Používame cookies. Viac informácií tu. OK
katkatt
25. apr 2012

mne sa ten napad paci. Tiez sme zvazovali aj frekvenciu daneho krstneho mena. Potom som niekde u lekara v cakarni nasla reklamny casopis aj s tabulkou 10 najpouzivanejsich dievcenskych a chlapcenskych mien za minuly kalendarny rok v SR a hoci bol na 6.mieste, aj tak mame Filipa. 🙂

dai
25. apr 2012

myslim ze taku tabulku na celkovej vzorke za kazdy predchadzajuci rok zverejnuju vsetky staty - staci trosku pogooglit...

anjelicek26
25. apr 2012

Bolo by to fajn, ale toto pojde jedine cez admina a excel tabulku a kazda mamina by musela nahlasovat - ak to nejaka neurobi, uz je to neobjektivne... ale ano bolo by to fajn, lebo nelly, terezka, sara, sabinka, olivia u dievcatiek je teraz strasne v kurze... mozno by to par maminkam otvorilo oci, ze je ich uz privela.

jazv
25. apr 2012

ani nie, take prehlady uz vychadzaju.

mikadooo
25. apr 2012

Ano, ano jednoznacne by som to ocenila! A este by nebolo zle dat tam aj lokalitu...my sme dost vyberali meno podla toho, aby sa tak nevolalo kazde druhe dieta v okoli, ale zas aby to nebola prilis ujeta exotika k nasmu slovenskemu priezvisku s makcenmi a dlznami, takze mna tieto statistiky dost zaujimaju. Staty sice statistiky zverejnuju, ale obycajne tam byva len prvych desat mien a obycajne, kym sa taka statistika spravi tak uz je medzitym aj neaktualna 🙂. Tu by sa to mohlo aktualizovat automaticky.

baklik
25. apr 2012

ja suhlasim, napad to nie je zly. aj ked rebricek mien je jasny - z chlapcov je najfrekventovanejsie Jakub (to mam pocit, ze pomaly kazdy chlapec v okoli sa tak vola) a z dievcat Sofia (aj ked ja osobne poznam iba jednu).
ale na MK su aj maminky, ktore davaju nezvycajne mena a bolo by zaujimave vediet celkovy rebricek, nielen TOP 10, lebo ten je, aspon co sa SK tyka, znamy

bobocka
25. apr 2012

napad je to velmi dobry.bolo by velmi zaujimave vidiet ake mena davaju detom rodicia najcastejsie a ake najmenej a ake dokazu ludia povymyslat 😉
aj ked osobne si myslim,ze rodic by mal dat dietatu take meno,ktore pre neho nieco znamena,ku ktoremu ma vztah,ktore v nom nieco prijemne evokuje a nie len take,ktore je v kurze 😉

graceful9
25. apr 2012

mne sa to tiež páči, hlavne tá lokalizácia,,,ja mám Nelly, tých je možno ako maku, ale nie tam, kde žijem ,,,,tu je iba Nela v kurze a Nelly je jediná na okolí, pokiaľ viem 🙂

viki2912
25. apr 2012

chceli sme byt originalni a dali sme meno sofia....najpouzivanejsie meno vraj.ale je nasa 🙂

maggiore
26. apr 2012

dovolím si oponovať prvému príspevku, všetko čo sa maminky pýtajú na Modrom koníkovi sa dá "vygoogliť", to by si vlastne zatratila celého MK 😉 ... ja som to pochopila, ako dobré vylepšenie stránky - štatistika detiečiek registrovaných mamičiek, keď sem človek často chodí, tak nech už nájde čo najviac užitočných info pod jednou strechou, o to podľa mňa na takýchto stránkach ide, pričom je pochopiteľné, že info vieš nájsť aj v iných zdrojoch, ale čím praktickejšia a funkčnejšia stránka, tým navšetevovanejšia, je v tom aj trošku marketingu, lebo je potom zaujímavejšia aj pre firmy a podnikateľské subjekty, ktoré si radi zaplatia za reklamu na najnavštevovanejšej stránke 😉 .... a osobne by som tu takú štatistiku tiež ocenila 😵

ajkuska
26. apr 2012

najčastejšie mená za minulý rok na Slovensku Jakuba a Sofia 🙂 podľa štatistík

dara76
26. apr 2012

http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-8&sprava=naj...
http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-8&sprava=jak...

Osobne si myslim, ze sa aj keby tu bola taka statistika, nic zavratne sa nedozvies. Nie kazdy tu zverejnuje mena svojich deti.

ivett1
30. apr 2012

@chalim ahoj, nápad dobrý, ale asi duplicitný...najpoužívanejšie mená sú už v spomínaných štatistikách...(štatistiky sa dajú urobiť aj z mesiaca, nemusia byť len ročné...ale ročné majú lepšiu výpovednú hodnotu😉 a vôbec nie sú zastaralé...veď sa rozhodujete min. tých 9 mesiacov, nie?..)
a čo sa týka inšpirácie pri výbere mena, keď rodičia nechcú dať deťom veľmi často používané mená, tak takáto téma o menej frekventovaných menách tu už je (tuším sa to volá nezvyčajné mená...alebo tak nejako...)... 😉
ak by tu bol nejaký "rebríček TOP najpoužívanješích mien", tak by sme sa dozvedeli z toho len to, aké sú najpoužívanješie mená detí mamičiek registrovaných na mk a zistili by sme, že sa ani príliš nelíšia od štatistík😉...ale to je len môj názor...

heni79
17. júl 2013

Mne to príde úplne zbytočné. 😅
Viem, že existujú ľudia, ktorí sú posadnutí napr. tým dať jedinečné meno (mám takú kamošku a jej výber bol vskutku bizardný), alebo meno, ktoré je práve v móde.
Ja si však myslím, že 99% je výber mena o rodičoch, o tom, čo im bude znieť dobre a čo bude prípadne sedieť aj k priezvisku.
Navyše, také štatistiky na webe sú. 😉

avanti
17. júl 2013

@chalim - takato statistika so vsetkymi menami danymi v roku 2010 je na stranke ministertva vnutra - nielen 10 najcastejsich ale uplne vsetky do jedneho - deti narodene na Slovensku za rok 2010- treba len otvorit excel. dokument pod statistikou TOP 10.
http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=najca...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli