Neschudnem ani gram aj napriek snahe

luckajanko
4. jún 2018

Ani neviem ako začať..viem že sa tu rozoberá veľa tém ako schudnúť do leta do plaviek 5 vylúžených kilečiek ktoré ženám vadia pri ceste za dokonalou postavou. To žiaľ nie je môj problém. Ani 5 ani 10 kilečiek dole mi totiž nepomôže. Ale idem na to od začiatku. Pred 6 rokmi som sa aj ja mohla chváliť dokonalou postavou - 170cm, 58 kg - ktorú som si vtedy vôbec neuvedomovala a nevážila...ale po pôrode som začala priberať, a nie trochu ale dosť, za pol roka som dosiahla váhu 120kg. Je to neuveriteľné keď to teraz takto napíšem! Ani neviem ako od vtedy prešlo 6 rokov, stále som si hovorila že s tým musím niečo začať robiť a nič..až teraz po ďalšom pôrode som si povedala dosť ! - pretože moja váha neobmedzuje len mňa ale aj moje deti- nechcem nikam chodiť lebo sa necítim dobre, je to šok aj keď stretnem niekoho koho som 6 rokov nevidela, mám problém kúpiť si niečo na seba a často z toho všetkého mávam depresie. Po zime som sa rozhodla že to zmením, prestala som úplne jesť cukor, piť sladené nápoje, varím zdravo, zjem tretinu porcie ako kedysi, denne chodím dvakrát na prechádzky, vždy po dve hodinky..A? Neschudla som ani gram !! Keď sa raz za čas postavím na váhu plačem, znova sa dostávam do stavu depresíí a bojím sa že sa vráťim k starému životnému štýlu - a to by som určite pribrala ešte viac.. Prosím vie mi niekto poradiť, pomôcť, čo robím zle? Ako je možné že sa moja váha nemení? Cítim, že oproti stavu po zime mám úplne super kondíciu ale to je asi tak všetko..za každú radu budem nesmierne vďačná

svetlana35
4. jún 2018

@luckajanko inak ja mam presne ten isty problem, neviem preco sice vazim o dost menej ale tiez ma to hneva

tncka
4. jún 2018

@luckajanko nepises ako dlho to uz takto robis,co jes a kedy. 5krat denne strava a pohyb musi priniest vysledky. Ak to nejde,zbehni za vyzivovym poradcom a daj si vypracovat jedalnicek lebo zrejme nieco nerobis dobre. Ja osobne si myslim ze iba prechadzky nestacia. Ja viem ze pri 120kg je beh asi nie dobry napad,ale take plavanie alebo bycikel by hadam pomohlo

pugosal
4. jún 2018

Dobrý deň popíšte presne co jete môžte aj do IP. Myslím co na raňajky, obed, večeru a medzi tým a koľko tekutín.

marseillefan
4. jún 2018

Skús osobného trénera... zrejme niekde robíš chybu a ani o tom nevieš a celé tvoje úsilie tak ide nazmar. Ak sa budeš dobre stravovať a pridáš cvičenie, určite schudneš aj do pôvodnej váhy, ale radšej to nechaj na odborníka. Držím palce.

najinka
4. jún 2018

Moze to byt aj zdravotny problem, napr. stitna zlaza..

lilyianka
4. jún 2018

@luckajanko to, že si upravila stravu je super, že neješ sladké a nepiješ kladené nápoje atď.. .napadlo ma, zješ tretinu porcie čo predtým.. nebývaš hladná? Neješ príliš málo?
K prechádzkam by som určite zapojila aj cvičenie...
Inak viem ako je to zle keď to nie si ty, keď priberieš...sice ja som pribrala "len" 9kg aj to ž liekov ( dala som zatiaľ 6kg dole), ale predtým som nechcela nikam chodiť, s nikým sa stretávať a bolo zakázané ma fotiť

luckajanko
autor
4. jún 2018

@tncka Začala som po zime, takžekoniec februára, celý apríl, máj, jún, vždy sa s veľkým očakávaním staviam na váhu a nič..už vlastne žiadne očakávania ani nemám a jem tak ako môj malý syn, na raňajky nátierku - avokádo, alebo tuniak, vajíčko a max. jeden krajec chleba alebo pol rožka, keď nie nátierku tak jogurt, na obed zeleninu vačšinou na pare alebo rôzne prívarky vhodné pre malé deti aby sme to mohli jesť obaja, porcie mám také ako môj 10 mesačný syn, na večeru nejaké čerstvé ovocie alebo zeleninu a priebežne celý deň pijem bylinné čaje...ja viem že prechádzky môžno niesu nič moc ale oproti môjmu nevychádzaniu z domu je to dosť veľká zmena, plávať nechodím lebo ani moc nemám kde a úprimne si neviem predstaviť obliecť si plavky a okrem iného som stále sama s tromi deťmi takže cvičenia na ktoré by som mala chodiť sama neprichádzajú do úvahy.

