Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nemusím prebrať dobierku?

indiga123
15. máj 2014

Dievčatá mám takýto problém. Na inzertnom portáli som si objednala používaný prístroj pri ktorom bolo napísané že je v 100% technickom stave. Tak som sa s predajcom dohodla a ešte v ten deň mi ho poslal. Následne mi však predajcova priateľka(ona ho používala) už po odoslaní tovaru napísala že prístroj nie je úplne tak ako uviedli, bola na ňom niečo menené,.... Stojí to vyše 300eur a keby mi napísala to čo uviedla až po odoslaní, nikdy by som o prístroj nemala záujem. Mrzí ma že jej vznikli náklady na poštovné ale nechcem prebrať vec pri ktorej mi uviedli zavádzajúce informácie? Čo si o tom myslíte? Ďakujem 😖

linda20111
15. máj 2014

@indiga123 ak to spravne chapem, pokazila sa nejaka suciastka, oni to vymenili, takze teraz je funkcny. tak kde je problem???

zuska_bluzka
15. máj 2014

@indiga123 keď nechceš tak ho nepreberaj... bola si uvedená do omylu pedávajúcim, že daný prístroj je v určitom stave, pričom sa ukázalo, že to nie je pravda... problém v tom nevidím. predávajúci aspoň bude vedieť, že od budúcna je potrebné uviesť komplexné informácie v predstihu

zuska_bluzka
15. máj 2014

možno by si mohla predávajúcemu navrhnúť, že polovicu sumy poštovného mu pošleš na účet...

ivett1
16. máj 2014

@indiga123 skús sa skontaktovať s tými predávajúcimi, najskôr im vysvetli v dobrom, že ak by ti tú info povedali pred "kúpou", tak by si určite nemala záujem o prístroj ...uvidíš, ako sa k tomu postavia....inak si v práve a ak vieš dokladovať - t.j. máš dôkazné dokumenty, správy -napr. kde je jasne uvedené, že ti bola tak závažná informácia - že bola menená nejaká súčiastka v prístroji za 300€ ! .... poskytnutá až po odoslaní dobierky na tvoju adresu ....tak nech sa nikto nehnevá, ale za TAKÝCHTO PODMIENOK by som dobierku určite neprevzala ...TO KDE SME? ...@linda20111 áno, pokazila sa súčiastka a oni to vymenili, ALE AKOSI TO POZABUDLI uviesť aj do inzerátu ...predávajúci to napísal, až po odoslaní tovaru na dobierku ... kupujúca nevedela, že prístroj bol opravovaný, lebo ako sama píše o "prístroj by nemala záujem" ...nejde o 10€ ...ale o 300€ ! ...tebe sa to nezdá byť problém? ... 😅 😝 ...

bosoriak
16. máj 2014

@indiga123 Nemusis prebrat dobierku, neexistuje povinnost ju prebrat. Predavajuci nabuduce uvedie presny opis.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli