Nezodpovední vodiči - hrozba pre nás a naše deti

vejula
30. máj 2012

Ahojte dievčata. Tuto diskusie zakladam pod dojmom z dnešneho zažitku. Išli sme dnes od starkej, vystupili z autobusu. Hned za zastavkou su dve trojprudove cesty, ktore su označene aj svetelnou signalizaciou, ktora funguje len ked chodec stlači tlačitko. Stlačila som tlačitko, zabrzdila kočik, kedže tam dosť dlho trva kym nabehne zelena pre chodcov. Naskočila zelena, ja som odbrzdila kočik vykročila na cestu a zrazu počujem zapišťať brzdy, obzrem sa a velky bavorak ledva zastavil tesne predomnou s kočikom. V šoku som sa na vodiča rozkričala, a ten sa len ironicky usmieval popod fuz. A nebol to žiaden 18 ročny zasran, čo ukradol auto oteckovi z garaže. Mohol mať dobrých 40 rokov, a taketo spravanie.. Ani prepačte ani nič, akoby mu bolo uplne ukradnute že takmer zabil tehotnu ženu s dieťaťom v kočiku. Mate tiež nejake neprijemne zažitky, ktore zapričinili nezodpovední vodiči?

sisaha
31. máj 2012

@sisaka s nemeckymi policajtami sa nezjednava a ani to nie je mozne. Policajt sam videl, ze to dieta tam iba stoji (zjavne nepochopilo, co chce). Preto jej pokutu ani nedal. Sestra je matkou, predstav si. Ona pribrzdovala a tesne pred prechodom sla mozno 10-tkou, lebo sa na to dieta pozerala, ci chce prejst alebo nie.
Nie, v zakone nie je pisane, ze chodec ma prednost iba ked vystrci ruku, to je dopravna vychova pre deti hlavne. Ty si nikdy nestala pred priechodom, lebo si na niekoho cakala, ale v plane si nemala prejst? Sestra si myslela, ze dieta caka na rodica, alebo niekoho..Predsa len, nie je zvykom, aby predskolaci chodili sami. To je prva vec. Druha vec, nerob z nej neohladuplnu osobu, ked si v tom aute nesedela, tak ako ja.
A poviem ti este jednu moju prihodu. Isla som cez ten isty priechod na bicykli s neterou vzadu. Zo zvyku zvyknem pred priechodom zastat a prejst az ked nejde ziadne auto. Lenze auto, ktore prichadzalo ma automaticky pustalo. Ja, neista si ci naozaj zastane, som chcela zosadnut. Lenze zasekla sa mi bunda pod sedadlo a ako som bola vysoka a siroka, tak som sa tam vytrepala. To auto, tam po cely cas stalo a cakalo, kym vstanem a prejdem. Pravda je taka, ze nemecky a rakusky vodici su ovela ohladuplnejsi ako nasi.

sladkasue
31. máj 2012

myslim, ze skoda reci, tu nic nevyriesite: ano, po cestach jazdia skoro vsetci jak blazni... obcas sa miekto najde, kto ide aj normalne 🙂

vejula
autor
31. máj 2012

@eaka ešte tolko som chcela, na tom semafore 90 % ludi chodi cez prechod tak, že sa poobzera dookola či nejde auto a ked nejde tak prebehne aj na červenu, pretože tam fakt trva velmi dlho kym naskoči zelena, neviem prečo ho tak blbo naprogramovali. Ja samozrejme od kedy mam maleho a vnima farby tak ho učim, že ked svieti červeny panačik musi stať, lebo autička maju zelenu a mohli by nam urobiť bum. On sa na to strašne namotal, a hned ako vidi semafor kriči aku farbu panačika vidi. KEd je červena a stojime tak si komentuje, čeveny panačik musime stať, autičko bum, KEd naskočí zeleny panačik tak začne sťastne vyrkikovať : zeueny panačik možeme isť, ichuo ichuo (akože rychlo rychlo) LEbo ja vždy ked cez semafor idem tak zrychlim krok a hovorim mu rychlo rychlo na druhu stranu, je zeleny panačik.... A ludia vždy na maleho pozeraju ked stoja s nami na prechode, aky je rozumny a ako vie kedy môže a kedy nie. A teraz mam strach, ked je maly naučeny tak posvätne vnimať tych panačikov, či to bolo vôbec dobre ho to takto učiť. Ale mna uprimne nenapadlo, že su na cestach takí chu*i pre ktorych semafory neplatia.

