Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Návšteva z Ameriky na Slonensku. Kam ich zobrať?

felixa
23. júl 2011

Ahojte,

keby k vám na Slovensko prišla návšteva zo Spojených štátov, kam by ste ich určite zobrali? Čo by ste pokladali za veľmi zaujímavé, hodné reprezentácie štátu? Popr. niečo, čo by zaujalo mladých ľudí okola dvadsiatky? V rámci celého Slovenska plus Bratislava. Ďakujem.

kdezee
23. júl 2011

moj favorit je banska stiavnica..krasne mesto plus plno jazier dookola 🙂

sisaka
23. júl 2011

dala si malo info, zalezi na ako dlho pridu, financne moznosti, v ktorej casti Slovenska sa budu zdrzovat
Ale tak vseobecne, pre Americanov hocico, co je starsie ako 100 rokov bude urcite zaujimave, takze len tak co ma na rychlo napada:
historicke centra miest: Bratislava, Levoca, Banska Stiavnica ....
hrady-zamky: Bojnice, Oravsky, Spissky hrad, pripadne zrucaniny ako Strecno a pod.
Turistika: zalezi na zdatnosti: Vysoke Tatry jedine ak niekde si vyslapat urcite sa neostat tulat po Strbskom Plese - to je nic moc, Rohace, Slovensky raj, pripadne Janosikove diery, Pieniny (plte)
urcite nejaka jaskyna: Harmanecka (to mas aj s turistikou), Demanovske, Dobsinska, Ochtinska aragonitova (svetovy unikat)
nejake muzeum slovenskej dediny: odporucam skansen v Martine, najlepsie ked su tam aj prezentacie ludoveho umenia, pripadne nejaka hudbicka, zvacsa nedele
Pre mladych ludi urcite aquapark Tatralandia .... jaaaaj ja mam tolko tipov .....

felixa
autor
23. júl 2011

@sisaka
Prídu na niekoľko týždňov, financie nie sú rozhodujúce. Môžeš napísať všetko, čo ťa len napadne. Diki.

tin007
23. júl 2011

felixa osobne rada vodim navstevy na devin (skvely vyhlad, historia, priroda okolo), do danubiany v cunove, na hrad cerveny kamen (pozri sa, ci nebudu nejake rytierske turnaje) a potom urcite do lednicko-valtickeho arealu (je to sice morava) a na skvele vinko na moravu. ak by ste isli do valtic, odporucam jest (radsej s rezervaciou) vo valtickej rychte

felixa
autor
23. júl 2011

@tin007
Ďakujem, vyskúšame. 🙂

sisaha
24. júl 2011

@felixa v danubiane v cunove poziciavaju skutre, stvorkolky, kajaky...rozne zazitkove veci.. Tam si pridu na svoje. Je to v areali hotela Divoka voda.

sisaka
24. júl 2011

@sisaha felixa sa pyta, kde zobrat ludi z Ameriky, to Cunovo urcite stoji za to, ale skutre, kajaky su k dispozii pri kazdom druhom jazere v Amerike a takisto na stvorkolkach mozu jazdit aj doma kolko chcu. Skor by som im ponukla zazitok, ktory nemaju sancu zazit v USA, ak su dobrudruzne tipy, tak zobrat napriklad do lesa na zber hribov a potom si z nich urobit polievku, alebo prazenicku, tak na to budu spominat mozno aj do smrti, kedze tu sa do lesa na huby nechodi a uz vobec sa take huby nekonzumuju, ak sa na to necitia, mozno postaci nazbieranie lesnych plodov - maliny, cucoriedky, cernice ....

elise
24. júl 2011

@felixa liptov, terchová, slovenská dedina, kúpele, plavba plťami po váhu, ak by prišli v oktobri tak malokarpatská vinná cesta🙂, smolenice zámok, kaštiel červený kameň, čachtický hrad s info o krvavej grofke, levočský oltár či betlehem teraz si nespomeniem. do čiech je dobre napríklad priepasť macocha. a cez leto je veľa folklornych slávností napríklad začiatkom augusta červeník, roháče...

sisaha
24. júl 2011

@sisaka ja som jej napisala co to Cunovo ponuka, nehovorim, ze tam musia ist. A ono amerika je dost velka a nie vsade maju k dispozicii kajaky, skutre a stvorkolky. A mozno by si bola prekvapena, kolko americanov sa ani k nejakym jazeram nedostane, resp. ich maju uplne od ruky.
@felixa u nas ked bola navsteva z USA, tak sa im velmi pacili Vysoke Tatry - strbske pleso, Lomnicky stit - cesta lanovkou...moznosti je vela.. 😉

sisaka
24. júl 2011

@sisaha a ja som to zase nemyslela v zlom, ja len diskutujem a pisem svoj nazor, vychadzam zo svojich skusenosti, uz dlhsiu dobu zijem v Kanade a chodievam aj do USA, tak mam aku taku predstavu, co by mohlo americanov zaujat, alebo co si doma nemozu vyskusat. Samozrejme, ze mozno mas pravdu a nic z toho este nikdy nerobili a budu stastni, ze si to budu moct vyskusat 😉

terrs
24. júl 2011

@felixa určite Tatry. Keď zvládnu, tak si dať nejakú tú túru, keď nie, tak lanovkou na Lomničák nič nepokazíš 🙂 Takisto skanzeny, drevené kostolíky na Východe, hrady a zámky určite, lebo tam majú tak maximálne Disneylandy a podobné zábavné parky, Piešťany, centrum Bratislavy, Levoča a hlavne drevený oltár, Ochtinská aragonitová jaskyňa (na svete sú také myslím dve či tri, z toho síce jedna v Amerike, ale nemuseli ju ešte vidieť, však aké veľké sú Ameriky obe 😀 ), teraz je aj pekná výstava v Bratislave v SNG o Slovensku a fotografii niekedy medzi vojnami či v takom období..
A čokoľvek zo 17. storočia a staršie, Štáty sú mladšie 😀 .. Múzeá, možno aj to Warholove v Medzilaborciach, len neviem v akom je teraz stave... Košice, Bojnice, Bystrica - pamätník SNP a Múzeum SNP.. Je toho naozaj naozaj naozaj veľa 🙂

kvojtanikova
25. júl 2011

ja este odporucam SUDOPARK - take kupanie vonku v sudoch s termalnou vodou plus k tomu masaze, turistika, no ale toto je lepsie zazit v zime, ked sa z tych sudov ide priamo do snehu sa ochladit. Potom na husacie hody do tej dediny pri Bratislave, vypadol mi teraz nazov... je to tam super, kopec jedla, krasne naservirovane, k tomu ziva hudba.

felixa
autor
6. aug 2011

Baby, ďakujem Vám za tipy, mnohé tipy ste mi potvrdili. Vyskúšame, čo sa dá. 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli