Nežiadúce hovory - obťažovanie

kiqusiq
19. máj 2013

Dobrý deň,
potrebovala by som radu. Už 3 dni ma obťažuje volanie od istého čísla. Raz som to zdvihla a stále sa pýtal iba otázku "Čo?" a zrušil. Potom to číslo volalo opäť tak som ho zrušila a na to zasa. To som sa už zľakla a dala som to zdvihnúť môjmu otcovi a rozhovor bol rovnaký... pýtal sa len "Čo?" a na otázky kto je, odkiaľ a čo chce neodpovedal ale zložil rovnako ako aj po vysvetlení že ide o omyl. Po tom čo som to raz zdvihla ja a rodičia zrejme ide o staršieho muža ktorý je stále (podľa hlasu a reakcií) opitý. Bola som sa aj pýtať v O2 či sa nedá zablokovať aby mi viac nevolal, ale žiaľ nejde to. Povedali mi že sa to dá zablokovať v mobile, čo mi aj urobili ale dotyčný sa stále môže dovolať. Písala som teda do O2 že sa mi aj napriek zablokovaniu môže dovolať na čo mi odpísali že aj keď sa to v mobile zablokovať dá, väčšinou to nefunguje. ☹ Dočítala som sa, že existuje nejaký BlackList ktorý si môžem stiahnúť a cez to to funguje, že by sa mi viac nedovolal ale ide to iba na androidy a také tie výkonnejšie mobily, čo môj nieje. ☹ Mám obyčajný Samsung Diva takže nič pre mňa.
Je to naozaj otravné a neviem si dať rady. Rozmýšľala som, že by som aj napísala na to číslo sms kde by som ho upozornila, že ak neprestane pôjdem to ohlásiť na políciu ale bojím sa lebo neviem či je to správne mám totiž iba 18 rokov. ☹ Moje telefónne číslo som nedala nikomu koho nepoznám, nikde nieje zverejnené ani nič. Tak neviem ale už ma to naozaj nebaví a obťažuje keď mi každý deň vyvoláva ☹ Ďakujem ☹

tea333
19. máj 2013

@kiqusiq je to fakt neprijemne. mozes este zmenit cislo a nove dat len "ziadanym kamaratom". je to za nejaky poplatok

kiqusiq
autor
19. máj 2013

Ja by som však nerada menila svoje číslo len kvôli niekomu začo ja vlastne ani nemôžem ☹ uvidím ako sa to bude ďalej vyvíjať a čo urobím... veľa článkov a diskusií som si prečítala kde radia obrátiť sa na políciu ☹

cerez
19. máj 2013

@kiqusiq A pred tým na nikto neobťažoval?

kiqusiq
autor
19. máj 2013

cezer Nie predtým ma neotravoval nikto, len keď volali nejaké reklamy a prieskumy. Ale inak nikto. Pred 3 dňami sa mi ozvalo toto číslo a volá stále dodnes ☹ a neviem čo robiť ☹

cerez
19. máj 2013

Tiež by som sa obrátila na políciu. Keďže sa ti nedá zablokovať prijatý hovor od daného človeka, tak by som to riešila len cez políciu.

cerez
19. máj 2013

@kiqusiq Zobrazuje sa ti aj číslo? Ak áno, ísť na políciu a potom už len vyžiadať, kto je majiteľ. Ale to sa dá asi fakt len cez políciu.

asfodelka
19. máj 2013

@kiqusiq ja by som asi dala to cislo vyhladat do google ci nenajde majitela (na nete je vela zoznamov). ak by nie mozno mas v mobile nastavenie kde si mozes priradit k jednemu cislu ine zvonenie ako k ostatnym, no nemaju to vsetky. tak by som si nastavila bez zvuku a ignorovala to. ak nie, podaj trestne oznamenie na policii za obtazovanie.
mne jeden cas volaval niekto cez cleer. a stale ked sa nieco dialo ze som nemala cas, napr ked som prekracovala prah nemocnice o pol noci ze idem rodit. no uplne ako by ma niekto sledoval a chcel povedat ze ma vidi ze sa nieco deje. ale nikdy sa neozval. mam uz ine cislo. teraz mi pre zmenu vola dajaky chlap, vacsinou je spity a vola ma Paulinka, co samozrejme nie je moje meno. splieta somariny, minule mi hovoril ze ci moze prist. tak som mu povedala ze hej cakam Ta, ... no chudak Paulinka ked k nej dosiel v takom stave :D

majcicanda
20. máj 2013

ja by som mu napísala sms, alebo ked bude volať tak mu rovno poviem, že ešte jeden hovor a idem na políciu, oni si s ním dajú rady. a veru by som aj šla. prečo by som si ja mala meniť číslo kvôli nejakému debilovi. neviem si to predstaviť potom obvolávať rodinu a známych, že mám nové čislo. len kopu starostí s tým

zuzka444
20. máj 2013

@kiqusiq ahoj.uplne ta chapem...mne sice nevyvovala daky spyty idiot ale mne zase uz par rokov vyvolavaju neznami ludia a zakazdym si pytaju pana pekarcika...jedno obdobie bolo ze dennodenne vyvolavali aj 5 krat ja nazlostena som uz krcicala na kazdeho kto si ho pytal a oni len urazene ze co si to dovolujem ze pan pekarcik je vazeny pan nejaky byvali primator ci kery ancias.teraz bolo asi 2 roky pokoj a zase som uz mala par telefonatov.jednoducho ma to obtazuje.a ako ti radia baby skus si na neho dat len tichy profil alebo nezdvihat jeho to prejde.ak nie ries to cez policiu sice neviem ci nieco vyriesia ale za pokus to stoji jednoznacne.drzim palce aby si to nejako vyriesila 🙂 a jednoducho ho ignoruj a nedvihaj a urcite nepis sms.on si z teba mozno len srandu robi a ty ked mu budes vypisovat a dvihat bude ho to bavit dalej.

le_to
26. feb 2014

mňa už niekoľko mesiacov obťažuje smskami a telefonátmi osoba, ktorú dobre poznám, ale nebavím sa s ňou cca tri roky, nepomohlo ani keď som slušne žiadala, aby mi dala pokoj, že sa s ňou už nemám o čom baviť, nepomohli nadávky, proste nič, tá osobe má zjavne psychické problémy a nedá mi pokoj, bola som v O2 a žiadala som aby mi zablokovali prichádzajúce hovory a smsky od tejto osoby, ale na to mi povedali, že to oni nerobia, že vraj sa mám ísť poradiť do servisu a tam mi povedali, že si mám vraj kúpiť android a tam sa to dá nastaviť a dotyčná osoba sa mi už nedovolá, lenže ja som si už v minulosti asi trikrát menila číslo len preto, aby som už mala pokoj a nemáááám furt nemááám pokoj a nemám chuť kupovať si android ktorý vôbec nepotrebujem iba kvôli jednej psychicky narušenej osobe, ktorá sa rozhodla, že mi bude robiť zo života peklo, v mojom mobile sa blokovanie bohužial nastaviť nedá, takže zvažujem dve posledné možnosti buď znovu opätovne zmeniť číslo, alebo podať trestné oznámenie