danka_ba
31. máj 2012

Ja mam skusenosti z oboch strán, som dennodený vodič a mám dve ratoslesti. Akonáhle vidim niekoho na prechode, tak na 99% zastavim. Niekedy sa mi stane ked sa ponahlam a vidim ze za mno nejde ziadne auto tak idem - ale to je fakt len zriedkavo - jedine ked nestihame do skôlky. Veľakrát sa mi ale stalo, že ja zastavím a este cakam aj s ludmi na prechode, kym im zastavia auta z druhej strany.
Uznajte ale, že je aj veľa bezhohľadných chodcov - každý den sa stretávam s tym, že ludia vbehnu do cesty mimo oznacenia prechodu. Dokonca aj mamicky s kocikmi. Samozrejme ze im zastavim, alebo rychlo pribrzdim a ukazem jej ci jej nahodou nesibe. Ja by som svoje deti nikdy takto neohrozila. A ešte ja som ta zla že jej zastavím mimo prechodu, auto za mnou trubi - zenska nadava ze som krava vo velkom aute a co si o sebe myslim. O dôchodcoch ani nehovorim. Akonahle vidim starsieho cloveka stat pri ceste a pozera sme smerom na cestu cíham ci chce prebehnut. Ved naco by isiel 10 metrov dalej kde je prechod?
S deťmi samozrejme chodíme aj peso - zasadne cez prechody! Uz od malicka ich ucime pozriet sa na obe strany a az ked nejde auto, alebo ked auto zastavi, mozme prejst. Raz ma jeden skoro sundal aj s kocim a druhou dcerkou na rukach na prechode. Jedno auto zastalo a ten debil za nim co isiel sa tak ponahlal, ze ho predbehol a sup cez prechod. Samozrejem ze som s tym nepocitalal ked ostatne auta stali pred prechodom.
Pravidelne sa stala ze cakame aj 5 minut pred prechodom kym mozme prejst.
Potom sa ma dcerky pytaju, preco nam auta nezastavia, ved my autom stojime ked niekto chce prejst.
PRETO SI MYSLIM ZE JE TO LEN O NAS - LUDOCH.
Snazim sa detom od malicka vstepovat co sa moze a nemoze, ze ked jeden robi zle, neznamena to ze musime aj my.

lucka1987
31. máj 2012

jasne, ze stalo ... no ja mam s autami s vyssim vykonom len dobre skusenosti... mam skor opacne zazitky , najma ako vodicka. na aute / mam subaru forester 4X4 / mam jasne nalepku ze veziem dieta... a za mnou dychci spinavy favorit co ledva drzi po kope.. k nam do obce vedu dost klukate cesty.. to ze sa na nich kedysi robili preteky really asi hovori samo za seba. a tak ako som vchadzala do jednej zo zakrut sa ma opovazil ten zdochlak predbehnut.... srdcom som zavodnicka aj ja. priznavam. no moje " zavodenie" ma aj hranice. a urcite nebude obiehat vykonnejsie auto v neprehladnej zakrute...
toto je pre mna poriadna drzost , najma ze sa jednalo o tu zakrutu. AK BY ... hovorim ak, pretoze, keby je to naizaj, uz by som tu asi nesedela, vyletelo z protismeru auto, tak by som kazdopadne skoncila v strome na krajnici, pripadne nalepena na celo protiiduceho auta a v cca 80 tke to nie je ktovie co. 😖

mna najviac rozculuje, ze ostatní soferi nerespektuju nalepku , ze vozim v aute dieta. nalepka je dostatocne viditelna stve ma to, ze na tomto svte lietaju debily, ktorý sa idu buchat do hrude ze ma predbehli za kazdu cenu, nevediac, ze vozim v aute ten najcennejsi naklad a tak k tomu s nim aj patricne soferujem

vejula
autor
31. máj 2012

@lucka1987 nam sa taketo veci tiež nejedenkrat stali.. MM vždy nadava ako pes.. Väčšinou ako som pisala maju tie auta ŠPZ prave tych troch miest, ktore som uviedla. Fakt malokedy že sa nam stane, že to nieje kysučan alebo blavak 😠 URčite aj v tychto mestach su zodpovední vodiči, ale teda my mame s nimi velmi zleskusenosti...

lucka1987
31. máj 2012

@vejula ja to moc na spz netriedim ... registrujem vela KM .. sorry za vyraz mm to vola ze kysucky madar 😅 ale nic v zlom tym nemysli, len si musi ako kamionista ponadavat 😀 napr s BA mam skusenosti taketo . ked ideme do BA boli sme v zapche. sak ako inak o 8 rano ... no a jasne ze 3 pruhy smerom do mesta a co cert nechcel auta kluckuje, presbiehaju a podobne a tym len situaciu zhorsuju... napr my sme potrebovali odbocit ale akosi nikto nas nechel pustit az na jedheho BA pana ktory sedel v skode 105 L 😅 strasne vzacne okamihy su toto 😀 😀 😀 a najsamhorsiu skusenost na cestach mam s vodicmi D / dederoni, alebo helmuti / a s PL / Ščonkovia / 😅 nic zle v tom nikto nehladajte ak ste obcanom jednej z krajiny.. ale je to tak...
kua si musim zabadavat.. lebo v nemecku v opacom smere jazdy je na parkovisku skodova udalost a tym padom moze clovek cakat ze v opacmo smere je utvorena cca 10 km kolona, lebo zvedavy helmuti sa musia pozriet ze kto a ako ake auto na parkovisku buchol.. ja neviem.. Oni si necvikaju ked chodia do prace ? 😨 a teda och z mojho hladiska hodnotim ako velmi nepredvidatelnych soferov, kedze obiehaju v kopci, zastavia na dialnici ked na druhej strane cesty vidia nieco zaujimave a podobne 😀 😀 😀 a tym padom ohrozuju mna ako vodicku viac ako sa na prvy pohlad zda.. ale to som uz odbocila trosku od temy.. 😅 len som sa musela vystazovat 😀

vejula
autor
31. máj 2012

@lucka1987 😀 😀 vieš ja tiež netvrdim, že všetci vodiči z uvedenych miest su zlí, ale my proste mame nepomerne viac zlych skusenosti s tymito vodičmi oproti žilinskym, alebo inym. Neviem, možno nahoda.... Ale čo sa rozpravam s kamaratmi, tak taketo nahody zaživaju všetci 🤐 😅

lucka1987
31. máj 2012

@vejula asi nejaka mentalita jednotlivych miest 😀 no vsade sa najdu aj blbci a vsade sa najdu aj disciplinovany vodici 😀 ja so ZA nemam zle skusenosti, kedze som polovicna zilincanka.. sak nebudem kydat na " svojich" ne ? 😀 😀 😀

vejula
autor
31. máj 2012

@lucka1987 😀 😀

eaka
31. máj 2012

@vejula Prosím Ťa to neber, ako že by som Ti vyčítala, ale je to proste naivné, spoliehať sa na cudzieho človeka.. proste na ceste som v nebezpečenstve ja, nie ten šofér, ak mi nezastaví, ja pôjdem nohami vpred na svoju poslednú cestu a z toho titulu sa pozriem na auto aj 20x a vstúpim do križovatky, až keď som si fakt istá.. minule som sa rozbehla, išlo auto, že veď stíham prebehnúť... šmykla som sa... nespadla som a cestu som prešla bez ujmy na zdraví, ale uvedomila som si, že ako som riskovala, tie autá boli rozbehnuté a keby som sa šmykla, tak neverím, že by nestihli zastaviť.. a hádaj, z koho by bol mastný fľak na ceste.. z tých jeepov, čo sa na mňa valili, určite nie... Takže dávaj pozor hlavne na seba a svoje deti a bude dobre... Horšie je, keď niekto vyletí na nástupný ostrovček mhd.. ☹
Inak, na prechode vždy aj s dcérkou kývame na znak vďaky, keď nám niekto zastaví 😉

eaka
31. máj 2012

@vejula Na cestách takí ch*ji sú a je ich mnoho a nikdy nevieš, či sa práve nerúti na ten Tvoj prechod a všetky učíme detičky formulku, červená stoj, zelená voľno, ale treba to upraviť na "zelená, pozriem a môžem ísť, ak je cesta naozaj prázdna"... 🙂

vejula
autor
31. máj 2012

@eaka ti mi aj môj muž vždy hovori, najväčšie nebezpečnestvo hrozí ked maš prednosť ty. JA niesom vodička, teda vodičak mam, ale od kedy som si ho spravila pred 8 rokmi tak som v aute nesedela, takže asi slabšie vnimam tu realitu, s ktorou sa dennodenne vodiči na cestach potykaju. A to fakt, že vodiči su takí akí su (nie všetci samozrejme) Tak som sa pytala mm, či dava pozor aj ked ma predosť a je na hlavnej, tak mi povedal, Vtedy si davam najväčší pozor, ked maš prednosť najskôr do teba môže napaliť z vedlajšej nejaky blazon... Asi je dobre že niesom vodička, strašne sa bojim šoferovať, prave preto, že neviem či by som bola schopna ustriehnuť ešte aj povinnosti druhych vodičov. MAm z toho paniku, tak radšej busom chodim 😀

eaka
31. máj 2012

@vejula Mne môj otec vždy hovoril, že na ceste musíš rozmýšľať aj za druhých...

gubcikova
31. máj 2012

nám sa stalo že sme šli cez prechod pán nás púštal.ja som tlačila kočík,muž držal dcérku za ruku a spoza toho auta mladý 18ročný chalan ho obehol.keby muž nedržal dcérku za ruku a uteká ako vždy cez ten prechod tak by ju zabil.

happy3
31. máj 2012

no nas jedna pani-slecna skoro zrazila ,bars sme sli po chodniku 😠 .Idem si tak po chodniku a tlacim kocik,zrazu predomna na chodnik vleti auto a bolo to fakt len par mm a menovana my skoro nabrala kocik a ani muu ani bee ,hodila tam za jedna a skoro nas znova nabrala 😨

tilly
31. máj 2012

my byvame v stvrti, je to tu obytna zona, co v skratke znamena, ze MPR je tu 20km/h, absolutnu prednost maju chodci, v zakone sa spominaju deti, malo by to byt tak, ze deti sa mozu hrat na ulici na ceste, ked pride auto, musi zastavit, pockat, kym sa decka odpracu a potom prejde... no prd makovy... nase decka sa hraju na ulici, ale niekedy je to o papulu si ich vobec pochytat, lebo idioti, co nepoznaju dopravne znacky tu chodia aj 60, najhorsi su taki, co nas dobre poznaju, vedia, ze sme tam, nasa ulica je uplne mimo vsetkeho, cize v podstate by po nej mali prechadzat len domaci, ale oni skratka chodia provokovat... ja sa zas nedam, vyziapem sa na kazdeho, par krat sme mali uz aj konflikty a raz dost tvrdy, uz som mala vytocenu 112...

a ano, vacsinou su to pubisi, co jazdia na tatickovych autach... 😠

a vobec nechapem vodicov, ktori chodia okolo skol ako blazni...

vacsinou su to ale chlapi... nerozmyslaju, neuvedomuju si nasledky...

minuly tyzden zrazilo auto spoluziaka mojho starsieho syna... bol na bicykli v casti mesta, kde sa bicykluje, vodici to mozu cakat, je tam aj prikazana 20tka...

tilly
31. máj 2012

este by som dodala, ano tiez som vodicka, mam silne velke auto, ale treba jazdit s rozumom... vzdy sa stane, niekedy si vodic nevsimne, niekedy sa fakt ponahla, nie vzdy mame na vsetko naladicku (netyka sa to len soferovania), ale musime byt zodpovedni... a hlavne predvidat, nikdy clovek nevie, kedy mu dieta skoci do cesty, ak auto zrazi dieta, tak je to vzdy chyba dospeleho, ci uz rodica alebo vodica...

a co ma vie uplne najviac vytocit, ked niekto nema v aute dieta v sedacke... ale to uz je na inu temu...

sisaka
31. máj 2012

@sisaha tak sa ocividne pozerame na rovnaku vec roznym uhlom pohladu. Pre teba je pravdepodobne uzasne, ze tvoja sestra dodrziavala rychlost a dokonca spomalila, ked videla pri prechode postavat dieta. Ja na tom pribehu vidim uzasne len to dieta, ktore sa zachovalo ako malo a kedze prichadzajuce auto len spomalilo a nezastalo dieta sa rozhodlo ulicu neprejst. Tak su predsa deti vedene - kedze nedokazu odhadnut vzdialenost a rychlost prichadzajuceho auta maju prejst cez cestu, az ked auto uplne zastane, sestrino spomalenie by mohlo byt signalom nanajvys pre dospeleho cloveka. Ale nechajme to tak, moj nazor je, ze porusila predpis a mala zastat, ked pri prechode videla niekoho stat. A ano stalo sa mi vela krat,ze som zastala v blizkosti krizovatky bez toho aby som planovala prejst, autu, ktore koli mne zastalo v domneni, ze idem prejst som zakyvala a naznacila ze moze pokracovat 😉

