Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

pifina
3. okt 2012

@vera_vila vdaka, skusim spravit mensie a bude to vlastne presne to, co potrebujem 😅

letuskah
3. okt 2012

@cenculinka to su bud kratke alebo polstlpiky ale nepichas pod nitky ale medzi predosle stlpiky 😉

jajaandrasikova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majkak99
3. okt 2012

@pata31 chcem sa opytat na tu bodkovanu bekovku ktoru si pridala uz davno (este min rok). ako sa robia tie bodky? normalne sa urobi ciapka a uz sa len prisiju bodky alebo sa pri obeny ciapky urobi "diea" a tam sa potom vsiju tie bodky. dakujem. chcem urobit taku ciapocku no neviem si poradit
😖

pata31
3. okt 2012

@majkak99 bodky sa spravia zvlast a prisiju sa 😉

majkak99
3. okt 2012

@pata31 dakujem 🙂

vera_vila
3. okt 2012

@cucuriedka prvně splétáš v každé šesté řadě - 4x až tohle dokončíš, tak v každé čtvrté řadě 13... A dvojité ujímání těžko říct, protože když se ujímá splétáním, tak to jde akorát z jedné strany, protože ty očka se ti při tom spletení stáčí jakoby na stranu a když bys to tak udělala z obou stran, tak na té jedné ti to půjde jakoby do protisměru a bude to vypadat blbě... Máš napsané, kolik ok by ti mělo po tom ujímání zůstat? Protože podle toho pak spočítáš, jak je to teda splétené, protože třeba na ten svetr, co jsem teď pletla já, tak jsem každé ubírání přišla o 4 očka a ubírám to takto:
Pravé raglánové ujímání - okr. oko, 4 oka hladce, následující 2 oka na pomocnou jehlici za pleteninu, pak splést hladce následující oko s prvním okem na pom. jehlici a další oko s druhým okem na pom. jehlici (tak se ujímá z té pravé strany), pak pokračuješ pořád vzorem až na posleních 9 ok (včetně okrajového) a pleteš
Levé raglánové ujímání - 2 oka dáme na pomocnou jehlici před pleteninu, následující oko spleteme hladce s prvním okem na pomocné jehl. a další oko také hladce s druhým okem na pom. jehlici, dopleteme 4 oka a okr. oko...
Vypadá to složitě, ale je to lehké a řekla bych, že to vypadá na tom světříku i líp, než klasické splétání - tam se musí na jedné straně splétat a na druhé straně přetahovat oka přes sebe, ale nevím přesně co na které straně - ale myslím, že na pravo bych přetahovala a na levo bych splétala... teď jsem to zkoušela a bude to tak (abyby byly ty ujímané oči po směru toho raglánu)...

blka
3. okt 2012

@jajaandrasikova To raverly sem někdo občas dá odkaz, nevím jestli @letuskah ? Ale to se tam musím asi přihlásit, že?

rudy252
3. okt 2012

ahojte neviete mi poradiť kde v Košiciach by som kúpila háčkovanú čiapočku.

jajaandrasikova
3. okt 2012

ano treba sa tam prihlasit, ale velmi vela navodov na hackovane a strikovane vecicky pre deti aj dospelych je k stiahnutiu zdarma🙂

pifina
3. okt 2012

@rudy252 videla som tusim v Optime predavat, taky stanok s ciapockami tam je ... ale na nete najdes jednoduche navody a mozes si sama spravit, ja som prave dokoncila prvu a je to super 😅

letuskah
3. okt 2012

@blka niektore veci su aj volne dostupne ale vacsinou sa treba prihlasit, ale da sa tam najst snad vsetko 😉

kateczka
3. okt 2012

Hackuju cepicku dlouhym a reliefnim sloupkem podle navodu, ale porad se mi krouti, nevim cim to je. Pomuze mi nekdo prosim?

rudy252
3. okt 2012

@pifina a kde zoženiem v KE háčiky a nitku? a akú nitku treba kúpiť? 🙂

simisi
3. okt 2012

Modelka sa nechcela fotit,tak som nasla nahradnu 😀
Moja prva bekovka

simisi
3. okt 2012
zuzkaamato
3. okt 2012

koceny poradte, co robim zle. na strane 371 je moja prva ciapocka. robila som ju podla klasickeho navodu na MMB. vsetko je ok, som s nou spokojna, len sa mi zda, ze mam prilis velke medzery medzi jednotlivymi stlpikmi. chcem robit dalsiu ciapocku, ale taku uz naozaj jesennu, aby ju neprefukovalo. mam pouzit mensi hacik alebo viacej utahovat alebo v com robim chybu. aj v tom navode vyzera ciapocka bez dier.. dakujem 🙂

letuskah
3. okt 2012

@zuzkaamato na tej ciapocke si pichala hacik medzi stlpiky preto tie medzery, pichaj hacik pod nitky a budes to mat plnsie

https://www.youtube.com/watch?v=VgA9KSJrgAc

ku koncu videa je to vidno ked uz hackuje druhy riadok 😉

zuzkaamato
3. okt 2012

@letuskah idem pozriet video...

zuzkaamato
3. okt 2012

@letuskah no podla toho videa som to tak uplne nepochopila 😀 ale zajtra sa s tym skusim pohrat, snad to pojde. lebo jesennu ciapocku nechcem robit este z dvojitej priadze..

zuzkaamato
3. okt 2012

@letuskah asi som to pochopila, dakujem 🙂

majkak99
3. okt 2012

@zuzkaamato skus pouzit mensi hacik resp pozeraj aj na to aky odporucany hacik mas napisany na vlne. a este jedna moznost je ze tu ciapocku podsijes. ja podsivam flisom na zimu a bavlnou na jar a jesen 😉

pifina
3. okt 2012

@rudy252 hociaku galanterku si najdi, napr. na masiarskej je, tam je velky vyber priadzi a predavacka ti poradi, aky hacik potrebujes ... zalezi od toho, aku ciapocku chces, ci hrubsiu alebo tensiu 😅 ja som teraz robila malej z Bambina, z dlhych stlpikov, to bude tak na jesen podla mna, ked nebude velmi fukat ... taketo nieco, len jednofarebne: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81

telinka
3. okt 2012

@bacillka dakujem 🙂 je strikovana, zosivana vzadu, ked vypletam vzor, lepsie sa mi to robi na plocho 😉

zuzkaamato
4. okt 2012

@majkak99 pouzivam hacik 3 podla odporucania na vlne. ale asi ju podsijem, mas pravdu... 🙂 a asi len pouzijem bavlnene tricko, nech nemusim kupovat metraz... 🙂

blka
4. okt 2012

@zuzkaamato I tady u toho návodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81 je ukázané, kam paní píchá. Musí se píchat do té horní smičky (nebo jak to nazvat. Ne pod to ani mezi oka, ale do toho úplně nahoře.

mykaellle
4. okt 2012

Dievčatá, nevedeli by ste mi pomôcť s týmto? Veľmi sa mi to páči, no ten návod je pre mňa španielska dedina
https://plus.google.com/photos/1070656195090219...

blka
4. okt 2012

Tak už jsem se zaregistrovala na raverly a teda, nádhera. Teď by to chtělo spustu času, spoustu vln a zručnosti a je to. Bohužel, nemám ani jedno 😅 . V těch návodech je vše dohromady, jak háčkování, tak pletení, že?

letuskah
4. okt 2012

@blka ano aj pletenie aj hackovanie, toto co pises by aj mne bolo treba, uz tam mam navyberaneho az az 😀 😀 😀

bacillka
4. okt 2012

@telinka je proste úžasná tá čiapočka. je to zložité vyštrikovať taký vzor? zatiaľ sa do štrikovania nepúšťam lebo mám pred tým rešpekt. skúsiš mi pls do IP poslať stručný popis vzoru ak si nájdeš čas? normálne rozmýšľam že to skúsim