz žihlavový. nemôžu sa navzájom negovať? Čo myslíte?

babula90
22. feb 2010

feriva, môže sa to. 😉 ak to nejde hneď po sebe, no problem.
ja som pila zelený, šalviový, bylinkový a medovkový dnes a asi 40x som bola na WC 😀 😀 😀

lucia375
22. feb 2010

Ja som tiez milovník čajov. Najradsej mam kvalitný zelený ale aj ovocný hlavne ked je so skoricou, zázvorom alebo iným korením. Bylinky na caj si pestujem sama. 🙂

Feriva. Tiez pijem rôzne caje za den. V pohode sa môzu kombinovat. 🙂

bubba
22. feb 2010

jéééééééj ahojte!pridavam sa do klubu zavislakov na cajoch.medzi moje oblubene patria :zeleny sypany s jazminom (neda sa pit casto,potom jeho chut a vona straca caro), z ciernych mam rada len earl grey a údený earl grey aby ste sa mi nesmiali tak tu je podobna verzia : http://www.zentaratea.com/earl_grey_smoked_tea.... tazko ho zohnat kedysi mi ho nosil svagor z rakuska, a z ovocnych mam rada len pickwicky (cierne s prichutou ovocia) lebo mi vadi tá brutálna červeň (ibištek) v ovocnych cajoch mam z toho extremnu kyselinu. z bylinkovych preferujem vonave a moj naj a top je materina duska ktoru si sama chodim zberat a aj susim..nevypijem lipovy caj ani keby ste ma mucili 😀 a z obchodu kupovany bylinny jedine caj na nervy 😀 nepomaha sice ale chutovo je vyborny 😀
a nikdy mi nesadli roibossy tie mi vadili v akejkolvek chuti ,vyrobe a kombinacii. 😅

ááááááá a aby som nezabudla na sypaný cierny caj s kuskami ovocia alebo tie specialne ovocne ktore sa po vyluhovani zjedia s cajom 😵

bubba
22. feb 2010

este ma napadol jeden bluberry vanilla ten som si kupovala v anglicku ten bol fantasticky len neviem ako sa volal,zohnat ho obcas aj v tescu..

pozor!najhorsi caj co som pila bol prichut karamelovy 😝 😝 😝 😝 😝 😝 fuuuuuuuuuj to bol brutal

feriva
autor
22. feb 2010

A miešate si rôzne druhy bylín? Robíte si aj jarné očistné kúry napr. podľa Kneippa? Ak áno sem s receptami! Ďakujem

bubba
23. feb 2010

feriva otom pocujem prvy krat napis co vies 😉

babula90
23. feb 2010

ja teraz podstupujem bylinnú detoxikáciu podľa Jonáša 🙂 , ale nei su to čaje, ale kvapky, akurát si idem dať 😀

blazka24
23. feb 2010

ahojte babule, milujem čaj ale asi čokujem trochen xixix ja ovocné na všetky spôsoby, chcela som sa naučiť piť čajík ten sypaný a ešte aj vajíčko som si kúpila ale keď som si stále vyberala tie uschnuté kostrnky zo zubov prestalo ma to baviť, teraz na materskej som si pokúpila toľko čaju - ulakomila som sa na akciu v lekárni a tak klby by som mala jak boxerský pes a priedušky jak schwarzneger ale čo ten prieduškový urobil s mojimi črevami ani nejdem písať, no skamarátali som sa s myšlienkou mať na toalete časák 😉

babula90
23. feb 2010

blazka 😀

blazka24
23. feb 2010

babulka a tie kvapky akože čo robia? pošlú črevá na prechádzku alebo šušťanie na toalete?

babula90
23. feb 2010

nie, nič také nepociťujem 😉 no mali by detoxikovať, potom sa to odmeria prístrojom.

feriva
autor
23. feb 2010

Babula, kde kupuješ tú bylinnú detoxikáciu? Môže sa to používať preventívne? Má to nejaké vedľajšie účinky? A čo je to vlastne, keď to potom meria prístroj?

blazka24
23. feb 2010

babul a to si si kúpila aj prístroj alebo ideš k odborníkovi ?