Partner nechce dieťa

ciara2
15. feb 2018

Ahojte, Viete mi poradiť? S partnerom sme spolu rok, z toho spolu bývame pol roka. Doteraz sme sa vždy rozprávali, že chceme dieťa. Náš vzťah začal na rozhovoroch o všetkom možnom aj o tom, že budeme mať raz dieťa. Nedávno som začala túto tému, a že by sme tomu mohli nechať voľný priebeh, prv sa vyhováral a zahováral a nakoniec po pár týždňoch mi povedal, že nechce dieťa, že nemá také predstavy. Veľmi ho ľúbim, no mám pocit, krivdy a klamstva. Také pekné veci mi hovoril spoločné s dieťaťom a budúcnosťou. A teraz som v koncoch. Veľmi ho ľúbim no chcem aj dieťa, pre mňa je to zmysel života.

kllamarka
21. feb 2018

@lavieenrose tak ja sa opakujem, ale byt bezdetni nie su 'komplikacie'. Vybrat si to, to je v mojom ponimani kompletna dusevna zmena.
A ja chapem, ze predtym ti tvrdil nieco a teraz ine. A tak isto ako on ma svoj vyber, ty mas tiez.
Nemozes ratat s tym, ze ho presvedcis alebo ze sa zmeni.
Zijeme dneskom, rozhodni sa a zvaz podla toho z coho momentalne mozes.
A prepac, nech ho hajis akokolvek, proste ta oklamal. Tento fakt mozes natriet na modro, cerveno..ale je to klamstvo.
Ja som vydata, ale keby mi aj v manzelstve muz povedal, ze UZ vobec nechce mat deti....dovi.
A to nie je sme, ze frajeri rok zalubeni.
To by nebola moja volba, ale jeho. Nech ju jeho motivy akekovek..od zleho sveta, zlych ludi, stale je to len o jeho volbe. Ty mas tiez svoju. Laska nelaska.

katrinka8
21. feb 2018

@dominika_klara - nemám pocit, že by naňho tlačila, podľa toho, čo píše, to vyzerá tak, že o tom debatovali, čo mi pripadá úplne normálne, že dvaja dospelí ľudia, zvlášť v takom veku, sa rozprávajú o svojej budúcnosti. A človek nie je schopný triezvo sa rozprávať o budúcnosť, buď je nezrelý na vzťah, alebo je povrchný a vzťah neberie ako vážny, kedže v ňom nevidí budúcnosť, alebo je zbabelec a nevie jej povedať, že ju neľúbi, deti chce, ale nie s ňou...Ktovie, ťažko povedať. Zrelý človek proste v určitom veku vie, čo očakáva od života, ako si predstavuje budúcnosť. A jej partner proste vyzerá tak, že deti proste nechce - nikdy. Tie výhovorky o zlom svete - to je úplne že od veci. Toto na ňu vybafol po tom, čo jej predtým tvrdil niečo iné. Teraz tvrdí, že predtým klamal v tomto...
@ciara2 - a na koho podnet si si "musela" vybrať medzi ním a mamou?

ciara2
autor
21. feb 2018

@lavieenrose mamka chcela aby som bývala s ňou kým bude žiť. No len ona je ako šan hovorí stará škola. Tak musela som domov chodiť nacas, celé vikendy doma robiť, ešte aj môj priateľ sa u nás vela narobil. Za celé leto sme boli 2x na kúpalisku a aj za to sa mna mamka hnevala, všade chcela chodiť s nami a ked som povedala ze sám chceme s priateľom osamostatniť tak bolo zle a takto to dopadlo

ciara2
autor
21. feb 2018

@katrinka8 na podnet mamky. Nedalo sa uz tak bývať. Nemať žiadne súkromie a každý pohyb hlásiť dokonca aj to ked som ostávala dlhšie v práci uz išlo na nervy a tak sme sa osamostatnili a aj to ze ak by sme v takých podmienkach vychovávali dieťa. Bežne sme normálne debatovali o budúcnosti a dieťati a ked sme sa osamostatnili po pár mesiacoch prišla táto zmenám deti uz nechce a ani počuť o tom, inak sa tvári ako keby nič pokial nepríde reč na dieťa

kubkovamama
21. feb 2018

@ciara2 zatiaľ to nechaj tak. Ešte si mladunka a polrok bývania je dosť málo..možno ty sama časom až budete spolu žiť dlhšie a overis si chlapa v rôznych životných situáciách,sama si možno povieš tak s ním teda nie. Z vlastnej skúsenosti..mladá som sa chcela osamostatniť,mat rodinu a deti(on tiez)cca po roku bývania začal meniť názory,životný štýl atď,trieskala som si potom hlavu,odišla som.Lenze už bolo miminko a sobáš za nami.Som 10r šťastne rozvedená.Z ex je teraz lenivy zufalec.Kolkokrat si vyčítam,ze som sa vtedy do toho tak hrnula.Takze neunahluj sa.Mozno sama prídeš k názoru,že dieťa s ním nechces

katrinka8
22. feb 2018

@ciara2 - aha, tak to chápem, to ste dobre urobili, že ste odišli.

ciara2
autor
9. mar 2018

@kubkovamama myslíš, že keď mám už za chvíľku 32 tak som ešte mladá a mám čas??

bluka2
9. mar 2018

@ciara2 Este ste stále spolu?

eva_eva
9. mar 2018

@kubkovamama V istom veku čas máme to áno, tomu rozumiem, ale keďže píše, že má už zachvíľu 32, tak myslím, že na dieťatko najvyšší čas, najmä ak bude ešte nejaké chcieť, áno nemusí to byť najšťastnejšie riešenie z pohľadu výberu partnera, ale čakať donekonečna tiež nemôže ☹

kubkovamama
9. mar 2018

@ciara2 o.k,prepáč,neviem prečo...sa mi zdalo,že si napísala 22r. No jasné,bio hodiny tikajú atď.Ale ak nemáš v chlapovi istotu,oporu a všetky tie základné veci-nazvime to štartovací balík(nemusi mať bonusy,plusy,bla,bla) ak nemá ani to aby si z neho mala dobrý pocit,potom to dieťatko určite počká. Či máš 22 alebo 32. Mne je ťažko hodnotiť,pretože keby som mohla,svojho byv.manzela by som vymazala z nášho života,synovi nie je v ničom príkladom ani ničím čím by chlap pre dieťa mal byť. Možno kvôli mojej osobnej zlej skúsenosti mám taký názor na vzťahy celkovo a tým sa nenechaj vyviesť z miery. Máš tu veľa iných pohľadov na vec a v podstate máš na výber z veľa možností.

ciara2
autor
12. mar 2018

@bluka2 ešte sme, netuším dokedy ale sme.

alaguema
12. mar 2018

@ciara2 nechápem, prečo máš pocit krivdy. Veď ťa neodtiahol na opustený ostrov pod zámienkou, že ti ide spraviť potomka a potom ťa tam nechal. Zo začiatku fungovali hormóny a chlap bol v ich opare presvedčený, že si žena jeho života. Zrejme už pomaličky vytriezvieva a už si tak istý nie je. Buď rada, že ti neklame a ty sa môžeš prípadne pripraviť na to, že z tohto vzťahu rodinka nebude. Každopádne, ste spolu príliš krátko na to, aby si sa domáhala oplodnenia. Takto ti najskôr utečie. Daj tomu čas.

soniamalinik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
voucher
9. dec 2018

@soniamalinik preco si na partnera ktory bol o hovne tlacila a neskoncila si s nim a nenasla si niekoho normalneho?
toto ja nepochopim, preco zeny ostavaju s chujmi, ked sama hovoris ze aj pred 40kou vies najst schopneho. Ci si chcela len naozaj ten geneticky material, aby Ta nabuchal?
a otazka na zaver: odkial vies, ze ex je maximalne stastny? nie stastni

soniamalinik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
voucher
9. dec 2018

@soniamalinik dakujem za reakciu .. z toho vsetkeho co citam, teda tvoje dva prispevky, tak ho asi chapem, ze sa tesi sa zbavil zeny ako si ty. Asi ziaden muz by toto nechcel.

cuttina
10. dec 2018

@voucher na druhej strane je aspon uprimna, ked spomina vsetky svoje chyby, co vela ludi nedokaze.

soniamalinik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
soniamalinik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
voucher
11. dec 2018

@cuttina ano, uprimnost je fajn ... pozeram, ze nieco mi pisala a vsetko je zmazane. nevies co pisala? dakujem 🙂

cuttina
11. dec 2018

@voucher nie, tiez som to uz nestihla

alzbetka71
10. aug 2020

@ciara2 natrafila som náhodou na tému a s odstupom 2 rokov ma celkom zaujíma ako si dopadla 💕 chcela som dávať rady ale pozeram že rok 2018

vroni
10. aug 2020

@alzbetka71, nakoľko ma tri mesiace do pôrodu, tak pre ňu určite dobre. Alebo precitol pôvodný muž a čakajú dieťa spolu alebo precitla autorka a nasla si lepší model, ale evidentne to dopadlo dobre 😉

alzbetka71
10. aug 2020

@vroni tak to je super, hádam je spokojná

ciara2
autor
11. aug 2020

@alzbetka71 bývalý partner bol čistá katastrofa. S odstupom času vidím, že ten vzťah nefungoval a všetko sa robilo len tak ako on chcel.... mám druhého partnera a s ním čakám naše bábätko, na ktoré sa obaja veľmi tešíme

miriam11
11. aug 2020

@ciara2 nemiluje ta. 1. Neuvažuje o svadbe. 2. Nechce ani dieta 3. To, ze milujes ty jeho je pekne, ale on teba zjavne nie.

miriam11
11. aug 2020

@ciara2 odpísala som na nesprávny text. Beriem späť

alzbetka71
11. aug 2020

Tak to je krásne držím palce ❤️ krásny život prajem

melonik7
11. aug 2020

@ciara2 😊 dobre sa stalo..a este krajsie stane...🤗

ciara2
autor
12. aug 2020

@alzbetka71 ďakujem krásne ❤️