Odstávajúce ušká u 6 ročných detí - skúsenosti s korekciou?

ollynka
15. jan 2019

Ahojte, ja by som poprosila rodičov, ktorí majú skúsenosť s takouto korekciou odstávajúcich ušiek u 6 ročných detí, viem že to robia v BA a v Topoľčanoch, aké máte skúsenosti? Ako je to cenovo teraz?Ako dlho má dieťa hlavu obviazanú a pod.Ďakujem

nelinka2009
15. jan 2019

@ollynka jej super tema, ak nevadi pridam sa... nas ma zatial 2 a pol a uska po tatovi a svokre 😆😅😂, ale urcite budeme musiet riesit sme z BA ak by niekto nahodou nejake odporucenie ;)

modrava
15. jan 2019

neviem ci vam pomoze moja historicka informacia... riesila som to pred 16 rokmi a vtedy nam poradili, ze to nemame davat robit na esteticke kliniky, ale priamo do detskej nemocnice na orl. ze pri korekcii usnic zohladnuju vyvin detskeho uska, kvalitu sluchu. dcera napriklad nema uplne prilepene uska k hlave ako to mal syn nasich znamych a ten musel ist na opravku operaciu, lebo ho to nejako tahalo, mal bolesti.. a je pravda, ze od tych jej 6 rokov ked jej to robili sa jej zmenil tvar hlavy, lic, sanky a automaticky aj usi.
a este doplnim, ze nam poradili doniest papier od psychologicky, ze ma z toho dcera stres a hanbi sa, takze to mala operovane na zaklade odporucania, cize bez uhrady.

vierka_z
15. jan 2019

Nie je na to 6 ročné dieťa ešte malé? Neviem no asi by som ešte nejaký ten čas počkala pokiaľ je to len estetický problém a nemá vďaka nim ešte nejaké zdravotné problémy

ollynka
autor
15. jan 2019

pokiaľ pôjdem do detskej nemocnice tam budem asi tiež musieť doniesť odporučenie od detskej lekárky alebo iného lekára zrejme so zdrav. dôvodov,....neviem len si myslím, ale zistím si to,..Ďakujem
@modrava

modrava
15. jan 2019

@vierka_z praveze sa to robieva pred prvou triedou. nez ide dieta do skoly. v dnesnej dobe sikany moze aj par rokov posmechu narobit obrovske skody na psychike dietata

namornicka
15. jan 2019

Ja som si to dala robiť keď som bola na vysokej škole a pamätám si, že ešte aj 3 roky potom ma to bolelo keď ma tam niekto udrel alebo trafil loptu, videla som fakt všetky hviezdičky. Ale možno deti sa regenerujú skôr. Obviazané som to mala tak cca 2 týždne.

silvi70
15. jan 2019

@ollynka, moja skúsenosť je tak ako v prípade @modrava staršieho dáta, ale snáď pomôžem. Dcéra mala odstávajúce uši, ušnice mala akoby nevytvarované. Nad operáciou sme rozmýšľali od jej 3 rokov, nejako sme to odkladali. Potom sme na popud psychologičky operáciu absolvovali s tým, že dcére vypracovala posudok, že jej odstávajúce ušká spôsobujú traumu - na základe tohto odporúčania by mala byť korekcia bezplatná. Hľadali sme v okruhu známych kontakt na dobrého plastického chirurga. Mamina robila v tom čase v zdravotníctve a tak sme sa prepracovali do Ružinovskej nemocnice na Kliniku plastickej chirurgie. Absolvovali sme vstupnú konzultáciu a dohodli sme termín. Dcéra mala problém so zrážanlivosťou krvi, ktorý sme museli doriešiť. Operácia prebehla v lokálnej anestéze - nie je to bezbolestný zákrok. V jej prípade celá operácia - korekcia trvala dlhšie - cca 2,5 hod., ale výsledok stojí za to. Uši krásne, nie je vidieť žiadne jazvy, nik by nepovedal, že má uši "tvarované" lekárom. Po operácii musela mať obväz na hlave - vydržal jej neporušený cca 3 dni, potom sme museli previazať. Neskôr sme dali dcére na hlavu sieťku. Obviazanie hlavy sa dá vydržať, bolo treba dať pozor, aby jej do jaziev nezarástli vlásky.... Inak bolo hojenie bez problémov, ušká ju neboleli...
Pamätám si, že na operáciu čakali aj menšie deti.
Keď sa na celú vec dívam spätne, určite neľutujem, že dcéra podstúpila korekciu. Čo ti však radím, vyber si lekára, ktorý má dobré referencie - nehľaď výlučne na peniaze a rôzne "akciové ponuky" súkromných kliník. Sesternica dala robiť korekciu na súkromnej klinike za "super" cenu - chodili na korekcie ďalšie takmer 2 roky + sa vyskytli problémy s hnisaním rany.

s1m.one
15. jan 2019

ahoj, mne to robili pred 23rokmi, tiez sme priniesli nejaky papier, myslim, ze mi to robil plasticky chirurg, mala som 10 rokov, bolest to bola riadna hlavne potom,celkova operacia ok, napichali injekciami, cca 3tyzdne som mala hlavu obviazanu, vyslo mi to na nejake chripkove prazdniny, ale dalo sa to a som rada 👍 inak mam pocit, ze moja mama to riesila viac ako ja, mne to tak nevadilo, aj ked som bola z dediny...

