Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

nezabudka13
autor
1. dec 2009

diki to si cenim a to slniecko zajtra vyde ani keby bolo zatmenie cenim si vas zaujem v takychto chvilach to bodne

tatolu
1. dec 2009

hihi, však preto sme tu 😉
Mne tiež pomáha vykecanie.
Drahý je skôr tichšej povahy, brat sa tak často neozýva a má tiež dosť svojich problémov, maminka je tiež ďaleko a ju najviac zaujíma, čo deti. Vydala som sa proti jej vôli, takže problémy s mm a svokrovcami moc nemusí počuť. Iba čo mi povie: No nevravela som ti? Alebo iba: Tak toto počuť nechcem. Takže tiež pomôže, keď mám smutné chvíle, vbehnúť na koňa 😉

nezabudka13
autor
1. dec 2009

ja sa pozalujem aj majke mojej dcerke ale nemozem ju stale zatazovat mojimi problemami ona ich tam vonku ma ties dost a co sa tyka rodicov mama mi zomrela ked som mala 8 r.a otec pred 5 r.a teras by som prijala keby mi tak frflal za usami pre hociaku malickost ☹ ale bohuzial

tatolu
1. dec 2009

😔

Veď ja sa nesťažujem. Som rada, že ju mám 😵

petrahy
1. dec 2009

ja mam takisto konika 😀
keby neni jeho mnohe veci by boli inak vdaka niektorym babam som si dala prihlasku na skolu lebo ma k tomu povzbudili a teraz som v tom az po usi 😝 😅 myslela som podam prihlasku nezoberu ma a budem mat pokoj od mm ktory chcel aby som to skusila

a chodim kecat skorej sem byvam na bytovke vztahy su tu ake take aj tak ta kazdy poohovara a este k tomu sme na dedine ani ja ani manzel odtialto nepochadzame

nezabudka13
autor
1. dec 2009

tatolu sory ja som sa ta nechcela dotknut a ani som to nemyslela tak ze sa stazujes

nezabudka13
autor
1. dec 2009

prepac mozno som to mala inak napisat asi som dnes moc podrazdena alebo neviem este raz sory 😉 😀

tatolu
1. dec 2009

Ja som to tak ani nezobrala 😉
Iba som si uvedomila, že nie som taká dobrá dcéra, ako by som chcela 😔 . Ale to s Tvojim príspevkom nemalo nič spoločné. Uvedomujem si to už dlhšie.

Petrahy, nesťažuj sa 😉 a makaj na sebe 😵 Aj Lenin bol toho názoru že je treba Učiť sa, učiť sa a ešte raz učiť sa 😉 Aj keď potom doba nebola najlepšia, táto myšlienka je pravdivá. Hlavne v tejto dobe. Neboj, zvládneš to 😵

petrahy
1. dec 2009

tatolu ja sa nestazujem len clovek ktoreho vyhodili skoro z maturity velke sebavedomie nema 😝
a ucit sa ucit sa a ucit sa ma moc nebavilo nikdy tak neviem co teraz robit ale vsak polovicu skusok z tohto semestra mam za sebou obcas aj motyka vystreli 😀

tatolu
1. dec 2009

No vidíš a ja mám iba prvú za sebou z ôsmych 😉

nezabudka13
autor
1. dec 2009

tatolu ja som z dvojiciek a vzdy som bola nie na druhom ale mozno na 3 mieste po sestre ale zvykla som si otec az pred smrtou prisiel nato ako sa mylil tak ty sa neobvinuj ze si zla dcera 😉 😀 pekne snicky

tatolu
1. dec 2009

Nezábudka ďakujem 😔
Dobrú nôcku aj Tebe

petrahy
2. dec 2009

ja som zo štyroch bab najmladšia, mamina si stale nahovarala že ostanem s nimi, realita však bola dosť iná našla som si priatela a chodil pre mna na rande a moje sestry takto nikam s nikym nechodili. Najstaršia sice mala priateľa ale to bola vojna medzi maminou a segrou nakoniec odisla segra z domu. Ja som sa vtedy dala na nadstavbove študium zdravotna sestra a mamina zase vo mne videla že sa budem o ňu starať do smrti. Totiž išla do predčasneho invalidneho dochodku. Medzitym aj dalsia sestra si našla priateľa a mali svadbu. Ja som s mojim chodila tri roky ked sme po dva a pol roku oznamili že sa vezmeme hned po skole nastali nezhody s rodičmi. skončila som školu vypadla do Blavy a svadbu sme mali 5 mesiacov po skončení školy. Moj manžel ešte študoval. Vratili sme sa po 2 a pol roku späť a aj tak sme nemali kam ist hladali sme podnajom. Rodičia sa odsťahovali asi pred tromi rokmi preč. Takže aka som dcera to teda fakt netuším. Iba teraz pokažde počúvam prečo sa nepresťahujem tam kde byvaju moji rodičia a byvam radsej na dedine. a ako si nahovaraju ze moje deti pojdu do skoly kde byvaju oni.

petrahy
2. dec 2009

čo sa deje? kde ste? dnes sa tu bavim sama so sebou? 😕

nezabudka13
autor
2. dec 2009

hlasim prichod trosku neskoro ale som tu a co sa tyka toho ze nevies aka si dcera ?urcite super ale vies kazda mama si od narodenia svojich deti vysniva ake budu co budu 😀 😀 ale nie vzdy a v mnohych pripadoch nikdy sa tieto ich predstavy nesplnia amozno aj tvoja mama v tych snoch mala z teba princeznicku alebo advokatku ktora byva neviem kde len nie na dedine 😀 😀 😀 😉 ja som si ties donedavna myslela ze syn bude este dlho so mnou aa minuly tyzden som zistila ze po novom roku zostanen doma sama 😖 ☹ a co teras? odvtedy som nervozna podrazdena leze na mna depka ale co narobim ?mlady chcu byvat sami ja im v tom branit nebudem a vzdy tu budem ked bude treba

nezabudka13
autor
2. dec 2009

ja som ti vlasne chcela povedat ze mozno ani ty si neni taka ako si ta mamina vysnivala ale zato si neni zla dcera

petrahy
2. dec 2009

ja to tak berem ako to je aj ked mnohe veci nepochopime nikdy
myslim si že každa mama chce mat dceru podla seba a kazda dcera chce byt neskor dobra mama 😉

tatolu
2. dec 2009

Ahojte.
Nezábudka a var synátor má známosť 😔, alebo sa iba osamostatňuje.
A bude bývať veľmi ďaleko od Teba?

nezabudka13
autor
2. dec 2009

ahoj tatolu neviem ako zacat 😒ano ma priatelku ☹ v lete s nou prisiel za mnou do prace ked som sa ho doma opytala ci je to vazne povedal ze je to iba kamoska no a teras to vyzera tak ze budem mat nevestu a chcu byt sami ja som povedala ze to je ich rozhodnutie a ja ho respektujem a ze vzdy som tu staci povedat

tatolu
2. dec 2009

No to je ako moja bráško 😉
V apríli nám prišliel predstaviť kamarátku. Bola už v tehotenských nohaviciach. Malý sa narodil nasledujúci rok vo februári 😕 😀

nezabudka13
autor
2. dec 2009

no aby som veci uviedla na spravne miesto podla vsetkeho aj ja budem co nevidiet kocikovat 😀 😀 😀 😀

tatolu
2. dec 2009

😉 Keď budú blízko, tak je to OK.
Iba Ťa to muselo tiež zaskočiť 🤐. Podľa predchádzajúcich príspevkov som predpokladal, že synátor chodí vonku s chalanmi a nakoniec je v tom aj baba 😵. No kde čert nemôže, pošle ženskú 😀

nezabudka13
autor
2. dec 2009

teras si to vystihla to bol uder pod pas ale co narobim doba je taka 😝 ked budu oni stastny co viac by som si mohla zelat prajem si aby im to klapalo tak ako dcerke ta ma velmi sikovneho starostliveho manzela

tatolu
2. dec 2009

Poznáš ten vtip?
Sťažuje sa mama svojej kamarátke: Ja mám takého dobrého zaťa, že mojej dcére do postele nosí raňajky ale mám takú zlú nevestu, že chce, aby jej môj syn do postele raňajky nosil 😔

Neboj, bude im to klapať 😉

nezabudka13
autor
2. dec 2009

necham sa prekvapit 😎 ale uz idem do pelechu lebo sa mi nebude chciet rano vstavat zajtra cau dobru noc a pekne snicky 😀 😀

petrahy
2. dec 2009

človek tu chvilu neni a to su mi novinky 🙂
nech im to teda vyjde 😉
dobru noc

tatolu
3. dec 2009

Dobré ránko 😉

petrahy
3. dec 2009

ahojte prepacte možem sa tu vyžalovať?
chytá ma riadna depka moja sestra je v 12tom tyždni tehotenstva a začala cez vikend krvacať. Mám strach síce má doma ležať, ale poznáme to dve deti a pracujuci manžel
moju mamu dnes hospitalizovali v nemocnici lebo sa nemohla ani pohnut leži na neurologii a nevie čo jej je ako som pisala odsťahovali sa odtialto a nie je to lahke len tak sa previesť na otočku ked mam tri deti,pracujuceho manžela a ešte aj školu. Cez vikend mame majstrov na stavbe a v nedelu ideme do Prahy.

tatolu
3. dec 2009

Petrahy, rada by som pomohla, ale neviem ako 😔
Nemôže sestra deti poslať na prázdniny k niekomu? Teda k mamke asi nie, ale ku svokre, alebo nejakej známej

petrahy
3. dec 2009

ma skolopovinne dieta a aj ja mam skolopovinne deti takze problem a ona ma svokru az na vychode. cez vikend som jej varovala ale teraz mam ine povinnosti ako som uz pisala