Odporučte psíka do domu

pusinka263
11. sep 2021

Ahoj. Deti by veľmi chceli psika. Presťahovali sme sa do domu,ale nemame este plot,cize zvazujeme psika maleho vzrastu, co by bol dnu. Nieco male a vhodne k detom (4, 7rokov). Najprv som chcela Yorkshira ale kazdy ma odhovara, ze je prilis ,,divy,,. Bola by som vdacna za vasu osobnu skúsenosť. Dakujem

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivik4
11. sep 2021

Za mna jednoznacne maltezacik 😍 ani neplzne,ma vlasky

katulik123
11. sep 2021

Ja by som šla do útulku, ale... Yorkshir, čivava za mňa určite nie... Prosím nepodporuj mnozitelov teda ľudí z bazárov. Odpoveď, že nebudeš chodiť na výstavy nie je dostacujuca. My mame krizenca. Nevieme s čím. Ale asi bishonik a maltezak, nemáme žiadne zlé slovo na neho. 😊
Lebo tí akože kvázi bez papierov čistí, ti predavatelia vedia dať také absurdné výhovorky prečo pes nemá papiere, že až to bolí. Ja by som šla bud do kríženca, alebo rovno smer útulok

sissy27
11. sep 2021

@pusinka263 pre deti je vždy najlepší pes plyšový. Deti s ním k veterinárovi nepôjdu, nebudú financovať starostlivosť, nebudú robiť prakticky nič, chvíľu ho budú mojkať a to je všetko. A možno ti pes bude žiť dlhšie ako sa ti deti udržia doma.
Dospelí budú zabezpečovať komplet výchovu a starostlivosť, takže si vyber psa, ktorý vyhovuje tebe a ktorého zvládneš. Každý pes má svoju povahu, úplne zovšeobecňovať na konkrétne plemeno sa nedá. Šteniatka a mladí psi majú viac energie ako starší. Plus treba rátať s tým, že je to záväzok na 10-15, aj viac rokov, takže vyriešiť dovolenky, prácu (ak ráno idete všetci do práce /školy / škôlky a vraciate sa večer, a pes má byť celý deň doma sám, tak nič moc pre psa).
Vyber si plemeno, u ktorého si ochotná a schopná investovať do výchovy, veterinára, prípadne kaderníka, s ktorým chceš chodiť na prechádzky, ktorému si schopná zabezpečiť starostlivosť počas dovolenky.
A ber psa buď z oficiálnej chovnej stanice alebo z útulku, skús nepodporovať kadejakých množiteľov.

adri442
11. sep 2021

@pusinka263 a, čo tento? Treba ho česať, ale je nádherný 😉

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajko2011
11. sep 2021

My máme Biewera s PP. Za nás maximálna spokojnosť a najlepšie rozhodnutie. ❤️ Kúpili sme ju, keď mal syn 7,5r.

1mina
11. sep 2021

Mozno pre vas otrepana fraza ale aj ja by som sla.do utulku - ja mam tiez odtial aj moji rodicia..v utulku vas usmernia aky psik by sa k vam povahovo hodil, vedia vam povedat aku ma ktory u nich povahu, pripadne si mozete vybrat aj starsieho alebo steniatko...my mame teraz z utulku 5 rok mix borderkolie vnutri, je taka zakrpatena nie velka ako nornal borderky, ale je krasna a povahovo uplne perfektna aj pri 2 malych detoch...alebo si mozete len pokukat stranky na fb psia dusa, utulky roznych miest ci vas oslovi nejaky psik maju ich tam nafotenych aj popisanych s povahou

