Nedoplatok za teplo. Koľko máte vy?

mamkabubka
27. máj 2009

Panecku,ja zasnem,mame 300 € nedoplatok,kolko mate vy??Je sice pravda,ze sme dost kurili,ale aj tak je to moc 😒

hasleerka
27. máj 2009

danu - upratovanie? 😅

danu
27. máj 2009

ano niekto upratovat barak musi ak si neupratujete barak vlastnicic. v ba klasika ze je zmluva s upratovackou

milliigoret
27. máj 2009

hej baby tak ako danu píše upratovanie-tiež máme zmluvu urobenú s ňou,+výťah+deratizér+dajaka anuita ,či čo+poistenie+energia SP + zrážkové vody+odmeny+kúrenie+voda (teplá a studená),atď... takže sa to nezdá ale nazbiera sa toho až až...ja by som s tým balíkom eur veru pekne vedela naložiť... 😀 😀 😀

hasleerka
27. máj 2009

aha tak u nás si upratujeme sami ... ale ked už, tak upratovanie by malo ísť podla mna na byt a nie osobu

milliigoret
27. máj 2009

my platime na byt 😉

deina
28. máj 2009

Danu, my mame merace, ktore sa len daju na radiator a meria sa podla toho, kolko tekutiny sa odpari, tak preto. Nemeria to skutocnu spotrebu, ale tie merace, ktore meraju presne prietok vody do radiatorov nikto ini v cinziaku nechce, nuz platime podla toho, kolko ako mame teplo a nie podla toho, kolko naozaj minieme. Tie radiatory si celu zimu vlazne.

wodanka
28. máj 2009

ahojte.. chcela som sa spytat, ze kolko Vas asi vyde kubik teplej vody.. my sme minuli 13 kubikov teplej vody (to je cca za pol roka co tu byvame) a prislo nam vyuctovanie na 5400 Skk.. nie je to nejako vela ??? to mi vychadza cca 415 Skk za kubik 😠

smileko
28. máj 2009

Ahojte, k tomu vyuctovaniu - napr. v BA islo teplo hore o cca. 1/3. Platilo sa okolo 600 Sk za GJ a tusim od septembra to zvysili na vyse 900 Sk za GJ. Aj to dost urobilo vo vyuctovani (najma ak spravca nezvysil zalohove platby po tomto zvyseni).

roasha
28. máj 2009

wodanka,to je asi nejaka blbost... 😕
my mame samostatne kurenie/plynovy kotol/,tak odoberame len studenu vodu/ceny teplej neviem/,ale aj za tu studenu platime 32sk/kubik,a to uz je "nadhodene",kedze oficialne stoji menej
http://hnonline.sk/ekonomika/c1-30904830-ceny-z...

wodanka
28. máj 2009

dik roasha.. my byvame v panelaku a platime tu za jej ohrev.. a este neviem co vsetko.. ale tie cisla ma fakt nepustia, este raz som to kontrolovala a je to tak.. idem dnes na OSBD sa popytat, ze co a ako.. som zvedava, co sa dozviem..

roasha
28. máj 2009

treba sa popytat,to nie je normalne... 🙄

mixka
28. máj 2009

smileko, dik ze si hodila info 🙂 presne toto som vcera myslela, ked som sa pytala na zvysovanie cien. zatial to sice nemame na cierne na bielom, ale aspon viem co mam orientacne cakat 😠 my mame teraz mesacnu zalohovu platbu na kurenie a ohrev teplej vody 3000sk 🙄 mame nejaku inu spolocnost, co nam dodava v ba - dubravke teplo, ako ine panelaky a maju neskutocne ceny, ostatne domy platia menej. fakt bananova republika 😠

wodanka
28. máj 2009

vela veci v tom nasom vyuctovani nie je normalnych.. napr. platime firme, ktora nam dodava teplo za vystavenie vyuctovania pre OSBD 200 Skk.. a to vobec neviem za co? za ten jeden papier co vytlacia ?? 😠
asi je fakt najlepsie byvat vo "svojom" a presne vies za co platis.. tuto je nabalenych este 100 prizivnikov..

smileko
28. máj 2009

mixka, aj ja som z Dubravky - nemate nahodou Dalkiu? Ta ma v Dubravke najdrahsie teplo z celej BA a nevieme preco. Nas predseda to ma zistovat (mame spolocenstvo)

smileko
28. máj 2009

wodanka, my platime spolu za ohrev a nasu spotrebu TUV (14 m3) 4348,50 Sk za cely rok

smileko
28. máj 2009

Inak je potrebne kontrolovat fakt vsetko, pretoze my, ked sme este patrili pod druzstvo, tak nam "omylom" vyuctovali naklady na upratovacku cez 215 000 Sk na rok (co bola iba na tretinovy uvazok). Povedala, som, ze za taky plat im idem robit upratovacku aj ja 😀

danu
28. máj 2009

deina to mate pekne blbe merace, prepac za vyraz ale na tom sa nabalia ini dobre. Preco neskusite poziadat o merace ktore vam nameraju spotrebu ktoru vykurite?

Je to cena s ohrrevom vody na kurenie, preto je cena taka vysoka

danu
28. máj 2009

wodanka to je firma ktora vam robi vyuctovanie tepla. Spravca ma s nimi zmluvu a za to ze vam urobia odpocet a vyuctovanie tepla si uctuju sadzbu, je to tak skoro vsade, a je to ok. 😉

danu
28. máj 2009

snad nam uz dnes dojde vyuctovanie 🙄

milliigoret
28. máj 2009

no čavte aj tak tomu vyučtovaniu nerozumiem,asi to riešia aspoň tu u nás,podľa simpatií 😀 😀 ,no susedia s dvomi deťmi maju preplatok 312 eur,mňa asi klepne pepka 😝 a to ešte vravela že ccez zimu im išli radiátori celú noc 😝 😝 😝

danu
28. máj 2009

mili mozno platia vacsie zalohy 😉

cuchre
28. máj 2009

no baby, vedieme....717 E nedoplatok.....nauctovani nam maleho spatne od februara minuleho roku+ tepla voda+ nedoplatok za kurenie a to nam dali merace tepla....super, uplne.... 😀

iwuskaaa
28. máj 2009

My ešte vyúčtovanie nemáme 😠 ...vraj sú vysoké nedoplatky, no teším sa 😝 😖

milliigoret
28. máj 2009

danu,platia o 28 eur viac ako my 😉 ale majú 4-izbák,my mame dvojku

vinka
28. máj 2009

Iwuskaa hej aj ja som počula a aj tu čítala.Už ma pot oblieva lebo ešte nemáme vyučtovanie. ☹

wodanka
28. máj 2009

ahojte.. ja som sa vratila prave z OSBD a vsetko sme si pekne vysvetlili... s tou vodou je to u nas tak, ze my sice mame doma vodomer ale dalsi je aj vonku pre cely panelak.. a sucet odpisov z jednotlivych bytov nedava pocet ktory je na vodomeri pre cely panelak.. tak to co im zachadza nam pekne rozratali 😠 😠
koeficient pre studenu vodu mame 1,41 cize ked spotrebujem 10 kubikov vody, oni mi to prenasobia tymto koeficientom a zrazu som minula 14,1 a to iste plati aj pre teplu vodu.. to ma fakt zaujima, kde sa ta voda "vyparuje", ked mame take skvele koeficienty.. si asi niekto cely rok polieva svoju zahradku..

danu
28. máj 2009

cuchre, fuu tak to nezavidim 🤐

mili tak musite mat inde vacsie spotreby, napriklad kurenie , voda, alebo skus ist k spravcovi nech ti vsetko vysvetli

danu
28. máj 2009

wodanka ale to je vsade vzdy su nejake straty na vonkajsich vodomeroch a niekto to zaplatit musi, u mojich rodicov bolo napriklad minuly rok navyse spotreba 20 kubikov len na nich, nakoniec dosli na to ze im niekde unika voda 😠

vinka
28. máj 2009

Wodanka tak kôli tomu som bola na bytovéom minulý rok ja.A tiež mi to takto vysvetlili.A je nás tu do kopy 20 bytov na bytovku a mali sme 1000 kubíkov vody naviac natahané.Ta kde je tá voda. 😖 No ževraj teraz máme nezmagnetizujúce vodomeri tak som zvedavá kolko bude natahaná tento rok. 😠

cuchre
28. máj 2009

mili to teplo...ked mas okolo dochodcov, co nekuria a ty mas male dieta, tak kuris jak blb aj im...nam tiez idu radiatory na5 supni, keby susedai kurili, stacil by aj 3, potom by bol aj preplatok....