MMR očkovanie a jeho následky

andymark
30. máj 2019

Ahojte, našu dcérku sme dali očkovať 16.5.2019 prvým MMRkom vo vek 2 aj 3/4 roka, odkladali sme ho, kým bude mať lepšie imunitu. Každopádne, v deň očkovania sme si všimli , že trocha horšie rozpráva. Na 4.deň, začali teploty stúpať - 5.-7. deň teploty do 39C. 8.-10.deň 40tky. Na 11-ty deň teploty žiadne, aj vďaka vďaka vyvedeniu záťaží biorezonanciou. Dva dni bola ešte mojkavá. Veľa spí, poobedný spánok do 4roch hodín. Ale reč, aj keď je ukecaná, sa jej veľmi nezlepšila, akoby vynechávala písmenká, proste je jej menej rozumienť. Doktorka mala podozrenie na mononukleózu, ale krvný obraz bol v poriadku až na mierne zvýšenú sedimentáciu a neurocyty. Budúci týždeň budeme mať výsledky zo sérológie na protilátky Ebstein-Barrovej vírus. Aké máte, prosím skúsenosti s očkovaním vy ? Ďakujem

elisa171
31. máj 2019

@slnieckogirl
@lucia147852 pisem z vlastnych skusenosti..nestretla som sa s tym ze by chripka spospobila niekomu taketo komplikacie zato ospyky ano ( susedkin syn)..dokonca zivota bude na voziku..moja dcera je zaockovana proti osypkam aj meningitide..ani jedno ockovanie jej nesposobilo ziadne komplikacie a to moje dieta je ešte k tomu predcasniatko..a ani osobne nepoznam mamicku ktorej dieta by po nejakom ockovani malo nasledky horsie ako zvysena teplota alebo mierny opuch..a potom pride clovek sem na MK a take diagnozy po ockovani ze clovek len oci otvara..tusim tu je aj mamicka ktora tvrdi ze mmr ockovanie sposobilo jej dcere leukemiu..potvrdene to nema samozrejme..,len si to mysli..

lucia147852
31. máj 2019

@elisa171 ja sama som po chrípke mala zápal stredného ucha, komplikácie pol roka. Ale po ozajstnej chrípke nie po virozach ktoré ľudia volajú chrípka. Je to rovnako nebezpečné ochorenie ako osypky. Ja bohužiaľ poznám dve deti s následkami po ocko. Dokonca sám Dr priznal že to z toho je ale povedal ze do papierov to napísať nemôže lebo by mal problémy tak o com to je? A áno tiež poznám aj deti ktoré nemajú žiadne problémy chvalabohu. Mne sa hlavne nepáči to zahmlievanie a tvrdenie že isto žiadne neexistujú. Keď si dám antb a budem mat reakciu už nikdy mi ho nikto nepredpise. Ale keď to je po vakcíne tak sa povie ze to isto není z nej a nútia očkovať ďalej.

elisa171
31. máj 2019

@lucia147852 ja netvrdim ze ziadne neexistuju..len pisem o tom s cim som sa ja osobne stretla/nestretla...keby som v situacii ze moje vlastne dieta ma po tom nasledky tak sa k tomu mozno staviam inak..nehovorim ze ockovanie je ciste a zdrave ale tiez mam strach z tych roznych chorob..nas pediater sa napriklad vobec nepyta ci chceme alebo nechceme dat zaockovat dieta..rovno vytiahne ihlu a zaockuje..nediskutoval s nami nikdy..a je to uznavany doktor s 30 rocnou praxou navyse velmi dobry clovek..tu v nasom meste je najvyhladavanejsi..tak sa mu snazim verit..a po kazdom ockovani nam povedal co mozeme ocakavat ( bud teploty, opuch alebo nic..) a vzdy presne aj tak bolo..napriklad ze pri tretej davke hexy budu najvyssie teploty ..aj tak bolo..ze po MMR nebude ziadna reakcia..a ani neobla..

moonlight1210
31. máj 2019

@slnieckogirl s osypkami si zvycajne organizmus poradi. naozaj nie je vela smrtelnych pripadov. no pozri si subakutnu sklerotizujucu panencefalitidu, ktoru sposobuje zmutovany osypkovy virus. sice sa nevyskytuje casto (1:1400), ale ak ho tvoje dieta chyti, je velmi nizka pravdepodobnost, ze to prezije. je takmer vzdy smrtelny. s prognozou na 1-3 roky zivota, s postupne upadajucimi funkciami, zmenami spravania (kedze to zasahuje mozog), vnimania, demencie az nakoniec smrti, ked zlyhaju aj centra dychania a ovladajuce srdcovu cinnost.
prejavi sa az niekolko rokov po prekonani osypok (6-10 rokov). ma mierny nenapadny nastup, ktory sa postupne zhorsuje. preventivou je zatial iba ockovanie.

