Obťažovanie na verejnosti a v poobedných hodinách

2. feb 2024

Idem sa len zdoverit, pretoze som otrasena z toho aky uchylaci behaju po vonku aj v poobednych hodinach. Hned ako som nasadla do autobusu plneho ludi ma zacal obtazovat muz v strednom veku, vykrykoval oplzlosti, ignorovala som ho. Odfotil si ma. Potom si chcel prisadnut, povedala som mu nech ma neobtazuje a na sedadlo vedla mna som polozila svoje tasky...vystupila som na zastavke, kde zvykne byt viac ludi, vystupovala i zena sediaca za mnou, ona jedina v autobuse neignorovala co sa deje, pustila ma pred seba...vystupila som, ten muz vystupil za mnou...rychlo som nastupila na predosly autobus...stastie, ze este otvoril dvere, lebo uz startoval, ten muz nestihol nastupit, utekal za autobusom...ten autobus isiel na konecnu, uz len jednu zastavku, ale za krizovatku... ako som vystupila, videla som, ze stoji na krizovatke a obzera sa, nevidel ma, rychlo som sa skryla za bytovky...bola som cela roztrasena, na mobile som mala vytukane cislo 158, keby ma prenasledoval az domov...utekala som s tazkym nakupom, bolo to velmi neprijemne...postretavala som uz aj v minulosti, aj za vidna kadejakych uchylakov, ale toto bol extrem...je hrozne, ze uz aj za vidna sa clovek stretne s obtazovanim...

sheila121
2. feb 2024

@klip0 môže, ale čo z toho? Dneska sa tu vykeca, a zajtra na neho môže zase natrafiť.

klip0
2. feb 2024

@sheila121 čo z toho ? Napríklad že jej to môže psychicky pomôcť ?
Ale škoda reči, kto nechce chápať, nepochopí

sheila121
2. feb 2024

@klip0 treba reálne pomáhať, a nie psychicky cez koňa.

klip0
2. feb 2024

@sheila121 😂

sheila121
2. feb 2024

@klip0 čo je smiešne? Autorka sama napísala, že sa to deje a každý to ignoruje. Alebo len potlapka po pleci cez internet.

chodec15
2. feb 2024

Slzak do kapsy, niekedy staci aj deodorant nastriekat do oci ... No zial, ako su ludia k sebe coraz viac arogantnejsi a cim viac hejtu vsade, tak je coraz menej ludi ochotnych sa zastat inych na verejnosti a palit si prsty kvoli cudzim ludom. Tak na buduce, kym niekto bude chciet na niekoho vyvrieskat, nech si spomenie, ze mozno raz bude potrebovat v nudzi pomoc a okolo pojde mozno iba tento/tato.

lilyianka
2. feb 2024

Ja by som veru políciu zavolala.

ziarifka
2. feb 2024

Zažila som obťažovanie iba za bieleho dňa, cca medzi 11tou a 16tou. Mesto Prešov, ale skúsenosti už tak 10-20 rokov staré.

Na zastávke v centre ku mne pod dáždnik vošiel chlap s rukou pod bundou a začal mi vykladať, že sedel 20 rokov za vraždu. Ušla som do autobusu. Bol obed a na zastávke ani nohy, ulica úplne vyľudnená.

Cestou zo zakladnej školy o 13:30 ešte na školskom dvore na mňa skočil mladý chlap, ktorý mi jednu ruku odzadu vsunul do výstrihu a druhou mi chytil rozkrok. Začal sa pri mne ukajat, tak som vytiahla telefón, že volám políciu. Vtedy odišiel. Bol to môj prvý pohľad na mužský úd.

O 15:00 som šla preplnenou mhd, mala som asi 11 rokov. Chlapík mi držal zadok. Keď som sa v tej tlačenici posunula, šiel za mnou a znova ma chytil za zadok. Bála som sa vystúpiť, že ma bude prenasledovať.

