Nebojíte sa v malých autách?

tilly
4. jún 2013

baby, co mate male auta, nebojite sa v nich?

ja mam teraz rodinne MPV, moj muz minivan (na oboch autach sa v podstate striedame), cize obe velke auta, ale tak uvazujem, ze jazdim len kratucke trasy, len po BA (ked som si velke auto kupovala, byvali sme 25km od BA, tak som potrebovala velke, co malo zerie), zle sa mi parkuje, decka v podstate nevozim, auto pouzivam len ako nakupnu kabelku, aj to nie moc casto, najradsej aj tak chodim peso...

len jednu vyhradu mam, neviem, ci sa nebudem v takom malom aute bat a teda vybavu v takom malom aute nebudem mat nikdy taku ako mam v tomto velkom, ale to by som prezila, kedze v aute travim max 15 minut vkuse...

len neviem s tou bezpecnostou, trosku tuknem a uz ma povezu... 😝 ako to vidite vy, co ste zvyknute na male auta? dik

sisaha
4. jún 2013

@tilly ja som vzdy jazdila v malom aute a uplne v pohode... Pokial nie je snehova kalamita, tak nejaka hrozna kolizia nehrozi...ved po meste sa jazdi 50tkou. A nikdy som nemala ani pocit ohrozenosti. A tak ako pises - s malym hov.om zaparkujes vsade 😀

sissy27
4. jún 2013

@tilly veľké auto nie je zárukou bezpečnosti - napr. smart má v aute tzv. "klietku", v crashtestoch získal 4 hviezdičky z 5 a velikánsky nissan navara získal v testoch bezpečnosti jedinú hviezdičku... odporúčam pozrieť crashtesty na http://www.euroncap.com/home.aspx a uvidíš sama...

linda20111
4. jún 2013

@tilly ahoj, ja som tiez jazdila na malom aute, ale odkedy som mala autonehodu (celna zrazka fabia a fabia - obidve pri malej rychlosti na totalku rozbite) tak uz som sa bala a doteraz sa bojim v malom aute. Ked mam obidve auta na dvore tak radsej idem manzelovym - mercedes E, pretoze je ovela bezpecnejsie. Aj kvoli tomu ze vozim babo aj kvoli sebe.

angua27
4. jún 2013

@tilly, súhlasím so @sisaha. malé auto do mesta paráda. a v meste sa naozaj nejazdí rýchlo, takže pohodka. ja mám v malom aute lepší pocit, ako vo veľkom, pre zmenu. vozím sa v ňom aj so synom a zatiaľ problém nebol. výbava mi tiež postačuje. 😉
všetko je to len o zvyku.

kafoditka
4. jún 2013

s malym autom vsade zaparkujes stokrat lepsie ako s velkym, hlavne co sa mesta a centra tyka... a ked uz v rodine jedno velke auto mate tak pre seba na male vzdialenosti by som urcite riesila nieco sikovne, mensie 😉

tilly
autor
4. jún 2013

no ved to, ze je to o zvyku... 8 rokov dozadu som mala tiez male auto, potom len vacsie a hlavne vyssie... minule som sadla do oktavky a mala som blby pocit z nizkeho sedenia, preto neviem ako mi bude v malom aute...
a teda teraz mam v aute asi vsetko, co sa len do auta da dat, co sa tyka vybavy, to asi v malom aute nebude, ci?

a teda jazdim vacsinou len po ruzinove, obcas petrzalka, raz za cas nejaky nakupak 😝 vsade v meste sa na prd parkuje...

dakujem baby, asi si budem musiet do nejakeho auticka sadnut, aby som si vyskusala ten pocit, ci nebudem mat klaustrofobiu a teda neviem, ci aj zaparkujem bez pipania vsetkych tych senzorov a bez kamery 😀

julinka2787
4. jún 2013

@tilly aj do malého auta sa dajú napchať všetky vymoženosti doby. 😉 a na sedenie nižšie pri ceste si budeš musieť len zvyknúť. malé auto s vysokým sedom proste nie je. aj malé auto vie byť bezpečné. ako už vyššie písali, veľkosť nezaručuje bezpečnosť. ja som vyskúšala aj veľké auto aj malé auto. je to len vec zvyku.

sissy27
4. jún 2013

@tilly senzory môžeš mať ozaj na každom aute, je to len otázka peňazí... naša suseda má yaris s cúvacími senzormi 😀 a aj tak mám problém zaparkovať 😀
otázka ešte je, čo je pre teba "malé" auto - smart, aygo, c1, up? alebo nový yaris, golf, ceed, fabia? a pre niekoho je aj passat malé auto 😉

tilly
autor
4. jún 2013

@julinka2787 no hej, je to vec zvyku... ale male auto s takou vybavou, ako mam teraz na vacsom, som este nenasla (pozeram dvojrocne auta)...
tolko airbagov, automaticku klimu, dotykovy displej s navigaciou a cuvacou kamerou, vsetky tie trojpismenkove bezpecnostne veci... no, neviem, nenasla som ani v DE

tilly
autor
4. jún 2013

@sissy27 zvazujem UP alebo polo, mozno cross polo

linda20111
4. jún 2013

@sissy27 chcela by som vidiet cuvat tu tvoju susedu na yaris s cuvacimi senzormi :D :D :D

sissy27
4. jún 2013

@linda20111 ver tomu, že nechcela 😎 keď ostane stáť krížom cez cestu v jednosmerke a nemáš ju kade obísť a ponáhľaš sa do práce 😀 😀 😀

tilly
autor
4. jún 2013

a musi byt cerveneeee 😀

@sissy27 😀 😀 😀 😀

klincek
4. jún 2013

@tilly ahoj, male auto s trosku vyssim sedenim je napr. citroen C3 (starsie modely, tie najnovsie neviem) alebo suzuki SX4.

vroni
4. jún 2013

Ackovy Mercedes ma pomerne vysoky sed (teda ten stary typ mal, v novom som este nesedela) a do vybavy ti napchaju, co ti len dusa zaraci. Inak ja zasa nemam rada velke auta, prave pre ten pocit falosnej bezpecnosti, ze ked sedis meter nad cestou, tak sa ti nemoze nic stat (velke auta nie su sami o sebe o nic bezpecnejsie nez male, isteze ak porovnam Fabiu s BMW X5, tak to skonci v neprospech Fabie, ale to je cenou a nie velkostou auta)

tilly
autor
4. jún 2013

@vroni ja by som teda nechcela zazit zrazku fabie s X5... teda byt v tej fabii by som nechcela... 😝

@klincek ani citroen ani suzuki u nas neprichadza do uvahy...

gretka2
4. jún 2013

My mame Opel Merivu, a je to take male-velke auto. Ma vyssie sedenie, co som ocenila hlavne ked som bola tehotna, a ked som sadala do Octavky, alebo do Pola, tak som mala pocit, ze padam na zadok :D. A ked sa na nase auto pozriem zo 6.poschodia, tak oproti vedla stojacej Octavky vyzera ako trpaslik. Meriva je o 371cm kratsia ako Octavka. To je vcelku dost. Teraz rozmyslame nad kupou noveho, ale rozhodne len z tejto kategorie "male-velke, vyssie" 🙂 Hyundai IX20, Kia Venga, Ford B-Max, a tak.
Velmi dobre sa s tym parkuje, jazdi a vo vybave mozes mat vsetky tie sprostosticky, ake si spominala (teda vo vacsine tych znaciek).

vroni
4. jún 2013

@tilly 😀 😀 😀 , to ani ja, len si spominam, ako pred par rokmi nejaka iniciativna babenka zaparkovala uprostred krizovatky svoje SUV v kufri nasej Thalie (co bol a je lacny crep), nam vyklepali kufor a vymenili zadnu masku a bolo a z babenkinho tanku bola totalka... A to bol (nastastie) len blby tukes na krizovatke a nie havarka... (cim nechcem povedat, ze treba kupovat Thalie 😀, zbavili sme sa jej uz pred rokmi)

bubelko
4. jún 2013

@tilly relativne male (aspon pre mna) auto s vysokym sedenim je subaru XV. je len o cca. 40cm dlhsie ako polo cros. ma dobre jazdne vlastnosti, dobru vybavu. to len ako tip 😉

tilly
autor
4. jún 2013

@vroni no, ja sa bojim tych tukesov, len nie je tukes ako tukes, niekedy ta to zasiahne do dobreho miesta, ako bol kufor thalie, ktora ho ma relativne dlhy, aj predok ma thalia dlhy, ale dostat do do boku... 😝

@bubelko to uz je dost velke auto 😀 ja som myslela tak fiat 500 alebo up max. polo 😀 40cm je pri aute dost vela

tilly
autor
4. jún 2013

@gretka2 meriva je v podstate v triede touranu a touran mam, co by som teda za opel nemenila 😅

tilly
autor
4. jún 2013

pre ilustraciu takuto vybavu minimalne si predstavujem http://autobazar.autovia.sk/volkswagen-polo-1-2...

bubelko
4. jún 2013

@tilly ok, potom je to o kategoriu väcsie auto ako by si chcela 😉

tilly
autor
4. jún 2013

@bubelko 😀 aj dve 😀

bubelko
4. jún 2013

@tilly krasne to demostruje teoriu relativity 😀

tilly
autor
4. jún 2013

@sisaha do snehu nejdem ani s velkym autom 😅

veverka24
4. jún 2013

My mame swifta model z r. 2011plna vybava s tempomatom, velke kolesa. Dokonca je vyssie ako toyota corrola co maju znami, a to je take stredne auto🙂 v nom som mala pocit , ze sucham ritou po zemi🙂
Swiftik je super , maly, vrtky🙂 super sa parkuje. Je sice len 1,2 ale na mesto staci

klincek
4. jún 2013

@tilly ine neporadim, neskusala som.

syrik
4. jún 2013

Ja som mala fiat punto, teraz mám renault scenic a nie a nie si zvyknúť =D =D jednak to parkovanie - ideálny stav pre mňa, keď sprava a zľava nikto nestojí =D =D a druhá vec je, že mám pocit, akoby som šoférovala autobus a stačí, že ide cyklista a už mi je priveľmi úzky jeden pruh, nehovorím, ak ide autobus oproti =D
Pravdupovediac, je to lepšie, aj kvôli malej, viac miesta v kufri, atď., ale nezvykla som si a akosi podvedome menej a menej jazdím, vždy dotlačím muža, aby on šoféroval. Ale je to o zvyku...asi treba viac trénovať 😎

viera27
4. jún 2013

@tilly jaaa ta plne chapem. Mala som Opel Astra, co je skor stredna trieda. Potom v BA jednoduchy tukanec, ked mi z vedlajsej vbehol do cesty Touareg. Obaja sme isli pomalicky. On mal suchnuty blatnik, ja nepojazdne auto mesiac. Neda sa to zrovnavat. Ale je pravda, ze po Blave mi stacilo aj mensie. Parkovanie a nakupy su urcite vyhodnejsie v takto malych autickach. A v meste kde by sa malo jazdit do 50km/h by sa ti relativne ani nic okrem plechov stat nemalo.
Je vsak pravda, ze ked sme sa prestahovali do domu mimo BA, zacali sme riesit velke auta, presne kvoli bezpecnosti. Manzel si fasol Passata, mne sme teraz kupili Santa Fe. Vyslovene kvoli velkosti a bezpecnosti a pohodliu. Ale jazdim velmi pomalinky, uvedomujem si ze auta nad 2t su zabijaky. A nech mi vravi kto chce co chce, taky Yaris, Fabia a cokolvek mensie jednoducho nema sancu. Koniec koncov krasne nam to v Madarsku ukazala Rezesova-Varholikova ☹ . A tie najvacsie soferske hovada maju aj najvacsie auta ☹