Písanie slova "nejaký"

19. aug 2023

Prečo ľudia píšu neaky, neaka a neake?

stellarstar
19. aug 2023

To by ma tiež zaujímalo 🤣🤣🤣👍

stellarstar
19. aug 2023

Ešte niaka 🤣🤣

svokrinjazykmonika
19. aug 2023

Ešte doplň niaky, niaké. Tiež nechápem, oči mi to trhá. Podľa mňa aj pre to, lebo nečítajú ľudia knihy.

autor
19. aug 2023

@svokrinjazykmonika tak ja tiež nie som nejaký vášnivý čitateľ, ale toto... To je aj na mňa príliš

tosomja
19. aug 2023

Lebo ty puses 🤣🤣

zuzanka.zuzu
19. aug 2023

@tosomja to je skôr preklep a nepozornosť autora, ale niaky je hlúposť autora 😉

galganka
19. aug 2023

Lebo za a) im je u prdele gramatika, za b) majú nejakú dys, za c) preklikávajú sa na mobile počas jedla a potomsa im už nechce riešiť, čo tam doťukali...

vojtovicka
19. aug 2023

Mna zaujima precu ludia pusu? 🤣 idem disovat gramatiku tak si dam aspon zalezat kua 👍

persephina
19. aug 2023

@vojtovicka no precu?

nikpa
19. aug 2023

Ja som raz vykúzlila výno namiesto víno 🙈🤦 vôbec neviem ako ale všimla som si to až v odoslanej správe. A to je chyba ktorú podľa mňa nespraví nikto, ani opitý dysgrafik 😃 Podľa mňa veľa chýb vzniká z nepozornosti, množstvo ľudí okrem toho, že práve píše do telefónu, robí aj niečo iné... varí, šoféruje, je, kŕmi dieťa...

roja01
19. aug 2023

Podla mna, ked je prispevok dopisany, mal by si ho autor precitat, skontrolovat a az potom poslat. Aj tak sa chyba moze objavit, ale nemoze sa stat, ze je text necitatelny, nezrozumitelny.
Kazdy clovek by mal vediet, ze najzrozumitelnejsi text je kratka veta s velkym zaciatocnym pismenom a na konci s bodkou. Nie x viet bez ciarky ci bodky v jednom prispevku.
Co sa tyka gramatiky, moze sa stat, ze napiseme aj slovo s hrubou chybou, ale to sa stane ojedinele. Velmi dobre je poznat, kto gramatiku vobec neovlada. Ak je to z odovodnenych dovodov, da sa to pochopit. Ak je niekto az taky lahostajny, ze je mu to jedno ako pise, je to smutne.

deti95060810
19. aug 2023

na konci po sebe neprečítajú...

nairia
19. aug 2023

@roja01 suhlasim. najviac ma vytacaju prispevky, kde autor pouziva autocorrect a absolutne necita po sebe, co mu to tam za blbosti pise. potom clovek cita uplne nezmysly, aj ked v globale si viem domysliet, neskutocne ma to vytaca. a ospravedlnenie "pisem narychlo". elaborat napisat, to ano, ale prejst si to po sebe, ci to dava zmysel, tak to uz nie 🤦

nairia
19. aug 2023

ja pridavam teraz jeden aktualny, kde mi nozik vo vrecku vystrelil niekolkokrat po sebe

vojtovicka
19. aug 2023

@persephina no ved pretu! 😅

ruxandra
19. aug 2023

Jediný dôvod je podla mna to, ze nevedia ako sa to píše, tak tam tie samohlásky len tak random strieľajú

moonlight1210
19. aug 2023

Drviva vacsina to pise tak, lebo “pis, ako pocujes” a kedze to pri vysloveni trochu splyva, tak si myslia, ze tam “j” nie je.

Vacsinou su to ti Naco-mi-to-bude-odbornici na rodny jazyk.

roja01
19. aug 2023

@ruxandra prosim ta, co to je random? Znamena to do radu, takze radom?

galganka
19. aug 2023

@roja01 random = náhodne

bloger
19. aug 2023

No nejaký dôvod na to určite bude.

tosomja
19. aug 2023

Sila je, keď vás opravia takí, ktorí "vedia"
Mne už dávno sa stalo.
Pýtala som dva lístky na autobus a pani taká hrdá "dve lístky" 😃 bolo to v KE, ale aj tak. Radšej som ticho, keď neviem. 🙈

candii
19. aug 2023

To fakt sa kvôli takýmto hlupostiam zakladá téma ? Tak nech píšu bože..

ptvw
19. aug 2023

Keby len, už som aj iné "mrzačiny" videla napísané

ptvw
19. aug 2023

@tosomja 🤣🤦‍♀️

226lenka
19. aug 2023

Nožík sa mi otvára vo vrecku keď čítam niaký, niaká, niaké. A ešte ako už niekto predomnou spomenul keď ľudia nepoužívajú bodky, čiarky a nepíšu vetu veľkými začiatočnými pismenami, a potom to je nečitateľné že sa z toho nevie vysomáriť nikto. A ešte keď príspevok odošlú a si ho po sebe neprečítajú a potom je tam plno chýb kvôli autocorrectu a človek aby si domýšľal čo chcel autor napísať. To je taký problém venovať 1-2 minúty skontrolovaniu príspevku?

petrahl
19. aug 2023

"Niaký" je najlepšie

tamitamitami
19. aug 2023

Ja sa priznávam k tomu že používam niaka (všimla som si že to robí viac ľudí). Aj tu na fóre aj v mojom okolí.
Ovládam pravopis viem že to nie je správne (dávam si na to pozor keď komunikujem v oficiálnej komunikácii). A však mi to újde keď si na to nedávam pozor (napríklad aj tu na fóre, pri komunikácii cez mesenger a podobne), lebo mi to tak proste sedí a som zvyknutá to tak používať 😂.

spadnutaslivka
19. aug 2023

@tamitamitami Ovládaš pravopis, ale zjavne nepoužívaš 😉 A to nenarážam na slovo "niaka".

tamitamitami
19. aug 2023

@spadnutaslivka Občas sa chyba pritrafí (málo kedy to tu po sebe kontrolujem a vlastne si tu na to nedávam ani pozor napíšem čo chcem a utekám robiť čo treba) 😂 ....a čo? Veď je to iba fórum.
Pravopis denne používam v oficiálnej komunikácii bez problémov (prečítam po sebe aj 2krát aby to bolo napísané tak ako má byť).
Myslím že sú tu aj omnoho horšie veci ako pravopisná chyba v odpovedi. Takže vôbec si z toho ťažkú hlavu nerobím 😂. Ale tak každý na to máme svoj názor 🙈😅.

autor
19. aug 2023

@tosomja nechapem