Švagrina si našla priateľa a začala sa ku mne inak správať

lauriema
23. sep 2020

Musím sem napísať, pretože má to trápi. Moja švagriná je v podstate jediná kamarátka ktorú mam. Mala som snou super vzťah ako naj kamošky. Lenže nasla si frajera co je super, len nechcem byť zlá ale ten frajer je také decko že koniec, strašne žiarlivy je na ňu pre hlúposti sa vadia no otras. Kričí po nej, tak nedospelo sa správa pritom má 27 rokov. Ale čo má trápi viac že keď je sním správa sa ku mne švagriná tak škaredo že zavolám jej co robí a ona mi povie sa nudíš? Ja tu mam priateľa musím sa mu venovať a položí mi mobil, veľmi ma to boli, pretože v dedine v ktorej bývam fakt nemám kamošku, ani pokecat nemám poriadne S niekým. Preháňam? Alebo je to normálne ze mi je smutno z toho?

vamajka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lauriema
autor
23. sep 2020

@vamajka Ďakujem za odpoveď

sejan
23. sep 2020

@lauriema nechaj ju chvíľku tak, neozvi sa jej. Ten vzťah podľa mňa nemá perspektívu a potom bude chodiť za Tebou.

lauriema
autor
23. sep 2020

@sejan ako ja nechcem aby to vyzeralo tak ze jej nie o závidím, ale nechápem prečo keď je sním je ku mne taka odmerana

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lauriema
autor
23. sep 2020

@viestta máš pravdu, len je to moja jediná kamarátka 😪A ja tak potrebujem s niekym pokecat 🙁🙁🙁

danielinaa
23. sep 2020

Mozno je zmanipulovana tym chlapom, vtedy clovek neuvazuje triezvo. Ak vytriezve a rozide sa s nim, pride sa ti ospravedlnit a zas budete kamosky ako pred tym.

3009
23. sep 2020

@lauriema hľadaj si inú.

lauriema
autor
23. sep 2020

@danielinaa ja jej neprajem aby sa sním rozišla, aj keď vidím ze ju len trápi zakazuje jej veci co ma robiť jej vravx no otras.. Ale je to jej voľba keď jej to poviem tak sa ohradi že on je v podstate dobrý.

lauriema
autor
23. sep 2020

@3009 ach jaj

bluka2
23. sep 2020

A ako casto jej volavas? ak zriedka a takto reaguje, tak ti neostáva nič iné, len si nájsť novú kamošku a aj jej voláš často, potom teda určite ubrať...

lauriema
autor
23. sep 2020

@bluka2 nevolám často možno raz za 2 dní? Ci? Je to veľa?

bluka2
23. sep 2020

@lauriema tak ja neviem, spýtaj sa jej, či sa jej to zdá veľa alebo čo s vašim kamaratstvom, že ta momentálna situácia mrzí. Uvidíš a podľa toho sa zariadis. S úprimnosťou a priamostou nič nepokazis

lauriema
autor
23. sep 2020

@bluka2 Tak vieš čo asi jej prestanem volať, keď ma nepotrebuje lebo teraz ma frajera. Hlavne ze keď jej dačo treba ako na koni je tu

0silvia0
23. sep 2020

@lauriema podla mna hra slecnu zaneprazdnenu a ziadanu. Ze och, vsetci ma otravuju, furt mi niekto vyvolava, furt odo mna niekto nieco chce. Vidis, frajer moj uzasny, aku mas uzasnu caju? Vaz si to🙈

moonlight1210
23. sep 2020

@lauriema clovek je tvor prirodzene spolocensky (az na vynimky).
Napriek tomu prvym pravidlom, na ktorom by mal popracovat, je schopnost zaujat sa cinnostami sam. Vyplnit si cas sam.
Priatelia maju byt doplnok, ktory robi zivot plnsim. Nie nevyhnutnou sucastou, bez ktorej sa citi clovek taky nezaujimavy a opominany.

Ked si sam rozvija svoje zaujmy, vdaka nim kolkokrat stretne rovnakych nadsencov, zaujemcov o to iste. A najde s niektorymi spolocnu rec i v inych oblastiach. Spriateli sa.
Pomoze mu to takto rozhodit siete aj mimo bezneho okruhu ludi, ktorych streta a rozsiri si svoje moznosti.
Nehivoriac o tom, ze ked sa v nejakom svojom zaujme vypracuje, zozne aj obdiv a to je tiez velmi prijemny vedlajsi efekt. 🙂

lauriema
autor
23. sep 2020

@0silvia0 aha, vidíš to ma nenapadlo 👌Tak ja neviem ze to niektoré ženy potrebujú byť stredom vesmíru

lauriema
autor
23. sep 2020

@moonlight1210 Aha, chápem co mi tým chceš povedať, máš určite ravdu a napísala si to ako nejaká MUDr. 🤔😀🤟Dakujem

danielinaa
23. sep 2020

@lauriema Aj ja som mala podobny typ chlapa, nastastie som sa spametala. Pomohlo mi aj okolie, dobre mienenymi narazkami, nie moc nasilnymi, a oci sa mi otvorili. Napr. pri snubaku po 2 mesiacoch vztahu: "Nechce si ta len poistit?" Alebo ked kolegyna povedala ze jej chlap s nim robil v praci, moj ex tam bol novy, a po smene siel jej chlap za majstrom, ze ak ho este raz da s nim robit ( robia vo dvojiciach) da vypoved. Robil tam dlhe roky, v robote vazeny a pracovity, chlap velmi kludnej povahy, ... po jednom dni to s nim nevydrzal. Samozrejme casom som videla aj sama, aj mi rozpravali ako sa k nim spravali chlapi pocas chodenia, tento tiez len zakazoval, nervozny, buzeroval, manipuloval, lutoval sa... keby si ma lubila tak to urobis takto... alebo, ze mu dostatocne nedokazujem lasku,... no psycho ciste, vela toho bolo, som stastna ze som sa ho zbavila.