diverzia
11. sep 2021

ahoj..prosím ťa, hlavne neprihliadaj na to, že "deti chcú psa". dôležité je, či ho chcete vy dospelí. Mne moja dcéra pílila uši, ako veľmi chce psa,ako ho bude chodiť skoro ráno venčiť,aj na obed,aj na večer, ako mu bude robiť jesť, hrať sa s ním :D my sme samozrejme vedeli,že nič z toho nebude. Bavilo ju to prvý týždeň. Čiže psíka sme si zaobstarali s tým,že ho veľmi chcem hlavne ja, lebo som bola zvyknutá vždy mať psíka,keď som bývala s našimi.Muž s tým súhlasil a podielame sa na starostlivosti len my dvaja. S tým proste treba rátať. Ale teda k rase, po dlhom zvažovaní podľa našich možností sme vybrali maltezáka a ja môžem povedať, že sme nič lepšie spraviť nemohli. Yorshire je veru divoký, uštekaný..detto čivava..Maltezák nepúšťa chlpy, nepotrebuje chodiť každý deň na túry, nepotrebuje 5hodinové vybehávania vonku, má rád deti, naša je veľmi múdra, naučí sa všetko hneď..a je voňavá :D :D ona sa obtrie napr. o čerstvo opraté prádlo a voní. takže za mňa maltezák napriek tomu,že mne sa viac páčia veľké psy,ale nemáme na to proste podmienky. A čo sa týka útulkov, my sme si pred maltezákom zobrali do dočasky psíka z útulku,lebo sme tiež chceli dať šancu útulkáčovi. ale zobrali sme si psíka, ktorý mal zrejme niečo veľmi zlé za sebou a išiel mi doslova zožrať dcéru, neznášal ju, vrčal na ňu, bojovne pred ňou stál a dcéra (inak 10r. čiže nie žiadne malé dieťa,ktoré sa k psíkom nevie správať) sa nemohla ani pohnúť. snažili sme sa ich samozrejme naučiť vychádzať, ale dcéra sa nakoniec tak bála,že prestala vychádzať z izby a museli sme jej tam nosiť aj jedlo..takže pri útulkáčoch žiaľ nikdy nevieš,čo majú za sebou, obvykle to samozrejme ani nevedia pracovníci útulkov :( ale raz,keď už bude dcéra mimo domu, určite si zoberiem útulkáča 🙂

karhu
11. sep 2021

kym nie je plot, na psa ani nemyslite...
aby sa deti pobavili vezmi ich do utulku vencit nejakeho psa...tam realne uvidis ako s nim deti funguju..a co to je..pes na voditku a 2 deti

macilaci
11. sep 2021

@pusinka263 Mops. Jedna nevýhoda iba srsť. Ináč pes pre každého. Ci ste gaucovy ci aktívny. Prispôsobí sa. 🥰

jabuducanevesta
11. sep 2021

v byte sme mali yorkshire, nebol divy, nemala som ten pocit, dokonca sme mali leziaceho onko pacienta a zohrieval postihnutu ruku a kludne lezal s nou a nechal sa cesat, hladkat,,, vonku ale sa vedel vybehat s loptou,,, co sa tyka chlpov, neboli ziadne vlasy po byte,,

diverzia
11. sep 2021

a hlavne si treba premyslieť ešte predtým,akú rasu budete vyberať, či si vôbec nejakého psa zaobstarať. či budeš mať čas sa mu venovať, chodiť s ním na prechádzky (hlavne ak nemáš plot, lebo psovi treba pohyb,socializáciu)..a aj do budúcna, či ho máš kam dať, keď idete napr. na dovolenku..my napr. už nemôžeme ísť hocikam, na kopec akcií, čo sme zvykli chodiť pes nemôže..áno, mohli by sme ju nechať doma,ale nie preto sme si psa kupovali. je člen našej rodiny,tak chodíme tam,kam môže ísť s nami. okrem zahraničnej dovolenky raz za rok, to ju necháme u svokry. ale teda treba počítať s tým, že pes potrebuje kopec vášho času, hlavne teda tvojho a mužovho,lebo to nebudú starosti detí,ale vaše.. a nie je to na mesiac,či rok

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macilaci
11. sep 2021

@cocolino234 však samozrejme že nie na športovanie. Zle som sa vyjadrila😔Skôr som myslela to že keď je sám nevystraja, môže kľudne ostať doma. A potom sa teší ako dieťa 😉