Oplatí sa kúpa teplovzdušnej fritézy?

janka_mamka
25. máj 2021

Ahojte .rozmýšľam nad kúpou teplovzdušnej fritezy Delimano. Mate ju niektora doma?? Oplatí sa to reálne, alebo je to len marketing. Vzhľadom aj na cenu je skoro o polovicu lacnejšia ako iné značky.
Ďakujem za odpovede

iduska13
25. máj 2021

@janka_mamka my sme ju dostali minulý rok ako vianočný darček. Odvtedy som ju použila asi 3x. Veľmi nám z nej nechutilo. Hranolky boli skôr ako pečene zemiaky z rúry, a keď som tam dala rezeň vôbec nebol taky pekný ako ho ma teta Gizka v reklame. Ryba rovnako nič moc... Moja teta je na tom zas opačne, ta si ju nevie vynachváliť.
A možno som ja divná 🤷‍♀️😀

janka_mamka
autor
25. máj 2021

@iduska13 ďakujem pekne za odpoveď. Teraz to bude ešte horšie rozhodovanie keďže ty nie si moc spokojná ,ale teta áno 😄😄😄

janci05
25. máj 2021

Ja mám asi 2 týždne z Lidla Silvercrest a robili sme na nej pár krát pečené zemiaky, šupla som tam aj špekačku pred koncom k nim. Pekne opieklo, zemiaky chrumkavé, vôbec sa mi nelepili ako na plech v rúre. Včera som robila plnené šampiňony so syrom, za pár minút hotové, zapečené. Ja som s ňou spokojná, ale Delimano konkrétne neviem posúdiť.

janka_mamka
autor
25. máj 2021

@janci05 super ,ďakujem za odpoveď.

yvfkfk
25. máj 2021

My sme dostali z Lidla Silvercrest, sikovne je to ale pre rodinu mala porcia, treba na viac krat co ma omrzelo😁

marcellka32
25. máj 2021

Mám delimano (dostala som to), robili sme v tom asi 3x, mne osobne to nechutilo, a je tam malý košík (sme 4), musíme na dvakrát všetko...je v špajzi v krabici

janka_mamka
autor
25. máj 2021

@marcellka32 ďakujem. Myslím, že sa teda bez nej radšej zaobídem.😀

janka_mamka
autor
25. máj 2021

@yvfkfk ďakujem za odpoveď 😀

michellia
25. máj 2021

Ano, u nas sa oplatila 🙂 Rychla vecera v nej chuti lepsie

domiklik
25. máj 2021

@janka_mamka bože, len delimano nieee 🤨

3petka
25. máj 2021

@janka_mamka Mne to kúpila švagriná... ale značku presne neviem teraz. A podľa mna je to sprostosť. To iste urobím aj v teplovzdusnej rúre a nemusím 10 krát prehadzovat .... Ak v tom niečo robím tak len hranolky z čerstvých zemiakov aj to možno len tak 1 krát za dva mesiace....

janka_mamka
autor
25. máj 2021

@domiklik prečo?

bukajka_mata
25. máj 2021

Sesternica ju má, lebo je sama s dcérkou, tak tá si to chváli, že tam to urobí a vybavené, že kvôli jednému dvom stehnám nemusí rúru zapínať a podobne. Tak ale to je vec názoru, každému iné sedí.

martina1201
25. máj 2021

@janka_mamka ja delimano nemám, ani neodporúčam. Bratranec mal a vraj je to najjednoduchšia verzia a celkovo sa mu nepáčilo. Vrátili a kúpili inú značku drahšiu a tá sa im viac páči. Značku ale neviem. Ja mám z Číny od detí Xiaomi. A hoci sme 7 doma, tak ak si chcú deti niečo iné urobiť ako je navarené tak robia v nej, aj keď ja chcem pre seba s manželom urobiť namiesto vyprážané ho pečené.

Ešte taká rada pre všetky ktoré nevedia ako dosiahnuť krásnu farbu. V polovici potrite vodou alebo olejom. Naberú farbu do zlata či rezne či iné vyprážané veci..... Ja v nej bežné robím vyprážané rezne, hríby, hranolky, fašírky, karfiol, pečené zemiaky aj syr vyprážaný. A tým nemyslím len kupované ale aj doma obalené 🙂

vikusjk
25. máj 2021

@martina1201 a to ozaj v teplovzdusnej sa ti spravi tak pekne, ako v klasickej? Ze je to take cervenkave, ci aka je to farba a chrumkave?

@janka_mamka Delimano som tiez zvazovala asi pred pol rokom, potom ze hocijaku, ale teplovzdusnu, nech akoze je to zdravsie, ale nekupila som nic a nakoniec asi kupim normalnu klasicku fritezu na olej. To teplovzdusne vlastne ani nie je friteza, lebo sa to nefrituje, ono sa to pecie v horucom vzduchu. Tolko moja dilemma a jej riesenie 😅

martina1201
25. máj 2021

@vikusjk no my sme si to kúpili kvôli tomu aby sme trošku zdravšie žili a nejedli vyprážané v oleji. A áno je to do červená ak to potries vodou alebo olejom. Za mňa vodou stačí. Jasné že chuť je trošku iná ako keď to vysmazis v tom oleji, lebo ten olej odtiaľ odbúras. Ale inak fakt sa mi v nej dobre varí a aj to chutí.

gazpalm
25. máj 2021

@janka_mamka mam ju a za mna nie,zbytocnost

lenuska0075
25. máj 2021

My mame asi pol roka. Kupili sme velku 6l tusim ma. Uz som v nej robila kura, zemiaky, fasirky, syr, dokonca aj piekla pagaciky. 🙂 u nas ide aspon 1x do tyzdna 🙂

horalka1986
25. máj 2021

@janka_mamka su z nej dobre pecene zemiaky, ale to je asi tak cele vyuzitie. Sme 5 členná rodina, takze ani len rezne v nej nemozem urobit. Za mna zbytocna kupa. Len zabera miesto.

janka_mamka
autor
25. máj 2021

Ďakujem vstekyyyyym za odpovede. Takže dilema vyriešená teda asi skôr nie ,ako ano. Píšete síce ze je dobra akurát tak na hranolky a v podstatne ja som ju na to aj chcela len na hranolky rezne mozno rybu a to by bolo aj celé. Nijaké špeciálne jedla by som v nej nerobila. Ale asi radšej normálnu klasickú 🙂🙂🙃

janka_mamka
autor
25. máj 2021

@martina1201 no takto nejako som si to aj ja predstavovala . Ze zdravšie rezne a hranolky. Nič viac by som v nej asi ani nerobila. A to sa zas tiež robí len za čas take jedla 😀

janka_mamka
autor
25. máj 2021

@martina1201 ďakujem my sme traja 😀

stanulienkat
25. máj 2021

@janka_mamka ved hranolky mozes robit v rure. Co som aj ja pocula, ze blbost,co stoji v komore.

yvfkfk
25. máj 2021

Mne napriklad hranulky z rury nikdy nechutili, z tej teplovzdusnej fritezy lepsie ale ze by som si kvoli tomu kupila sa neda povedat 😁

domiklik
25. máj 2021

@janka_mamka pretože všetko čo som od nich držala je ruke je predražené haraburda

janka_mamka
autor
25. máj 2021

@stanulienkat praaaveze mi hranolky z rúry nechutia. Myslela som že toto bude trochu iné
Ale ak to má chutiť tak isto tak asi radšej nie 😅

janka_mamka
autor
25. máj 2021

@yvfkfk no ved ani mne 🤣🤣🤣🤣

janka_mamka
autor
25. máj 2021

@domiklik ďakujem za názor . Nikdy som od tejto značky nič nemala - neviem posúdiť.