Nedošla mi zásielka - list

marek0839
15. mar 2018

Ahojte.. vedeli by ste mi prosim poradiť, aký je postup, ak som cez slovenskú poštu poslal ako obyčajný list taký malý drevený výrobok ako hračku pre dieťa do 100g čo som ručne týždeň vyrábal a poslal to spolu s dlhým listom čo som ručne písal dva dni. Malo to prísť do dvoch dní, prešli 4 a stále to neprišlo. Zistil som, že som to neposlal doporučene, v pondelok. Čo môžem prosím teraz robiť?

sissy27
15. mar 2018

@marek0839 nič. O obyčajných zásielkach neexistuje žiadna evidencia. Musel by si natrafiť na veľmi ochotné pracovníčky pošty, aby ti prehľadali sklady na pošte, z ktorej to bolo odosielané, aj na tej, na ktorú to prišlo. A ešte medzitým sú nejaké zastávky, kde to mohlo skončiť.
V TT je úložňa nedoručených zásielok, môžeš ešte skúsiť tam, ale to by som tak najskôr po 3 týždňoch.

dagmara17
15. mar 2018

Poprosiť aby sa pozreli u vás na pošte a na pošte kam mala doraziť či sa tam náhodou niekde nestratil ale ak nebol doporučený tak sa bude hľadať veľmi ťažko.

petka1982
15. mar 2018

Počkaj ešte,niekedy cestuje týžden. Potom sa chod opýtať na poštu kam si to posielal,ak ani to nevyjde,tak smola

marek0839
autor
15. mar 2018

Ok. Vďaka za vaše odpovede.

elizita
15. mar 2018

Nam sz stalo daco podobne. Po tyzdni od odoslania sme sa sli spytat, nic nevedeli k tomu povedat a na to o 2 dni bola zazracne zasielka dorucena..

yasmeena
15. mar 2018

posta by uz mohla zrusit obycajne zasielky,ked za ne neprebera zodpovednost!!!tiez sa priklanam k stazovaniu-sama to robievam,ked maju problem aj s doporucenymi listami...

matazirafa
15. mar 2018

@marek0839 keď už nič iné máš poučenie do budúcna, že také cenné hoci malé veci sa obyčajne neposielajú

petka1982
15. mar 2018

Ako poklopem si,aj ked niekedy neskôr ale vždy mi zásielka obyčajná došla,aj tie čo som posielala,ale niekedy ostali zapatrošené na pošte

monika2012
15. mar 2018

Ak si na obálku uviedol aj spiatočnú adresu, je tu ešte možnosť, že sa Ti vráti ako nedoručená zásielka. Aj mne sa tak stalo, síce iba raz, ale predsa, že to pošta nejako domotala a napriek tomu, že adresa prijímateľa bola správna, tak sa mi zásielka vrátila s tým, že adresát neznámy 🙂 Ešte počkaj a nestresuj. Blíži sa Veľká noc, to znamená väčší objem zásielok vo forme pohľadníc by eventuálne mohla mať vplyv na neskoršie dodanie Tvojho dopisu.

petrapod
15. mar 2018

Niekedy taká zásielka príde aj po celom týždni tak by som ešte počkala. Minule sa mi stalo že mi neprišiel listocek ale keď som bola na pošte podľa mena to vyhľadali .bola to obyčajná listová zásielka.

marek0839
autor
15. mar 2018

ok vďaka za info, budem teda ešte čakať... ale aj tak.. je vtipne a smutne zaroven že píše slovenská pošta že tieto listy druhej triedy majú prísť do 2 dní po dni podania...

monika2012
15. mar 2018

@marek0839 Nuž, Slovenská pošta je celkovo jedna divná inštitúcia.

kiwi3
15. mar 2018

ja som takto pisala staznost na zakaznicky servis (asi po dvoch tyzdnoch) a cca do troch dni sa zasielka zrazu nasla

veronikastrickova
15. mar 2018

Tiez som v pondelok posielala list obycajne v nom overal po synovi a zasielka je vraj nedorucena. Ja uz obycajne posielat nebudem, ani kupovat aj keby ma neviem ako prosikali, uz na to nemam nervy. Stale cosi, priplati clovek za 1.triedu aj tak nepride na druhy den. Len nervy mam nic ine z takehoto posielania

littleslovak
15. mar 2018

zial obycajne zasielky (bez ohladnu na to ktorou triedou) nie su garantovana sluzba, rovnako ako IP (internet protokol) mimochodom 😉
jedine riesenie je posielat doporucene, ak chce mat clovek istotu, ze zasielka bude dorucena.

