Parfums verzus Fann Parfumerie

sunshine85
1. apr 2014

AHOJTE,
chcela by som sa spýtať, parfémy nezvyknem nakupovať cez net, takže nechápem, že ako môže byť jeden parfém na stránke parfums.sk za 38€ a ten istý na eshop.fann.sk za 60€ a to je ešte, že v akcii. Normálne si tento parfém kupujem za túto cenu aj. Zdá sa mi to príliš veľký rozdiel? Viete mi povedať skade môžu mať tie parfémy na parfums.sk? Sú to vôbec originály????Nachápem.....

sissy27
1. apr 2014

@sunshine85 ja mám s parfums.sk veľmi dobré skúsenosti už dosť dlho... a ako môže byť taký rozdiel v cene? úplne jednoducho - parfums.sk nemá obrovské náklady na drahé priestory v nákupných centrách, kde musí byť aj adekvátny počet zamestnancov, kde je vyššia spotreba energií a nákladov celkovo, a možno im stačí aj nižšia marža...

mowinka1
1. apr 2014

ja si objedávam z parfums.sk a nemám pocit že by to nebol originál, veľa krát ide o testery ktoré sú v podstate ešte silnej, cena môže závisieť hlavne od skladovania a prepravy, transport a nabalenie sa cez viacerých predajcov no na druhej strane aj obyč. vec kúpiš v jednom obchode pomaly o polovicu drahšiu ako v inom = trhová ekonomika 😉

sunshine85
autor
1. apr 2014

@grettka po precitani diskusie ani neviem, co si mam mysliet 😀 ale asi nadalej si budem parfemy davat kupovat v rakusku alebo anglicku...

maria1989
1. apr 2014

@sunshine85 môžeš si myslieť, že si tu parfums zadarmo robí reklamu 😉

sunshine85
autor
1. apr 2014

@maria1989 no, lenze bolo dost proti aj dost za...ale kazdopadne ma to nepresvedcilo o tom, ze by som tam nakupila 😉

sintra
1. apr 2014

parfums.sk je jedna zo spolahlivych stranok, ja tam nakupujem casto a nikdy som sa s napodobeninou nestretla. Pred casom mali jeden problem, ktory sa ale riesil na inom fore, islo tam o zlyhanie ludskeho faktoru - nespolahliveho a vychaneho zamestnanca, bola to skutocne vynimka a obchod sa k tomu postavil velmi seriozne. Toto sa moze stat vsade.
Co sa tyka cenovych rozdielov, Fann spolu s Marionnaus su jednoznacne najdrahsie na SK, je to preto, ze obe prevadzkuju aj siet kamennych parfumerii, co je samozrejme neporovnatelne narocnejsie, nez fungovat formou maleho interneho a velkeho externeho skladu a minimom zamestnancov, co je pripad vacsiny internetovych parfumerii.
Osobne nevidim najmensi dovod, preco nakupovat vo Fann tie iste vone s prirazkou minimalne 20% oproti internetovej parfumerii.

besiedka
25. máj 2015

Dievcence chcem Vas upozornit na stranku parfums.sk NIKDY VIAC !!!!
www.parfums.sk
Predavaju fejky !!!!
Objednala som si 2x ruz MAC a prisli mi smradlave ako ""vonavy stomcek"" do auta ""vonajuce"" ruze !!! emoticon
Tato ceska ""firma"" ma Slovakov asi ozaj za debilov, ked si mysli ze sa s tymto uspokojim.....pouzivam tieto ruze roky roky mam vyse 10kusov originalov z USA, UK.....a raz v zivote si objednam tu na Slovensku a taketo dve smejdy (1 kus po vyse 20eur) mi zaslu??? emoticon
Vyhodenych 40eur + postovne.
Ruze som reklamovala a samozrejme ze mi reklamaciu zamietli pretoze ruze ""boli uz vyskusane""
Ale ked niekomu dojde parfem a striekne si raz a vrati to lebo mu nevonia, tiez mu odpisu ze z parfemu bolo 1x streknute ze neuznavaju?
Su to hyeny, nikdy viac !!!!
Na Slovensku samy odpad predavaju, toto by sa v zahranici nikdy nemohlo stat, tam sa o zakaznika biju a ked nieje spokojni klanaju sa mu a ihned vratia peniaze a tu z vas urobia tak blazna....
Cele zle !!!!
Smutneee emoticon

illyria
14. dec 2015

ja tam stale nieco objednavam a problem som nemala zatial. Nestraste, ze oblbuju...