kazdy virus, ktory sa dnes ockuje, nesposobuje iba tu jednu chorobu, o ktorej sa v spojitosti s nim vseobecne hovori. nie su az tak specializovane.
ibaze tie dalsie pripady neboli tak caste a s potlacenim vyskytu daneho virusu v podstate uplne vymizli. preto sa o nich v spojitosti s tymi virusmi prestalo hovorit.
to, ze o nich my teraz nevieme, neznamena, ze s narastom pripadov ochoreni sposobenych danym virusom, sa nevratia aj pripady tychto ochoreni.

slavuska1506
31. máj 2019

@sisa_s mám o tom naštudované kvantum materiálu a nie je to tým, že som porodila, ešte som nerodila. A ani nikde netvrdím, že som expert. Tak ako všetci ostatní, tak som aj ja pridala svoj názor, kde som kvôli takým ako Vy ešte na konci pridala, že nikoho nesúdim. Kto chce, nech si očkuje. Ale chápem, že existujú ludia, ktorí neznesú opačný názor. Dnes je to tak trochu IN. Nikto Vám nikdy nezaručí, že dieťa na danú chorobu neochorie, keď ho dáte očkovať. A vždy sa s ňou organizmus lepšie vyrovná (a imunita zdokonalí), ak sa dieťa nakazí prirodzene a nie vložením vírusu do tela (a tým sa mimochodom obchádza imunitný systém). A mýlite sa, ak tvrdíte, že lekár nemusí o vakcínach a liekoch nič vedieť. Je veľmi naivné len slepo dôverovať lekárom, ktorí veľakrát odmietajú nové zistenia, výskumy atď.
ATB som nemala niekoľko rokov, nakoľko existujú aj prírodné ATB a pokiaľ to nie je nutné, liečim sa prírodnou formou. Ako som spomenula niekoľkokrát. Kto chce, nech si očkuje. Kto má obavy, nech neočkuje. Nemá právo nikto nikoho súdiť a zosmiešňovať - ani Vy.

elisa171
31. máj 2019

@slavuska1506 tak potom naco su doktori a nemocnice?..staci si nastudovat na internete a zo vsetkeho sa vylieci clovek sam..ked si nohu zlomis nechod na pohotovost..nastuduj si ako si urobit dlahu na youtube..isto je nejaky postup a hotovo..nedoveruj slepo doktorovi ze ti pomoze zahojit zlomeninu..

slavuska1506
31. máj 2019

@elisa171 ale kde ja tvrdím, že keď si niekto zlomí nohu, tak si má doma spraviť sadru sám ?! Prečo máte potrebu prekrúcať? Človek pacient MÁ PRÁVO sa pýtať lekára a MÁ PRÁVO na odpovede od lekára. Čo je na tom zlé ?! Evidentne máte slabé znalosti o farmakologickom priemysle.

elisa171
31. máj 2019

@slavuska1506 a vy mate dokonale znalosti??..nas pediater sa nam pri jednej poradni postazoval ze on uz nechape co sa to dnes robi s tymi rodicmi..ked im vylieci dieta z nejakej choroby..chripka alebo nejaky zapal.popripade vcas diagnostikuje nejaku inu chorobu poruchu cim zachrani dieťa...tak su vdacni..pocuvaju jeho rady vsetko OK..ked spomenie ockovanie tak povedia ze sa rozhodnu sami ci ano nie lebo on je doktor a on o tom vie prd..tak potom co si ma uz clovek mysliet..neverte slepo doktorom..a potom komu?..mamickam na forách ??

