Nudizmus v saunách a malé dieťa

ehja129
26. feb 2019

Ahojte, asi ste už z názvu pochopili, že táto diskusia bude o saunách bez plaviek. Pýtate sa čo je problém? Moji rodičia ma donútili dať si pauzu v práci a vziať dcérku niekam na dovolenku. Dobre teda, pôjdeme na 3 dni do Tatralandie. A tu začína problém. Chcela by som taký program, že ráno aspoň hodinka sauny a cez deň sa zabaviť vo vode. Malú chcem vziať so sebou do sauny no všimla som si, že sauny sú bez plaviek a ja moc nudizmus nemusím. A navyše tam brať dieťa? Priznám sa, trošku sa toho bojím. Nemáte niekto skúsenosť? Boli ste tam? Budem rada za každú radu. Vďaka 🙂

plaviek a že iba dostaneme

kakali10
27. feb 2019

@nesvadbovo no my sme teda mali bohuzial skusenost prave s tymto, bolo to v moravii .. chlapi sedeli v saune normalne roztiahnute nohy ako doma na gauci , ked vysli zo sauny a presuvali sa do bazena, vyrivky tak si tu plachtu cez seba ani neprehodili, skratka ju len drzali v rukach a chodili tam ako po mole .. a najvacsia absurdita pre mna bol bazen vonku na terase .. pri schodoch do bazena si das dole uterak a ides .. chlapi, hlavne starsi chlipnici sa poopierali na opacnu stranu tak aby videli na schody a sledovali kazdu jednu ktora liezla do bazena .. keby teda zavreli oci a relaxovali alebo ja neviem, ale vyslovene sa pozerali .. vtedy som povedala ze no a dost , to je co ? Bazen uchylov ? Bola som z toho znechutena totalne ..

0silvia0
27. feb 2019

@kakali10 tak evidentne ti okolnosti okolo saunovania nevyhovujú, tak si treba nájsť asi nejaký vhodnejší relax. Ja som tiež ten typ, ktorému by vadilo to isté ako vadí tebe, tak ja to ani neskúšam a v saune som radšej v živote nebola. Nevedela by som tiež odfiltrovať isté veci.

kakali10
27. feb 2019

@0silvia0 jasne uz som spominala vyssie ze sme to vyriesili privatnym wellnessom , len sami dvaja 🙂

0silvia0
27. feb 2019

@kakali10 dobre ste urobili 👍 Kolegyňa tiež prišla minule celá vyšokovaná z nemenovaného aquaparku, kde v zóne bez plaviek sa ponorili vo vírivke do vody a zrazu tam začali prichádzať iní nahí ľudia a aj chlapi. Hovorila, že tam v tej vode trpela, kým všetci poodchádzali, lebo nemienila odtiaľ nahá vyliezať pred očami všetkých 😎😎

sisaka
27. feb 2019

@kakali10 kde sa da robiť ten private wellness a ako to funguje?

0silvia0
27. feb 2019
kakali10
27. feb 2019

@sisaka dajte si do googlu privatny wellness v BA , alebo teda kde vam to vyhovuje a popozerajte 🙂 je to wellness ako kazdy iny, sauna, vyrivka, bazenik.. niekde davaju aj flasu sektu, misku ovocia 🙂 uz podla vyberu.. zaplatite si na kolko chcete , ci hodinku dve a ste tam pekne sami 🙂

viera27
27. feb 2019

Kto chce spickove wellness na úrovni a častokrát fakt privátne, Xbionic je to naj co sa da v okolí BA nájsť. Vstupné 50e a veková hranica nad 18 spôsobujú, že fakt sme tam skoro vždy sami cez deň. Najviac som naraz v celom wellness zažila 8 ľudí, a to vrátane nás prosím pekne 🤣.

sisaka
27. feb 2019

@kakali10
@0silvia0 Diky zienky, dobre vedieť, na ten hromadný ma už muž nedostane, keď viem, že je aj ina možnosť 😅

m.i.r.i
27. feb 2019

@nesvadbovo krasne zhrnute...ja tiez milujem saunovanie a veru presne ako pises..ani ja nerozumiem preco si ludia pred navstevou sauny aspon nenastuduju ako sa spravne saunovat...bezne vidim ako pridu ludia, na dverach preskrtnute plavky, navody ako sa saunovat, najprv osprchovat...ale oni v plavkach vojdu dnu, sprcha ani zdaleka...potom sadne a poti sa ako pes , pot z neho steka po lavickach v saune......potom vybehne a skoci tak do ochladzovacieho bazena...fuj..vsetok svoj pot nechava za sebou a ze su tam aj ini ludia, to nevnima...
Uvitala by som vzdy v saunach personal..ktory by upozornoval, vyviedol zo sauny ludi v plavkach, bez uterakov pod zadkom ci nohami, bez sprchovania atd...lebo vela ludi do tych wellnessov pride ako teliatka a nerozmyslaju nad hygienickymi navykmi...ja chapem, ze casto dostanu poukazy vo wellness hoteli a sak mam to v cene, idem pozriet - ale potom sa aspon niekde informujem ako sa v saune spravne spravat.

My chodime aj s detmi do saun od detstva..plachtu maju uviazanu s uzlikom okolo krku, ako mali rimania..saunovala som so synom uz ked sme chodili na baby plavanie..samozejme v saune prisposobenej...niektore hotely ( napr Partizan) maju detsky saunovy svet, kde su prijatelne teploty..inde (napr Permon ) mozu deti od 6r..-- tu bezne bravame teda deti do parnych saun - bylinkove, eukalyptove, uplne v pohode to znasaju a zboznuju...samozrejme su tam kratsie ako my, ale super...infra sauna ci finska vyriata na 60 st, oddych v mandarinkovom tepidariu..kneippov kupel - vsetko mozu deti absolvovat..ak je dobry wellness, niet o com
A saunujeme vela a nestretla som sa veru s nejakymi exibicionistami..aj tak v tych saunach minimum vidno..a keby ale aj...zas ziadnu dramu by som z nahoty nerobila...

lus83
27. feb 2019

Ja sauny tiež milujem, ale ten nudizmus vadi dost aj mne. Ja chodievam v plachte a nechapem, preco by som sa mala odhalovat pred cudzimi ludmi. Este zeny ok. Ale pred cudzimi muzmi je to des. Aj mne vadia hole penisy okolo mna total nechutne. A niektorí ti chlapi aj taki nabudeni z toho tepla tak nadrzane cumia, ze hned utekam prec. Podla mna, keby si ludia zahalovali intimne partie plachtou, bolo by to oveľa lepšie. Inak je to dost trápne.

korunka1
27. feb 2019

@m.i.r.i súhlas 👍. Tiež som postretala rôznych exotov v saunách...nemyslím však exibicioniistov. Väčšinou si dovolia chlapi, ale tak decentne, dajú dole plachtu a sersam prekryjú. Ženy pomenej a keď ,tak sú to poväčsine cudzinky.
Do parnej sa dokonca chodí bez plachty. Byva tam intimnejšie osvetlenie a hoci som v domacom prostredí,myslím meste,tak s tým nemám problem.

nesvadbovo
AMBASÁDORKA
27. feb 2019

@m.i.r.i uplne zdielam Tvoj nazor, pre mna je to, ked ludia spoteni az "za usami" vojdu bez sprchy do ochladzovacieho bazena, uplny vrchol, vtedy ma fakt striasa..

Ja by som to prirovnala k tomu, keby niekto prisiel v zabkach a kratasoch do opery. Rovnako chapem, ze nie kazdy ma operu rad, moze to dostat ako darcek, ale sudny clovek si nastuduje pravidla, ktorymi sa v tomto prostredi treba riadit. A ak nie som ochotny sa zodpovedajuco obliect a spravat, tak tam radsej nejdem...

ninapat
22. mar 2019

@hettinka To je sranda, my chodime do saun a to celkom casto a radi a ako som pisala tak som este nikoho tam tak nevidela. Ale tak ked uz nieco take sa stane podla mna normalne sa da poziadat toho cloveka aby si prehodil plachtu 🙂