dena
31. máj 2012

tak zbezne som si precitala prispevky a v podstate so vsetkymi suhlasim 🙂
Niektore ste pisali o zahranici, aki su tam ohladuplni vodici. Presne o tom to je. Tam su skoro vsetci taki ohladuplni a dokonca aj ti nasi, ktori tu jazdia ako blazni. Staci prejst hranice a tam skoro kazdy jeden slovak dodrzuje rychlost, dava prednost chodcom, lebo velmi dobre si uvedomuju aky postih by ich za nerespektovanie dopravnych pravidiel cakal...

gabriela69111984
1. jún 2012

aj ja musim suhlasit s tym ze v zahranici je to ovela lepsie,skusenosti zo svajciarska a rakuska, a tu u nas? kazdy sa ponahla! aj vodici aj chodci! 😠

ani3012
1. jún 2012

raz sa stalo,že Patrik chcel raz sám prejsť cez cestu...ja som bola od cesty asi 6-7 metrov ,Patrik stál na kraji chodníka a čakal...z pravej strany mu zastavilo auto...pozrel sa ešte doľava ,keď zrazu z auta stojaceho na pravej , spustila na neho spŕšku vulgarizmov....
to ma teda "dojalo", keby som nemala kočík ,tak sa po šoférovi rozbehnem a jednu mu vrazím,aká som bola rozčúlená ale hajzlík už nebol taký macher ,keď ma videl po ňom hučať ....

a stalo sa mi chodcovi ešte to,že auto sprava zastavilo aj zľava zastavilo ,keď tu zrazu z pravej strany obiehal stojace auto iný "šofér" a skoro nás zrazil,keby že nesledujem aj naďalej cestu

a ako šoférovi sa mi stalo,že auto zastalo pred priechodom a mne (Škoda 120) vôbec nebrzdila,tak som vrazila do neho a posunula ho na priechod pre chodcov ... chvalabohu sa nič nestalo,mne praskol chladič ale dojalo ma,že mamička na chodníku napísala rozhorčený článok do novín,že čo všetko sa mohlo stať a akí sme šoféri neohľaduplní ,ale zatiaľ čo ona v poriadku s deťmi prešla na druhú stranu,ja som mala v aute tiež dieťa a bolo - určite Patrika videla a neopýtala sa,či je malý v poriadku,takže neviem,kto v tomto prípade bol neohľaduplný
V podstate nik sa nezastavil ,že či nepotrebujeme pomoc,dokonca taký jeden manželov kolega sedel na kávičke neďaleko a ten len dvihol mobil,aby tú radostnú vec ohlásil môjmu mužovi ako prvý- ale to je on už taký charakter....

Posádka auta, do ktorého som vrazila, hneď vybehla von (som si prvý moment myslela,že mi chcú dať po hube) ale práve naopak,kontrolovali malého a posielali ma s ním na vyšetrenie aj keď vyzeral OK len bol vystrašený a plakal mňa utešovali,že sa nič nestalo,tak je všetko OK

ani3012
1. jún 2012

nebrzdila v tej chvíli...aby ste si nemysleli,že som so zlým autom jazdila...mm povedal,že som mala brzdu pustiť a znova na ňu šliapnuť,ale to mne akoby reflex nedovolil,ja som vedela,že narazím už pár sekúnd predtým-len nebolo kam uhnúť

nicky655
1. jún 2012

@kokorunecka myslim ze mas s tymi chodcami pravdu,ja to tiez poznam-s prepacenim,niektori ludioa ako telata-proste vstupi na prechod bez toho aby sa vobec pozreli ci nieco nejde!!ja samozrejme vzudy zastavim,ale ked sa ti 5m od prechode hodi do cesty niekto,tak to sa fakt neda,aj ked ides 50.

a veru,ked naskoci zelena pre chodcov,ja sa vzdy pre istotru este poobzeram,ci nejaky blbec nejde s autom aj na cervenu

ivett1
1. jún 2012

ahoj, my máme skúsenosti ...ako chodci aj ako vodiči...preto nemôžem objektívne posúdiť, že kto sa horšie správa...ja vždy radšej pri prechode pre chodcov počkám ...a naučila som sa, že je dôležitý aj "očný kontakt" s vodičom v aute...vodič má pred prechodom vždy ...VŽDY spomaliť rýchlosť, takže ako chodec ho tým "vyčkávaním" neobmedzujem (ako si niektorí "pretekári" myslia, že čo tam postáva, nech prebehne...ja teda behať určite cez prechod nebudem...nanajvýš zrýchlim 😉 ) ...ale zasa, keď je poriadne ďaleko, tak idem...aj keď, čo je to dostatočne ďaleko?...raz som si to takto "pekne odhadla, že je ďaleko" a skoro som chytila infarkt, keď ma poza chrbát "ofúkol"....trocha paniky z mojej strany a som na vozíčku - prinajlepšom... 😝 ...a milujem, keď zľava pekne vodič zastaví a ten sprava sa tvári, že ma v strede prechodu nevidí...hm...
No, ale zase...minulý piatok, keď som šoférovala domov, tak mi jedna milá tetuška vletela nie pod auto, ale do auta...cupkala mimo prechod, ktorý bol mimochodom asi 5 metrov pred miestom, kde sa rozhodla prechádzať...autá v protismere stáli a ona využila príležitosť a šup...akosi pozabudla, že druhý pruh...ten náš... sa stále posúva...našťastie, moja rýchlosť (skôr nerýchlosť) bola minimálna (keďže som už brzdila pred prechodom ...) ...akosi som to nestihla ani okomentovať, lebo tetuška mi ešte zakývala 😅 ...no, čo už...
A minule si tak pekne stojím s autom a čakám na zelenú v "mojom" odbočovacom pruhu ...za mnou šóra, predo mnou asi 6 áut ...a zrazu vedľa mňa s veľkým brzdením zastane auto-klasika nablýskaná limuzínka a chce sa napchať predo mňa...skoro mi oči vypadli...okrem toho, že zablokoval ostatných, lebo im stál v ceste (vedľajší pruh smeroval len rovno...), tak mi skoro oškrel dvere...ako, strašne ma to vytočilo...ale, nadýchla som sa (narátala do 10 - nahlas) a...otvorila okienko, ukázala som mu, že nech aj on otvorí a...opýtala som sa tak nezáväzne..."A vy čo tu, hm?..."...no, baby, tak toto určite nečakal...a tak mi len slušne odpovedal, že akosi nie sú z BA a nevedeli, že je tu len tento jeden odbočovací pruh, tak sa nestihli zaradiť...čo na to dodať 😅 ...nakoniec som ho ešte pustila 😀 ...bol tuším z Oravy...
Inak, keď som chodievala s malými...jeden v golfáči, druhá vedľa mňa na bicyklíku, alebo trojkolke...tak si nepamätám, žeby ma niekto nepustil, alebo mi vynadal...asi som mala šťastie na skúsených vodičov... 🙂...
a čo sa týka toho poďakovania, keď zastaví, alebo spomalí a ukáže mi gestom, že môžem ísť...vždy ďakujem-buď mávnem rukou, alebo kývnem hlavou...je to pre mňa samozrejmé, keďže ďakujem máme doma v slovníku...rovnako poďakujem aj iným šoférom, keď ma napr. pri odbočovaní pustia...

sisaha
1. jún 2012

@sisaka ty sa zjavne pozeras na tu istu vec cez riadne hrube dioptrie (a to nechcem urazit, tych co okuliare nosia). Keby moja sestra porusila predpisy, tak tu pokutu od toho policajta dostane, to si môžeš byť ista. To dieta zrejme samo nevedelo čo bolo jeho úlohou, zrejme to bola jeho prva takato "akcia". Ja som v tom aute sedela, pocula som komentare mojej sestry, ako pre seba, ale aj pre nas hovorila. Chcela ho pustit, rukou mu naznacovala, aby preslo. Aj keby sa v poslednej chvili rozhodlo vojst do cesty, tak by ho nezrazila, isla totiz tak pomaly a auto od obrubnika bolo tiez minimalne 2 metre. Neviem aky mas motiv silou mocou spochybnovat nieco, co napisem, hoci ucastnikom si nebola, nevies ako to tam chodi, nepoznas mentalitu tych ludi a uz vôbec nepoznas obsah rozhovoru medzi policajtom a mojou sestrou, kde policajt sam uznal, ze to dieta robi takuto "akciu" prvy raz.. A posledna vec: s nemeckymi policajtami sa neda zjednavat. TAm s tebou o tvojej chybe nediskutuju, dostanes pokutu a fajka hasla..