alienka28
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janinah
15. jan 2019

chodte rovno na orl odd.a čím skôr /kým nenastúpi do školy a nebudú sa jej deti smiať....ženú sa za tými operáciami plastickí chirurgovia,ale určite by som to dala robiť orl chirurgovi ,neviem ako je to teraz s poplatkami,ale pokiaľ zoženiete papier od psychologa,že je to nutné pre psychické zdravie dieťaťa,tak sa poplatok neplatí ,aspon takto to fungovalo,ale úplne aktuálne info nemám...nie som laik,čo sa orl týka

michaelanez
15. jan 2019

Dobrý deň, mne mamka chcela dať robiť uška keď som bola malá, ale neodporúčali jej to, lebo sa uši vyvíjajú ešte, tak nakoniec som si dala na 18stku je to super pocit, držia ako majú - len to detstvo a posmievanie bolo dosť kruté od detí

janinah
15. jan 2019

@michaelanez oni by sa vyvinuli aj odoperované v detskom veku

trinka
15. jan 2019

@ollynka mi sme to teraz riešili. Zákrok nás caka 14.2. Dcérka ma 9, keďže sa to robí v lokálnej anestéze, tak sme čakali kým s tým príde sama. Že jej to vadí. Pani doktorka jej všetko pekne vysvetlila. Budú jej to robiť u nás v nemocnici. Plastická chirurgicka. Odporúčanie nepotrebuješ, lebo zákrok nie je hradený poisťovňou. Platíš si to sama. Aspoň u nás to tak je.

michaelanez
15. jan 2019

@janinah jedna známa ma malé dieta no uz teraz väčše, ale dali robiť usi a teraz jej ro uz budú na treti krat prerábať bo sa to stale vrátilo späť

janinah
15. jan 2019

@michaelanez len málo prípadov treba reoperovať,ale stáva sa,sú aj komplikované vrodené anomálie ušníc....a možno nemali dobrého operatéra

ollynka
autor
18. jan 2019

@michaelanez
@janinah
@janinah chúďatko, a tá trauma pre celú rodinu, fuu,..toto bolo podla mna zle zoperované, kde im to operovali?

ollynka
autor
18. jan 2019

@trinka rozmýšlame nad BA, ako rastie dcérke hlava rastú aj ušká. v škôlke posmech neužije, ale obávam sa ako to bude v škole, deti sú škodoradostné ak bude šikovnejšia ako iné deti, je citlivej povahy, prišla domov zo škôlky sa obzerala v zrkadle smutno a my hovorí, mami mám uši ako chlap,..pýtam sa to ti kto povedal?že p.učitelka v škôlke tak jej hovorím, no niekde má väčšie ušká a niekto hubu,musela to prezentovať takto aj v škôlke ako som jej povedala,lebo som videla že učitelka je zarazená, ale už akože vôbec , deti ju berú normálne, len tá závisť u detí ako rastú,....a k tomu príde.

s1m.one
19. jan 2019

no ved toto, ja som este pred operaciou nosila latkove celenky, take co idu okolo celej hlavy, a nosia sa za usami, tak som ich nosila cez usi (z klasickej latky, napriklad zimne su srikovane - ak vies co myslim..), teda kusok aj cez usi a neodstavali, neviem preco som to tak robila, ale zrejme tiez sa mi nechcelo pocuvat nevychovane deti, drzim palce a vela sil, to date a verim, ze na blbcov dcera zabudne ! 🙂

michaelanez
19. jan 2019

@janinah ja som mala asi šťastie, keď son sa narodila mala som zrolovane uši obalené blankou, po narodení to to urobili, žiaľ uši sa nenapravili. Tam ja som si dala v 18stke v Košiciach u Dr. SVEHLIKA a klobúk dole držia už 4 roky

ollynka
autor
23. jan 2019

@trinka koľko vás to celé vyjde nakomplet ,...môžeš aj do správy,...

trinka
23. jan 2019

@ollynka napíšem ti po operácii, lebo cena je orientačná ... do nejakých 600€

smurfetta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
smurfetta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
smurfetta
29. jan 2019

Dobry den, mate niekto skusenosti s touto operaciou v Kosiciach ? Vďaka

michaelanez
29. jan 2019

@smurfetta áno ja, MUDr. Švehlik

smurfetta
2. feb 2019

michaelanez, koľko to stojí? aky analýzy potrebne ? Mate fotki ushek pred a po operácii? Vďaka

michaelanez
2. feb 2019

@smurfetta ja som pred cca 4 rokmi platila 395e, ale teraz to stojí okolo 500e, robi sa to v lokalke injekcie kus bolia ale dasa to prežiť... Foto pozriem a ked tak pridam

smurfetta
4. feb 2019

@michaelanez Ako dlho citili bolest po operacii? veľmi bojimsa 🙂

michaelanez
4. feb 2019

@smurfetta najhoršií bol prvý tyždeň, davala som si lieky od bolesti ale najviac mi pomohol zázvor lebo ten rýchlejšie hojí rany po OP🙂 zvládnete nebojte 🙂

smurfetta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz