Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

kessinka
24. okt 2013

@mami29 Nádherrní sú 🙂 Ten druhý je úplne ako naša Ninka 😵 😵 😵 A jazvečík je tiež perfektný 🙂

Baby, idem si po radu, štrikujem našim a svokre na Vianoce poťahy na vankúšiky, na čo samozrejme nestačí jedna vlna. Tak som koniec jednej a začiatok druhej spojila dvojitým uzlom, lebo jednoduchý mi nedržal, s tým že veď to skryjem na rubovej strane. Po ďalších pár riadkoch som si všimla, že sa mi z časti rozviazal a ostal iba jednoduchý ☹ Čo s tým teraz? Dá sa to nejako zachrániť? Nechce sa mi rozplietať ten kus roboty čo som odvtedy spravila. Ale keď to budem dávať na vankúš budem to musieť dosť roztiahnuť, a nechcem aby som skončila s dierou, nedajbože aby sa urobila po tom čo to odovzdám 😔 Prípadne čo mám urobiť nabudúce?

Ďakujem za (akékoľvek) rady pre začiatočníčku 🙂

tomaskovamaminka
24. okt 2013

Pre mojho drobca, uz dlho rozrobeny a konecne hotovy.

lusinda2000
24. okt 2013

@tomaskovamaminka pekný deň prajem, krásny svetríček ste urobila,môžem sa spýtať, či ste ho robila podľa nejakého návodu? a z akej vlny je? a ten psík je tiež hačkovaný? nevidím to dobre na tej fotečke. ďakujem.

tomaskovamaminka
24. okt 2013

@lusinda2000 Dakujem. Svetrik je z batole, navod som si upravila, ale zaklad je podla tohto http://www.eshop-rychle.cz/hackovanisvendulkou/... Psik je tiez hackovany, http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1527 Pacicky su uz len tak ako sa mi podarilo🙂 patenty -reliefny stlpik.

lusinda2000
24. okt 2013

@tomaskovamaminka ďakujem veľmi pekne 😉

olina22
24. okt 2013
veronikani
24. okt 2013

Pekný večer, dala som mojich mackov do súťaže, možete mi dať hlas ak sa Vám páčia, ďakujeeem 😉
https://m.facebook.com/photo.php?fbid=532758933...

madlenka29
25. okt 2013

jedna pro Aničku 😀

dabon
25. okt 2013

@madlenka29 krásna 🙂 návodík by sa nenašiel? 🙂 dakujem pekne 🙂

dabon
25. okt 2013

Žienky poraďte ako uhačkujem takýto vzor 🙂

avanka
25. okt 2013

@dabon nie su to vzdy 2 zhackovane DS

dulkagabulka
25. okt 2013

@madlenka29 velmi pekna...maš navod?

dabon
25. okt 2013

@avanka vyzerá to tak a vyskúšam 🙂 som len začiatočník, čiže môj obzor je zatiaľ malý 😵

lemge
25. okt 2013

dievcence idem sem po radu -ako je toto robene ta vzorka ,vypada to jednoducho..🙂poradi mi niekto? dakujem 🙂

vera_vila
25. okt 2013
vera_vila
25. okt 2013
lemge
25. okt 2013

@vera_vila mne sa to praveze zda take ine ako pecicka,akoby za nou bol este DS 😕 ale velmi pekne dakujem za radu 🙂

vera_vila
25. okt 2013

@lemge Je to pečička, ale vypadá to, jakoby k ní ještě pak bylo udělané protažení do dalšího očka...

verunkaveru
25. okt 2013

holky co jste máte v háčkování už větší zkušenosti, mám na vás dotaz 🙂 háčkuji čepičku z příze Lada Luxus (100% akryl) natáhne se to trochu nebo spíše s tím nepočítat?
Děkuji

vierazit198
25. okt 2013

Ahojte ,, prosim vas poradte mi snazim sa hackovat... kupila som si vlnu a k nej aj hacik... robim tu zakladnu placku cize zacinam osem ociek a spojim to spravim stlpik a nahodim 17 stlpikov cez dierku , ukoncim to a potom zasa stpik a robim do kazdeho ocka dve , potom stlpik a idem dve do jedneho ocka a jeden do druheho a tak striedam a takto to rozsirujem no strasne sa mi vlni packa ... som z toho zufala ... som rada ze si mozem s vami pisat ...prajem krasny vecer 😉 😉 😉 dakujem za radi

Monika

vierazit198
25. okt 2013

@tomaskovamaminka tak ten pulovrik je ale uzastny klobuk dolu 🙂 🙂 🙂 🙂 ako ste to robila,?

tomaskovamaminka
25. okt 2013

@vierazit198 Vdaka, uz sa ma na ten svertik pytala, odpovedala som 2prispevok pod foto svetrika, ak si nenasla. A k tej ciapke skus podla tohto ked tak. http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3794

79zuzana
25. okt 2013

@vierazit198 podla mna je tych 17 stlpikov vela, urob si najpr kruh len zo 4 ociek a do toho 10 stlpikov a tak zacnes rozsirovat ako si pisala, dalsi riadok dve stlpiky do jedneho ocka ( budes mat 20 ociek), dalsi dve stlpiky do jedneho ocka, jeden stlpik do druheho ocka, dve to tretieho, jeden do stvrteho atd. proste rozsirujes kazde druhe ocko(budes mat 30 ociek)... Stvrty riadok uz rozsirujes len kazde tretie ocko(40 ociek), v piatom riadku rozsirujes kazde stvrte ocko... dufam, ze nepisem jaj tatar

cizu
25. okt 2013

@olina22 Jé, tak ty jsou nádherné.......mohla bych poprosit o návod jak udělat tyto nákrčníky, případně z jaké příze háčkujete???? Díky moc předem, Z*

vera_vila
25. okt 2013

@vierazit198 17 ds do kroužku určitě není moc, ale určitě hned v další řadě nezdvojuj všechna oka... Já zdvojuju všechna oka jen v případě, že mám tenkou přízi, pokud mám silnější, tak hned pokračuju zdvojováním každého druhého - a dělám 3řo a 17 ds do magického očka...

mayocka
26. okt 2013

Ahojte žienky. Prosím vás nemáte niektorá návod na háckovanè oblečká pre bábiky barbie?

madlenka29
26. okt 2013

můj nejnovější výtvor-už i k nám dorazily vlnky 🙂

lusi2012
27. okt 2013

Ahojte, som totalny zaciatocnik v pleteni, okrem toho aj samouk a nema mi kto poradit. Mozno sa to tu uz preberalo, ale citat vyse 600 stran nezvladam 🙂 Chcela by som poprosit o radu. Nie je mi jasne, ako sa uzatvara napr. zadny diel svetrika na prieramky. V navode pisu:
"Pre prieramky uzavrieme po oboch stranach 1x3 oka a v kazdej 2.r. uzavierame 1x2 oka a 2x1 oko. Po 12 cm vysky prieramkov uzavrieme pre ramenne zosikmenie po oboch stranach 1x5 ok a v kazde 2.r.uzatvarame 2x5 ok."
To znamena, ze:
v 1. riadku -lic uzavriet 3 oka po oboch stranach,
v 2.r.-rub to iste, cize uzavriem po 3 oka na oboch stranach,
v 3.r.- lic uzavriem 2 oka,
v 4.r. - rub uzavriem 2 oka,
v 5.r. - lic uzavriem 1 oko
v 6.r. - rub uzavriem 1 oko,
v 7.r. - lic uzavriem 1 oko,
v 8.r. -rub uzavriem 1 oko.
A toto stale opakujem, az kym nedopletiem do vysky 12 cm od uzatvarania prieramkov? Alebo po 8.riadkov uz nic neuzatvaram a pletiem do vysky 12 cm, kde zacnem uberat na ramenne zosikmenie?
Alebo je to nejak uplne inak? Prosim o pomoc, budem velmi vdacna 🙂

mami29
27. okt 2013

Dnes doděláno.