Používame cookies. Viac informácií tu. OK
elise
24. okt 2011

@maca793 chýbate jej ale skus pokupiť kopec hračiek na žuvanie, niekedy zaberie aj sušene bravčove ucho čo je dostaťv chovproduktoch.ono takto rozkusavať veci lubia psy do 2 rokoch, treba ju isť dať von aby sa vybehala a hlavne sa snou hrať. čo sa týka močenia do postele, nám zabralo priloženie nufaku a capnutie že fuj za pár dni to už nerobil.ale niekedy to robia psy aj vtedy ak neznášaju vônu aviváže alebo pracieho prostriedku

maca793
autor
24. okt 2011

@elise
hračiek má dosť aj na hryzenie ale to ju nezaujíma. teraz práve periem paplon čo počúrala malej a dúfam, že pri tomto počasí mi to uschne do konca týždňa, lebo spať sa mi pod dekou nechce. 😀 a tie hlúposti na hryzenie, tie má aj som jej kúpila a to jej vydrzí max. 5 min. všetko zožerie akoby som jej nedávala. a je problém aj s granulami. nežerie ich. ja jej nedávam varené veci má granule a vodu, a 3x do týždňa jej dám psiu konzervu. pochopila by som keby bola veľký pes ale je maličkého vzrastu a také somariny robí že vývrtka je popri nej nič. 😀

sisaha
24. okt 2011

@maca793 a preco vlastne na tu chvilu nezavries dvere do detskej izby, aby tam nemohla? Mozno to robi z trucu, ze ju nechas samu..

emanka
24. okt 2011

@maca793 určite to robí z trucu. Pred tým, ako odídeš preč z domu, tak ju zober von, nech sa vybehá a nech potom sama doma spí. Ale ona je ešte šteniatko, takže je to normálne a to, že to nerobili žiadni iní tvoji psi, tak na tom nezáleží, každé plemeno a každý pes je iný 😉
Chce to trpezlivosť 😉

maca793
autor
25. okt 2011

@sisaha
všetko zatváram len máme zasúvačky do každej izby ☹((

lussy211
30. okt 2011

Naša to robila tiež, tak som sa naštvala po jednom jej výstupe, a dala som jej pelech do kuchyne k radiatoru a o ten som priviazala reťaz asi 1,2m a ju priväzujem na noc a keď idem preč a je po probléme.Zo začiatku skučala ale čo je moc to je moc musela som to stopnúť alebo by šla do útulku.A teraz je to ok všetko🙂

penelope2066
31. okt 2011

@lussy211 Privazovat, to sa mi zda velmi krute. Vsetko sa da zvladnut spravnym pristupom ked sa chce. Ja mam tiez psa a nieje teda velmi poslusny ale aby som ho na noc privazovala to v ziadnom pripade. To je tyranie...

lussy211
1. nov 2011

@penelope206 6Nie je na tom nič kruté (však v noci spí ), v našej prítomnosti je vždy pustená a má viac slobody ako ktorýkoľvek iný pes. A neželám si aby ste môjho psa označovali ako týraného! JA SOM HO VZALA Z ÚTULKU!Len aby som mu pomohla, kopa ľudí psy kupuje a ser..e na to čo zvieratá v útulkoch a ako sa s nimi zaobchádza a kopu ľudí ma psy doma a nikto sa im nevenuje a sú týrané!!

penelope2066
1. nov 2011

@lussy211 Ja to za tyranie povazujem, lebo pochybujem, ze spi uplne celu noc. Je mi ho luto ked sa nahodou zobudi a jedine co mu ostava je ist maximalne tak 1,2 m len co mu ta retaz dovoli. A uz toboz by som ho neprivezovala ked je z utulku, tam si toho musel zazit az az...

lussy211
1. nov 2011

@penelope2066... Beznádejné:DPekný deň.

frisbee
1. nov 2011

@lussy211 ..ako treba tento problém riešiť,je podrobne popísané na modrej streche...ty priväzuješ psa,ktorý je vystresovaný,že je sám?Preboha,naštuduj si odbornú literatúru...načo si kupuješ psa,keď nemáš o ničom ani šajnu 🙄

frisbee
1. nov 2011
penelope2066
1. nov 2011

@frisbee precitak si vyssie, ona si ho nekupila ale zobrala z utulku. Som rada, ze niesom sama co si mysli, ze je to nespravne a psik sa len trapi 😢

frisbee
1. nov 2011

@penelope2066 ..no to je jedno,či kúpila alebo nie,ale chudák pes 😉

penelope2066
1. nov 2011

@frisbee No bohuzial je naozaj chudiatko, ked si len pomyslim, ze ked sa v noci zobudi a moze ist akurat tolko co mu retaz dovoli je mi z toho smutno...

frisbee
1. nov 2011

@penelope2066 .ani si to nechcem predstavovať,taká necitlivosť voči živému tvorovi je neskutočná.

gumimaci
1. nov 2011

@maca793 ahoj, moja mamina nechavala nasej fenke pusteny tv, inak som citala, ze mozte skusit nahrat sa na cd a pustit to ked odidete, aby psik pocul zname hlasy. Tiez by som neprivazovala, maximalne zatvorit do jednej miestnosti, kde sa neda nic znicit a bude tam mat vodu a granule.

penelope2066
1. nov 2011

@frisbee Suhlasim.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli