Nemám veľa kamarátok.

12. feb 2020

Ahojte žienky, neviem ako Vy, ale ja nemám moc kamarátok a docela ma to trápi. Mám jednu super kamošku, ale vzťahy ochladli keďže som žila 8 rokov mimo Slovenska. Vrátila som sa a stále sme kamošky, lenže ona už má rodinu, dieťa a ťažšie si už nájde čas. Nikoho iného nemám. V práci nie je príležitosť nájsť kamošky, tam hlavne makáme a nemáme čas sa poriadne najesť, nieto ešte sa rozprávať.
Rozmýšľala som, co môže byť za tým, že si neviem nájsť kamošky. Snažila som sa usmievať, pôsobiť milo, priateľsky, ale zasa sa nechcem nikomu vtierať, aby to nepôsobilo, že som zúfalá. Neviem ako a kde sa zoznámiť, nechcem tlačiť na pílu, ale nechcem ani pôsobiť odmerane, kde je tá správna miera?

monchitv
14. feb 2020

Ahoj, všetky poriadne domácky založené žienky sú na tom rovnako...Je to o prioritách, rodina verzus známy-kamaráti...Menej rodiny a viacej sa pohnúť z domu...kino,divadlo, káva, stačí urobiť prvý krok.

vinkel
14. feb 2020

@saskia_98 keď pozeráš na dedinu tak som lebo ja Bývam už v Kosicoch po našim 😁😩

palomka
14. feb 2020

Ja som mala naj kamošku susedu a v skole na ZŠ jednu s ktorou sme išli aj na rovnakú SŠ, aj na svadbe mi boli obidve, ale potom som sa presťahovala a menej sme sa stretávali. S tou susedu si v podstate už nemáme čo povedať, lebo spomínať dookola na naše pubertiacke zážitky... No uznajte. Deti nemá. A ta druha, s tou sme sa aj navštevovali a aj si zavoláme aspoň cez Skype alebo viber, mame obe dve deti a hoci si zavoláme raz za dlhú dobu, je to ako by sme sa rozprávali včera 😊Možno keby som bývala v rodnom meste, tak sa stretávame viac. Ale to nemusí byť pravda, keďže ja by som chodila do prace a ona je na MD. To je take, že keby bolo keby 🤷‍♀️
Keď som sa presťahovala, nasla som si prácu a nových známych a z niektorích sa vykľuli skvelí priatelia. Nakoľko som už bola vydatá, tak v podstate sú to aj priatelia môjho manžela. Mame rovnakých známych, aj priateľov. Keďže som sa vydávala v podstate mladá, tak fakt mame tých priateľov spoločných. Ani manžel nemá kamarátov (tiež prišiel z iného mesta) a ja mam jednu takú blízku kamošku s ktorou sme denne v kontakte ale len veľmi málo sa nám podarí stretnúť sa, kvoli práci. S nou si píšem ženské veci, ale o mne vie najviac manžel. On je moja naozajstná kamoška. Strašne rád so mnou ide aj na nákup a poradí mi ooovela lepšie ako ktorákoľvek iná kamarátka alebo žena. Poznáme sa 20r a to je doba kedy si fakt dokonale rozumieme bez slov. Somariny preberiem v robote s kolegyňami a všetko ostatné s nim 😊 S nim idem do kina, aj na kávu ❤️... Nepotrebujem pre spoločnosť nikoho iného. Stačí mi on, moje deti a kamoška na telefóne 🙂
Akurát si niekedy poviem, že by som sa stiahla naspäť do rodného mesta, tam mam brata, maminu... Snáď raz 🙂

saskia_98
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tncka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dlac56
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bluka2
20. júl 2020

Skús nejaké dobrovoľníctvo, nejaké verejne prospesne akcie, kurzy, aktivity rôzneho smeru. Myslím, že budeš mať potom skôr opačný problém...

fazulka21
18. aug 2020

Baby odkiaľ ste? Ja som často v PU a IL a som na tom veľmi podobne. Mám malú dcérku, som slobodná mamča a nemám veru moc kamarátok. Vydali sa, majú deti, odsťahovali sa, poprípade dosť sklamali. Budem rada ak sa ozvete ktoré ste z okolia 🙂

nely12345
19. sep 2021

Ak by si potrebovala mozeme si popisat ,porozpravat sa pripadne zoznamit ,ja mam podobny problem 🙂 ale pokial sa clovek posnazi,tak sa da vsetko vyriesit 🙂 treba najst toho spravneho cloveka .

nely12345
19. sep 2021

@fazulka21 ja som z PB 🙂

marca12
19. sep 2021

A to je nejaka povinnost mat vela kamaratok? Tiez mam len dve kamosky,s ktorymi sa viem otvorene bavit,ale nie o velmi sukromnych veciach a potom mam zname,s ktorymi ale netravim cas ani sa mi s nimi nechce pisat. Ked sa stretneme,vieme prekecat hodiny,ale nechybaju mi,ak ich nevidim. A hladat si kamosky,aby si sa nemusela hanbit pred priatelom,kvoli tomu si ich ozaj nehladaj. Kamosku najdes bud pri nejakej aktivite alebo na nejakej akcii,ale necakaj nejake silne puta.

vivuska666
19. sep 2021

Ja mam 3 naj kamošky už od základnej. Vždy si každé 3, 4 mesiace na plánujeme stretko. Divadlo, večera, bar alebo prespíme niekde. Teraz plánujeme wellness. Zbláznila by som sa kebyže ich nemám. Občas potrebujem vypadnúť od detí. Moj muž má v tom podporuje. V dnešnej dobe je ťažké nájsť takéto osudové baby. Ale nemám ani problem s babami v robote. Aj s tými si dobre rozumiem. Treba jednoducho vedieť počúvať, pýtať sa a zaujímať sa o druhých. A hneď k vám majú druhí bližšie.