Perly našich detičiek, vaše zážitky a trapasy

adelajda2012
4. júl 2014

Pôvodná diskusia bola prevedená na cz konika, ale tam sa nejak nechytila. Mne veľmi chýba a tak sa pokúšam ju obnoviť. Dúfam, že sa podarí....pridajte sa 🙂

sofiella
7. okt 2021

1,5r dcéra sa učí rozpravat. Na šmýkačke kričí celá natesena na cele sídlisko ,,šikaáám" (šmýkam) alebo ideme okolo ihriska a kričí ,,šikaať šikááť"
(U nás na východe do znamená cikať- trochu vulgarnejsie- šikať)

sofiella
9. okt 2021

A ešte som si spomenula.... dcérka vie hovoriť R, len ho nevie použiť v slove. Išli sme v aute a hovorí,,pší" a ja jej hovorím ,,R rrrr, pRší, zatlač poriadne rrrr prší "
A dcérka,,zatlačila" a hovorí - (ako keď kaka na nocniku) Aaaa, pšiiiiiii....

jezibab
10. okt 2021

Trojročná Tamarka sa ma pred spaním pýta: "Mami? A nekúpime si taký uprataný dom?"

h2
10. okt 2021

@jezibab Toto je super! 😄 Taký by som tiež kúpila.

mircalla
12. okt 2021

Theresa si strcila do nosa tu malu mozarella gulicku, nastastie sa nam ju poradilo vybrat. - To si mala stastie, ze to bolo makke, kebyze to je napriklad hrasok ci kostka z ceresne, tak skoncime na pohotovosti. - Vidis mami, tak to je ulava, kedze ceresne ani hrasok nemam rada.

h2
21. okt 2021

Hádanky sú Vilkova silná stránka. 🙈
(to prvé má byť makovica a to druhé kohút)

stevvvka
21. okt 2021

@h2 ja sa tu valam od smiechu... 🤣Ten komín sa mu aj rymuje😂

euie
21. okt 2021

@h2 ciernocierny humor .. az som sa zasmiala a stichla.. ( sestra robi v zidovskom muzeu)..

h2
22. okt 2021

@euie Ach, tak toto mi ani nenapadlo. 😧 A syn to tak nemyslel na 100%.

weeronik
22. okt 2021

Som v 35tt a už pár týždňov keď hráme divadielko so zvieratkami mi 4rocny zahlási: Ja budem lev,lebo viem revat a ty budeš Gloria, si taká istá makucka 😂😂😂 Gloria z Madagaskaru..

euie
22. okt 2021

@h2 to mi je uplne jasne, ze syn lustil hadanku a super ju vyriesil a bezne clovek to tiez neporozumie tak jak v mojom pripade...

alus33
22. okt 2021

Mňa sa včera moja 3,5 ročná pýta.. " mami a dneska je uz zajtra?".. 😂😂😂🤔🤪

ali_inzercia
22. okt 2021

@euie ja som to tiez pochopila hned rovnako, ako ty.
Ale teda dost blba hadanka.. makovica by mi nenapadla ani nahodou..

ichbinich
22. okt 2021

@alus33 dnes je zajtra vcera 😉 😀

matafri
22. okt 2021

2,5 rocny syn pri kojeni mi chyti a natiahne bradavku a hovori" mami ty mas tiez pipik"🤭😜🤣

euie
22. okt 2021

4.5r syn sa zamyslel a pyta sa: Mama a uz tie vtaky dorazili do teplín? (Teplych krajin).

pastinka
23. okt 2021

Mama, kedy urobis vajcovku?
Co?
Vajcovku.
To co je?
Taka placka z vajca.
Myslis omeleta? 🤔😃

pastinka
23. okt 2021

Mami, nastruhas mi kecup?

pastinka
23. okt 2021

A este jedna moja perla...
Lucka: vies o tom, ze Matka (moja sestra) ma 36 rokov a ja mam 6 rokov? A ty mas 39 a Stanko ma 9.
Ja: ano viem. Takze kolko mala Matka, ked si sa narodila?
L: .... (Chvilka pocitania) 30
Ja: a kolko rokov mal Stanko ked som sa ja narodila?

janage
24. okt 2021

Moja: Ocko, vystri sa lebo dostaneš sklerózou!!!

gaja78
25. okt 2021

Moj syn: Mama, videl som, ze tato ti dal prednost. Vies preco? Ja: lebo som zena? Syn: Lebo si starsia.

mircalla
30. okt 2021

Dcera (5 rokov): Filip, mohol by si mi priniest z izby to velke lego, ja nedociahnem....Syn na PC, total ignor....Fiillliipppp, to lego je tymto smerommmmmm

euie
30. okt 2021

V (4r) :mama, aku budes mat tortu na narodeninky?
Ja: babka ivka mi upecie cokoladovu..
V: a kolko uz budes mat rokov? 6? 🙈
Ja: nuz, ovela viac..
V: 17?
(Bodaj by!) 😂

mircalla
30. okt 2021

@euie Ano, v tom veku boli aj 20-rocni starci🙂

euie
30. okt 2021

@mircalla presne. Vysokoskolaci pre mna aj na ZS boli uz zodpovedni dospeli, ktori mali uz vyrieseny zivot 😂 teraz (budem mat 34) tak aj ti co koncia VS su este take "trochu deti"

mircalla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriam439
30. okt 2021

Včera ma jeden človek vytočil tak, že som potom až plakala, keď som bola v izbe sama.
Začul ma syn (5 r.), vôbec nevedel prečo plačem, len ma objal a začal ma utešovať: "Mami, neplačkaj. Život je už raz taký, no, čo ti budem hovoriť." 😁
Toľko pochopenia od môjho malého filozofa, no skúste potom plakať ďalej. 😁

veronice
30. okt 2021

@miriam439 zlatiiicko 🤗❤️❤️

euie
1. nov 2021

Dusicky. V: mama, kedy uz pojdeme na citrony?

euie
1. nov 2021

Toto je skor na hanbu sveta. Dcera (11,5mes) dnes povedala prve slovo vobec, vytocena na echo dot. "Aje..ksa" (alexa). 🙈🙈🙈🙈