Pád vlády a zvyšovanie

15. dec 2022

Ako to bude teraz keď padla vláda? Neprechádza štátny rozpočet, čiže nebude viac pre rodiny - daňový bonus a vyššie rodinne prídavky?
Myslím si že teraz budeme na tom najhoršie my - občania. Nemyslím len tieto príspevky pre rodiny ale celkovo. Niesom volič toho debila ale trocha mam obavy čo bude 🙈

kristiii
16. dec 2022

@mamula20 z teba mám už dlho pocit, že ty si len na toto čakala, aby ľudia žili v strachu, ktorý ty nikdy nezabudneš podporiť svojimi rečami a pritom sa samozrejme vždy pochváliť ako ty a tvoja rodina prežijete ako tak bez ujmy 🤦

valeria_h
16. dec 2022

@kristiii Veď má pravdu.

stanulienkat
16. dec 2022

@kristiii ona ma veeeeelmi jednoduche zmyslanie. Skus si precitat par jej prispevkov. Podla mna ani nechape, co sa tu deje.
Teraz sa tu budu Ficovilcky a prijemkyne socialnych balickov predbiehat v horekovani, ako tu pokapeme a pojdeme do jaskyn.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristiii
16. dec 2022

@valeria_h kto má alebo nemá pravdu v tejto chvíli ešte nikto netuší..ide skôr o to, ako ľudia samotní na pád vlády tlačili, pritom drvivá väčšina si nevidela ďalej od nosa a nemala šajnu, čo tento pád môže spôsobiť. Mám pocit, že takíto ľudia žili v tom, že od zajtra nastúpi Ficko s Mazurekom a dajú to tu od nového roka "doporiadku". Len ono tu zostane stále tá istá šialená vláda, len v horšej situácii (hlavne pre bežných ľudí)

vlasta1818
16. dec 2022

@markus1 heh nooo, to oni mali zakaždým také vízie, no jediným komu bolo ako takým prasatám, boli však len oni sami. Ťažko povedať ako to teraz bude, no povedzme si narovinu, Matovič teda žiadnou výhrou nebol

valeria_h
16. dec 2022

@kristiii Ja som vážne zvedavá ako toto dopadne. Ale nemám z toho dobrý pocit.

zuzinabila
16. dec 2022

@domini404 myslim ze niektore z tych poloziek co si spominala su tzv.obligatorne, teda nezavisle od padu vlady a budu zvysene tak ci tak, takto to osetrili asi na poslednu chvilu. tusim zvysene pridavky na deti, danovy bonus, platy lekarov..horsie to bude s tymi energiami.

omama40
16. dec 2022

@stanulienkat najlepsie je, ze ju tu ludia ponizia, vysmeju, ale ona ide dalej svoje😀mne by uz hrdost nedala.ale jej je to jedno

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
valeria_h
16. dec 2022

@omama40 Ona Ťa môže mať v hlboko v paži, aj to čo si myslíš 🙂

oliva276
16. dec 2022

ÚRSO sa vyjadril, že bez intervencie štátu (čiže bez zastropovania) vzrastú od marca ceny elektriny o 400 % a ceny plynu o 300 % - vzrastú najmä distribučné poplatky (stredajšia pravda.sk).

domini404
16. dec 2022

@zuzinabila môžu byť nezávislé od pádu vlády, ale sú závislé od schválenia rozpočtu na rok 2023. Však uvidíme, určite o tom budú hovoriť.

brembo
16. dec 2022

je uplne jedno,ako to dopadne. I tak to zaplatíme my. Ukrajinu už platíme z požičky,to bol velmy doležitý krok.

stanulienkat
16. dec 2022

@brembo to by si nebol ty, keby si zase nesiril paniku, nezmysly a proruske chobotiny.

lienka.7
16. dec 2022

@loginexistuje vsetky davky a príspevky ktoré boli schválené platia a budu vyplatene tak, ako byť maju. Inak by došlo k porušeniu zákona. Viac krát to povedali aj nepolitici, myslím ze Ciganikova to bola, ktorá to dokonca priamo v nejakej relacii (žeby ta3?) citovala aj zo zákona. Ze na to su výnimky v zákone, pamata sa na to presne pre takúto situaciu a vyplatene to bude. Nech nestrasia ludi.
Ina vec su energie, kde nic schválené nebolo. Vsetko v rovine JPP. Ako tu jedna mamina napísala su to iba ich slohové cvičenia. Vsak riesili to "iba" od leta? Aspoň vidíme, ake maju priority.
@evamarek77 peniaze zial nie su, všetko je popoziciavane, sme tak zadlzeni ze az.

zuzinabila
16. dec 2022

@domini404 myslim, ze nemas pravdu. a ja som sa zle vyjadrila. nebudu tieto polozky zavisle od schvalenia rozpoctu,lebo su obligatorne.nie som ekonom, ale da sa to vyhladat.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaja20
16. dec 2022
brembo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brembo
16. dec 2022

@stanulienkat a ty si malíš,že kto zacvaká tu dieru v rozpočte a štátnej kase? Zelenkyj alebo Matovič?

loginexistuje
16. dec 2022

@lienka.7 tak zrovna p Ciganikovej by som verila 😂

zuzanalila20
16. dec 2022

@brembo Správaj sa slušne. Máš nárok byť jednoduchší, ale nič ti nedáva právo správať sa ako hulvát. Vopred ďakujeme.

silvike
16. dec 2022

@markus1 Co vyriesia predcasne volby ? Vsak nie je koho volit. Bude to len o tom ze "volit mensie zlo". Lebo z mojho pohladu fakt niet nikoho poriadneho o kom by som bola presvedcena, ze vo vsetkych smeroch je ten pravy na vladnutie.

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kluska
17. dec 2022

rozpocet mal byt uz davno hotovy a uz sa mal aj naplnat. V irsku napr uz bol hotovy v oktobri a v novembri uz boli vyplacane nejake peniaze. Nechcem byt zla, ale to je tak ked sa volia blazni a ludia co nemaju sajnu o tom co robia a riesia iba same sprostosti a dolezite veci sa odkladaju a nevedia vyriesit (ale sprostosti su vyriesene raz dva v skratenom konani).

kluska
17. dec 2022

@silvike treba len v pamati zalovit kto co ako hvooril a co robil ked bola pandemia napr a hlavne aby ten clovek bol za slovakoch, proslovensky sa tomu hovori. A nie proukrajinsky a proeuropsky..

kristiii
17. dec 2022

@kluska zabudla si na proruský, ale to bola určite náhoda 😉