sisaha
1. jún 2012

@sisaka a este dodam, ano, tebe sa mozno velakrat stalo, ze ti auto zastalo a ty si zakyvala, mne sa to az tak casto nestava vzhladom na to, ze byvam na SK. Tiez som aktivny sofer a viem porovnat ako sa mi jazdi v zahranici (okrem Talianska 😅 ) a u nas...
Keby sa tu pokutovalo tak ako na zapade a hlavne kazdeho (nie iba vyvolenych), tak pochybujem, ze by tu bolo tolko agresivnych vodicov

prasiatko30
1. jún 2012

ja na sk nejazdim - proste sa neodvazim to co predvadzaju niektori na cestach ma privadza do zufalstva - i ked tiez je pravda ze som uz dlho nebola.

v esp je to asi tak ze v poslednych rokoch sa ti vodici umudrili - a ako to dosiahli ? - vodicak na body - funguje uz niekolko rokov a veru je to vidno pred tym som sa na dialnici vela krat len drzala sedadla a mala srdce v hrdle - aby som nenapisala v gatiach a teraz je to v drvivej vacsine velmi pohodove soferovanie, ludia dodrziavaju speedove limity a ani nie su taki agresivni - vacsina si velmi dobre rozmysli co bude robit aby nestratili vodicak za to v meste a hlavne na jednom semafore co mame hned pred domom sa v podstate citim ako na sk - minule ma tiez skoro presiel jeden dedko mala som zelenu a este stastie ze mi "anjel strazny" nejako podvedomo tukol aby som si spoza toho kamiona co uz asi 2m stal na cervenej vykukla a presvedcila sa ze ten co prichadza brzdi a zastavuje - kebyze to neurobim tak to asi teraz tunak netukam - vo forde fiesta sedel nebojacny dedko ktoremu je uz pozemsky zivot absolutne lahostajny a rutil sa spokojne ke predu a veru bol by ma s prehladom presiel kebyze nevykuknem, a na tomto prechode je to viac menej pravidlom - je to semafor na zavolanie - stlacis a zmeni sa a tiez je tam funkcia ze ma nejaku fotobunku a ta dedektuje ludi a automaticky zapne semafor i ked s urcitym casovym intervalom - cize sa stava ze vela krat stoja auta na cervenej a nikto neprechadza a vela vodicov maju toho plne zuby a tak nan nereaguju - najhorsie je to ze su to dve 3prudovky - 3prudy na jednu stranu 3 na druhu i ked je to v ramci mesta a auta maju ist max 40tkou ale malokto ju dodrzuje. 😠

alice107
1. jún 2012

@sisaha precitala som si tvoj zazitok z de.v obytnej zone a kde je skolka je zvycajne dopravna znacka upozornujuca na deti .takze ak si bola v aute urcite si ty aj sestra musela vidiet tu znacku.v de vodic vzdy zastane pr prechode v takejto zone ked je dieta pred prechodom a nie je tam svetelna signalizacia.ja som este nezazila v de,aby nemec nezastavil. ja zastanem vzdy.vies,aj v 30-tke ak by sa dieta rozhodlo prejist uz by sa nehode nedalo zabranit.treba vzdy zastavit.v predpisoch nie je nic o vystrcenej ruke.policajt videl konanie tvojej sestry a zastavil ju aby ju upozornil .v de su v urcitych usekoch kamery a tie dokumentuju priestupky.a domov pride v pripade priestupku pokuta aj s foto celej situacie.ak vidia cudzinca/podla znacky auta/ tak policia upozorni na pristupok.velmi slusne ale dorazne.

sisaha
1. jún 2012

@alice107 od teba ma prispevok vôbec neprekvapuje 😉. Asi si necitala pozorne, takze este raz to napisem. Sestra jazdi na DE znackach, ma DE obcianstvo, upozornena nebola ani len dôrazne. Sedela som tam, videla som a pocula som.
O vystrcenej ruke som pisala ako o dopravnej vychove pre deti a vodici vedia co to znamena. A zopakujem este raz, tesne pred prechodom sla ani nie 10 km/za h, to je asi rychlost chodca. Ale dakujem za upozornenie, bez teba by som bola stratena 😀