lindush1105
14. jan 2016

Na parfums sk nakupujem od roku 2012 aj ja 🙂 Som parfumový maniak, mám parfumy aj z EU, z Ázie atď atď, mám svoje značky, ktoré dlho používam, takže ich poznám a môžem z vlastnej skúsenosti potvrdiť, že z parfums mi nikdy v živote neposlali fake. Ceny vo Fann , Marionaud a pod sú premrštené niekoľko sto násobne. Ceny u nich nie sú založené na realite ale na zárobkoch. Zajtra mi od nich zas majú prísť dva parfumy už sa na ne teším. Ja som s nimi nikdy problém nemala a nemá dôvod pchať vrecká nenažrancom vo Funn, ktorí aj tak považujú náš trh za podradný. 🙂 Pred nedávnom som si tam kupovala CK Moment 100ml EDP za 24 eur. Je krásny, intenzívny silný ako vo Funn lebo o týžden na to som vo Funn bola. A cítim ho aj na druhý deň. Len vo Funn stojí skoro 90 eur. To je jediný rozdiel. Ďalší ktorý som si pred nedávnom kúpila bol Bvlgari Indian Garnet 75 ml EDT. Krásna vôňa, cítim ho aj na druhý deň a to je iba EDT . Zajtra čakám 2x 100ml CK eternity summer 2014 EDP. Do zásoby 🙂 🙂 Tiež skvelá výdrž a vôňa. Jeden už doma mám. Mám od nich aj CK eternity klasika EDP vonia krásne a je silný, výdrž taká aká má byť. Neviem dievčatá kde chodíte na tie názory že majú fejky. Mám od nich dokonca aj Cavali Just cavali a drží neskutočne dlho a krásne vonia. A ešte mám novú Chloe Narcisse a tá je až taká silná hoci krásna, že ju predávam lebo na mňa je to moc 😀 Takže o fejku sa tu nedá hovoriť..Objednala som si u nich už asi 9 parfumov cca mimo inej kozmetiky a nikdy som nemala problém..

Inak aj ELNINO je fajn. Mám odtiaľ CK Purple Orchid tiež 100ml EDP a vôňa a výdrž skvelá. Neviem ja som nikdy nemala problém..

lulutsija
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
qiqulqa
15. máj 2016

Ja som z parfums.sk objednavala často, hlavne cena zohrala ulohu, v poslednom case ale vone od nich na sebe citim mozno hodinu. Vcera som v kamenej predajni kupila Burberry Brit Rhythm for her Floral, za 70e...doma som chcela pozriet co obsahuje lebo mi velmi vonala, mimochodom odstrek na predlakti som citila hodiny 🙂 zrazu mi na parfums.sk vyhodilo voňavku za 27e - skoro ma vystrelo...otvorila som vsak oficialnu stranku Burberry a tam som nasla toto https://ca.burberry.com/burberry-brit-rhythm-fl....... Ako je teda mozne ze parfums dokaze predávať vone za tretinove ceny oproti originalnym strankam? 🙂

julls51
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slnieckostanka
11. okt 2016

Ja teda len objednávam, lebo nerada chodím po obchodoch a v parfumérii ma vždy začne bolieť hlava. Viem, že si kopec ľudí sťažuje, že keď je to také lacné tak to nemože by´t originál ale ja som zatiaľ zlú skúsenosť nemala. Ale je fakt, že neskúmam ich zloženie pod mikroskopom 🙂

mobe
19. okt 2016

už hore je uvedený link na diskusiu, ale opäť pripájam https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/su-parfemy-kupovane-cez-internet-originaly/
Treba pozorne prečítať. Tiež mám veľmi zlé skúsenosti s nakupovaním parfumov cez internet.

zdenka366
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liana88
11. apr 2017

Tiež z notino objednávam a vždy som spokojná. A k tomu, prečo sú tam také cenové rozdiely...... Nie je to o tom, že by bola iná kvalita, ale o tom, že parfumerie, ktoré fungujú hlavne ako kamenné predajne, musia platit nájom, predavačky, ostrahu, za stovky predajní, čo sa samozrejme odrazí aj na cenách ich produktov. Notino má len pár predajní, preto aj nižšie ceny.

ccaarrlloo
19. apr 2017
Používateľ ccaarrlloo je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ccaarrlloo.

@liana88 ja som dlho vahal nad nákupom kozmetiky cez internet, vždy som bol skorej na osobny vyber v kamennom obchode.. Ale skor či neskor to asi kazdy zisti, ze sa viac oplati kupovat cez internet, nakolko su ceny ovela nizsie.. ja som mal sťastie, že som dal na dporucania na www.notino.sk a bol som spokojny, a nakoniec aj manzelka s darcekom :P

liana88
20. apr 2017

@ccaarrlloo presne ako píšeš 🙂 skor či neskor na to príde každý. Tie ceny sú na Notino naozaj neporovnatelne nižšie

mobe
20. apr 2017

Tiež som si parkrát kúpila parfum z Notina - predtým parfums. A bola som spokojná, lebo som si myslela, že tak má voňať. No všetko sa zmenilo, keď som dostala originál voňavku z kamennej predajne. Nedá sa to porovnať. A o dĺžke pôsobenia vône ani nepíšem.
Z môjho okolia nik už nekupuje cez internet. Ak máte vyhliadnutý parfum, treba počkať na akciu v kamennej predajni a môžete kúpiť lacnejšie ako cez net. Chanel Bleu De Chanel - bol len o 1,- EUR drahší ako cez net. Viem o čom hovorím, lebo známy chcel ušetriť a objednal si ho cez net - bol to total hnus. Ja sa riadim podľa hesla nie sme bohatí, aby sme si kupovali lacné veci. Ak je cena oveľa lacnejšia ako na oficiálnej stránke, treba sa zamyslieť prečo....

ccaarrlloo
21. apr 2017
Používateľ ccaarrlloo je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ccaarrlloo.

@mobe mne sa nikdy nestalo, ze by parfem vonal inak z internetového obchodu. Ceny su tam ovela nizsie, nakolko - ako @liana88 pisala - kamenne predajne si musia platit najom v nakupnych centrach pripadne butikoch na namestiach ( a to su ine palky) a k tomu nejakych zamestnancov na tej predajni..

liana88
21. apr 2017

@mobe stačí si prečítať príspevok čo som písala a netreba sa ani zamýšlať. Myslíš si, že by napríklad Notino fungoval tak dlho a úspešne, keby predávali nejaké napodobeniny? Myslíš si, že by im to dlhodobo prechádzalo?

ccaarrlloo
23. apr 2017
Používateľ ccaarrlloo je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ccaarrlloo.

presne tak, skor dostanej nejaku napodobeninu v radoby drogerke a keby mala taka velka firma zle meno, davno by sa to nejako prevalilo podla mna

maggda1
17. júl 2017
Používateľ maggda1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od maggda1.

ja som bola s notinom vždy spokojná, nikdy mi neprišiel tovar poškodený alebo neskoro, vždy to bol originál a v riadnej záručnej dobe ;) a hlavne vo fannku mi prídu ceny hodne premrštené :O

mellanie24
19. júl 2017

ja tiež nakupujem v notine, nikdy som nemala problém. Nedávno som zistila že je aj v tých portáloch čo vracajú peniaze z nákupu tak v plnej peňaženke mi vždy prirátajú pár centov. Nie je to veľa ale časom sa to snáď nazbiera.

eliska4
9. jan 2018

Každý rok čakám na povianočné zľavy na parfums - teraz už notino a zatiaľ som bola vždy spokojná. vždy kúpim za dobrú cenu a s kvalitou zatiaľ žiaden problém nebol

zabka788
13. jan 2018
Používateľ zabka788 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zabka788.

Ja si radšej zájdem do parfumériea vždy skúsim ovoňať aj niečo nové. Ale nikdy nie viac ako tri vone, lebo potom už necítim vobec nič

eliska4
18. jan 2018

Ja už tri roky používam jednu voňu takže objedna´t si ju domov je pre mňa podstatne jednuduchšie 🙂

damoska
24. mar 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

tiež sa pridám k tým, ktorým ovela viac vyhovuje nakupovat parfemy a kozmetiku na Notino.

12romi34
19. júl 2018
Používateľ 12romi34 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 12romi34.

jedine na Notino a ešte ak to vezmeš cez cashback, tak ušetríš