danielinaa
23. sep 2020

@lauriema Neboj, ak je aspon trochu normalna, casom jej to dopne, a dobre mienene poznamky jej v tom pomozu. Ved ju isto mas rada a nechces aby si pokaslala zivot s takym manipulatorom.

lauriema
autor
23. sep 2020

@danielinaa Môj manžel neznáša ho tiež, že je decko, klame jej, manžel sa sním poriadne ani nerozpráva. Raz manžel tankival na pumpe a vedľa tej benzíny je krčma videl ho tam. Inak môj manžel a moja švagriná teda, jeho sestra sú z rodiny kde sa alkohol absolútne netoleruje. Proste ovedal jej ze ho tam videl a samoska že frajer tvrdil niečo úplne iné.

lauriema
autor
23. sep 2020

@danielinaa Hm... Nemyslím si ze jej to dopne, chce mať sním dieťa 🤦‍♀️Takže asi tak celá rodina jej otvára oči ale ona nevidí, svokra ho nechce tiež, inac sme Rómovia a on je biely Oto by nešlo len tak medzi rečou 😀môjmu mm sa nepáči ze je to špekulant. Ze ťahá jeho sestru do problémov a tak

sejan
23. sep 2020

@lauriema asi má potrebu sa pred ním ukazovať a robiť sa dôležitou... Ja rozumiem že ty chces normálne pokecať a o nič iné Ti nejde, no ona sa ho za chvíľku prejde a potom už jej budeš vzácna Ty

lauriema
autor
23. sep 2020

@sejan ďakujem ti za odpoveď

sejan
23. sep 2020

@lauriema teda aspoň dúfam že dostane rozum, lebo s takým prípadom byť je na hlavu...

sono2
23. sep 2020

@vamajka toto presne aj mňa napadlo, že napíšem🤣🤣🤣 detičky

kittykat22
23. sep 2020

Je na case najst si novu kamaratku do zbierky. Aj z vedlajsej dediny. Napis inzerat, chod do centra s detmi, do restauracie s kutikom. Vsetci maju na dedine auta, telefony. Bolo by dobre si tie vztahy rozlozit medzi viac ludi, aby si nebola zavisla len na jednej kamaratke. Ono je to potom tazke ako pre teba tak pre nu. Ta zodpovednost ktoru kladies na jedneho cloveka, je velka, a nie je to prijemne. Mat viac kamosiek je aj viac zabavy, viac moznosti. Najst kamosku je jednoduche. Ja som teraz predavala mamicke veci a spytala som sa ake stare ma deti, a ci nechce na kavu. Povedala ze bude rada. Buduci tyzden ideme s detmi do ZOO. V kaviarni som stretla babu ktora tam pracuje 😁 - taka zlata a zistila som ze je z vedlajsieho mesta kde som sa narodila, tak som jej dala cislo nech sa ozve, ze dame spicha. A napisala 🙂 Ludia sa radi kamaratia. Za opytanie nic nedas. Ked sa neozve, tak sa neozve, ked to nebude ono, najdes inu. Nebud smutna, nie je dovod. A svagrinej daj cas. Ono sa to ustali.

eleanor13
23. sep 2020

@lauriema mozno ze jej frajer nadava aj ked zdvihne telefon tebe a "nevenuje sa jemu".to ta nenapadlo ze to robi aby nemusela jeho pocuvat?To jej urcite on natrepal "Povedz jej ze som tu ja a musis sa mi venovat!"

martina1201
23. sep 2020

@lauriema ahoj, prečítaj si svoj úvodný príspevok a uvidíš že prídeš na dôvod prečo je odmeraný keď je s ním. Jasné, že vo svojej zamilovanosti sa nechce hádať. Nerobí jej to dobre a keď je žiarlivý a ziarlivy aj na kamarátky tak nie je vhodné aby s tebou vykrvácala keď je u nej. To predsa sa rozum.... Keď vytriezvie zo svojej zamilovanosti a pochopí že bez neho jej bude lepšie zas budeš mať kamarátku späť. Tak isto ako máš ju za kamarátku si vieš nájsť aj iné kamarátky, však v dedine určite žijú aj iné mladé baby nielen ona. Čím skôr si niekoho nájdeš tým menej sa budeš trápiť, že ona si žije svoj život a nie je tu stále pre teba. Predsa len ona si ma žiť svoj život a stretnutie s kamarátkou má byť lebo chcem a obohacuje ma to a nielen kvôli tomu že ma kamarátka potrebuje..... Píšeš že je to tvoja švagriná. To znamená že si vydatá za jej brata, takže nemáš len ju, ale máš svoj život a máš sa komu venovať. Daj aj jej priestor žiť si svoj život 🙂

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz