Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

nezabudka13
autor
28. jan 2010

petrahy na niektorych uradoch to je sila posielaju ta z jednych dveri do druhych a nakonec skoncis tam kde si zacala ale zabijes tym pol dna alebo aj den a tie nervy 😉 zatial som este v robpte asi to odkladaju k 1. februaru,ale uvidime zajtra.Veduci je akysi nemastny neslany ☹ asi ani on nevie co bude.Pani sukromnici si urobia po svojom.Neviem ake je u vas pocasie ale u nas napadalo asi 30cm snehu.Rano som isla na bicykli a z roboty pesi bicykel som tam nehala 😉 este stale snezi a vyzera to ze tak skoro neprestane,aspon sa decka vyjasia.Skoda ze sa nemam s kym ist sankovat.

tatolu
28. jan 2010

Aj tu padal sneh 😉
a tiež sa nemím ísť s kým sánkovať 😔. Všetci drobci drhnú ako starí chlapi a každých 5 minút behám dokolečka ako kométa a utieram sople 😝
Tá neistota musí byť zlá. Osobne som nezažila. Keď sa začalo u nás prepúšťať, tak som sa dala preložiť na novo zriadené miesto. Ako slobodná som si to mohla dovoliť - ísť do iného mesta a ešte aj s platom dole 😅

blazka24
28. jan 2010

nezábudka čo sa týka vybavovačiek čaká ma to zajtra, idem si odovzdať RD ..........

vyhadzovanie je nepekná vec, u nás sa tiež robilo systémom organizačná štruktúra a po chodbách sa hovorilo že říďo vyhlasoval že sa majú vedúci zbaviť nepohodlných a hotovo............to je teda veta, hodná majstra 😝

booooooooooože taká som nas.atá - toľko snehu, nedá sa nikam ísť, malý mi po hlave skáče čo nechodíme von a keď ideme tak mám ruky jak opičák čo nevládzem do kopca tlačiť kočík........

nezabudka13
autor
28. jan 2010

Blazka u nas sa vejky sef vyjadril ze jemu je niekto sympaticky a iny nie.Podla toho sa asi aj prepusta .Zostanu asi ti co robia bonzakov a pchaju sa veducim do zadku,ale co satyka mna tak taky zadok sa este nenarodil 😉 Tatolu co sa tyka tych soplikov mozno by bodli koleckove korcule 😉 ..srandujem. 😀 zelam skore uzdravenie aby sa stihli este posankovat.

petrahy
29. jan 2010

u nas snehu a snehu ale teplota je momentalne na nule tak sa zacina topit a vecer zacne mrznut a zase bude poladovica 😝 u nas je taky maly kopcek a auta sa na nom smykaju lebo je stale zladovately

milocka29
29. jan 2010

u nas teda toho snehu vela nie je. Vcera snezilo, ale nie veľa, takze cesty su suche. Ono nasnezit by mohlo ale iba na dvor a polia, aby cesty ostali ciste, iba aby sme sa sankovat mohli. Mraz ale je poriadny. Dnes sme boli az na 2 pohreboch, veru uz na cintorine bola riadna kosa.

blazka24
29. jan 2010

nezabudka presne si ako ja, vravela som že keby mám odísť dobrovoľne ale nikdy nebudem bonzovať ani si nekúpim indulonu aby sa mi lepšie liezlo do zadnice, no niektorí kolegovia by si zaslúžili tú indulonu alebo niveu ako darček od ježíška.....

u nás snehu napadalo, ledva som sa dostala na úrad a tam by som pricapila o stenu takú nepríjemnú ženštinu, potom podišiel jeden pán - síce beďárov mal až hrúza ale taký bol zlatý, všetko mi vysvetlil a oznámil a tá fúria sa urazila že sa ma ujal - také by mali robiť dozorkyne vo väzení.........

nezabudka13
autor
30. jan 2010

No u nas napadalo asi 40cm snehu ,aspon to decka vyuziju ked maju polrocne prazdniny.A nase skolacky co?aj vy to pojdete oslavit sankovackou ,alebo gulovackou?

blazka24
30. jan 2010

nezabudka tak ja neznášam sneh vrrrrrrrrrrr nemôžeme s krpcom von, to by som potrebovala na kolieska sane upevniť 😕

tatolu
30. jan 2010

som minule premýšľala, že kedysi sa pripevňovali na kočiariky (kolieska) lyže. Kde sa to stratilo? 😕 U nás sme to riešiť nemuseli. V čase spánku som košíky s dieťaťom vyviezla na dvor pod okno a odišla. U nás som kočíkovanie zatrhla od samého začiatku

nezabudka13
autor
30. jan 2010

Ja som dnes Samka dala do kocika a tiez iba na dvor ,ale iba preto lebo u nas su cesty jeden lad.Nema kto posypat ,alebo setria ,ved netreba ist ani na nakupi ,ani tu asi nemame starsich ludi ☹ Nie vsetci chodia na aute ako pani starostka.Ja chodim do prace tiez pesi,a mam to asi 2,5 km.A keby som mala bezky asi by to bolo rychlejsie 😀

nezabudka13
autor
30. jan 2010

Ani tu nemam velmi kedy nazriet,kazdy den nejaka navsteva.Aj teraz ma prist M. ocino ,tak sa sem dostanem zase az vecer.

tatolu
30. jan 2010

Nezábudka, nechceš zmeniť názov témy napr. na zanprázdnená päťšesiatnička

nezabudka13
autor
30. jan 2010

Tatolu ,vies ze to je celkom dobry napad 😉

milocka29
30. jan 2010

Este vcera som vam ten sneh aj trochu zavidela, ale uz dnes ho mame aj my. Nas Simonko poobede ani zaspinkat nemohol, lebo sa bal, ze ked sa vyspinka uz nebude sneh. Takze namiesto spanku bola poobede sankovacka a stavanie snehuliacika, iba maleho, lebo sneh je velmi sypky. Tatolu, presne si to vystihla. Nezabudka, len si pekne uzivaj Samka, tu ti to neutecie.

tatolu
2. feb 2010

Hádžem vás dopredu, aby ste sa našli 😀

milocka29
2. feb 2010

Ahojte. Nezabudka si iste uziva Samka, tak nema casu sem prispievat. Asi ma aj dost prace so snehom, lebo ked je tam tolko co u nas, lebo tu je ho neskutocne vela. Este pred par dnami som Vam ho aj zavidela. Ale aspon ze uz nefuka, ale vonku je cez den krasne, tak si ho aj uzivame, ked ho tu tolko mame.

tatolu
2. feb 2010

Aj u nás je dosť a aj zo striech už spadlo, takže niečo sme odhádzali a niečo nie. A možno už ani neodhádžeme 😔 . Manžel bude po nočnej, potom 2 dni denná a zas nočná. Ja to tento rok moc nestíham, lebo deti sú chorľavé 😔 . Problém je už iba keď idem k peci pozrieť, či netreba uhlie prihodiť 😉

milocka29
2. feb 2010

Ach tatolu, tak to teda nie je dobre, ked deticky su chore, ze si nemozu ani ten snezik uzit. Aj u nas uz vcera a dnes cez den padalo zo strechy. To veru poznam, ked potrebujem vybehnut vonku aspon s kosom, to len ked Simonko je velmi niecim zaujaty, aby ma nezbadal, lebo ked ideme vonku, potom je problem dostat ho zase dnu. On by bol na dvore aj cely den, hlavne teraz ked je sneh.

nezabudka13
autor
3. feb 2010

AHOJTE VSETKY 😉 uz som tu aspon na chvilku.V pondelok sa u nas prepustalo,s kolegynami sme to prezili, ,bohuzial pre vsetkych to nedopadlo tak dobre.Prepustili 3 ludi a 5dostalo vypoved na 3mesiace.Z naseho strediska mali prepustit 4 zeny ale veduci presvedcil vedenie ze mame vela prace a nestihame teraz a nie keby nas bolo menej ,no uvidime ,co bude 1 marca.A co sa tyka snehu u nas dnes napadalo asi 40cm ,snehu a ja mudra som isla do prace na bicykli ☹ Dufala som ze aspon hlavna cesta bude odhrnuta ,ale snivajte s nami.Tak ,babka tlacila bicykel 2,5km 😝 prisla som do roboty mokra ako mys anarobena ako kon ☹ babka je babka 😀 😀 .NO zmenim trocha temu .Samko je taky dobrucky ,placka iba ked je hladny ,alebo ide von z vane 😉 paci sa mu kupanie ,ale to si uziva iba tatino,mamina,ani babka nemaju narok ☹ Tatolu tvojich deticiek mi je luto ,ale toho snieziku si urcite este uziju.Zelam im rychle uzdravenie.

tatolu
3. feb 2010

No neviem, či si tento rok sneh užijú 😉 , teda dnes sme boli vonku a chalani ešte áno, ale Lukymu je jedno či je sneh, alebo nie - on iba s kladivkom, drevenou sekerkou a rebríkom má rozrobené 😅 a Tánička bud echodiť iba po odhrnutom 😒. Aj v lete iba po nízkej tráve chodila, lebo z tej vysokej má strach 😔 Možno o rok to bude zas iné - no vlastne isto bude iné 😵

nezabudka13
autor
3. feb 2010

Tatolu mozno bude z Lukaska nejaky konstrukter,alebo bude majstrovat nieco s drevom jede nikdy nevie.Tanicka je este mala ona si zvykne po case aj na vysoku travu a na studeny sniezik.

milocka29
4. feb 2010

nezabudka v pondelok som na teba naozaj myslela, ze asi u vas v robote sa prepusta, kedze bolo 1 no verila som, ze na teba ta karta nepadla. Aj tak je to blbe, ked clovek stale caka, ale prezit sa to musi. Samko je zlatucky, ked neplacka, je dobrucky. Aj nas Simonko sa velmi rad kupal aj teraz, ved je aj znamenie ryba. On v tej kope snehu, co ju mame na dvore stale by len s lopatkou pracoval, ale on zhrna z kopy na odhadzane, ze pomaha dedkovi a ockovi. No a tie cesty, to mi nieco hovor, sme hlavna cesta, ale hruza a chodniky ani nehovorim. Centrum mesta detto.

nezabudka13
autor
4. feb 2010

Milocka ,Simonko je rad vo vode ,je znameni ryba.Aj ja som v znameni ryba ,ale vo vode som najradsej vo vani 😀 Plavam ako sekera bez rucky.Moje deti su velmi dobri plavci a vzdy sa mi smiali ,ze ako je to mozne ze som v znameni ryby a neviem plavat.PREd 3 rokmi som bola na dovolenke v Spanielsku [synator tam vtedy pracoval a zaplatil mi dovolenku],bola som tam zo sestrou a do mora som isla tak po prsia a dost, ja som radsej chodila po plazi a zberala musle.Smiala sa mi ze som pri mori a nejdem si zaplavat.No co som samovrah? 😀

milocka29
4. feb 2010

Nezabudka, ja mam tiez vodu velmi rada aj vo vani aj vonku, ale najradsej mam bazen, aby mi voda siahala tak po krk, alebo aby som vedela, ze ked podskocim, dosiahnem na zem. Tak aj trocha zaplavem. Moje dcery tiez velmi dobre plavu aj manzel, takze zachranu aj mam. Aj mladsia dcera je ryba, ale jej to aj sedi, lebo ked su u nas a sa kupe, tak po hodine ju hladame, ze kde je, ale to aj mna. Simonko mozno bude vediet skoro plavat, lebo on je velmi smely, ako smely zajko z afriky. Maju velky bazen a v lete nechcel ani kruh, chcel iba tak plavat.

petrahy
5. feb 2010

ahojte tak sa hlasim mala som pokazeny pocitac uz mam notebuk 🙂 vraj k Vallentinovi ako citam zijete dobre ja a plavanie plavam rada ale nie som velky plavec v mori som plavala a dokazala som zaplavat az po bojku a späť drobci este plavat nevedia bez pomoci ale Matko uz zaplava kusok bez pomoci boli sme v nedelu plavat ako odmena za vysvecko a v skole im v marci zacina plavecky tak uvidime ako sa zdokonalia

milocka29
5. feb 2010

petra tak to potesi taky valentin.Aj vysvecko urcite bolo dobre, ked bola aj odmena. Neviem ci ste pozerali dnes vecer Eurosong na STV1, Daska Kostovcik je z nasej ulice, skoncila ako 4.

nezabudka13
autor
7. feb 2010

No Petrahy taky Valentin by potesil aj mna 😉 ,ale co narobim ked som vdova 😝 mozno z toho vdovskeho si nasporim ☹ 😉 ,alebo si budem musiet niekoho najst 😀 😀 😀 .

milocka29
7. feb 2010

nezabudka, asi ta druha varianta, lebo tai prva nerealna. U nas zase nasnezilo, takze doobeda zas bola snehova brigada. Je pekne bielo, ale uz to na tuto zimu aj stacilo. Nepotrebuje niekto, poslem, uz sa nemesti na dvor.

nezabudka13
autor
7. feb 2010

Milocka u nas uz nesnezi ,aj mi mame plny dvor snehu.Tu sa to pomaly topi a vyzera to ze do rana bude mrznut,nechcem rano vidiet tu rozbi rit.Uz aby bol april,a mohli by sme ist do zahrady toto nic nerobenie ma uz nebavi.Zajtra by som chcela nasypat papriku neviem ci si aj ty doma dorabas.Ale ja som si zvykla dorobit si priesady sama.Na trznici ked si si pytala kapiju tak ti tvrdil ze ano je to kapija a ked sa ukazali prve plody tak si zistila ze je to bud barani roh alebo pecerka.A teraz viem ze co si zasadim to mam.Neviem ako ty ale ja som hrone rada v zahrade ,bavi ma to.Mladi by najradsej vsade zasiali travu a hotovo.Len kto ju bude kosit to nepovedia.