Ochorenie u psa

29. jún 2023

Dobry den chcem sa poradit ,mam jazvecika a dnes som mu nasla toto v srsti ked som ho kupala. Zda sa mi ako keby mu srst aj vypadavala myslela som si ze to su klieste ale su to nejake chrasty. K veterinarovi sa chystame uz som mu poslala aj fotky len nereaguje na spravy. Je to nakazlive ? Mam maleho syna a psik je vo vnutri s nami. Ma to na hrudi a jednej nohe .. Na zivo to nevyzera tak ako na fotkach skoro to nieje ani vidieť

poopsie
29. jún 2023

Náš mal čosi podobné a zistila som, že je alergický na pšenicu, dávame mu len hypoalergenne granule a už sa mu také nevyhodilo, bol šteniatko a davali sme mu dosť piškót a potom bol celý takto vyhadzany

listy456
29. jún 2023

je to alergicka reakcia, moze kludne byt doma prajem vela zdravia

autor
29. jún 2023

@listy456 viete bojim sa lebo stikal sa s jednym potulnym psom o ktoreho sa nestara nik myslite ze mohol od neho ochoriet ? Nikdy som sa s nicim takym nestretla znama mi pisala ze to moze byt aj nejaky svrab ale neviem ci to psi vobec mavaju

autor
29. jún 2023

@poopsie no dufam ze to bude len stravou nas jedava zas len konzervy granule mu nechutia

betulinka1
29. jún 2023

Nepamat si co to bolo ale dostali sme na to calciovu mast u veterinara. Celu sme ju museli potierat. Bola uz starsia a mala aj alergie. Cize ako ti uz pisali, moze to byt aj alergia. Ta calciova mast zabrala.

cocolino234
29. jún 2023

@autorka svrab veľmi svrbí, čo má za príčinu, že pes si to neustále olizuje a vznikajú tam kvasinky, čo spôsobuje silný zápach, vyhľadaj si dog scabies a uvidíš fotky, podľa mňa takto svrab nevyzerá, to posúď sama. Ale psy majú veľmi často alergie na blchy a keďže píšeš o incidente s potulným psíkom, nečudovala by som sa ak by na neho nejaká skočila. Brala by som to aj ako najpravdepodobnejší dôvod ak si nemenila stravu, nedávali ste mu jesť niečo iné alebo ak doteraz nemal alergie na nič z vonkajšieho prostredia. Vôbec sa podľa mňa nemusíš báť.

autor
29. jún 2023

@cocolino234 no moze byt lebo som nasla minuly tyzden blchy asi 6 ale kupila som sampon a vycesala som ho

cocolino234
29. jún 2023

@autorka tie chrasty, ktoré si poslala značia to, že alergická reakcia prebieha už dlhšie bez liečby a spôsobila zápal kože, takže sa vytvorili chrasty. Čiže osobne si myslím, že to bude alergická reakcia, keďže popisuješ túto situáciu. Určite to ale nie je nič vážne a podľa mňa už vôbec prenosné ale samozrejme nie som odborník.

lalia33
29. jún 2023

Aj moja mala niečo také ,chrasty ale na hlave a ušiach, bola som s nou u vet. A povedal ze to bude alergia a najčastejšie ze na kuracinu. Tak sne vysadili kuracie a morčacie, kupujem granule len hovädzie alebo jahňacie a prešlo to,len dávam pozor aby tie granule neobsahovali žiadnu zložku z hydiny. Zatiaľ jej pomohlo prejsť na inú stravu . A samozrejme žiadne kosti z hydiny🙈 tiež som sa bála ci to nemá nejaký svrab keďže tiež mam ročne dieťa doma,ale to by ju aj ta koža svrbela a škriabala by sa.

hladamematku
30. jún 2023

ahoj a ako dopadol ten potulny pes O KTOREHO SA NESTARA NIK?

autor
30. jún 2023

@hladamematku no on majiteľa ma len sa o neho nestarajú majú ho dat do útulku ale vraj sú preplnené miesta a čakajú

autor
30. jún 2023

@lalia33 no on sa skrabe na tej labke kde to ma ale zas nie neustále

hladamematku
30. jún 2023

napises mi do srpavy o ake mesto ci dedinu ide?