Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

ajabaja
24. mar 2013

ahojte, poradte, prosim jednoduchy navod na papucky, alebo ponozticky pre novorodenca. neviem sa nikde dopatrat. som zaciatocnicka. velka vdaka. p.

vixenn
24. mar 2013
chrumka18
24. mar 2013

super navody dakujem

fatima30
24. mar 2013

kočky nejaky jednoduchy navod na svetrik chlapcensky?

vera_vila
25. mar 2013

@ajabaja http://www.mimibazar.cz/navody.php?id=12 zadej si do vyhledávání botičky / boty / capáčky ... Najde Ti to spoustu krásných háčkovaných návodů

@fatima30 pletený nebo háčkovaný?

vera_vila
25. mar 2013

Holky, kdyby se to někomu hodilo, přikládám přeložený návod na tuhle vlnkatou čepici (http://www.ravelry.com/dl/playin-hooky-designs/...)

mamina2174
25. mar 2013

@maria1610 krásny klobúčik,nemáte prosím návod

matja
25. mar 2013

dievčatá, vie mi niektorá vysvetliť, ako budem striedať farby v jednom riadku? Chcela by som zmeniť farbu, potrebujem nahodiť na stĺpik, takže nemôžem priadzu inej farby pretiahnuť cez stĺpik predchádzajúceho riadku, potrebujem priadzu vyššie... Dúfam, že chápete, čo chcem povedať. Farby po jednotlivých riadkoch viem striedať, ale v rámci jedného riadku som ešte nerobila. Ďakujem.

vera_vila
25. mar 2013

@matja Jsou 2 možnosti... Máš dělat KS nebo DS? U DS nejlépe změníš barvu tak, že jakmile máš první protažení a na háčku 3 očka, tak změníš barvu a 3 očka už protáhneš novou barvou - pak po dokončení změny jen přetáhneš tu původní zadem a zase přes 3 očka protáhneš... U KS první barvou udělat očko, 2 očka na háčku už protáhnout novou barvou... Je to super, protože očka jiné barvy ti "neodskakují" a v další řadě Ti neudělají pod sloupek čárku (pokud bys háčkovala třeba bílou do modrého očka, tak by to šlo vidět)... Budeš jakoby háčkovat barvu na barvu... Pokud potřebuješ sloupkama odskakovat o 1 (jakoby do spirály), tak klidně můžeš změnit barvu až u posledního protažením, tím ti odskočí poslední očko a v další řadě zase budeš háčkovat barvu na barvu... Snad jsem to vysvětlila srozumitelně... Kdyby něco, pošlu odkaz na ten první způsob na youtube...

mami29
25. mar 2013

první klobouček, pro malého koledníčka

saskax
25. mar 2013

@vera_vila presne tak, aj ja to tak robim a zmenu farby nie je vobec vidno 🙂

kiya
25. mar 2013

Zienky, otazka.. ako mam hackovat s chlpatej vlny? ze uplne normalne, alebo to potom nejako vycesat? som kupila taku tenucku, len na take dekorovanie by som ju chcela, ale tie chlpky si tam zahackujem a uz to neni ono... ci si to nevsimat, ono sa to postupne ochlpati? fakt neviem.. dik za kazdu odpoved

princes218
25. mar 2013

@saskax dakujem strasne ste mi pomohli 🙂

luci66
25. mar 2013

Ahojte maminky, dufam, ze neva ak sa spytam. Vcera som dokoncila svoju prvu ciapocku (prikladam foto), ukoncila som ju vejarikmi a kratkym stlpikom. Neviete poradit ako by som na to dala este 1rad vejarikov, je to mozne? A este 1 vec, pridavam foto ciapocky co sa mi straaasne paci a chcem ju vyskusat, ale neviem ten vzor,neporadite ako na to prip.co je to za vzor?dakujeeeem

peluskovo
25. mar 2013

ahojte, možem Vás poprosiť o nejaký osvečený postup na jarnú háčkovanú čiapočku, najlepšie písané pre laikov? už som jednu robila, ale nakoľko nie som expert, radšej by som sa pustila do niečoho osvedčeného, nakoľko ani tá moja prvotina nebola bohvie čo :D dakujem

poisonblu
25. mar 2013
poisonblu
25. mar 2013

@luci66 inak ja som ju robila, navod som mala tusim z ceskeho mmb..skus sa tam pohrabat

mimikas
25. mar 2013

@pitruskaskarolinkou prosim ta nemas postum na tu ciapocku s krokodilikom, deda hlavne toho krokodila?? Dakujem

vera_vila
25. mar 2013

@luci66 chceš ty vějířky ještě dolů pod ty, co už tam máš? Určitě to jde... Prostě je jen naháčkuješ jako další řadu...
A základní vzor té druhé čepičky je střídání DS a ŘO... Je to dost podobné, jako dala odkaz @poisonblu, akorát jakmile se přestane přidávát na placce, tak se všude háčkují 4 DS a ne 3, jako jsou v návodu... Hodně podobná je tady http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7948 nebo tady http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7124

vera_vila
25. mar 2013

@peluskovo http://www.mimibazar.cz/navody.php?id=12 Zadej si do vyhledávání "čep" a najde Ti to tolik čepiček - jarních, letních, zimních, různých vzorů - popisy jsou většinou udělané pro začátečníky nebo s fotopostupem... Stačí si jen vybrat... Případně kdybys nevěděla, tak Ti tu určitě některá zkušenější háčkařka poradí...

blka
25. mar 2013

@vera_vila Mohla bych poprosit odkaz na youtube na tu změnu barvy?

vera_vila
25. mar 2013

@blka Je to tady http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=12026 - 3. minuta - paní sice dělá změnu barvy mezi řadama, ale já to používám i se změnou barvy v rámci jedné řady, pokud mají jít barvičky opravdu pěkně nad sebou a ne se o oko posunovat...
Na první foto je základní placka se změnou barvy dle videa - sloupky jsou pěkně nad sebou, nikde nic neuskakuje, na druhé a třetí fotce je vidět, jak jsem po základní placce začala barvy stáčet do spirály, kdy jsem barvu měnila až po úplném dokončení posledního sloupku dané barvy, takže mám jakoby černý nad šedým a šedý nad černým...
V obou případech vždy píchám do oka stejné barvy...

vera_vila
25. mar 2013
ninarigova
25. mar 2013

@vera_vila
@vera_vila No naaadhera,prave spekulujem nad zebrickovou ciapockou ku kompletiku.Tento navod bude super.

ninarigova
25. mar 2013

@luci66 Vasa ciapocka je nadherna.Navod na tu druhu je jednoduchi a velmi rychlo sa roby.Ja som prave dokoncila salik s tymto vzorom,robym ho tak ze urobym si 3 ocka potom 1 a opakujem 3 a 1.Potom do tych 1 urobym 3 dlhe stlpiky a zas 1 ocko a zas 3 dlhe stlpiky do 1 a zas 1 ocko a toto sa opakuje stale do okola v kazdej rade.Dopo 🙂

blka
25. mar 2013

@vera_vila Já jsem to právě kdysi dělala a jak píšeš, měnila jsem to až po očku, takže mi to odskakovalo, nevycházelo a ani to nevypadalo pěkně ☹ . Můžeš mi prosím hodit znovu odkaz na DS? Dala jsi mi tam nějaká vajíčka 😀

wudz
25. mar 2013

Prosím o radu - som začiatočník čo sa týka štrikovania aj háčkovania a chcela by som papučky pre malé bábätko.. Nejaké návody som už našla, ale chcela by som taký úplne jednoduchý, na ktorom sa toho nedá veľa pokaziť, kým sa naučím lepšie =) Pošle mi niektorá nejaký návod? A taktiež prosím o radu, aké číslo ihlíc, resp. háčika je na to najlepšie.. Ďakujem 😉

vera_vila
25. mar 2013

@blka Promiň, on se ten odkaz nezkopíroval... tak znovu a lépe

https://www.youtube.com/watch?v=7SoJuB_lCEI
katka888
25. mar 2013

@vera_vila dakujem za navod / peluskovo, len ma to zrazu nechce pod PRO prihlasit / .... mas aj navod na nejaku moze byt aj jednofarebna a taka s lahsim vzorom? dakujem, napisem ako som dopadla :D