(NE)poriadok náš každodenný

h_petra
7. máj 2019

Upratovanie neznášam, to vám poviem otvorene 😀
Rada by som sa spýtala, ako často upratujete, tzn. vysávate, umývate podlahu, utierate prach a pod., aby som vedela, či som normálna 😀 Mám pocit, že je takmer nemožné udržať uprataný a čistý byt, a to ešte nemám deti. Takže buď niekde robím chybu, alebo neviem. 😀

oli18
7. máj 2019

@h_petra závisí aj od toho, akou násadou na vysávači vysávaš a aký ťah máš nastavený. Ja tou najväčšou klasickou nevysávam, ale menšou bez štetín, ktorá berie celá. Vysávač mám výkonný a nastavený na vyšší ťah. Násadu dám dole a povysávam len rúrou, kde ju dokážem strčiť. Mám len parkety.

diewcatqoo
7. máj 2019

@h_petra zametam len v kuchyni, v pripade potreby. Inak kazdy druhy den podlahy vytieram, nevysavam. Co sa tyka tvorby prachu a chuchvalcov, tak teraz mame byt otoceny mimo cestu a mam pocit, ze prach sa tvori ovela menej, ako ked sme mali otocene okna smerom k ceste.

jania023
7. máj 2019

@h_petra my mame na denne upratovanie robot- vysavac. Raz tyzdenne aj tak vysavame, zmyvame a umyvame kupelne,wc a kuchynu priebezne cely tyzden upratujeme.
Ja som ale maniak na omrvinky v kuchyni cize ked treba ja aj sufliky vyberam a umyvam. Raz mesacne ubyvame cely riad lebo nie stale mi myscka umyje dobre a hlavne vylesti

janaakt
7. máj 2019

Nam velmi na rychle chuchvalce prachu pomaha roboticky vysavac. Samozrejme s klasickym sa nam nechcelo vysavat castejsie ako raz tyzdenne, tak sme kupili roboticky. Na zaciatku vysaval kazdy den a nechapali sme odkial sa kazdy den berie tolko prachu. Ale postupom case sme ho pustali menej casto a teraz nam vysava cca kazdy 3ti az 4ty den a parada. Ovela menej prachu zbiera uz. Predpokladam ze nam akosi "precistil" vzduch. Deti nemame, preto castejsie nepotrebujeme vysavat 🤣

vamajka
7. máj 2019

@h_petra a co takto roboticky vysavac

bobula46
7. máj 2019

Bože to ja som asi až moc premotivovaná. Ja vysávam aj umývam podlahy každý deň, riady, žehlenie a pranie ani nerátam ako robotu, to tiež stále, umývanie wc tiež každý deň, kúpeľňu umývam každý druhý prípadne tretí deň pretože ma strašne bolí chrbát, prach utieram tiež každý deň (ale zas nemám toho veľa-obyvacia stena, stolík, dve komody na chodbe, rám dverí). Okná umývam každé dva týždne, balkónové okno a zrkadlo každý deň, pretože tam mám capky od syna 👶) Periny prezliekam každý druhý týždeň lebo rada spím vo voňavom, uteráky minimálne raz do týždňa.
Ale zas ja som trhnuta aj na také maličkosti ako rovnaká farba štipcov na sušiaku, zavesenie toaletného, zoradenie kníh podľa abecedy a výšky... )

vamajka
7. máj 2019

Baby poradte nieco na ocapkany nabytok a dvere lestim a capky ostavaju

simsalabim
7. máj 2019

@bobula46" rovnaká farba štipcov na sušiaku, zavesenie toaletného, zoradenie kníh podľa abecedy a výšky... )" - 😨 tak toto je podla mna diagnoza...v duchu filmu Noci s nepriatelom. Uplna nocna mora.

bobula46
7. máj 2019

@simsalabim to mi hovorí aj manžel, aj teraz zrovna dnes som bola na nákupe a aj v chladničke má každé miesto svoju vec 🙄 je to hrozné, neviem s tým ale nič robiť. Ale povedala som mu že keby to zašlo priďaleko nech povie a pôjdem ku 👩‍⚕️ :D

sashabb
7. máj 2019

@bobula46 píšem v dobrom, ale máš pravdu si riadne trhnutá 🙈
Mala by si trochu ubrať. Ja to beriem takto "domácnosť má slúžiť mne, nie ja domácnosti" 😉

lilinka17
7. máj 2019

@wena suhlasim. Najlepsie investícia inak by som sa zbláznila. A radsej cas strávim s dietatom ako neustálym upratovaním

bobula46
7. máj 2019

@sashabb keď ja mám dvojizbák, žiadna veľká chalupa :D som na rodičovskom, takže čo mám cez deň robiť :D do obeda mám urobené všetko, ešte aj s malým som stále, poobede sa už venujem čisto iba jemu, domácnosť ma už nepotrebuje :D

siska25
7. máj 2019

@h_petra tie chuchvalce prachu mozu byt aj z oblecenia. Kym som nemala susicku mala som ich tiez. Odkedy mam susicku, chuchvalce nemam. Neverila som kolkonprachu z opratych diat zostane v susicke. A este ak mi viac padali vlady, takna tie sa nazbieral prach a mala som chuchvalce. Inak vysavam kazdy den, mam tri deti, dom mam zariadeny minimalisticky, prach utieram raz tyzdenne, wc kazdy den utriem, podlahy raz do tyzdna, kychynu upratujem vzdy pobjedle...

salome123
7. máj 2019

@h_petra aj ja neznášam upratovanie a varenie. Jedine čo mi nevadí je pranie 😀 upratujeme 1x do týždňa a to pomáha aj muž 😇 Myslím že veľa prachu máš z toho že používaš klasický vysávač,pozíc si na 1 krat vysávač vodník,možno to pomôže. Nám sa robia chuchvalce v spálni po 6dnoch, v iných miestnostiach sa nerobia,resp. Asi sa Zakotulaju za gauč a obývačkou stenu a tam má netrápia 😘

0silvia0
7. máj 2019

@bobula46 nechceš prísť aj k nám? Ja neznášam upratovanie.

h_petra
autor
7. máj 2019

@siska25 aj toto mi uz napadlo. V spalni nesusim, ale mame tam kose na spinavu bielizen. Zrejme vinnici 😡

h_petra
autor
7. máj 2019

Ženy, ďakujem každej jednej za reakciu 🙂.
Baví ma vás čítať a nechávam sa voľne každou z vás inšpirovať 🙂

h_petra
autor
7. máj 2019

@bobula46 fúha... periny každé dva týždne? Aj okná? 🤔 príď občas k nám 😁

dskjhfdlkdjhl
7. máj 2019

@bobula46 ja sa nedivim, ze Ta boli chrbat, mna rozbolel po precitani, ze kazde dva tyzdne umyvas okna😀

hama007
7. máj 2019

Byvame u svokry, koberce vsade. Ani mi nenapadne vysavat kazdy den. Neupratujem, resp. len veeeelmi malo. Upratuje svokra lebo dcera je na mne zavesena a jednoducho sa neda. Obcas navarim alebo pomozem s upratovanim. Uz vidim ze svokra je z toho na nervy, chodi jak zoro pomstitel, ale mne je prednejsia moja dcera. Stale si hovorim, ze sa nam raz podari odist odtialto do vlastneho (bytu/domu) a vsetko si urobim podla seba bez zbytocnych vycitok. Skor ocakavam ze dceru prejde mamickovske obdobie a bude vediet sa aj sama pohrat. Zatial je este malicka a uzivam si to, lebo len raz je malicka.
Na podlahach je vsetko vidno. Koberce su zase prachodržič. Neporiadok bude stale, uzivaj si aspon chvillu ked je poupratovane, ta chvilka je prchava 😃

dskjhfdlkdjhl
7. máj 2019

@hama007 no, ak svokra vsetko musi sama upratovat, tak sa nedivim, ze je nastvana.

hama007
7. máj 2019

@dskjhfdlkdjhl sak to, ze ani ja sa jej necudujem 😃

dskjhfdlkdjhl
7. máj 2019

@hama007 no, keby som bola na jej mieste, tak by ste tam uz nebyvali-ale nie som Tvoja svokra😀

bobula46
7. máj 2019

@0silvia0
@h_petra
@dskjhfdlkdjhl ako ja sa v tom zas neja extra nevyžívam, proste urobím čo mám a "fajront" :D okná musím umývať kvôli autám, mám pod oknami parkovisko a tak mám naprášené, tiež v nich syn rád stojí a búcha a capky nenávidím :D a okná umývam karcherom, mám štyri okná a jedno balkónové, za 20minut nemám čo robiť 😁 a periny zas aby krásne voňali a aviváž mi žiadna dlhšie ako dva týždne nevydrží, tak mením 😁

rybka80
7. máj 2019

Výsávam každý deň, niekedy aj 2x za deň.. Utieranie prachu každý tretí deň asi.. Periny mením 1x za týždeň,. Periem skoro každý deň, kúpeľňa také väčšie upratovanie 1x za týždeň.. Umývanie riadu- mám pocit že non-stop.

hama007
7. máj 2019

@dskjhfdlkdjhl chapem 😃 stale si hovorim, ze to obdobie raz prejde a budem sa moct aj ja realizovat a svokru uplne odstavit od upratovania, aby si oddychla 😕 je to na psychiku byt niekomu na obtiaz 🙁 som rada, ze aspon obcas viem pomoct

dskjhfdlkdjhl
7. máj 2019

@hama007 no priznam sa, ze toto by som nezvladala ani na jej, na Tvojom mieste-ja by som ani nemohla so svokrou byvat, ani by som nebola nadsena, keby nam sem po svadbe prisli byvat deti-nech si pekne kazdy vo svojom gazduje.

dskjhfdlkdjhl
7. máj 2019

Inak, tie, co dvakrat denne vysavate, to ako stihate? Ja by som asi musela dat v praci vypoved😀

deti95060810
7. máj 2019

my vysávame aj 2 krát denne...ráno, večer...ale pri deťoch to ani inak nejde...😉

dskjhfdlkdjhl
7. máj 2019

@deti95060810 ale, ide. Ja som sa teda nevydala z vysavac, aby som ho 2-krat denne musela oblapat. 😀