luckajanko
autor
4. jún 2018

@pugosal Dobrý deň, práve som vyššie písala čo tak zvyknem jesť: na raňajky nátierku - avokádo, alebo tuniak, vajíčko a max. jeden krajec chleba alebo pol rožka, keď nie nátierku tak jogurt, na obed zeleninu vačšinou na pare alebo rôzne prívarky vhodné pre malé deti aby sme to mohli jesť obaja, porcie mám také ako môj 10 mesačný syn, na večeru nejaké čerstvé ovocie alebo zeleninu a priebežne celý deň pijem bylinné čaje.

lilyianka
4. jún 2018

@luckajanko ješ veľmi málo...ty si dospelá osoba, nemôžeš mať porcie ako 10m dieťa

luckajanko
autor
4. jún 2018

@lilyianka Prvé týždne po vysadení cukru mi teda bolo riadne zle ale momentálne už hladná nebývam aj keď občas ma chýtí strašná chuť na sladké pretože som bola zvyknutá všetko negatívne čo som zažila zajedať sladkým..dala som si cieľ že ak moja váha klesne pod 100 kg odhodlám sa na nejaké cvičenia ale zatiaľ nič a pomaly ma prechádza chuť..a s tým fotením ako píšeš - presne! keď ma náhodou mama odfotí že chce peknú fotku s detičkami a potom mi ju pošle odrovná ma minimalne na tyždeň a ja nevyleziem

beky1813
4. jún 2018

@luckajanko a sme doma. Spomalila si si metabolizmus. Nemozes jest ako 10 mesacne dieta. Takto neschudnes

luckajanko
autor
4. jún 2018

@lilyianka No ale moje dieťa je veľký papkoš, on zase nejako málo neje a viac zjesť sa bojím aby som nepribrala ešte viac ako doteraz

lilyianka
4. jún 2018

@luckajanko práveže nechudnes preto, lebo ješ málo.. .ako je spomenuté vyššie, máš pomaly metabolizmus..a nechce sa mi veriť, že by dieťa zjedlo veľký tanier zelenina, vajíčko atd

sasa1983
4. jún 2018

Všetci sa radi sťažujú na zdravotne problémy a príčiny, ale fakt je, že 60kg si pribrala z abnormalneho prisunu kalórií, nie zo vzduchu. Nechápem, ako sa takto niekto môže doslova vyzrat s prepacenim. A to sa paušálne týka xy ľudí.

najinka
4. jún 2018

@sasa1983 tvoj mily komentar jej urcite velmi pomoze 🙄

tomiholjubavi
4. jún 2018

@sasa1983 ano, kazdy sa rad vyhovara na zdravotne problemy, ale verim tomu, ze v tomto pripade aj nejake budu. Lebo takto vyžrat sa len tak lahko neda. Ja ked som po rozvode prestala fajcit, zrala som jak kyselina. za jedno stres, za druhe chut na cigu som zahanala sladkym. niekedy som zozrala aj celu nutelu za par dni. A pribrala som vtedy za pol roka kil 15. Co teda rozhodne nie je na chvalu, ale fakt som zrala....60 kil za 6 mesiacov, je desat kil za mesiac...co by musela zrat, aby tak pribrala?

urcite si daj skontrolovat stitnu zlazu. mozno sa ti zmenami v tehotenstve nieco rozstelovalo.

luckajanko
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luckajanko
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luckajanko
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diana20
4. jún 2018

