Mojim koníčkom sú izbové kvety. A čo vy?

daniela1977
10. dec 2006

Maminy mate niektore radi kvety ovsem nie take co dostanete.Ja strasne.Najnovsie som sa dala na kaktusi maly by na jar kvitnut tak uvidime.Inak mam doma celkom peknu botaniku aj ked na cinziaku sa moc realizovat neda.

juliap
17. apr 2010

katarinka, to je uz na tebe, ake kvietocky si vyberies, ci tam chces mat len 1 druh, alebo si chces namiesat kvietky, ja som bola vcera na trhu a kupila som si 3 kvietocku, 1 do skalnicky, co uz teraz kvitne na fialkovo, 2 taka klasika balkonovka, co sa rozrastie a bude len mierne previsat, no a 3 si kupujem taku smradulku, co odhana musky a komare, ze ked potom kvety kvitnu, aby sme nemali okadene cele okna od musiek ... 😀

zuzanalv
19. apr 2010

AHOJTE,trochu som sa zacitala do vasich prispevkov ,lebo aj ja kvety milujem a mam ich plny dom.Ja si uz niekolko rokov pravidelne do hrantikov,pod altanok a do zavesnych nadob sadim muskaty,ale nie tahave ,ale cervene, klasicke myslim muskat kruzkovany,asi,.Mam s nimi velmi dobre skusenosti,treba ich len polievat a hnojit,nenapadaju ich skodcovia a ani choroby.Ked som mala previsnute stale s nimi nieco bolo,raz mali hrdzu,raz korkovitost,alebo nekvitli dostatocne.Kupujem ich kazdy rok nove ,lebo ich neviem prezimovat a od toho to tiez zavisi.Davam ich von o takomto case,uz ich kupujem ked kvitnu a hned dobre vyzeraju.Mala som aj ine rastlinky ako Bacopu,Begonie,Surfinie,ale aj Verbenu a nic sa mi tak neosvedcilo ako muskaty,Hned mi ne rastlinky nabehnu molice a mam po kvetoch,pritom ostatne kvety ako aj izbove sa mi celkom daria.

katarina.banska
21. apr 2010

tak ja mam nasadene muskaty od soboty, kazde rano ich polievam. ale nejak sa mi nezdaju. do jedneho hrantika som dala 3 az 4 sadenic. nie je to malo? rozkvitnu sa? co myslite? balkon mam na zapadnej strane, takze slniecka maju dost. a neviem ci ich mam kazde rano polievat, kedze nemam samozavlazovanie hrantiky. dakujem za rady

zuzanalv
22. apr 2010

Ahoj,Katka,urcite to nie je malo,ved muskaty sa rychlo rozrastu,aj ked zavisi od dlzky hrantika,ci ich nie je vela?Ale to by si zbadala az neskor.Zrejme by malo kvitli ak by mali malo miesta a aj vzduch by malo okolo nich cirkuloval a pri dazdivych dnoch by ich mohla nepadnut mucnatka.A k tomu polievaniu,pokym nie su vyslovene horuce dni ,tak urcite ich nepolievaj kazdy den,mali by trochu presknut,lebo je dost chladno u nas dnes rano je ledva 5 stupnov.Radsej znesu suchsiu zem ako premokrenie.

miskamaj
21. jún 2010

baby, nema doma niektora z vas tento kvet?
http://www.gflora.com/zen-cart/images/Strelitzi...
Ja ho mam uz asi 4 roky a nechce zakvitnut ☹ A to uz ma do vysky viac ako meter.

helena56800
21. jún 2010

Miskamaj, ak som dobre pochopila tak aj ja mám ten kvet už asi 7 - 8 rokov voláme ho " bandurka ", / v jesení uschne a v jari znova narastie / ale ja neviem nepočula som o tom žeby kvitol.. 🙂

miskamaj
23. jún 2010

ja mam doma straasne vela kvetov- milujem ich, preto si vzdy v kochliku nechavam tu zalozku s nazvom kvetu, aby som vedela, aka je prenho najlepsia starostlivost a v pripade nutnosti hodim nazov do vyhladavaca a hladam rady- neraz sa mi takto podarilo kvietok zachranit. O tomto kvete Strelitzia reginae (nazov na stitku) som nenasla ziadne rady, ako mu pomoct kvitnut. Tento kvet som videla pred viacerymi rokmi u znamej (ktora sa prestahovala a uz nemam kontakt) zakvitnuty a je to neskutocna nadhera 😵

helena56800
23. jún 2010

no miskamaj, tak to je pre mňa novinka. Ja ho mám od bývaleho kolegu a nikdy som nevedela, že kvitne 🙂 ked ho stretnem tak sa ho spýtam či jemu kvitol / ak má to napadne / 🙂

lindulak
6. júl 2010

baby poradite mi prosim ktore kvietky nie su jedovate? aby som sa nemusela bat mat ich na okne v dosahu malej... mam fialku a ruzu, ale vraj fialka je jedovata... Je naozaj?

lela83
15. júl 2010

...ahoj Lindulak...ja mám fialku dlhé roky a nezdá sa mi,že by bola jedovatá...a izbové kvietky?...kalanchoe,bromélie,antúrie,lopatkovce...

lindulak
20. júl 2010

Hej, uz som sa dopatrala odpoved aj na nete. Fialky nie su jedovate - teda tie izbove. lela myslela, si ze su alebo nie su jedovate, tie co pises? Kalanchoe a bromelie neviem, ale anturie a lopatkovec urcite jedovate su.

juliap
20. júl 2010

@lindulak v podstate vsetky kvietky mozes mat kludne doma, len je dolezite, aby si naucila dietatko nechytat ich, neochutnavat ich, tvoja slecna je uz dost velka na to, aby ked jej vysvetlis, ze tieto kvietky sa nechytaju, netrhaju, aby to pochopila ...
my mame byt plny kvetov stale, vela ich je umiestnenych aj na podlahe, takze dostupne detom, ale nikdy nas ani deti nenapadlo skusat tieto kvietky

michaelabj
21. aug 2010

Dievčatá máte niektorá z Vás doma Alocasiu?
obrázok: http://www.flowers.org.uk/public/plant_search_b...

Mám ju asi pol roka, krásne sa mi drží, má asi 10 listov ... len ma trápi to, že z listov pravidelne "kvapká". Na konci listov sa normálne združí voda a kvapká - nie zo všetkých listov, len z niektorých a to aj 10-20 kvapiek za deň - ja to volám, že "plače"...

Neviem k tomu nič nájsť na nete, a neviem, či je to normálne, alebo nie...
Viete niekto poradiť či je to OK, alebo kde sa mám dotazovať.
Ďakujem.

miskamaj
22. aug 2010

@michaelabj, nadherna rastlina. Ja ju mam asi 4 roky, ale toto sa mi nestalo. Aj ju kropis? Ak ano, tak ju zacni polievat len zdola

michaelabj
22. aug 2010

@miskamaj praveze ju vobec nekropim a polievam iba zdola.
Prv mi to prislo srandovne, ale teraz sa mi to vidi uz psycho to kvapkanie.
Citala som ze v ramci starostlivosti, ze poda nesmie byt sucha, mam v byte dost sucho takze polievam dost casto,
ale mam dojem ze cim viac polievam tym viac kvapka... Niekde na inom fore som tiez nasla jena pani sa na tiez dotazovala
ale neodpovedali jej...

katka23
21. sep 2010

ahojte.mozete mi prosim vas poradit izbove kvety ktore nepotrebuju denne svetlo? potrebujem dat na chodbu kvety sice je tam okno ale nie priamo tam kde ich potrebujem dat.dakujem:-)

briketa
21. sep 2010

@katka23 svokrin jazyk znesie takmer vsetko

briketa
21. sep 2010

@miskamaj strelicie u nas rastu same od seba normalne vonku bez starostlivosti, je to taky obrovitansky ker vo vyske dospeleho cloveka. Sucho a teplo cez den, vlhko a v noci. (subropicka pobrezna klima)
ale normalne rastu aj v tropoch, na Hawai aj v Karibiku maju toho plno a tam prsi podstatne viac ako u nas.
Su dost odolne, pokial je udrzana teplota.

