Neprišli mi peniaze z dobierky

lillystranska
2. máj 2018

Ahojte 23.4. som posielala na dobierku balik v sume 126€ na lístku je druh zasielky: doporučený list 2 trieda. Pán si to prevzal druhý deň. Peniaze som si dala zaslať na učet lenže neprišlo mi nič a ja neviem čo robiť. Bola som na pošte a povedali, že do troch pracovných dní. Je streda a peniaze nikde čo mam robiť?

lillystranska
autor
2. máj 2018

číslo účtu sedí tam chyba nenastala

soldi
2. máj 2018

@lillystranska reklamuj to na poste

0silvia0
2. máj 2018

@lillystranska reklamovala si to už? Stáva sa aj to, my sme si pred 3 rokmi tiež objednali dobierku a poštárka od nás peniaze vôbec nepýtala, pritom odosielateľ na podacom lístku mal riadne označenú dobierku. My sme mu potom peniaze posielali nasledujúci deň na účet, takže on to nereklamoval, my sme si to vyriešili sami.

ostorha
2. máj 2018

@lillystranska Ahoj ,ja som raz cakala 8 dni kym platba nabehla,oni povedia do 3 pracovnych dni ,ale vacsinou sa mi to toci medzi5-6 dnami kym nabehnu peniaze.Len ma trosku zarazilo preco doporuceny list 2 tiredy.Obycajne sa to posiela ako balik na dobierku a pripise sa dobierka na ucet,tak neviem , aspon ja posielan velke 3 kilove baliky ale nikdy nie ako doporuceny list vzdy vyslovene dobierka na ucet.

patka_673
2. máj 2018

znova na posty nech si oni prekontroluju ci zadali spravne cislo uctu a aj do banky skus ist potom...

cokololadka
2. máj 2018

Ja väčšinou čakám 7 dní kým mi peniaze z dobierky peniaze pripíšu na účet.

fefe123
2. máj 2018

ak máš inú, ako poštovú banku, tak ešte počkaj, platby sa pripisujú do určitej hodiny, napr. tatra banka pripisuje platby z iných bánk až do 11 h, ... iné môžu mať pripisovanie aj do inej doby,...

didamt
2. máj 2018

zavolaj si na infolinku pošty, číslo nájdeš na ich stránke, mne peniaze nabiehajú tak do 3 dní na účet, pýtala som sa minule na infolinke lebo 4.deň a nič. Pani mi presne povedala kedy bol balík prevzatý / to som vedela aj ja samozrejme/ a kedy bola zadaná platba na úhradu a kedy mi asi príde. Peniaze mi prišli ešte v ten deň.

didamt
2. máj 2018

@ostorha dá sa poslať dobierka aj na doporučený list, nie je s tým problém. Tiež to tak robím ...daj si cenník pošty, zaškrtni si hmotnosť a vyber službu dobierka....normálne to ide, je to štandardná služba

ostorha
2. máj 2018

@didamt Vdaka za info,nevedela som .

viera
2. máj 2018

Urcite ti to nabehne dnes alebo zajtra popripade v piatok, v tomto su na poste prispaty a netrva do do 3dni aj mne to trvalo dlhsie kym nabehlo....Vydrz do piatku a potom by som to riesila...

dominika6
2. máj 2018

@lillystranska peniaze ti nabehnú do 7 pracovných dní,nerob paniku...nerátajú sa víkendy ani sviatky

alivoda7
2. máj 2018

mne sa tiez raz stratila platba za dobierku, tak som to reklamovala, posta mi to po presetreni uznala a platbu preposlala- z casu na cas sa im stane, ze platbu nejak zle poslu a vrati sa im to na nejaky ich zberny ucet a ked sa zakaznik platby dozaduje, vedia to dohladat a vyplatit

cukricek4
2. máj 2018

to oni hovoria kazdemu, ze do 3 dni ale realne to trva niekedy aj vyse tyzdna, nepanikar este ;)

nikitkalu
2. máj 2018

Ano trva to dlhsie ako tri dni. Ja som cakala uz aj dva tyzdne. Zatim klud.

lawinia
8. máj 2018

Mne pripisali peniazky az po 6dnoch, minuly tyzden som posielala balik v stredu, a az dnes su peniaze na ucte

ivett1
11. máj 2018

@lillystranska ja som tiež v apríli posielala na dobierku a 5.4. bola prevzatá dobierka a 10.4. mi nabehla platba na účet...

stanulienkat
11. máj 2018

Aj mne uz isli peniaze 2 tyzdne

adikka111
15. dec 2020

@ivett1 Neviete ako to je ak mi prišli peniaze na postu z dobierky a nestihla som si ich vybrať do dátumu aký tam bol uvedený ? To už mi ich nedajú ?

ivett1
15. dec 2020

@adikka111 tak to som nepocula, že by bol výber peňazí nejako limitovaný termínom...tu pomôže len ísť fyzicky na poštu a tam sa opýtať ...je lepšie nechať si poslať peniaze na účet aj pri dobierke ...netreba nikam chodiť 😉

adikka111
15. dec 2020

@ivett1 ano len som to posielala svagrovi a ci mi verite ci nie on nema ucet a chcel to takto ale mne tam pise datum dokedy si mozem vybrat a tiez som z toho sokovana ze je to podmiene ...nevadi pisala som uz znamej co robi na poste tak mi da zajtra vediet

viera
16. dec 2020

.

ivett1
16. dec 2020

@adikka111 to vy ste posielali balíček švagrovi a on vám mal zaplatiť? cena tovaru + poštovné dobierka ? ...ak áno, tak to nevadí, že on nemá účet. Dôležité je, že vy máte a on pri platbe na pošte vypíše poštový poukaz na poukázanie sumy na váš účet - musíte mu dať vaše č.uctu ... On vypisal na hotovosť ...len neviem prečo tam zadal aj dátum dokedy si máte peniaze vybrať...a že sa to vôbec dá, to som fakt prekvapená a nevedela som o Tom...