@luckajanko viem, že mať tri deti musí byť veľmi unavujuce a neviem ako ti spia, či si teda dosť oddýchneš.. Ale skus večer pred spaním si doma sama pocvicit.. Keď už deti spia si sprav zopár brusakov, len trosku viac koľko vladzes, päť brusakov ešte urob keď cítiš, že nevládze.. Urob si tri série.. Postupne budeš vládať čím ďalej tým viac a dodá ti to veľa energie.. Aspoň ja som to tak mala.. Takisto drepy je dobre robiť... Sú to cviky, ktoré neberú veľa času, večer to môžeš rýchlo zvládnuť keď ti deti spia a potom sa už len napi vody a chod spať.. A aj keď budeš mat svalovicu chod na tie dve prechádzky a rob večer cviky.. Myslím si, že by to mohlo ísť lepšie dolu..drzim veľmi palce.. Nebola som síce v tvojej situácii, ale váha ma veľmi samu psychicky obmedzuje, neviem si nič kúpiť na seba, nepáčim sa sama sebe lebo mam pocit, že som tučná aj keď nie som, mam zo seba depresie a keď niekam idem, že si niečo kúpim, domov idem s plačom, lebo si pripadám tučná a samozrejme nič na seba nemám kúpené.. U mňa je to podľa mňa choroba psychická, ale toto mi pomohlo keď som na tom bola zle prvýkrát a dúfam ze teda aj tebe to pomôže.. ☺️ Takže piť veľa vody a cvičiť večer jedalnicek si podľa mňa nechaj taky aký máš ak nie si hladná.. 😊

sasa1983
4. jún 2018

@tomiholjubavi zle si čítala. Píše 6 rokov obdobie

sasa1983
4. jún 2018

@najinka mne nejde ani o milý komentár. Ide soor o to, že ako je vôbec možné že sa toto udeje. Ved vidím že som pribrala 5kg, 10kg, 15kg...sa človek stopne kedy? Je to vína aj manžela, rodiny..keby môj muž pribral 5kg, hneď by som mu oznámila. Ved žena by mala byť aj atraktivna, nakoniec aj chlap.

dskjhfdlkdjhl
4. jún 2018

@sasa1983 neviem, kto si Ty, aby si ju sudila a uz vobec neviem, ako si jej svojimi komentarmi chcela pomoct. Ked nevies poradit, tak je trochu zvlastne, ze reagujes. Ci si si len potrebovala do niekoho kopnut???

lilyianka
4. jún 2018

@luckajanko tie porcie sú malé...lebo aj tanierik je malý 😉

najinka
4. jún 2018

@sasa1983 asi ta to prekvapi, ale naozaj niekedy za to mozu zdravotne problemy. Hovorim z vlastnej skusenosti, takze prepac, ale nejde len o "vyzratie sa". A tu niekto potrebuje poradit, lebo sa snazi a nejde to, nepotrebuje pocuvat, aka je vyzrata! Trosku empatie by nezaskodilo

luckajanko
autor
4. jún 2018

@sasa1983 No človek si tie prvé kilá navyše najprv nevšimne, aj popri deťoch je 5ažké všímať si každé kilo, ja som si to naprídlad nevšimla ani na oblečení, keď ma niečo začalo tlačiť a začala som sa v tom cíťiť nepríjemne, kúpila som si druhé, pohodlnejšie, teda asi aj vačšie..a keď som si všimla že som pribrala zahrabala som sa doma a už som nevyšla, potom tie kilá išli už nahor rýchlosťou blesku a áno, bez problemov sa dá pribrať aj 10kg za mesiac keď sa človek naučí na domácu stravu

deti95060810
4. jún 2018

zdravotne si Ok? Najmä štítna žĺaza, neberieš žiadne lieky ? niekto priberá aj z antikon....
na chudnutie je super beh....skús zabehnúť každý deň 2 km .... isto pomôže...

zenaajmama
4. jún 2018

Ahoj, veru treba priznať že ziadna choroba nedokáže vyrobiť z ničoho niečo.Tukove bunky bez energie nevznikajú.Ak by tak bolo, nikto by nemusel hladovať.
Autorka urcite má veľký zdravotný problém, volá sa to obezita.Najvyšší čas vyhľadať lekára, ten ti vie pomôcť.

tomiholjubavi
4. jún 2018

@sasa1983 jaaaj, tak to ano...to sa uz vyzrat da 😅
keby sa cely zivot nestrazim, dokazala by som za sest rokov hadam aj 150tku polozit. 😒
ale nevadi, ako sa da pribrat, tak sa da aj schudnut 🙂

zenaajmama
4. jún 2018

@najinka empatia ešte nikomu nepomohla.Triezvo sa treba pozrieť na takýto problém, a priznať že nikto iný za to nemôže len clovek sám.TO JE PRVÝ KROK K UZDRAVENIU !!!! Klamstvá "nič nejem a priberam", "ani neviem ako sa to stalo" "nevšimla som si to" - len zhoršujú situáciu.