marika80
13. okt 2010

v pode mi lezu take biele male volaco. vsimla som si, ze niektore aj skacu. V obchode mi dal postrek na kvetinu, zevraj tie skodce sa zivia tou kvetinou (neviem na nich som to nejak nevidela), no nejako to nezabralo. Mam to na dvoch 2 kvetin svokrine jazyky tie sa nepolievaju casto, a na lopatkovci ten polievam viac. Tak neviem ako sa tej zberby zbavit 😒

sisaha
13. okt 2010

@marika80 niekde som raz čítala, že na tieto biele vošky zaberá keď do hliny strčíš niekoľko zápaliek dolu hlavou, tak aby tá časť čo sa zapaľuje bola zastrčená v hline. Vyskúšaj.

andrea142
13. okt 2010

ahojte, viete mi poradiť aj ohľadne kvetiny - cyklámen? minulý rok som jednu kúpila a a dala do obývačky ale začali jej padať listy. zažltli a vyschli, vtedy mi mama povedala ,že majú radi zimu ,tak som ju dala do kúpeľne je to najchladnejšia miestnosť v dome ,tak sa mi aj udržala, dokonca aj kvitne ale teraz znova začína strácať listy a ja neviem prečo. 😖

salome291
13. okt 2010

ja sa chcem spytat.co mam robit, ked mi na juke cely kmen zacina postupne makknut a ide to pomaly az na cely kmen.ci mozem oderezat tie listy a nejako ich dat zakorenit a potom zase presadit.kto ma z niecim takym skusenost?bude to asi ta korenova hniloba predpokladam.

marika80
20. okt 2010

@sisaha dakujem za radu, zapalky su v hline, ale nezda sa mi, ze to nejako pomohlo ☹

@salome291 moja mama tie parutky zasadila a teraz ma 3 juky. Kedze henta Ti asi odhniva, zrejme nic nepokazis ked vyskusas. A kontrolovala si tie korene, najskor sa pozri ako to vyzera a potom sa rozhodni.

avanti
5. feb 2011

Ahojte,
chcem sa opytat, ake izbove kvety ozdobne listom sa vam doma najviac osvedcili s ohladom na nenarocnost pestovania? Zatial sa mi velmi dobre dlhodobo drzia draceny, juky, fikusy (ale iba s tvrdsimi listami), svokrine jazyky, zamioculcas.
Mate nejaky dalsi dobry tip? 😉

iwonita
9. feb 2011

ahojte, rada by som vedela ci biela tekutina ktora vyteka z rastlin po odtrhnuti listov je jedovata ? ci zavisi od rastliny ? synovi sa totiz podarilo doplazit ku jednej a odtrhnut list, kym som ho chytila na ruky a vytrhla mu ten list , obtrel si tu tekutinu o pokozku a teraz ma nad hornou perou pluzgier. fotku rastliny prikladam, lebo neviem nazov

jamar
20. feb 2011

Ahojte kočky, neviete mi nahodou poradit co za rastlinku je toto?

kawasaki17
21. feb 2011

@iwonita neviem s itotou povedat ci je jedovaty, ale vacsina odbornikov na kvety hovori, ze vsetkym mliecne tekutiny vychadzajuce s kvetu su zle a je dobre vyhybat sa im, moze to mat aj z toho.....

michalag
25. feb 2011

viem ze sa tu rozoberalo uz viac krat o orchideach ..... neviem co robim zle ale uz vyse roka mi nechce kvitnut a aj mi zacala shnut to som odstrihla ale stale je na tom tak isto, skusila som ju premiestnit a nic ☹ .... a este sa chcem spytat ci ich teraz aj hnojite?

cocktail
19. dec 2011

ja mam od kaktusov az po klassicke izbove kvety, len bolo optiazne dodrziavat vlhkost a skvele riesenie bolo http://www.najlepsieceny.eu/sk/59-3v1-ph-meter-... teraz uz s tym nemam problem kvety maju vzdy tolko vody kolko potrebuju

rora
31. jan 2012

prosim vas potrebujem poradit ak by nahodou niekto vedel nieco o brectanoch, ziadny mi nevydrzi dlhsie ako 1-2 mesiace, kazdy dostane neviem presne ako to popisat, no zacnu sa na nom tvorit take pavucinky a v tom cierne bodky, co su to nejake vošky ci co?? a hned mu zacnu opadavat listy a uschne.... 🙄 neviem co s tym