slavuska1506
1. jún 2019

@elisa171 Nechapte ma zle. Nejdem dehonestovat pracu lekarov. Vsetka cest. Ale su dva druhy lekarov. Jedni, ktori sa snazia stale vzdelavat, akceptuju nove vyskumy a ich vysledky a pouzivaju tzv sedliacky rozum. A potom su lekari, ktori sa riadia tym, co ich ucili a nedokazu prijaz, ak sa po rokoch zisti, ze nieco moze byt aj inak. A takych je zial viac. Aj v liekoch je vela zavaznych neziaducich ucinkov, ale s takymi si organizmus skor poradi. Ortut a hlinik, ktore sposobuju tieto zavazne skazy organizmu, neboli v minulosti pritomne vo vakcinach. Fakt Vas nezaujima, preco ? To mi chce niekto tvrdit, ze v dnesnej modernej dobe neexistuje schopnejsi adjuvant ? Pozrite len na to, ako sa upozornuje na nebezpecenstvo rozbiteho teplomera a kontaktu s ortutov. A pri ockovani nikomu nevadi, ze nam to vpalia rovno do tela ? No pre mna je to nepochopitelne a neakceptovatelne. Nie som odbornik, ale mam toho nastudovaneho dost na to, aby som svoje deti nikdy nedala ockovat. Nestoji mi to za to. A drzim palce vsetkym, ktori daju, aby to dopadlo dobre. Nesudim ich, je to ich rozhodnutie. Len odporucam vsetkym sa o tuto temu viac zaujimat.

elisa171
1. jún 2019

@slavuska1506 vidite a presne takeho lekara mame my..ktory sa stale vzdelava akceptuje nove vyskumy a vysledky a pouziva tzv. sedliacky rozum..tu v nasom okoli nenajdete lepsieho..takze ked mi povedal ze mam dat dieta ockovat dala som ockovat... ked mi povie ze na zapal hrdla mam dat take a take antibiotika tak dam..ked mi povie ze na atopicky ekzem mam pouzivat taky a taky krem tak presne ten pouzivam..

kolecko11
13. jún 2019

U blízkych, dcérka “zdravá” očkovana MMR v 20mesiacoch. Silná neurologicka reakcia, padala na zem, akoby nevedel správne doslapovat na nôžky, kmitanie oci, strata reči. Hospitalizovaná na neurologii na Kramároch, nič nezistili, nepomohli....po 2tt prevoz do nemocnice do Viedne. Okamžite potvrdenie NU a robili testy na alergiu na jednu z látok ktora je vo vakcíne a vyšla pozitivne. Následne neuro/rehabilitácie/terapia s koňmi atd atd...samozrejme náklady rodiny. Dnes po cca 2rokoch chôdza a oči na 95% v poriadku. Reč - nerozumieť co rozpráva, ale mele a mele...má problém akoby artikulovať

slavuska1506
13. jún 2019

@kolecko11 toto je strasne 😢 Najhorsie je, ze tieto pripady su tutlane a potom, ked ma clovek obavy, tak si z vas ludia robia srandu a este aj lekari

amarilka26
13. jún 2019

@elisa171 neda mi to nereagovat. Suhlasim, i ked...tym ze dnes je dostupnost k informaciam velka a media otvaraju casto 13te komnaty, tak ludia maju obavy. Clovek uz potom nevie ci lekar netvrdi nahodou ze ockovanie, alebo take a take lieciva su fajn a neskodne, pretoze sa vsade docitate ako su lekari stedro motivovani farma firmami. Nikto Vam totiz pravdu nepovie dnes. Preto su rodicia uz taki, nedoveruju a maju strach. Tiez mam 9 mesacneho chlapca a s hrozou idem na tretiu davku. Lekarka mi o nicom poriadne nepovie a ked sa spytam ze som citala tak ma hlupe poznamky, pritom sama mi nic nepovie. Mozem potom verit takej lekarke ze chce len to naj pre moje dieta?

sisa_s
13. jún 2019

@amarilka26 amarilka, mam vo svojom okoli velmi vela lekarov a farmaceutov a uprimne, nepoznam ani jedneho, ktory svoje deti nedal zaockovat 🙂 takze keby si mysleli, ze je to skodlive, tak vlastne deti tomu nevystavia

elisa171
13. jún 2019

@sisa_s nas pediater ma 4 deti a všetky ockovane

amarilka26
13. jún 2019

@sisa_s ved jasne, len som napisala moj nazor preco tak ludia vymyslaju ci dat alebo nedat zaockovat 🙂 momentalne schvalila myslim vlada odskodnenie rodin ktorym ockovanie poskodi deti, co znamena ze pripustaju ze moze ockovanie vazne ublizit.

nellita
13. jún 2019

My nemáme MMR očkovanie a neviem ci ho vôbec dám, odhovarali ma lekári nielen v SR ale aj v zahraničí, toto je jediná detská vakcína kde ti dávajú do tela živé zárodky choroby. Je to na rozhodnutí každého individuálne.

poly58
17. jún 2019

@slnieckogirl 72 deti zomrelo v Europe na osypky v roku 2018, to snad nemyslis vazne ze ti to je na smiech.

poly58
17. jún 2019

@slavuska1506 "Ortut a hlinik, ktore sposobuju tieto zavazne skazy organizmu, neboli v minulosti pritomne vo vakcinach. Fakt Vas nezaujima, preco ?" - prosim ta kde je ta studia co toto potvrdzuje? Lebo ja som ju nenasla. Neviem ci sem toto viem vlozit ale: https://sciencebasedmedicine.org/toxic-myths-ab...

angi07
17. jún 2019

@sisa_s moj maly ma z hexa ockovania lokalizovanu sklerodermiu.jedna z vedlajsich ucinkov ock.hep B...

soldi
17. jún 2019

@poly58 prosim Ta, daj mi ten link o umrti 72 deti na osypky v roku 2018. dakujem

lucia147852
17. jún 2019

@elisa171 no vidíš a ja osobne poznám pediatricka ktorá bola za očkovanie, ale keď jej rodicia začali veľa odmietať tak nenadavala ale začala túto tému študovať aby im vedela fundovane odpovedať. A vieš čo sa stalo? Cim viac študuje tým je menej presvedčená o kvalite vakcín a ich účinkoch. Preto už rodičov do ocko nenúti a vždy ich oboznámi so všetkým čo sa môže stať a necháva rozdihnutie na nich. Pretože ako ona sama hovori neni, vôbec nie je presvedčená že je to správne. A to je normálna pedina. Žiadna homeo, bio, raw alebo ako to zvyknú niektorí volať.

soldi
17. jún 2019

@lucia147852 ja mam presne rovnaku ped. neznasam dr fanatikov hlavne, ako im potom moze clovek verit? moj syn ma napr vazne autoimunitne ochorenia, mal v tele prebiehajuce zapaly, vysoke aslo aj sedimentaciu a jedna dr silou mocou tlacila na to, ze ho treba hned ockovat. no o com je taky dr, ked mu nezalezi na pacientoch 🤷‍♀️

basska_b
17. jún 2019

@amarilka26 Moja doktorka povedala, že pribalový leták k MMR nečítala! Pritom ma povinnosť to čítať a poučit ma o nežiaducich účinkoch. Takýmto ľuďom mam veriť? To si mám všetko sama na internete čítať? Veď to je práve to, čo doktori nechcú 😐

slnieckogirl
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slnieckogirl
17. jún 2019

@poly58 poprosím link na túto informáciu, len poprosím žiadne hitky a topky

poly58
18. jún 2019

@soldi Ahoj, link je tu: http://www.euro.who.int/en/media-centre/section... - "Measles killed 72 children and adults in the European Region in 2018"

poly58
18. jún 2019

@slnieckogirl link je hore, ale aj tu: http://www.euro.who.int/en/media-centre/section... ; osypky maju aj po prekonani velky vplyv na organizmus cloveka, je ovela nachylnejsi na dalsie ochorenia a ked sa bavime o malinkych detoch to je naozaj to posledne co rodicia potrebuju. Je to abslutna prasarna neockovat deti a potom ich hadzat do skoly a skolky, takych rodicov co "si myslia" ze ockovanie netreba lebo "herd immunity"
alebo "v minulosti [bla bla]..." by som fakt prinutila musiet sa pozerrat ako deti umieraju na choroby ktorym sa dalo predchadzat, nech pochopia co sposobuju.

soldi
18. jún 2019

@poly58 no, nech citam ako citam, tak pisu 72 deti A dospelych. z 83 000 registrovanych nakazenych. co je 0,08%. su omnoho nebezpecnejsie choroby nez osypky. umrtie na osypky je v sucasnoti dost ojedinele, vacsinou sa jedna o umrtie v rozvojovych statoch, ci u oslabenych osob.
cim samozrejme nechcem tvrdit, ze ockovanie je zle, len nemam rada, ked sa povie A a uz sa nepovie B ani C 😉

a co sa tyka ockovania na osypky, tak epidemie, ktore boli v poslednej dobe na uzemi cr a sr sa nesirili medzi neockovanymi detmi, ale medzi ockovanymi dospelakmi, takze uprimne stale nechapem, preco sa teda neriesi preockovanie dospelych?