Odpoveď, prečo sa vírus šíri koronavírus

6. nov 2020

Nie som zástankyňou tejto vlády, ale dnes som už dostala strašne tlaky. Muž išiel s dcérkou po dedine na prechádzku. Stretol susedu a ta mu povedala, ze aj so synom mali koronavirus. Cely čas som ich stretala chodiť po celej dedine aj so psom bez ruska. Ešte som sla po dcerku do škôlky, tak sim ich stretla, chlapec sa ma pytal, kde mám dcerku, ešte zle vyslovuje, tak pri tom pľuje na všetky strany... len naštastie som ku ním ani blízko nešla, možno 3-4 mestre od nich. Ešte jej syn je autistu, kdekoľvek sa rozbehne ma korona vírus a ma ho bez rúška. Pritom v prvej vlne ho nosili poctivejšie než ktokoľvek. Ako môže chodiť človek bez ruska, keď vie, ze ma korona vírus. (A robili si tie regulérne testy, nie tieto víkendové) dalsia suseda hovorí mužovi že ma tiež korona vírus vyše mesiaca, suseda stiahnuté rusko pod nosom, ale vraj už nie je infekčná. A tu je odpoved prečo sa to šíri. A nakoniec mi povie známa, čo ma salon, ze počas prvej vlny mala najlepšie zárobky, lebo všetci boli doma a každý sa chcel masírovať a ísť na kozmetiku, tak robila vo veľkom na čierno. Zle ni je... a na fb všetky veľké buričky proti systému.

ajka0207
6. nov 2020

Ale tak zas suseda ak to má mesiac, má pravdu. Podľa najnovších zistení nie je infekčná.

rachel36a
6. nov 2020

V pohode..ja som sa len opytala odkial vies ze este maju karantenu...ja mam tiez aj susedov pozitivnych ale neviem dokedy maju byt doma

lindusss2016
6. nov 2020

A vy, ktore tu frflete, ze niekto robil na cierno, by ste sa ako zachovali, keby ste boli szco a zo dna na den vam vezmu zivobytie? Poslusne by ste sedkali doma, kym co? Zmizne korona? Korona nezmizne a co teraz uz nic nema fungovat? A kto ma krmit ich deti a platit im hypoteky? Podla vas su tito ludia sebecki, podla mna chcu len uzovot rodinu... 🤔

milka1988
6. nov 2020

Strach ta zabije skôr nez nejaká korona a stres! ;)

autor
6. nov 2020

@lindusss2016 tak prečo pýtala ešte aj od štátu peniaze, keď potajomky zarábala?

leeo
6. nov 2020

U nas je to podobne. My sme jak puky sedeli doma viac nez bolo potrebne a teraz si ti co maju byt v karantene vychadzkuju kade tade. Ludia to musia zazit aby pochopili, najhorsie na tom je, ze ohrozuju ostatnych

nickpick
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindusss2016
6. nov 2020

To nie je otazka na mna. Sle myslim, ze trzby klesli kazdemu jednemu zivnostnikovi a vyplatit len najom v meste je celkom masaker, ak nezarobis nic. A to su len tie zakladne naklady na to, aby nemusela uplne zrusit biznis, ktory budovala roky, plus z niecoho treba aj rodinu uzivit. Neposudzuj inych, kym nekracas v ich topankach...

sara07
6. nov 2020

ty si videla tu vyšku prispevku ??? však si naštuduj čo vlastne dostal taky szoč a skus toho mesiac žit

lujza123
7. nov 2020

Nehnevaj sa ale dedinské klepny sú občas horšie ako ten vírus.
Áno, po mesiaci človek naozaj nieje infekčný. Aj keď bol chorý tak na testy sa dostal často až po 6 dňoch, na výsledky čakal ďalšie 3 dní. Ak nemal príznaky a bol kontaktovany iba preto ze prišiel do styku s pozitívnym celé zistenie kovidu trvá ešte dlhšie. Áno mala by nosiť rúško, ale kolky ho nosia po prázdnej ulici pri prechádzke zo psom? A koľkým trčia von tie nosy?

Že maly živnostníci robili načierno? Divis sa im? Odvody, dane, nájom platiť museli, kompenzácie od štátu v reále veľa ľudí ani nedostane. Ale ešte aj tu biedu do ktorej sa dostali im ľudia budú závidieť.

autor
7. nov 2020

Ale ta živnostička mala vtedy najlepšie tržby ako ona sama povedala, normálne ma okolo 2.000€, takze mala ešte viac. Načo takej ešte príspevok? Ale áno, chudera, ktorá chcela vyžiť. Podľa mna len nenažraná.

janetinka27
7. nov 2020

@majamat neviem presne ako je to teraz,ale pred cca 2 tyzdnami zistili muzovi covid,siel do karanteny a ja som musela ist s nim.hned mu volali z ruvz,on ma nahlasil a oni mi vypocitali datum testovania o 5 dni. moj test bol tiez pozitivny a mne dali karantenu 10 dni.dokopy som teda bola v karantene 15 dni.takze tych 10 dni rataju az od tvojho testu (bez ohladu na to,kolko dni si bola predtym v karantene kvoli inym ludom).
mne tiez hned volali a musela som nahlasit ludi,s ktorymi som bola 10 dni pred mojim pozitivnym testom. rozhovor bol dokladny a dlhy.potom kontaktovali zasa ich.dokonca volali aj nasim doktorom alebo trebars aj do skolky. takisto v sme aj my niekolkokrat volali na ruvz,ked nam nieco nebolo jasne.bolo to po dlhsom case prvy raz,co som bola pozitivne prekvapena z pristupu a dokladnosti prace nejakej institucie.

janetinka27
7. nov 2020

no a teda pristup mnohych ludi je teda katastrofalny.ako aj tebou spomenuta zivnostnicka.zial niektori ludia hladaju cesticky. aj ked sa mnohi ludia poctivo snazia dodrziavat nariadenia,ini na to kaslu a je im to jedno.

moonlight1210
7. nov 2020

Tej znamej szco by som v dobrom poradila, aby nikomu nerozpravala, ze si zaziadala o ten prispevok pre pokles prijmu a ze ho dostala (ak jej ho schvalili).
Lebo su ludia, co vedia, ze robila na cierno vtedy. A nikto taketo jej “vydrbanie so systemom” nepripise na vrub jej sikovnosti.
Naopak. Do oci sa jej usmeju, aka je sikovna a ze ma pravdu, treba vziat, ked davaju, na strome to nerastie. Ale v duchu stratia zabrany s nou vydrbat, az bude im treba. Lebo uz sa tym u nich dostala na uplne ine pole. (Nie zeby vsetci boli cnostni a tiez odmietli prilezitost si vypytat peniaze. Ale ona sa tak ocitne s nimi pomyslene na jednej lodi. A prestanu mat zabrany s nou jednat rovnako.).

majamat
7. nov 2020

@janetinka27 u nas som ja pozitivna, ale teraz z plosneho testovania pozitivitu neriesia. to uz nestihaju a nevolaju, ani nezistuju kontakty. aspon keby su niekde nejake instrukcie. napr, pri testovani, hoci aj na tom modrom certifikate, keby to bolo. to aby sme patrali co dalej.
volali sme na hygienua tam nam povedala, ze ak sa budem citi dobre a budem bezpriznakova, mozem ist po 10dnoch do roboty. a mm bol negat a ak nebude mat priznaky, tiez moze ist, no ak chce, moze sa dat aj otestovat, ale medzitym uz moze chodit do roboty. ak bude mat priznaky tam by sa mal dat otestovat a samozrejme byt doma a samozrejme od pozit testu 10dni doma.

ja som popisovala to, ako je to nedomyslene parve z toho dovodu, ze po 10dnoch moze ist ten, co je spolu s pozit. v karantene do roboty. ved on na zaciatku karanteny je negativny ( testy sunepresne, tak nemusi byt no je aj ta moznost, ze je ), ale moze sa nakazit pocas karanteny. ak sa nakazi na zaciatku karanteny, tak OK,a le ak sa uprostred, tak potom je este po skonceni karanteny infekcny. a toto je na hlavu. takto pojde vela infekcnych ludi do prace.
nap. ja som bola sice infekcna uz zrejme pred testovanim, no ja som bola v ten tyzden vela v robote, s mm sme sa doma len tak prestriedavali, moc sme spolu neboli.

janetinka27
7. nov 2020

@majamat uz chapem. mozno tu pomoze to druhe testovanie,ze ten co sa vo dvojici nakazi neskor,bude pozitivny na druhom teste a dostane potom svojich 10 dni.ale ak sa takato situacia stane na 2. kole,tak uz to.bude horsie,bo 3.kolo nebude. my sme si kupili domace testy a este sme sa na konci karanteny otestovali.neviem nakolko su spolahlive,ale zatial vsetky, čo sme v rodine pouzili,korespondovali s vysledkami zo statnych testov. tak verime,ze uz nie sme infekcni.

majamat
7. nov 2020

@janetinka27 zial to tiez nei je riesenie, lebo clovek v karantene na 2 kolo ist nemoze

majamat
7. nov 2020

@janetinka27 no vsak uvidime, zda sa, ze an mm mozno nieco lezie.

janetinka27
7. nov 2020

@majamat mam pocit,ze uz baby pisali na koniku,ze je vynimka a na druhe kolo mozu ist aj ludia v karantene.ale na 100% to neviem.
vela zdravia vam zelam

majamat
7. nov 2020

@janetinka27 nie nemozu, vynimka je v tom, ze prave ludia v karantene tam nejdu.

majamat
7. nov 2020

@janetinka27 a dakujem ❤

sara07
7. nov 2020

toto si prosím ta velmi pekne prečítaj aspon 3x
https://zdravienadzlato.sk/takto-rychlo-sa-koro...

cukroska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leuchtturm
28. feb 2021

no a preto aj ty musis dodrziavat ROR, lebo nevies, kto v tvojej blizkosti moze byt korona pozitivny 😉

majamat
28. feb 2021

nemyslim si, ze to je nedodrziavanim opatreni. covid je na celom svete a nitko takto zle an tom nie je, hoci nemaju ani take opatrenia ako my. a navyse vzdy a vsade budu ludia, co opatrenia dodrziavat nebudu.
nevedela som celkom presne cim toto vsetko je, ale v poslednej dobe som zachytila viacere info, co s tym suvisia a neico na tom bude.

zacnem trosku od konca, lebo ej to jednoduchsie, cize ockovanim. su krajiny, kde zacali ockovanim hlavne dochodcov, lebo ti najviac osadzuju iesta v nemocke. akoze uz je tu obrat a cim dalej tym mladsi prichadzaju, ale to ej dosledok mutacii a dlodobo nerieseneho stavu pandemie.
a teraz sa dostavam k dost dolezitej casti. liecba. nevedela som ako to je s leicbou, ale predsa nejaka liecba existuje. su predpisane urcite leicebne postupy podla toho,o aky stav infekcie sa jedna. zial u nas to funguje tak, ze hoci je covid zavaznejsia infekcia, tak choreho nevidi ziadny lekar, ako teda je bezne pri ovela lahsich infekciach. vsetko sa riesi cez telefon. este som zabudla pripomenut, ze odporucanie an uziavanie niektorych vytaminov sa v TV objavilo len nedavno, dovtedy nic. su teda leicebne postupy v zaislosti od stavu,a le teda ak by aj dr. cez telefon tento stav zhodnotil ( tazne je ci spravne ), tak je zas problem s leicbou. udajne liek Ivermectin je ucinny,a le nedostupny a to vyzeral byt uspech, ze sa konecne medzi indikacie zaradil aj covid. tieto liecebne posty sa akosi ani nikto neunuval oznamit lekarom. keby si ich nezostovalisami, tak v rukach nic nemaju.

cize neoinformovany lekari, nedostaok ucinneho lieku, necysetrenie pozitivnych, tiez strach zo strany pozitivnych z hospitalizyie. casto to odkladaju, nevedia dobre zhodnotit svoj stav a nechcu si casto ani pripustit moznost, ze by to s nimi bolo take zle. a toto ma za nasledok zavazne zhorsenie stavu. udajne v rozhlase robil dr. z nasej nemocky - primar plucneho oddelenia a aj ten priznal, ze takych ludi by mal niekto vysetrit, lebo sa jednoducho dostavaju do nemocky neskoro. keby sa vysetria, liecba sa zahaji skor, je mozne, ze by v nemocke ani neskoncili.

a tiez sa mi dostala do usi dlasia info ( udajne to povedla niekto kompetentny v TV - neviem kto ), ze pozitivneho nad 65r pociaju ako 4 pozitivnych. tak ak ano, tak teda sa mi z toho rozum zastavuje, tiez som pocula a o osobnych skusenostiach ( v mojom okoli a od viacerych ludi ), ze za umrtie na covid davaju aj pribuznym peniaze, tiez neviem ci je to pravda, ani to enmam chut zistovat, no ak ano ( comu nasvedcuje aj fakt, ze za pozitivnych pri plosnom testovani sa platilo viac - chore ), toto vsetko dava priestor na umele navysovanie pozitivnyhc a aj mrtvych na covid, ci s covidom.

tiez mi pride dost protichodne, ze do skoly na papieri o bezinfekcnosti potvrdzujem, ze som nebola v kontakte viac ako 15min s pozitivnym, ci v jednej miestnosti s pozitivnym a pod, teda nepamatam si presne ako to tam bolo popisane. cize viac ako 15min a blizky kontakt je potrebny na infikovanie sa, no aj tak musime nosit ruska vonku. bola som jedno obdobie v kontakte s pozitivnou, vlemi blizko, bez ruska a neochorela som, az o mesiac, za co zrejme mohol aj stres. dcera chora nebola a mm bol, ale nemal covid - vyluceny pcr testom. viaceri susedia boli pozitivni a niektory mierne priznaky, alebo bez priznakov a rdinny prislusnici vacsinou odolali. dnes soms a bavila s predavackou v obchode a oni to zvladaju dobre, vobec nie je u nih vyskyt pizitivnych, hoci su s nimi mozno aj denne v kontakte. nejak mi to cele nesedi.

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz