Nič ma nerobí šťastnou, cítim sa zle

23. júl 2021

Ahojte, už dlhšiu dobu nedokážem byť šťastná.... nič mi nerobí radosť, z ničoho sa nedokážem tešiť ani s mojich detí (mám ich 2). Som už úplne zúfalá, nedokážem si pomôcť...na vonok vyzerám že som šťastná a že ma nič netrápi,no vnútri trpím priam kričím od zúfalstva. Najviac čo ma trápi je môj muž. Je strašný nervak, keď ma zle dní je úplne na nespoznanie...je toho veľa, no nejdem to rozpisovať... Občas keď som sama si aj poplačem, neprišla som si sem ani po radu,možno aj áno „ako byť šťastná ?" No je to skôr výlev.

saja1
23. júl 2021

Skus sa pozerat viac do buducna. Deti podrastu a bude to trochu lepsie. S muzom sa to bud zlepsi alebo skonci, co je v kazdom pripade zlepsenie 😂 deti budu samostatnejsie a ty si mozes so sestrou vyrazit na dovolenku. Ked aj s detmi 😀 pojdes do prace a budes zarabat, budes moct ist sama na zachod 😆 teraz je tazke obdobie, vyuzi cas aspon tak ako sa da - skus sa ucit jazyk cez internet? Pocuvaj zaujimave podcasty ked deti zaspavaju. Ja som sa ucila programovat ked mala spala 🙃 zachvilu ti budu deti partakmi v lese, skus aspon drobne vylety... proste chcem tym povedat, neupadaj na duchu, je to docasne, bude lepsie, drzim palce 💜

autor
23. júl 2021

@saja1 veľmi pekne ďakujem za podporu,som mladá baba no vnútri stará, opustená beznádejne žena...

julka828
23. júl 2021

No psychiatricka urcite nie online a psychologicka ano ale ja si myslim ze to ti nepomoze

filipe123
23. júl 2021

Tiež sa tak cítim, som na MD. Žiadna kamoška, s rodinou sa vidím len na, by som povedala, povinnych oslavách menín či narodenín. Nemám žiadnu chvíľku pre seba , som s malým od kedy sa narodil 24h denne 7 dni v týždni , ako mi povie muž, šak som na materskej, tak sa mám starať. Tiež by som najradšej vrátila čas a kopu veci urobila inak. Niekedy mám take depky , že ma ani žiť nebaví , ale kvôli synovi musím ...

autor
23. júl 2021

@filipe123 Presne takto sa cítim ja....

slovakboy
23. júl 2021

Naopak. Nemysli na budúcnosť a ani na minulosť. Ži prítomnosťou a buď k sebe láskavá. Čo to znamená? Dopraj si oddych. Spánok. Rob veci ktoré robia tebe nie len veci kvôli mužovi a deťom. Jasne o deti sa musíš starať ale aj v tom si nájdi maličký moment ktorý ti urobí malú radosť. Nečakaj že sa pozrieš na malú a vyskočíš od radosti. Ale občas tam ten moment je. Rozpoznať ho a zameraj sa naň. Ak aj myslíš na budúcnosť tak si ju predstavuj takú akú by si ju chcela mať. Tvoj muž má problém sám so sebou asi nie je šťastný. Keď ste sami a je to medzi vami dobré tak to podporujte. Povedz mu že by si rada robila veci ktoré by vam obom robili dobre. Ono najprv ich nebudete vedieť definovat. On nebude chcieť spolupracovať. Neber jeho výčitky osobne. To čo hovorí a robí je o ňom nie o tebe. Keď ti niečo vyčíta je na tebe či si to vezmeš k srdcu. Väčšinou je to len jeho myšlienkový pochod ktorý nemá s tebou nič spoločne a nie si povinná kvôli jeho pochodom meniť svoje myšlienky o sebe. Ty si skvela a úžasná a stojí za to presvedčiť samu seba že to tak je hoci teraz si to nemyslíš. Existuje kopec hlupákov čo si o sebe myslia že sú skvelí a sú spokojní so sebou. Ty potrebuješ zmeniť pohľad na seba na situáciu na svet na deti na okolie. Ono to nejde hneď ak ti je zle. Ale snaž sa pomalickymi krokmi. Ak chceš napíš mi ak si myslíš že by som ti mohol poradit.

bennn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yvonne123
24. júl 2021

Ahoj ja mam tiež 3r dievča a 8m chlapca, presne pobaví len staršiu ale chodíme hoci autobusom lebo bývame v prímestskej časti do mesta na detskú jogu, na preliezky, k mame a dedkovi na dedinu .malého mám v nosiči lebo v kočíku moc byť nechce. Aj napriek pár kamoškami sa tiež cítim veľa krát sama. Prišla som na to že keď vyplníme doobedie aj poobede nejakou návštevou či už nás alebo keď niekto príde k nám už sa necítim tak sama. Musíš sa donútiť aj napriek tomu že mam doma napr bordel, ísť teda niekam aspon na dvor a neriešiť len varenie a upratovanie s deťmi

leji
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
micusa2222
20. sep 2022

potrebuješ pomoc odbornú..skúsila by som psychológa..