zuzanka.zuzu
15. mar 2018

viem, že to sem asi nepatrí, ale na jednej pošte som posielala list a podľa pani za okienkom mal byť podľa váhy za 0,95€ ale vraj bol príliš malý rozmer a že mi ho nepreberie, tak mi chcela predať nejakú väčšiu plastovú obálku či čo to bolo lebo v obyčajnej mi to tiež nepreberie... som jej povedala, že nemám peniaze, že si pre ne idem domov. presne na opačnú stranu od domu mám druhú poštu a vrámci prechádzky som tam zašla - nebol problém ani s rozmerom, ani s papierovou obálkou a podľa váhy som platila 0,65€ - tak len toľko ku službám pošty 😠

mima86
15. mar 2018

inak to je hrozne a uz dlhsie ma to stve. Tak clovek zaplati za sluzbu, ktoru nevie ci dostane. To ako keby som prisla ku kadernicke, zaplatila by som a mala len 50% sancu, ze ma ostriha alebo ma posle domov, ze som si mala zaplatit aj farbenie. Podla mna to je podvod cele, posta na tom dobre zaraba, kedze ani prijmovy doklad neda k obycajnej zasielke. Aku mam istotu, ze postarka nehodi moj list do kosa a peniaze si necha pre seba, lebo inak nechapem, ako sa moze na slovensku stratit denne tolko zasielok. To potom ani neupratuju tie posty asi a moju to v kutoch nahadzane? Hrozne.

lawinia
15. mar 2018

mne sa tak raz stratilo a dorazilo po 7dnoch

0silvia0
15. mar 2018

@zuzanka.zuzu na stránke pošty si môžeš preveriť všetky informácie, týkajúce sa aj žiadaných rozmerov aj si môžeš vyrátať koľko budeš platiť podľa váhy zásielky:
https://www.posta.sk/sluzby/listova-zasielka
Ale nakoniec je všetko aj tak o ľuďoch - jednotlivcoch ako si aj zistila na vlastnej koži...

martinoocka
15. mar 2018

@littleslovak bohužiaľ ani poslať doporučene nie je istota....stratili mi aj doporučenu zásielku s topánkami za 40e....podľa sadzobníka vrátili 15e. Mala som si vraj zaplatiť aj poistenie....to už také ceny, že si pôjdem po to radšej autom osobne nabudúce....

kapefashion
15. mar 2018

Žiaľ, ani doporučene sa posielať neoplatí cez poštu. Stratili (ukradli) mi doporučený balík a ani sa neunúvali ho hľadať...
Hodia ti nejaké drobné a majú to vybavené.. :(

kapefashion
15. mar 2018

@martinoocka presne, toto isté sa mi stalo pred cca mesiacom..

martinoocka
15. mar 2018

V našom prípade sme dokonca vedeli, že ho stratil / zobral poštár, lebo z pošty ho zobral a nám nedoručil.....ale nič nám to nepomohlo, aj sme sa odvolali a nič...

matkaleskova
15. mar 2018

Ešte počkaj a potom by som zavolala do tej trnavy za nejaký týždeň alebo dva

veronikastrickova
15. mar 2018

Akurat idem z posty a ze je normalne, ze obycajny list ide aj 7dni

zuzanka.zuzu
15. mar 2018

@0silvia0 ja list nevážim, keď ho potrebujem poslať, tak ho pošlem, (to je ako so zmluvami v banke - buď podpíšeš alebo nie, zmluvu upravovať nebudú, tam na výber moc nemáš 🙂 ) preto neriešim... rešpektovala by som, že sa nedá poslať malá zásielka (pravidlá sú stanovené) ale absolútne nechápem, ako je možné, že 2 pošty v rámci jednej mestskej časti na TÚ ISTÚ obálku v priebehu 30 minút dali 2 ceny - to akože počas prechádzky obálka schudla??? buď majú zle nakalibrované váhy alebo dávajú ceny od brucha - a ak sa ohradíš, že obálka predsa váži menej lebo si si ju doma vážila, tak ju hodí na váhu ešte raz a povie niečo ako "aha, máte pravdu" a ak je slušnejšia tak možno doplní aj "prepáčte"... ja viem, že ide len o 30 centov, ale 2 metre sú tiež len 200cm, ani nie 201, ani nie 199, ale 200. strašne som bola nasratá...

0silvia0
15. mar 2018

@zuzanka.zuzu no ani sa ti nečudujem že si bola nasratá, ja zásielky vážim keď posielam niečo v rámci bazára, tam to potrebujem vedieť, inokedy samozrejme nie.

adamkokubik
15. mar 2018

ja tiež odporúčam počkať ešte, nakoľko som minulý mesiac poslala zásielku "doporučene", ani po týždni nebola doručená! Tak sme začali pátrať, podľa podacieho čísla bola stále "v preprave", nevedeli ju dohľadať a nakoniec aj bola adresátovi doručená, no trvalo to celé 2týždne!!!

elzena2
15. mar 2018

Inak, ako to je, ked nieco poslem doporucene? Na co to vlastne je? Lebo je to asi len ako dokaz pre tu druhu stranu, ze som to poslala. Ale napriklad ju aj vystopuju, ze od podania v bode A, presla cez B, odisla z bodu C a do bodu D sa uz nedostala. Oni maju potom povinnost ju hladat alebo ma nejako odskodnit (ak to nebolo poistene)? Lebo co mam z toho, ze mi povedia, ze sa stratila. To viem asi aj ja, kedze nedorazila. Ake su tam vyhody toho dporuceneho?

simca06022011
15. mar 2018

Adresat sa musi informovat na svojej poste, je mozne ze to maju ako nadrozmerny list odlozene a nedali zlty listok... u nas bezna vec. Ak sa to stratilo nic sa neda robit, iba ak sa to objavi, ked sa bude u postarov upratovat 🙂