Odporučíte nejakú dobrú knihu na oddychové čítanie?

kismarika
5. júl 2014

Ahojte babenky,keďže je čas dovoleniek,hľadám nejaké dobré knihy,vedeli by ste niečo odporučiť,ktoré ste čítali a páčili sa vám?Nemalo by to byť nijaké ťažké čítanie,ale vyslovene oddychovka,ale zas nie dajaký brak🙂Najradšej mám knižky,napísané podľa skutočnej udalosti,alebo keď aj vymyslený príbeh,ale s uveriteľným dejom.Nemám rada tie presladené,romantické príbehy ,ktoré majú pramálo spoločného so skutočným životom,s nepravdepodobnými náhodami , zvratmi a udalosťami a končiace sa vždy happy endom...Mám veľmi rada aj humorné knižky🙂Na oplátku aj ja vám ponúknem pár titulov,ktoré sa mi páčili a vrele ich odporúčam🙂
Skutočné príbehy:B. Mahmoodyová:Bez dcéry neodídem,B. macDonaldová:Vajce a ja a jej pokračovania:Mary a ja,a Ja to zvládnem(knižky podľa skutočných udalostí a pritom veľmi humorné),C.Hofmannová:Biela masajka,S.Kuglerová:Dieťa džungle,Boris Filan:všetky Tam tam-i(cestopisné knižky,plné humoru),od slov.spisovateliek:V.Hofmannová: Odsúdený,A.Caddington:Mal to byť pekný život,T.Keresztényiová:Bez dcéry som neodišla a Sama mama,D.Ogino:Sushi v dushi...Ďalej ma ešte zaujali tieto knižky,ktoré síce nie sú podľa skutoč.udalosti,ale boli veľmi pútavé so zaujímavým dejom:S.Gruenová: Voda pre slony,C.Mc Cuollughová:Vtáky v tŕní,Daphne du maurier: Rebeka...

liz_lemon
5. júl 2014

skus tu najnovsiu od T. Keresztenyiovej - Dva plus dva, alebo humorne cestopisy pise M. Holcova, specialne od nej odporucam Lidi I, Lidi II, Lidi III, a I mesta maji dusi
zo skutocnych pribehov odporucam J. Wallsova - Skleny zamok
a mne sa pacili aj vsetky knihy od Lisy Jewell - Ralphov vecierok, Po vecierku, Pravda o Melody Brownovej

janinah
5. júl 2014

B.Bickmorová Lietajúca lekárka,P.Shawová Hľadači opálov,A.J.Cronin Klobučníkov hrad......

zutera
5. júl 2014

Bohužel nevím kdo jí napsal,ale já ti na oddych doporučuji deník šílené matky 🙂 100% se nasmějes

pemizb
5. júl 2014

Oddychova a vtipna kniha je PAN KAPLAN MA TRIDU STALE RAD. Je to v cestine. Je to o pristahovalcoch ktory sa ucia jazyk. Stoji za to si precitat

ingridd
6. júl 2014

síce nie všetky su podla skutočného pribehu, ale v poslednom období sa mi dobre čítala markéta dočekalová: rychle a bezbolestne, hosseini: tisíc žiarivých slnc, tatiana de rosenay: klíč k minulosti, john green: na vine su hviezdy

pre mna ale najlepšie dovolenkové a vlastne aj celoročné čítanie je simmel, stephen king alebo zdena frýbová- všetky ich knihy su perfektné

kaktusik007
6. júl 2014

Harry Potter - 7 dielov.
Pan Prstenov - 3 diely a Hobbit - ako bonus predtym, aby si pochopila ze o com je jednotka....

toto je totalne oddychove citanie 😉

alebo cokolvek od Pratcheta -- ci ako sa pise.... tiez to su take rozpravky 🙂

niki101988
6. júl 2014

Ak si chceš oddýchnuť a zasmiať sa skús od Jonassa Jonassona: Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, je to aj v slovenčine ale prekladu ušla dosť pointa. Teraz od neho čítam druhú: Analfabetka, která uměla počítat 😀
Inak Harry Potter je skvelý a teraz ho číta aj môj manžel a ten má cez 40 😎
@zutera Napísala to Jill Smoklerová a tiež som sa pobavila ale Stoletý stařík bol lepší

hanka2222
28. okt 2015
Používateľ hanka2222 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od hanka2222.

Teraz som práve dočítala knihu jednej trocha menej známej autorky čo vyhrala zopár literárnych súťaží a dosť som sa zabavila najmä na tej našej slovenskej realite na úradoch, presne tak to je, dokopy tam celý čas nič nerobia no keď príde prepúšťanie tak sa naraz nevedia zastaviť :D tu som to našla http://www.juliacizova.sk . Inak čítavam viac klasiku al niekedy si niečo takéto doprajem.

sonka345
6. nov 2015
Používateľ sonka345 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka345.

O psíčkovi a mačičke - pri rozprávke si najlepšie oddýchnem 😀

denisa833
13. nov 2015
Používateľ denisa833 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od denisa833.

Ja doporučujem http://www.egmont.cz/knihy/ctyricet-pravidel-lasky/. Kto má rád romantické knihy, táto je super 😉

srenata
15. nov 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

Ja mám rada knihy od Keleovej-Vasilkovej. Sú to príbehy zo skutočného života, so skutočnými problémami skutočných ľudí ale s pozitívnym koncom 🙂

ali223
16. nov 2015
Používateľ ali223 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ali223.

5 jazykov lasky

miriamka001
22. nov 2015
Používateľ miriamka001 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miriamka001.

Krásna Katarína, Odviate vetrom - pri tom si vždy oddýchnem 🙂

adinka83
12. jan 2016
Používateľ adinka83 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adinka83.

Ja mám tiež rada Vasilkovú ale super knihy sú aj Muži sú z Marsu, ženy z Venuše a spol. Tie knihy sú fakt super 🙂

barca1205
20. jan 2016
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

Akékoľvek historické romány. Rada sa občas stratím v čase 🙂

syslica
20. júl 2016

Perfektná kniha je Nicolas Barreau: Úsmev ženy, vydalo vyd. Zelený kocúr a bohužiaľ je to zatiaľ jediné u nás preložené autorovo dielo. Myslím, že by sa páčila všetkým ženám akejkoľvek vekovej kategórie. Zabavila som sa na nej ja aj moja 70-ročná mama. Je to skrátka knižka, ktorú zhltnete na jeden šup: zábavná, poučná, o vzťahoch, parížskych reáliách, francúzskej kuchyni... miestami som sa nahlas rehnila a odpočinula som si ako nikdy...

jana653
21. júl 2016

skús knižky od Táni Keleovej Vasilkovej, má kopu skvelých kníh 🙂 alebo skús najnovšie od Jojo Moyesovej, - Predtým ako som ťa poznala 🙂 skvelá knižka, má aj druhé pokračovanie 🙂