Všetko zlé som zažila za bieleho dňa, v rôznom veku a vôbec nešlo o tmavé odľahlé miesta. Už teraz sa bojím, čo čaká vo svete moje deti. Často sa v diskusiách rieši, že sú mladé dievčatá vonku po zotmení. Tak len upozornenie, že za bieleho dňa sa toho deje ešte viac.

petulda333
2. feb 2024

@klip0 detaily? Myslis vazne. Ved on bezal za autobusom. To je uz chore. Bolo by fer opisat ho aj miesto,aby si zeny z okolia dali pozor. Nechapem coho sa boji. Ved tu nema ani nick ani fotku.

taga
2. feb 2024

Ale ja nechapem,ved si mala oslovit niekoho na ulici, zostat v skupine ludi na zastavke, nie odchadzat a oddelovat sa.. pripadne ohlasit soferovi autobusu.. a neviem, mozno blbost, ale ja by som sa asi na toho debila rozkricala za bieleho dna - minimalne to pritiahne pozornost a moze ho to vyplasit..

zuzanazu85
2. feb 2024

Práve preto sa treba o tieto veci zaujímať. Tiež som zažila pár krát obťažovanie vo vlaku,boli roky dozadu. Niektorým ,,šibe",každý to vidí všade,že niektorým jednotlivcom ... a ak sa dá čo i len trošku priblížiť výskyt potencionálneho choromyselneho jedinca a tým pomôcť či predísť ešte k niečomu horšiemu,treba to normálne ohlásiť príslušným orgánom. Len to som chcela. A nik by nemal byť ,, pštros hlavou do piesku" ak je svedkom protiprávneho konania,aj obťažovania. (Neverím,že sa slečny,pani nezastal ani jeden chlap v autobuse). Ľudia ešte nestratili ľudskosť, zaujímajú sa o veci okolo seba,verím tomu stále 😊.

annm81
2. feb 2024

Súhlasím, že ty nie si povinná informovať/varovať iných. A iní zasa nie sú povinní ti akokoľvek radiť, či dokonca ti pomocť, až ťa niekto zasa bude obťažovať. Vesmír je v rovnováhe, príspevok môžeš zmazať a život ide ďalej (alebo aj nie, ak niekoho ten blázon zahluší).

Pre ostatné, ak si neviem poradiť sama, treba otvorene požiadať o pomoc konkrétnych ľudí z okolia. V autobuse je vždy možnosť osloviť šoféra. Rozhodne sa nevzďaľovať od miesta, kde je viac ľudí. A nebáť sa vytočiť políciu, keď je situácia takto vyhrotená.

petulda333
2. feb 2024

@annm81 tiez nechapem ,preco neurobila cirkus v autobuse ,kde bolo viac ludi ale vystupila 🙆 a mozno sa to ani nestalo. Neverim,ze keby na nu vrieskal v autobuse a obtazoval,zeby sa vsetci prizerali (teda okrem jednej)

klementinka58
3. feb 2024

ano zazila som prenasledovanie pocas dna a dialo sa dlhodobo. Este ako vysokoskolacka som chodila za priatelom ( terazjsim manzelom) z intraku k nemu domov a velmi casto za mnou chodil jeden muz cca par rokov starsi. Raz ma dobehol a pytal si aj moje telefonne cislo, co som odmietla, ze som zadana. Ale casto ked ma videl v meste ma len tak prenasledoval az k bytu priatela, potom stal pred bytovkou niekedy aj dlhe hodiny. Ma zarazilo, ze sme sli s priatelom vonku 2 hod od prichodu a on tam stale stal. Raz priatel siel smeti vysypat a ten pan tam stal...Potom som ho dlho, dlho nevidela, az po rokoch mi kamoska povedala, ze sa lieci lebo ze bol psychicky chory a prenasledoval ludi. Stretla som ho tento tyzden po rokoch, samozrejme uz si nepamatal 15 rokov je tomu 🙂 ani si ma nevsimal, takze dufam, ze jeho zdrav stav je stabilizovany. Bol s otcom na nakupoch. O to horsie je, ze byva v nasom mensom meste, neviem ci by dokazal aj ublizit ale bolo to velmi stresujuce

betulinka1
3. feb 2024

Hrozný zazitok. Ja by som volala policiu hned ako by po mne vykrikoval. Mozno mate v meste na zastávkach kamery, Cize aj teraz vies ist na policiu, nech zistia kto to je. Odfotil si ta a moze ta vyhladat aj cez tu fotku, toho by som sa bala najviac.